Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:10:29 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια βοηθεια εκτιμησης και τιμης.  (Αναγνώστηκε 5597 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 17, 2017, 04:16:42 μμ »

τελικα παραδεχτηκε και ο ιδιος πως ειναι αντιγραφα......αλλα αλλαξε και τον τοπο της αγγελιας του και μου πεφτει πλεον λιγο μακρυα.... Σαρκασμός

για τα παιδια που μου εστειλαν  pm και ενδιαφεροντουσαν για καποια κομματια...  Κλείσιμο ματιού ας παρουν οι ιδιοι......και καλη επιτυχια.

http://www.aggeliopolis.gr/kerkyra/texni_antikes_kai_sylloges/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%B1_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_13199735.htm

ευχαριστω παντως οπως κ να εχει για τις απαντησεις σας και τον χρονο σας....
Καταγράφηκε
Medvet
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 17, 2017, 06:24:24 μμ »

Τόπο άλλαξε αλλά δεν αναφέρει ότι πουλάει αντίγραφα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 17, 2017, 07:17:05 μμ »

Μακρια απο αυτα συμβουλευω τα παιδια που σου εστειλαν μηνυμα!!
Το μονο που θα κερδισουν ειναι να χασουν τα χρηματα τους σε αντιγραφα που ο μαγκας τα αγορασε 3 δολαρια το ενα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 17, 2017, 07:55:03 μμ »

Και εγώ δεν συμφωνώ με την αγορά των αντίγραφων. Δεν προσφέρουν τίποτα. Καλύτερα κατά τη γνώμη μου να αγοράσει κάποιος ένα φθαρμένο αλλά να είναι αυθεντικό!
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 17, 2017, 08:12:23 μμ »

Και εγώ δεν συμφωνώ με την αγορά των αντίγραφων. Δεν προσφέρουν τίποτα. Καλύτερα κατά τη γνώμη μου να αγοράσει κάποιος ένα φθαρμένο αλλά να είναι αυθεντικό!
απ τα συφραζομενα των παιδιων που ελαβα μνμ μαλλον υποκειμενικο ειναι αυτο που λετε....ο καθενας συλλεγει οτι του αρεσει.....ουτε γω θα αγοραζα αντιγραφα οπως κ εκανα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα τα αγορασει κ καποιος αλλος....ολα εχουν τον αγοραστη τους φτανει φυσικα αν μπορεσουν να τα παρουν 3$ οπως ειπε κ ο γιωργος....
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 17, 2017, 08:20:38 μμ »

O καθένας τα χρήματά του μπορεί να τα ξοδέψει όπως θέλει. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιο νόημα έχει          -υποθετικά μιλώντας- να αγοράσει κάποιος αντίγραφα νομισμάτων ενώ υπάρχουν τα γνήσια σε πληθώρα καταστάσεων και τιμών για να επιλέξει ανάλογα με τις δυνατότητές του.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 17, 2017, 09:02:58 μμ »

Επειδή είμαι ενας από αυτούς που ενδιαφέρθηκαν θα απαντήσω.Πρωτον,αν είναι αντίγραφα από ασήμι,δεν κοστίζουν  μόνο 3€.Δευτερον,για να κλείσω τρεις τρύπες,θα χρειαστεί να δώσω περίπου 400-500€,οπότε για τώρα θα βολευομουν και με αντίγραφα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 17, 2017, 09:21:11 μμ »

Κινεζικα ειναι Κωστα. Οι κινεζοι το χρυσο και το ασημι το κρατανε για παρτη τους!!
Οτι αλλο θες βαζουν μεσα εκτος απο ασημι!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 17, 2017, 09:26:22 μμ »

Και κινέζικα να είναι Γιώργο,αν τα πάρω για μερικά ευρώ βολευομαι τώρα,μέχρι να καταφέρω να τα βρω σε τιμή που να μη με "τσούξει".
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 18, 2017, 11:32:06 μμ »

τα κινεζικα αυτα αντιγραφα ο πιο ευκολος τροπος να τα καταλαβεις ειναι απο την ομοιομορφη πατινα που εχουν ολα. Οπωσδηποτε δεν υπαρχει ιχνος ασημιου στο κραμα με το οποιο εχουν φτιαχτει αλλα επειδη οι μητρες εχουν φτιαχτει με παντογραφο  απο γνησια νομισματα ειναι σχεδον αδυνατο να καταλαβεις απο φωτογραφιες αν προκειται για γνησια.ειδικα οταν προκειται για τετοιες φωτογραφιες  με 12 νομισματα.!
Φυσικα οταν τα πιασεις στο χερι ακομα και ελαχιστη επαφη να εχεις με νομισματα καταλαβαινεις οτι ειναι πλαστα.Φυσικα εξαιρουνται οσοι δεν εχουν ιδεα απο νομισματα και οσοι ειναι ανεπιδεκτοι μαθησεως.Εχουν διαφορετικο βαρος,παχος τις περισσοτερες φορες και πολλες φορες αντι για edge lettering  εχουν ραβδωσεις. Στα πλαστα ταλληρα του Οθωνα αν θυμαμαι καλα εχουν και διαφορετικη διαμετρο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences