Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:18:35 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΗΛΕΚΑΡΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 17471 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 11, 2017, 11:02:25 πμ »

Να διορθώσω, λοιπόν, μετά από τη σημαντική παρατήρηση του φίλου Rode2 (Νίκου, Γιώργου, Δημήτρη ή όπως αλλιώς είναι) κάτι που πραγματικά δεν ήξερα, πολύ απλά επειδή το βρήκα σε μεγάλη συλλογή.
Επειδή, λοιπόν, όπως λέει ο φίλος ο Όλυμπος Καρπάθου Ο119 έχει εμφανιστεί σε μονό αριθμό τεμαχίων είναι ανούσιο να δίνουμε τιμή στο κλειστό το οποίο δεν υφίσταται (μάλλον..).
Αυτομάτως για το ανοικτό να πούμε μία ελεύθερη διαπραγμάτευση (που εμένα δεν με ικανοποιεί και πολύ) για να είμαστε εντάξει.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 11, 2017, 11:49:53 πμ »

Θα παρακαλουσα να παρατιθενται επιχειρηματα με ευγενεια, αλληλοσεβασμο κ να αποφευγονται οι αντεγκλισεις.
Η αποψη κ οπτικη του καθε μελους ειναι απολυτα σεβαστη.
 
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 11, 2017, 02:30:55 μμ »

Δεν μπορώ να καταλάβω πως "επιστήμονες" και έχοντες άμεση σχέση με το αντικείμενο (βλέπε κατάλογος Σιμώνη) δεν έχουν βάλει τιμές στα δύσκολα έως πολύ δύσκολα κομμάτια και μεις αρκετά όψιμα και από τα μακρυνά Γιάννενα, που λέει ο λόγος, προσπαθούμε να κοστολογήσουμε τα προαναφερόμενα κομμάτια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2017, 02:40:55 μμ από Minos » Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 11, 2017, 02:52:51 μμ »

Minos Αυτο λεω και εγω και προσπαθω να εξηγησω!! Τα ακριβα κομματια της τηλεκαρτας δεν κοστολογουνται - τιμολογουνται για τον απλουστατο λογο οτι ειναι ελαχιστα και μη καταγεγραμενα σε ποσοτητα κυκλοφοριας. Στην καλυτερη περιπτωση να αξιολογηθουν τιμολογικα με μια ΕΔ (Ελευθερη διαπραγματευση). Μακαρι ο ΟΤΕ  να ειχε προνοησει να ενημερωσει για την ποσοτητα κυκλοφοριας τους αλλα αφου δεν εγινε και μετα απο 20+ χρονια κυκλοφοριας τους ειναι πολυ ανωριμο να βαζουμε ετσι μια τιμη.
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 11, 2017, 03:09:25 μμ »

Ροδος κλειστη στρογγυλο, χανια κλειστη στρογγυλο, πηλιο κλειστη στρογγυλο, ναυπλιο εα κλειστο, ναυπλιο 0104 στρογγυλο κλειστο, μονεμβασια 0102 κλειστη στρογγυλη, πατμος στρογγυλη, εθνοκαρτα δ,  ατλαντικ 0107 στρογγυλη, lufthansa στρογγυλο κλειστο, Γιαννενα 0103 εα κλειστη, θεσσαλονικη lufthasna κνωσσος οι καλοι κωδικοι κλειστοι, φασιανος κλειστο στρογγυλο, λαρνακα κλειστη στρογγυλο, 25η μαρτιου στρογγυλο κλειστο , κυθηρα 0131 στρογγυλο, καποια συνταγματα και aeg στρογγυλα ειναι μερικα απο τα κομματια gpt που ειναι πολυ πολυ πολυ δυσκολα να εντοπιστουν!! Το ιδιο και καποια αλλα απο αλλες εταιρειες οπως μποτα 2100 κλειστο, προπο κλειστο, μαλαμος 2100 και λοιπα. Σε τετοιες καρτες απλα δεν ισχυουν οι κανονες γιατι ειναι εξαιρεσεις.... Δε γινεται λοιπον να πουμε οτι επειδη καποιες καρτες σημερα πουλιουνται 15-20% καταλογου ΜΠ το γενικευουμε και αυτο ισχυει για ολες τις καρτες.... 
Ακομα και αν παραδεχτουμε οτι οι καρτες δεν πουλανε πια και σα συλλεκτικο αντικειμενο εχουν πεσει, αυτα τα κομματια παραμενουν απιθανο να εντοπιστουν ασχετα με το αμα θα βρεθει καποιος να τα ακριβοπληρωσει η οχι!!!
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 11, 2017, 09:11:57 μμ »

Λοιπόν, στο σημείο αυτό και επειδή βλέπω ότι μετά από αρκετή φασαρία "μαλάκωσε" αρκετά η κατάσταση να πω και εγώ μερικές κουβέντες (νομίζω το δικαιούμαι).

Αν ήμουν έμπορος, όπως κάποιος ή κάποιοι νομίζουν, πολύ απλά δεν θα ανέβαζα τα πολύ καλά κομμάτια και στα διάφορα pm που λαμβάνω θα μπορούσα, πολύ απλά, να τα πουλήσω εκεί χρησιμοποιώντας τα γνωστά επιχειρήματα. Δεν θα έβγαζα φόρα παρτίδα ούτε Όλυμπο, ούτε Μινιόν, ούτε στρογγυλά ούτε τίποτα. Αντιθέτως δεν πουλάω τίποτα και αν κάποιος κάτι που μου λείπει και θέλει να μου το πουλήσει (ειδικά ο Rode2 που έχει καλά κομμάτια, αλλά δεν μας έχει συστηθεί ακόμα) μπορεί να το κάνει.

Αν ήμουν ψεύτης θα είχα κοροιδέψει τουλάχιστον έναν από δω μέσα, όποιος νομίζει ότι εξαπατήθηκε ας το πει δημόσια. Άλλο πράγμα η ανακρίβεια, ίσως και πιθανή άγνοια και άλλο το ψέμα.

Αν ήμουνα "μαγκάκι" δεν θα έβγαζα τη μαγκιά στις τηλεκάρτες. Έχω φάει και εγώ φόλα από πάγκο στο Μοναστηράκι (Ατλαντικ σιδερωμένη).

Αν είχα κάνει κάποια παρανομία κάποιος ήδη θα με είχε διαγράψει. Αντιθέτως, κάποια στιγμή ζήτησα εγώ ο ίδιος να διαγραφώ για αντίστοιχους λόγους με τους τωρινούς και κάποιοι φίλοι δεν το δέχτηκαν. Το θυμάσαι Κώστα αυτό το γεγονός?

Αν υπήρχε δόλος δεν θα ήμουν τόσο αφελής να ανεβάζω δύο και τρεις φορές τα ίδια πράγματα. Αντιθέτως να ξέρετε όλοι ότι έχω ζητήσει διαγραφή του άλλου θέματος (δεν ξέρω αν γίνεται) θεωρώντας ότι το παρόν θα είναι πιο πλήρες. Εννοείται ότι άλλα πράγματα είχα το 2013 και άλλα τώρα. Όλοι θέλουν έναν πλήρη κατάλογο και δεν είμαι αυτός που θα τον φτιάξει μόνος του. Θυμάσαι Γιώργη στο θέμα "Εκτίμηση Τηλεκαρτών" σελ 70 που είπες ότι "Τους καλύτερους καταλόγους τους φτιάχνουν οι συλλέκτες" και εγώ σε χειροκρότησα? Αν δεν το θυμάσαι πήγαινε να το δεις και βάλε και εσύ ένα χεράκι με τα "ακριανά" νουμεράκια που διαθέτεις στη συλλογή σου να βοηθήσεις την κατάσταση.

Αν ήθελα να προσβάλλω και να μειώσω τις συλλογές σας δεν θα το έκανα από δω μέσα και μάλιστα δημόσια. Κάθε κάρτα έχει την αξία της, πρώτα για αυτόν που την κατέχει και μετά γι αυτόν που την αγοράζει.

Επίσης, να ξέρετε ότι και γω έχω καταναλώσει πολλές ώρες ψαξίματος στο Μοναστηράκι (1993-1995) και πολύ βενζίνα γυρνώντας από περίπτερο σε περίπτερο από Κέντρο μέχρι Θησείο, από Ομόνοια, Πειραιώς , Ιερά οδο μέχρι Χαιδάρι ζητώντας τα κουτιά από τους περιπτεράδες και ακούγοντας το γνωστό¨: "Πάλι εσύ ρε φίλε?"
Έχω σκάσει και εγώ πολλά χιλιάρικα (σε δρχ) τότε που οι έμποροι λέγανε δεν έχει βγει μινιόν και κνωσσό σε κανονική γραφή γι αυτό πάρε τη στρογγυλή.
Ήμουνα και γω σε κάτι "θεικές" δημοπρασίες με κάτι πακέτα των 30-40 τεμ που ξεκινάγανε από ονομαστική τιμή φτάνανε στο θεό και άντε το πολύ να είχανε μέσα Πάτμο-Μετέωρα και κάτι άλλα που σήμερα κάνουνε το πολύ 10€ (και μην μου πει κανένας τίποτα γιατί το βιβλίο της Δημοπρασίας Ιουν 97 τόχω ακόμα)
Μπορεί να είμαι στην Επαρχία αλλά έχω κάνει και καμμία δεκαριά χρόνια στην καλη δεκαετία της τηλεκάρτας στην Αθήνα - μιας και φαίνεται για άλλη μια φορά ότι και στο συλλεκτισμο είναι προνόμιο να ζει κανείς στην Αθήνα.

Δεν προσπαθώ να κάνω καμμιά επίδειξη και θα το θεωρούσα ιδιαίτερα χρήσιμο αν κάποιος δει λάθος σε κάποια αρίθμηση (που σίγουρα θα υπάρξει) η έχει κάτι τελείως διαφορετικό, να το πει. Ακόμα καλύτερα αν ανεβάσει κάτι, έστω και με σκεπασμένα τα νούμερα.
Γιατί, νομίζω, δεν είναι καλό να κρύβουμε τις κάρτες όπως "οι σκύλοι κρύβουν τα κόκκαλα".
Αλήθεια, αυτό το τελευταίο μήπως θυμίζει τίποτα σε κάποιον (-ους) άραγε??
Και για να κοιμόμαστε όλοι ήσυχοι, τέλος οι τιμές, βολεύει και μένα.
Αν δεν έχετε κάτι άλλο να ανεβάσω καμμιά φωτό να τελειώνει το μπίρι μπίρι γιατί είμαι και λάτρης των κινέζικων:
"Μια εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις"

ΥΓ: Καμμία παρεξήγηση με κανέναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2017, 10:06:09 μμ από THANEFST6 » Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 11, 2017, 10:13:55 μμ »

Δεν μπορώ να καταλάβω πως "επιστήμονες" και έχοντες άμεση σχέση με το αντικείμενο (βλέπε κατάλογος Σιμώνη) δεν έχουν βάλει τιμές στα δύσκολα έως πολύ δύσκολα κομμάτια και μεις αρκετά όψιμα και από τα μακρυνά Γιάννενα, που λέει ο λόγος, προσπαθούμε να κοστολογήσουμε τα προαναφερόμενα κομμάτια.
Βασικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είσαι Αθηναίος επιστήμονας για να εκτίμησεις ένα συλλεκτικό αντικείμενο και πιο συγκεκριμένα μια τηλεκάρτα..
Δηλαδή για μια χρυσή λίρα η ακόμα παραπάνω έναν πίνακα ζωγραφικής ποιον πρέπει να φωνάξουμε να το εκτιμήσει , το θεό τον ίδιο;
Και για να μην παρεξηγηθώ, από δω και πέρα (κι άμα θέλετε ) βάλτε εσείς τιμές να δω και γω τι είναι το σωστό.
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 11, 2017, 11:33:56 μμ »

Προσωπικα απ τη στιγμη που διαβασα το "Τελος οι τιμες" ειμαι καλυμενος.
Επισης ειμαι συλλεκτης και οχι εμπορος. Δεν πουλαω και δεν πουλησα ουτε την εποχη που θα μπορουσα να κανω λεφτα απο τις καρτες. Οταν δηλαδη τα πατμο μετεωρα ξεκιναγαν απο τους οτετζηδες στο θησειο 10χιλιαδες δραχμες και πουλιοντουσαν την ιδια μερα το ιδιο ζευγαρι 200 χιλιαδες δραχμες στα μαγαζια στο μοναστηρακι και με δυο καρτες εβγαζαν μεροκαματο δεκα ανθρωποι και τους  πληρωνε ολους ο τελευταιος αγοραστης που ενιωθε και περηφανος που καταφερε και πηρε τα συλλεκτικα Πατμο μετεωρα...
 Διατηρηστε τη δυσκολια των σπανιων καρτων μη τις ξεφτυλιζουμε λογω κρισης η οποιου αλλου λογου η ακομα και ελλειψη αγοραστικου ενδιαφεροντος. Οπως ειπα το οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι να τα πληρωσουν δε σημαινει οτι τα δυσκολα κομματια μπορουν να βρεθουν και κανουν λιγα χρηματα!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 12, 2017, 05:47:26 μμ »

Τιμες καποιος μπορει να αναφερει καπου οπου οι καταλογοι εχουν παυλα ----  η οποια παυλα σημαινει οτι η τιμη ειναι παντα διαπραγματευομενη μεταξυ αγοραστη πωλητη και ο μεν μπορει να ζηταει τοοοσοοο και ο αγοραστης  να δινει τοοσοο.
Οταν ομως υπαρχουν προσφατες αγοροπωλησιες σε καποιες τιμες μπορει να δηλωσει καποιοςμια μεση τιμη αφοβα.
Πχ ο ενας αγορασε την ταδε καρτα 200 ευρω απο εκει.
Ο αλλος την αγορασε πριν τρεις μηνες 350 ευρω απο ποιο περα.
Ο ταδε την αγορασε 50 ευρω απο το παζαρι .. (παραδειγματα ολα)

Εγω θα μπορουσα σαν γιωργος να πω :

200+350+50/3= 200 !!

Η τιμη αυτης της καρτας ειναι 200 ευρω !! Και σε οποιον αρεσει δεν αρεσει.
Ειναι ενας συλογισμος ο οποιος βασιστηκε σε μια παροδο εξι μηνων;; Ενος χρονου και περιλαμβανει τρεις , πεντε  ή δεκα αγοροπωλισιες οι οποιες επεσαν στην αντιληψη μου!!

Φιλικα προς ολους και μην εχων ουδεμιαν γνωση επι τηλ καρτων!!

Απλα ετσι θα ενεργουσα στον συλλεκτικο τομεα οπου μαζευω.
Και ολα μεταξυ μας μοιαζουν σε αυτον τον τομεα.

herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 12, 2017, 06:49:52 μμ »

Δυστυχως η τηλεκαρτα ειναι δυσκολο συλλεκτικο αντικειμενο....
Υπαρχει το συνολο των καρτων που κυριολεκτικα χαριζεται δηλαδη δινει καποιος 20 ευρω ενα lot 500 καρτων απλα για να τις ξεφορτωθει (σε πολλες περιπτωσεις πια τις καρτες τις δινουν με το κιλο η και τις χαριζουν...
Υπαρχει μια μεση κατασταση που εχει καρτες της σειρας μεν αλλα επειδη ειναι κλειστες η σε πιο λιγα κομματια εχουν μια αξια 1-2 ευρω το κομματι
Υπαρχει ενα μερος τηλεκαρτων  που ειναι πχ συλλεκτικα τα ευκολα κατι Brooklyn avez και λοιπα που πανε 3 4 5 ευρω
Υπαρχουν καποιοι ευκολοι κωδικοι  μονεμβασια 102, θεσσαλονικη 101, ιονικαρτα 2101 ολυμπος 0119 και καποια στρογγυλα που εχουν μια καποια σχετικη αξια
Υπαρχουν οι δυσκολοι κωδικοι τυπου εθνοκαρτα 107, δηλος 122 αραχθος 0136 που ακομα κανουν 20-30% καταλογου ΜΠ
Και υπαρχουν και καρτες που απλα δεν κοστολογουνται για τις οποιες υπαρχει και ολη αυτη η αντιπαραθεση τις τελευταιες μερες για τον απλουστατο λογο του οτι εμφανιζονται πολυ πολυ δυσκολα.
Δυστυχως και συμφωνα με τις δικες μου πληροφοριες τα τελευταια πεντε χρονια οτι φαντασμα πουληθηκε στο συνολο του (κατι ριζος 0125 κατι περιεργες τριπλετες gpt στρογγυλα και κωδικοι  κατι απιθανα στρογγυλα τυπου Μετεωρα και δηλος κλειστα και ακριβοι κωδικοι τυπου ατλαντικ lufthansa scoplife 0113) ηταν απο διαλυση συλλογων. Ομολογουμενως δεν πιασανε πολλα χρηματα και πολλα δοθηκαν σα lots και επειδη πηγανε και μιλημενα ελαχιστοι μαθανε τιμες κομματια και λοιπα....
Δυστυχως το θεμα καρτα ξαναλεω στα οντως δυσκολα κομματια δεν ειναι οπως στα αλλα συλλεκτικα (κυριως νομισματα) που βγαινουν αξιες μεταλλου, ισοτιμιες καταλογοι και λοιπα..... Εδω ειμαστε απλα μερικοι δεινοσαυροι που λογω πιστης στο παρελθον και επιθυμιας διατηρησης αναμνησεων απλα διατηρουμε τη συλλογη μεχρι να τα βροντηξουμε και μεις και να πιασουμε αλλες συλλογες.... Αλλα και ετσι να γινει τα πολυ δυσκολα παλι δε θα μπορουν να τιμολογηθουν!!!
Καταγράφηκε
Rode2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 98


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 12, 2017, 07:03:11 μμ »

Επισης θεωρω και απιθανο να βγει και καποιος εδω στο στεκι και να πει δημοσια οτι αγορασε πχ μια ριζος 0125 600-700 ευρω η εναν αραχθο 300-400 ευρω και λοιπα και για να μην προκαλει τετοιες εποχες και για πολλους αλλους λογους οποτε η συγκεντρωση τιμων απο αγοραπωλησιες ειναι δυσκολο να επικυρωθει και να βγει γενικο συμπερασμα.
 Ομως μπορει πολυ ωραια αν θελει να δειξει τις δυσκολες καρτες που εχει να τις ανεβασει ομορφα και τιμια και οι υπολοιποι να τις θαυμασουν. Σα δυσκολα κομματια ομως οχι σα καρτες που κανουν τοσα λεφτα. Εγω ας πουμε πολυ θα ηθελα καποιος αν εχει να ανεβασει μια πηλιο στρογγυλο διοτι δεν την εχω δει ποτε μου....
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 12, 2017, 09:25:43 μμ »

Λοιπόν, παιδιά, επειδή "άνοιξε" πολύ το θέμα, (αν και σε προηγούμενο post προσπάθησα να βάλω τέλος για να συνεχίσουμε δεν το κατάφερα) και επειδή μπορεί να γράφουμε ώρες ατελείωτες και επειδή στο τέλος τέλος εγώ το ξεκίνησα το θέμα, θα παρακαλέσω θερμά:
Όσοι θέλετε να βλέπετε από δω και κάτω τις παρουσιάσεις χωρίς "σφήνες" γράψτε μόνο ένα ΟΚ (ότι τελειώσατε) για να συνεχίσουμε.
Χρόνο για σχόλια (για αριθμήσεις και ότι άλλο εκτός από τιμές) θα έχουμε πάλι, εκεί στο τέλος '94. Άλλωστε εκεί νομίζω ότι θα έχουμε (ίσως) περισσότερη δημιουργική κουβέντα γιατί οι αριθμήσεις αυτού του έτους είναι μάλλον αρκετά ασαφείς.
Ένα ΟΚ μόνο και εγώ ότι υποσχέθηκα περί εκτιμήσεων θα το κάνω:
ΘΕΜΑ (ΦΩΤΟ) -ΑΡΙΘΜΗΣΗ- ΤΙΡΑΖ -CHIP-ΓΡΑΦΕΣ
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 12, 2017, 11:17:14 μμ »

OK
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 13, 2017, 12:09:26 πμ »

OK!
Και εύχομαι η αξιέπαινη προσπάθειά σας αγαπητέ "THANEFST6", να συνεχισθεί ακριβώς όπως και άρχισε: Δηλαδή, με την άφοβη παράθεση των προσωπικών σας εκτιμήσεων περί τιμών.

Μόνο και μόνο επειδή δεν επικροτώ το ύφος της παρέμβασης του διαφωνούντος..
Δικαίωμα σας να εκφράζετε ελεύθερα την όποια προσωπική σας άποψη, και υποχρέωση στους όποιους διατυπώνουν ενστάσεις, να το πράττουν με ευγενικό τρόπο.


Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 13, 2017, 12:24:22 πμ »

Υ.Γ.

Ευελπιστώ λοιπόν να μην πτοηθείτε και να μην.. ανακρούσετε πρύμναν υπό το βάρος των.. τρομοκρατικών απειλών.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences