Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 09:34:14 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πεντολιρο 1887  (Αναγνώστηκε 6202 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 25, 2017, 06:02:51 μμ »

Και αφου ηρθε στα χερια από κει που φυλασοταν ,ιδου με καθαρες φωτο .Τι λετε? γνησιο? Αξιζει να το στειλω για πιστοποιηση και αν ναι τι βαθμο το κοβετε
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 25, 2017, 06:06:16 μμ »

και εδω
Καταγράφηκε
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2017, 07:43:00 μμ »

Κωστα καλοριζικο!
Απο τις φωτογραφιες μου φαινεται καλο με καθε επιφυλαξη το μονο σημειο που κατι δε μου αρεσει ειναι οι λεπτομερειες στην κορωνα τις βικτωριας που φαινονται αλλιωμενες αλλα ισως να ειναι λογο φωτογραφιας?
Απο βαθμο δε μπορω να σου πω ομως δεν εχει πολυ φθορα.
Ομως κ αντιγραφο να ειναι δεν παυει να ειναι ενα πανεμορφο νομισμα κ χορταστικο στο χερι!
Βεβαια του 1887 ειναι χρονια που υπαρχουν τα περισσοτερα αντιγραφα γ αυτο πρεπει να ακουσουμε κ την γνωμη των παλαιοτερων!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 25, 2017, 08:00:54 μμ »

Εγώ τώρα γιατί αυτό το θυμάμαι απο κάπου;Απο που δεν θυμάμαι αλλά μου κλείνει το ματάκι.
Καταγράφηκε
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 25, 2017, 09:06:31 μμ »

Μιχαλη σου κλεινει το ματι γιατι κατι δεν παει καλα η γιατι καπου εχετε ξαναγνωριστει!!!?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 25, 2017, 09:10:14 μμ »

Κάπου το έχω ξαναδεί.Θα μας πεί ο Κώστας
Καταγράφηκε
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 25, 2017, 09:15:35 μμ »

Παντος κ αντιγραφο να ειναι εκτος απο μια δυο λεπτομερειες που ειδα ειναι καλοφτιαγμενο
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 25, 2017, 09:53:44 μμ »

H ειναι αντιγραφο η δεν ειναι χαχαχ..δυσκολη εκτιμηση κ θελει λαηβ για να πει καπιος διοτι ειναι καλοφτιαγμενο αν ειναι κοπια πραγμα που δεν το ευχομαι
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 25, 2017, 10:12:10 μμ »

Mπραβο Μιχαλη !!Το θυμήθηκες βρε Θηριο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το ειχες ανεβασει για μενα πριν από εναμιση χρονο. Θολες φωτο ειχα τοτε με την γνωμη των περισσοτερων για γνησιο ,αλλα ζητουσαν πιο καθαρες φωτο. Από την άλλη εχω προσφατη εκτιμηση ανθρωπου που χαιρει ακρας εκτιμησης στο στεκι για αντιγραφο.
Φαινεται ότι μπερδευει το συγκεκριμενο νομισμα ,λογικα την άλλη εβδομαδα θα παραδοθεί για πιστοποιηση ,να λυθει και η απορια.Πασα γνωμη φιλου ευπροσδεκτη
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 25, 2017, 10:23:43 μμ »

Για την ιστορια, θα σας πω ότι δεν θεωρω τον εαυτο μου σχετικο με το νομισμα. Για πεντε -εξι χρονια μαζευα ότι μου ελειπε ανεξαρτητου ποιοτητας. Η γνωριμια μου με το στεκι θυμιζει βολτα ινδιανου του αμαζονιου στο μανχαταν,απλως ενας άλλος κοσμος.Η δε παρθενικη μου εμφανιση ηταν ιλαροτραγικη.
Το συγκεκριμενο νομισμα δοθηκε από τιμιο εργολαβο στον πατερα μου σαν ενεχυρο γιατι δεν ειχε λεφτα να τον πληρωσει.Δεν το ζητησε ποτε πισω. Παραδοθηκε σε μενα σε ένα σακουλι ανακατεμενο με οθωνες και γεωργιους,ολα μαζι τσουβαλι. Να βλέπεις δηλαδή τις οποιες φθορες ,να σου βγει γνησιο , και να χασεις βαθμούς και χρηματα από το ..τσουβαλιασμα Κλάμα Παιρνεις φορα η δεν παιρνεις.
Ας είναι ,ακομα και ετσι τι βαθμο βλέπετε?
Καταγράφηκε
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2017, 10:42:14 μμ »

Κωστα μας ανεφερες ενα ωραιο γεγονος κ θελω να πιστευω οτι στο τελος θα εχει ομορφη καταληξη! Κ εγω οταν ξεκινησα να διαβαζω στο στεκι ημουν πραγματικα στα χαμενα απο την πληθωρα πληροφοριων κ φωτογραφιων που υπαρχουν,τωρα εχω αρχισει κ βαζω καποια πραγματα σε σειρα μεσα στο μυαλο μου!
Θα περιμενω νεα απο την πιστοποιηση του νομισματος!
Αν θελεις την γνωμη μου βλεπω ενα πολυ ομορφο πεντολιρο ομως εχω δει δυο τρεις λεπτομερειες που δεν μου αρεσουν στο πορτραιτο τις βικτωριας με καθε επιφυλαξη ομως στο λεω λογο φωτογραφιων?
1)Περιμετρικα στο REG δεν μου ερεσει το τελευταιο γραμμα!
2)Το ριμ πανω απο το VICTORIA συγκεκριμενα στο VI απο πανω ειναι χτυπημα η ειναι ατελεια του ριμ?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 25, 2017, 10:55:03 μμ »

Για την ιστορια, θα σας πω ότι δεν θεωρω τον εαυτο μου σχετικο με το νομισμα. Για πεντε -εξι χρονια μαζευα ότι μου ελειπε ανεξαρτητου ποιοτητας. Η γνωριμια μου με το στεκι θυμιζει βολτα ινδιανου του αμαζονιου στο μανχαταν,απλως ενας άλλος κοσμος.Η δε παρθενικη μου εμφανιση ηταν ιλαροτραγικη.
Το συγκεκριμενο νομισμα δοθηκε από τιμιο εργολαβο στον πατερα μου σαν ενεχυρο γιατι δεν ειχε λεφτα να τον πληρωσει.Δεν το ζητησε ποτε πισω. Παραδοθηκε σε μενα σε ένα σακουλι ανακατεμενο με οθωνες και γεωργιους,ολα μαζι τσουβαλι. Να βλέπεις δηλαδή τις οποιες φθορες ,να σου βγει γνησιο , και να χασεις βαθμούς και χρηματα από το ..τσουβαλιασμα Κλάμα Παιρνεις φορα η δεν παιρνεις.
Ας είναι ,ακομα και ετσι τι βαθμο βλέπετε?
Aααααα μπράβο τώρα θυμήθηκα.
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 25, 2017, 10:57:23 μμ »

φιλε driver στην πρωτη παρατηρηση σου δεν βλεπω κατι, στην δευτερη οντως εχει ένα πολύ ελαφρυ χτυπημα μονο από την οψη της βασίλισσας, κοβει το ματι σου
Καταγράφηκε
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 25, 2017, 11:39:46 μμ »

Σε ευχαριστω! Στη πρωτη παρατηρηση στο REG δεν μου αρεσε το γραμμα G ετσι οπως ειναι στοιχισμενο σε σχεση με τα αλλα γραμματα,ομως απο μια φωτογραφια ισως κ να κανω λαθος?
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 25, 2017, 11:47:48 μμ »

μαλλον  παιχνιδι της φωτο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences