Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:39:38 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η Γάτα μου πρέπει να είναι υπερ-ήρωας  (Αναγνώστηκε 7091 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:08:01 μμ »

Δυστυχώς δεν έχω video να σας δείξω...

Σήμερα στις 5 το πρωί η γάτα μου με ξύπνησε. Σηκώθηκα να πάω στη τουαλέτα. Γυρνώντας στη κρεβατοκάμαρα αντιλήφθηκα κάποιον να ανοίγει το παράθυρο της κουζίνας (πάνω από τον νιπτήρα). Η γάτα μου είχε σηκώσει το μαλλί της και κοιτούσε επίμονα στο παράθυρο. Επειδή φαινόμουν από έξω και το αρχ..δι είχε σχεδόν ανοίξει το παράθυρο, έκανα ότι δεν κατάλαβα τίποτα και μπήκα στη κρεβατοκάμαρα. Ξύπνησα τη σύζυγο και τις είπα να πάρει την αστυνομία. Πήρα ένα ρόπαλο ξύλινο κατάλληλο για τις περιπτώσεις αυτές... και έτρεξα στη κουζίνα! Τον πρόλαβα την ώρα που είχε ανέβει στο παράθυρο και του έμενε ένα βήμα για να μπει μέσα. έτρεξα πάνω του με το ρόπαλο υψωμένο αναγκάζοντάς τον να υποχωρήσει και πάλι στο μπαλκόνι. Η Γάτα μου (με Γ κεφαλαίο) με ένα σάλτο βρέθηκε γατζομένη στο κεφάλι του με τα νύχια και στα 4 πόδια έξω και να σκίζουν ότι βρίσκουν μπροστά τους. Έτσι ανάγκασε τον κλέφτη να φύγει πηδώντας από τα 3 μέτρα ψιλά (δεν έπαθε τίποτα ο που..σταρας). Η αστυνομία έφτασε μέσα σε 5 λεπτά το πολύ. Σε 7 λεπτά ήρθε και ένα δεύτερο περιπολικό. Το ευχαριστώ σε αυτούς τους ανθρώπους είναι λίγο.


Το πρωί δεν πήγα για δουλειά ώστε να κάτσω να βάλω κάγκελα. Η Λέλα ( η γάτα μου) εξαφανισμένη. Άρχισα να την ψάχνω γιατί φοβήθηκα μη τη χτύπησε ο παλιοπου..στας. Μετά από πολύ ψάξιμο πήγα και στα μαγαζιά στη λεωφόρο που έχουν κάμερες να τους ρωτήσω αν μπορώ να δω τι έγραψαν εκείνη την ώρα, μπας και μάθαινα ποιος ήταν. Αυτό που είδαμε στις κάμερες με άφησε άφωνο. Η Λέλα είχε πάρει τον αρχ΄..δα στο κυνήγι για πάνω από 500 μέτρα. Πηδούσε επάνω του και έκοβε κομμάτια- την πετούσε κάτω, τον ξανα κυνηγούσε και πάλι από την αρχή...

Η Λελίτσα μου γύρισε σπίτι στις 6 το απόγευμα τελικά. Την έσκασα στα φιλιά, της έβαλα και μια κονσέρβα... της υποσχέθηκα να της βρω και άντρα Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:22:20 μμ »

Παλι καλα που  ξυπνησες.
Χτυπα ξυλο δεν ξερουμε τι μπορουσε να κρατουσε αυτος πανω του και σας επιανε στον υπνο.. . . .

Καλη προφυλαξη στα  σπιτια μας παιδια!!

Τα υλικα φτιαχνωνται , η ζωη δεν φτιαχνετε.

Η αλλη στο νεκροταφειο εχασε την ζωη της για 5 ευρω και ενα κινητο τηλεφωνο  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:25:58 μμ »

Διονύση μου, τυχεροί ήσασταν! Ασφάλισε το σπίτι σου καλά και συγχαρητήρια για την Γάτα σου φίλε!!
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:36:29 μμ »

Aν επιτρέπεται φίλε να ρωτήσω μένεις σε ισόγειο ή ανώγειο και είχε πρόσβαση στο παράθυρό σου ;
Επίσης πώς το άνοιξε απέξω, το είχε παραβιάσει με κάποιο εργαλείο;
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:37:35 μμ »

Διονύση μου, άλλο κακό να μη σας βρει. Γέμισε ο τόπος από δαύτους. Κι όσο πάει πληθαίνουν... Λύπη
Τη συμπάθεια μου στη σύζυγο.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 289

per aspera ad astra


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 09:37:45 μμ »

Όταν εγώ λέω ότι (και) οι γάτες είναι φύλακες με παίρνουν στο ψιλό.... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:00:59 μμ »

θέλει προσοχή....αυστηρά μέτρα προστασίας.....καγκελά, συναγερμός ποιοτητικός......και ο θεός βοηθός.
Να το ξεχάσεις γρήγορα...ευχομαι Διονύση!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:11:15 μμ »

Γάτα με πέταλα η γάτα Διονύση
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:20:40 μμ »

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα. Λοιπόν στα σπίτια σας πάντα αν είναι ισόγεια κάγκελα και επίσης όσοι έχετε κήπους και αυλές ηλεκτρονικά πεδία που να πιάνουν απο το ύψος της γάτας και πανω ώστε να μην έχετε συχνές ενεργοποιήσεις. Το σπίτι σε κάθε είσοδο μαγνητική παγίδα στο κουφωμα και όπου επιβάλλεται ανιχνευτές κίνησης ειδικά αν υπάρχει φωταγωγος. Οι κάμερες είναι καλές αλλά ημίμετρα καθώς ένας κουκουλοφόρος με ενα σπρέι τις εξουδετερώνει. Το βράδυ θα ρυθμίσετε έτσι τον συναγερμό ώστε όταν κοιμάστε να είναι ενεργοποιημένα τα πεδία στην αυλή και τους κοινόχρηστους χώρους και όλες οι είσοδοι παράθυρα. Επίσης πάντα εφεδρεία ρεύματος με μηχάνημα. Στο μέρος που έχετε τιμαλφή οποσδηποτε ανιχνευτή κίνησης και επίσης αισθητήρα δόνησης με υδράργυρο αν έχετε χρηματοκιβώτιο στη πορτα εξωτερικά. Αυτά για να αποφευχθεί το Ριφιφί απο κανέναν που ξέρει τι έχετε και έχει δει. Αυτο επιβάλλεται ειδικά στα χρηματοκιβώτια που είναι παχτωμενα σε τοίχους. Τέλος πάντα να έχετε κάτι να δώσετε εύκολα σε ενα σημείο ώστε να αποφευχθεί ο εκνευρισμός και το ψάξιμο. Ειδικά σήμερα θέλουν να πάρουν χρήματα και να φύγουν εκτός εάν ξέρουν την δραστηριότητα σας. Εάν είστε μέσα το πρωτο που προέχει είναι η ασφάλεια σας και προ παντων της γυναίκας μας και των παιδιών μας. Αποφύγετε ρόπαλα , κυνηγετικά όπλα κλπ διότι ο άλλος εάν δεν είναι έμπειρος ή ψύχραιμος μπορεί να σας κάνει κακο. Μη κοιτάτε τον συνάδελφο μου στον Άγιο Αθανάσιο που καθάρισε εν ψυχρό τον ρωμα που πήγε να του κάνει διάρρηξη. Ήταν  παλιός αστυνομικός που στη σύνταξη έγινε Σαράφης και προ 20 ετιας σκότωσε έναν αλβανό με ευθεία βολή στο κεφάλι. Αυτά απο μένα.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:28:09 μμ »

Ειχα βαλει καγκελα στη μπροστινη μερια, απο πισω το ειχα καθυστερήσει. Στον 1ο ειναι το σπιτι. Προσφατα εφτιαξε ο γειτονας στην αυλη του ενα αποθηκακι που ειναι σχεδον κατω απο την ακρη του μπαλκονιου μου. Οποτε μαλλον απο εκει ανεβηκε. Στο κατεβασμα δεν του χρειαστηκε βεβαια.

Σας ευχαριστώ  για  το ενδιαφέρον  παιδιά.

Γιωργο αν ειχαν καταφερει να μπουν, θα μας ειχαν κανει οτι και σε μια γειτονισα γριουλα πριν κανα χρονο.. τη βασανισαν για να τους πει που εχει λεφτα... δυστυχως δεν ειχε λεφτα να τους δωσει. 1 μηνα μετα η γριουλα πεθανε.
Στη περιοχη μας οι γυφτοι εχουν ξεφυγει εντελως. Και με το δικιο τους... αφου οι καημενοι αστυνομικοι ρισκαρουν τη ζωη τους για να τους πιασουν,  ερχοντε οι νομοι και τους αμολανε παλι εξω.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:30:49 μμ »

Δεν καταλαβαίνω τι το παράξενο?
Οι γάτες για να κυνηγάνε 'ποντικούς' είναι  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 10:38:05 μμ »

Aν επιτρέπεται φίλε να ρωτήσω μένεις σε ισόγειο ή ανώγειο και είχε πρόσβαση στο παράθυρό σου ;
Επίσης πώς το άνοιξε απέξω, το είχε παραβιάσει με κάποιο εργαλείο;

Στη πισω μερια εχω τα παλια ξυλινα παραθυρα. Το πατζουρι το ανοιγουν κοβοντας με ενα πριονακι 1-2  περσιδες ισα να χωρανε τα δαχτυλα και να σηκωσουν το μανταλο. Μετα σπανε το τζαμι, ανοιγουν απο το χερουλι και μπαινουν. Εγω τον ειδα να σηκωνει με τα δαχτυλα το μανταλο και να ανοιγει το πατζουρι. Ημουν διπλα στα κπυζινομαχαιρα εκεινη την ωρα, ομως σκεφτηκα οτι αν τον σκοτωνα θα τρομαζε πιο πολυ η γυναικα μου και μιας και ειναι έγκυος, ειναι κατι που δεν ηθελα. Οπως δεν ηθελα με τιποτα να μπει και μεσα  για τον ιδιο λόγο! Οποτε εκανα αυτο που επρεπε και μαζι με τον σουπερ ηρωα, τον διωξαμε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2017, 10:38:46 μμ από dionisisx » Καταγράφηκε
sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 11:04:10 μμ »

Σε αυτές τις εποχές μεγάλη προσοχή απ όλους μας θελει, ιδιαίτερα όσοι ζουν σε σπίτια με εύκολη πρόσβαση (μονοκατοικίες ισόγεια κτλ).. Να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου καλή συνέχεια στον συμφορουμιτη που είχε την δυσαρεστη εμπειρία στην οποία στάθηκε τυχερός..
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 11:17:53 μμ »

Διονύση εύχομαι να είναι η τελευταία περιπέτεια που περάσατε και να την ξεχάσετε γρήγορα. Μετά από τα ανδραγαθήματα της Λέλας πρέπει να βάλεις έξω από την πόρτα σου προειδοποιητική πινακίδα που να λέει: ΠΡΟΣΟΧΗ...ΓΑΤΑ  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 02:00:22 πμ »

Αν επιτρέπεται, σε ποια περιοχή γίνανε αυτά, dionisisx?
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences