Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:16:15 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μετοχες Πολυκαταστηματων!!  (Αναγνώστηκε 1319 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 10, 2017, 08:05:05 μμ »

Εχω αναφερθει καπου αλλου για μετοχες του Μινιον οπου επεσαν στα χερια μου.
Απο προχτες μου επεσε και μια του Κατρατζο σπορ.
Συζητωντας με εναν φιλο μου λεει δεν τον γνωριζω!!
Και ομως. . .  Μινιον πχ εμεις στο Ηρακλειο ποτε δεν γνωρισαμε. Ο Κατρατζος ειχε ενα 5οροφο κτιριο νοικιασμενο στην ποιο πολυσυχναστη οδο!! Δικαιοσυνης !!
Δεν ηταν μονο αυτος ομως , ειχαμε και αλλα μαγαζια στην σειρα που ολα μαζι εκαναν τις γιορτινες μερες στο Ηρακλειο κοσμοφανταγορικες με τους στολισμους τους!! Πιτσιρικος και εγω τοτε τα θυμαμαι.
Φανταζομε το πληγμα για τους Αθηναιους ποσο μεγαλο ηταν το κλεισιμο καταστηματων οροσημο για το κεντρο τους!!
Και εαν αναλογιστουμε τωρα αυτοι οι δρομοι οι κεντρικοι οπου καταστραφηκαν και παραδωθηκαν ερμαιο στον βωμο της αναρχιας ποσο μεγαλη ειναι η ζημια για τον Ελληνα πολιτη!! Και ποσες οικεγενειες τελικα ξεριζωθηκαν απο της δουλειες τους!!
Η οικονομια μας ξεκινησε να πληγετε απο κατι τετοια και τοτε ειμαστε πολυ μικροι για να το καταλαβουμε!!

https://www.sansimera.gr/articles/366

http://www.kathimerini.gr/843476/article/politismos/polh/oi-magikes-vitrines-twn-xristoygennwn-kai-o-8anatos-toy-a8hnaikoy-emporioy

Σας δειχνω ενδεικτικα τις μετοχες των γιγαντων της Ελληνικης οικονομιας που δεν θα γυρισουν ποτε πισω!!
Σημερα κανουν κουμαντο στην αγορα οι πολυεθνικες και ο Ελληνας κοιματε και δεν θα ξυπνησει ποτε του.

Το κακο πιστευω θα το πω με μια παροιμια : Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences