Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:07:19 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΗΛΕΚΑΡΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 17469 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 14, 2017, 08:47:17 μμ »

Μια ερωτηση  στο σημειο αυτο. Επειδη οι καρτες που φαινονται στις φωτογραφιες εχουν αναλυση μεχρι ενα σημειο θα μπορουσες να συγκρινεις στα μηδενικα τη μινιον 0113 χωρις γραμμη  που εβαλες με τη ζαπειο 0115 460200? Ειναι ιδια η το μινιον ειναι λιγο πιο με γωνια?
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 14, 2017, 09:07:59 μμ »

Καλώς τον .... μούλειψες ... Σαρκασμός

Άστο για το τέλος._
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 14, 2017, 09:13:23 μμ »

 Απορία
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 15, 2017, 09:13:02 μμ »

Προπο 150,000 ειναι  8 οντως... 6 βρεθηκαν ανοιχτες μαζεμενες απο τον ιδιο που τις πουλησε και  πλουτισε ενω τις ειχε ανταλλαξει απλα για καρτες με μοναδες ( αυτος που τις ειχε  ηταν ξενος και μολις τις ειχε ανοιξει για να παρει εξωτερικο.....) μετα βρεθηκαν αλλες 2 σε κατασταση κουρελι και ειναι και μια κλειστη total mint που βρεθηκε το 2016 απο καθαρη τυχη σε lot.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 15, 2017, 09:44:43 μμ »

Πάντως εγώ θεωρώ ότι σε τέτοια κομμάτια κανένας δεν ξέρει τι ακριβώς γίνεται. Δεν μπορούμε , δηλαδή, να λέμε 6, 7 κλπ....τουλάχιστο όταν αναφερόμαστε στο τιραζ. Άλλο πράγμα να λέμε ποσά από αυτά ΣΩΖΟΝΤΑΙ μέχρι σήμερα η ΒΡΕΘΗΚΑΝ και άλλο ποσά ΕΚΔΟΘΗΚΑΝ. Γι αυτό νομίζω ότι το ΠΕΡΙΠΟΥ είναι πιο σωστό.
Ειδικά σε κάρτες που μπορεί να είναι διάσπαρτες στην αρίθμηση. Αμέσως, αμέσως στο προηγούμενο post μετράω 9 κάρτες, όχι 8.
Εγώ, πάλι, έχω ακούσει ότι τουλάχιστο αυτή της φωτογραφίας είναι από κάποιο φαντάρο που τη χρησιμοποίησε μόνο μια φορά (όσον αφορά τη χρήση σας το επιβεβαιώνω μιας και αυτές οι κάρτες χαλάγανε πολύ εύκολα)
Τώρα θα βγει και κανένας άλλος να μας πει καμμία άλλη ιστορία.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ο άλλος (ο πανέξυπνος, ξέρει ποιος ειναι) την είχε και την έδωσε τσάμπα .. Αναποφασιστικότητα Θυμός
Μπράβο, παληκαρι μου, συγχαρητήρια!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2017, 10:12:33 μμ από THANEFST6 » Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 15, 2017, 10:31:54 μμ »

Εδω καποιοι πηγαν να φτιαξουν καταλογο και εβαζαν τιμες πατωμα σε καρτες με λιγοτερα κομματια απο το προπο και ενοχλει το αν θα πουμε σωζονται βρεθηκαν η εκδοθηκαν? ετσι για να γινει και καμια πλακιτσα Σαρκασμός
παντως η επικρατεστερη θεωρια ειναι γνωστα  8 ανοικτα και ενα κλειστο.
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 15, 2017, 10:35:56 μμ »

και για να ειμαστε και αναλυτικοι 120ευρω εχει δοθει μια σε κακη κατασταση το 2012, μια λεγεται οτι πληρωθηκε 600 ευρω πριν κανα δυο χρονια και μια η κλειστη σε lot που ηρθε σε ονομαστικη περιπτερου 3 ευρω. Αυτα απο τη δικη μου γνωση.....
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 15, 2017, 10:37:30 μμ »

οι υπολοιπες που ξερω πηγαν σε δραχμες απο 60 μεχρι 140 χιλιαδες πριν το 2002 δηλ. Ενας τις ειχε βρει οπως ειπαμε....
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 15, 2017, 10:42:26 μμ »

Δεν "πήγαμε" να φτιάξουμε κατάλογο...
"Πάμε" να φτιάξουμε κατάλογο και μάλιστα πολύ καλύτερο από τους υπάρχοντες.
Ο λόγος είναι πολύ απλός: Υπάρχει περισσότερη πληροφορία σήμερα από τότε,
καθώς επίσης και πληρότητα στις κάρτες (υπομονή ναχεις)

Τώρα, όσον αφορά τις τιμές η άποψη μου δεν έχει αλλάξει.. Απλά είναι τελείως λάθος
να "σφαχτούμε" γι αυτό το λόγο. Η κουβέντα για τις αριθμησεις και το τιραζ, νομίζω, είναι
πιο εποικοδομητική από ότι αυτή για τις τιμές, αν και ο κάθε κατάλογος θα έπρεπε να
έχει τιμές.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 15, 2017, 10:45:22 μμ »

και για να ειμαστε και αναλυτικοι 120ευρω εχει δοθει μια σε κακη κατασταση το 2012, μια λεγεται οτι πληρωθηκε 600 ευρω πριν κανα δυο χρονια και μια η κλειστη σε lot που ηρθε σε ονομαστικη περιπτερου 3 ευρω. Αυτα απο τη δικη μου γνωση.....
Το ένα τρίτο από αυτό το post αληθεύει ....για τα αλλά 2/3 δεν ξέρω.
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 15, 2017, 11:02:56 μμ »

και για να ειμαστε και αναλυτικοι 120ευρω εχει δοθει μια σε κακη κατασταση το 2012, μια λεγεται οτι πληρωθηκε 600 ευρω πριν κανα δυο χρονια και μια η κλειστη σε lot που ηρθε σε ονομαστικη περιπτερου 3 ευρω. Αυτα απο τη δικη μου γνωση.....
Το ένα τρίτο από αυτό το post αληθεύει ....για τα αλλά 2/3 δεν ξέρω.
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αμα αποτελεις το 1/3 που δεν ηξερα και εψαχνα να μαθω ποιος ηταν  τοτε ειλικρινα μπερδευτηκα παρα πολυ με την αιτια της χαμηλης κοστολογησης στις τιμες που εβαλες........ Κλάμα
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 16, 2017, 10:10:11 πμ »

κοιτα rode
αυτο το θεμα λεγεται "καταλογος τηλεκαρτων απο τον THANEFST6 "
το οτι δεν μπορεις να διαχειριστεις και να αξιολογησεις την αναγραφη τιμων σε καταλογους, δε σημαινει οτι εχεις το δικαιωμα να επιβαλεις τη γνωμη σου στους αλλους
αν διαφωνεις σε καποια σπανιοτητα και σε καποιες τιμες γραφε απο κατω "αυτη ειναι τοσο σπανια και εχει αξια ταδε"
αν εχεις κατι αλλο να προσφερεις καντο να το διαβασουμε, δεν λεω να μην γραφεις, λεω απλα να προσφερεις με αυτο που γραφεις
αν διαφωνεις στα παντα, ανοιξε ενα θεμα "καταλογος τηλεκαρτων απο τον rode " και γραφε απο κατω απ'ολες "υπερσπανια και αξια:ανεκτιμητη"
δεν βοηθας με το να γραφεις συνεχεια, δεν ειναι μονο το αν ενοχλεις, αλλα το οτι αυτο ειναι μια προσπαθεια απο εναν ανθρωπο για καταγραφη, η οποια πρεπει να μπορει να διαβαστει ευκολα μετα απο καιρο, αλλιως χανεται ο ιδιος ο σκοπος του θεματος. καταλογος μη ευχρηστος, δεν ειναι καταλογος.

Δυο τινα : ή το κανεις επιτηδες οποτε σταματα ή δεν το κανεις επιτηδες οποτε καταλαβε το πρωτα και μετα σταματα. Πριν μου απαντησεις ανοιξε στα γραμματοσημα και δες τι ωραια καθαρα κρατανε τα αντιστοιχα θεματα τους οπου γινονται παρουσιασεις. Αν μετα απο αυτο εχεις ακομα κατι να πεις, ανοιξε ενα αλλο θεμα με τιτλο "δεν καταλαβα τι μου ειπε ο dsp" και απαντα εκει. Αυτο το θεμα κρατο το καθαρο γιατι διαβαζουν και αλλοι και δεν τους σεβεσαι.
Παρακαλω να σβηστει το μνμα μου μετα απο λιγο καιρο. Συγγνωμη για την ενοχληση.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 16, 2017, 01:19:25 μμ »

Για άλλη μια φορά θα το αφήσω λίγο μήπως θέλει κάποιος άλλος να γράψει κάτι (σχετικό με την παρουσίαση και κυρίως με την τελευταία κάρτα) και θα προχωρήσω.

Γιατί όπως είπε και κάποιος:

"Άνθρωποι, άνθρωποι προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός, προς τι η αλληλοεξόντωσις? Όλοι άνθρωποι είμαστε και αρχηγός του σύμπαντος ΕΓΩ. Εγώ θα σας οδηγήσω."

Έτσι για λίγο πλάκα...... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 16, 2017, 01:37:03 μμ »

Για άλλη μια φορά θα το αφήσω λίγο μήπως θέλει κάποιος άλλος να γράψει κάτι (σχετικό με την παρουσίαση και κυρίως με την τελευταία κάρτα) και θα προχωρήσω.

Γιατί όπως είπε και κάποιος:

"Άνθρωποι, άνθρωποι προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός, προς τι η αλληλοεξόντωσις? Όλοι άνθρωποι είμαστε και αρχηγός του σύμπαντος ΕΓΩ. Εγώ θα σας οδηγήσω."

Έτσι για λίγο πλάκα...... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Εμ γιαυτο και γω στα λεω ετσι επικριτικα με τις τιμες σου  και τις σχετικες-ασχετες εκτιμησεις σου ..... για να μη μας οδηγησεις εσυ και ερθει ο ολεθρος οι λιμοι και οι καταποντισμοι στις τηλεκαρτες..... Και ας πεφτουν ολοι πανω μου να με φανε οτι χαλαω το post....
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 16, 2017, 11:57:19 μμ »

Ομολογω πως ενω δεν ασχολουμαι με αυτο το συλλεκτικο αντικειμενο περιμενω πως κ πως την επομενη αναρτηση του Θαναση. Ειναι μια εξαιρετικη δουλεια που με πολυ κοπο μας προσφερει κ τον ευχαριστω απο καρδιας γι αυτο.
Αγαπητε Rode2 συμφωνω απολυτα με την αποψη του dsp. Στ αληθεια δεν κατανοω τις παρεμβασεις σου. Με ολο τον σεβασμο που τρεφω προς καθε μελος εδω μεσα και εσου συμπεριλαμβανομενου θα ελεγα πως εκτιθεσαι κ δημιουργεις μια εικονα για το προσωπο σου που ειμαι βεβαιος οτι δεν σου αναλογει.
Θα μου ηταν πανευκολο να κατεβαζω αμεσως καθε σχολιο σου ομως κατι τετοιο ειναι εναντια στις αρχες μου.
Θα σε παρακαλουσα να δειξεις λιγο σεβασμο στην προσπαθεια του συνσυλλεκτη μας.
Υ.Γ. Το οτι ειναι εναντια στις αρχες μου μια ενεργεια δεν σημαινει οτι δεν ειμαι ικανος να την κανω
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences