Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:04:56 πμ
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δίευρα για το 2018  (Αναγνώστηκε 61984 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #300 στις: Δεκέμβριος 05, 2018, 07:17:32 μμ »

Ναι ναι!!!  155 σύνολο.   Το παρατράβηξα και εγώ!!   Μεγάλο χαμόγελο

Για να πούμε βέβαια την αλήθεια του χρόνου, το 2019, δεν ξέρουμε πόσο θα μας ράψουν το κουστούμι.
Καταγράφηκε

Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 204


Προφίλ
« Απάντηση #301 στις: Δεκέμβριος 05, 2018, 09:00:31 μμ »

Βέβαια αν η τιμή ήταν λογική η ζήτηση θα ήταν μεγαλύτερη (αν π.χ. ήταν στο ύψος των proof άλλων κρατών θα έπαιρνα κι εγώ) και μάλλον δεν θα προλάβαιναν να πάρουν όλοι ...
Καταγράφηκε
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #302 στις: Δεκέμβριος 10, 2018, 08:03:53 μμ »

Μια ερώτηση γιατί έχουν αρχίσει να με αγχώνουν απ' τον Άγιο Μαρίνο:

Πέρυσι τέτοια εποχή είχα κάνει παραγγελία προπώλησης στον Άγιο Μαρίνο για τα δύο αναμνηστικά τους δίευρα 2018 σε καλύτερη συνολική τιμή. Το πρώτο δίευρο έφτασε χωρίς πρόβλημα. Όσον αφορά το δεύτερο όμως, εδώ το πράγμα στραβώνει! Πριν από δέκα μέρες, έλαβα επιστολή ταχυδρομικώς που έλεγε ότι τους επεστράφη συστημένο πακέτο με προϊόν που είχα αγοράσει (το δεύτερο αναμνηστικό δίευρο), ως αζήτητο. Προφανώς ποτέ δεν μου είχαν στείλει e-mail να με ενημερώσουν ότι μου έχουν αποστείλει πακέτο με τον τάδε tracking number, ώστε να το έχω εγώ υπόψιν μου και να μπορέσω να το αναζητήσω. Με άλλα λόγια, προφανώς η ειδοποίηση χάθηκε ή δεν έφτασε ποτέ (δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα ΕΛΤΑ) και αφού εγώ δεν είχα το tracking number, αλλά και ούτε καν ιδέα ότι μου είχαν στείλει κάτι, το πακέτο έμεινε αζήτητο και επεστράφη στον αποστολέα. Στην επιστολή τους μου ζητούσαν να τους στείλω επιπλέον 7,00 ευρώ, προκειμένου να μου ξαναστείλουν το νόμισμα, αλλά χωρίς να διευκρινίζουν έναν τρόπο που θα μπορούσα να τους τα στείλω. Δεν υπήρχε δηλαδή συνημμένο κάποιο τιμολόγιο των 7,00 ευτώ ως έξοδα επανάληψης αποστολής, το οποίο εγώ θα εξοφλούσα. Τίποτα απολύτως δεν μου έλεγαν, παρά μόνο "στείλτε μας 7,00 ευρώ".

Τους απαντώ λοιπόν κι εγώ και αφού τους τα χώνω νε το γάντι, λέγοντάς τους ότι πρέπει να ενημερώνυον τον πελάτη για την αποστολή και να δίνουν το tracking number, αλλιώς θα έχουν τέτοια προβλήματα, τους επιβεβαιώνω τη διεύθυνσή μου και τους γράφω τον αριθμό τής τραπεζικής μου κάρτας, λέγοντάς τους να χρεώσουν εκεί τα 7,00 ευρώ, αφού δεν μου παρέχουν έναν λιγότερο μπακαλίστικο τρόπο.

Από τότε έχουν περάσει δέκα ολόκληρες μέρες και δεν έχω λάβει νέα τους, ότι έστω το αίτημά μου είναι προς διεκπεραίωση. Ούτε έχει χρεωθεί και η κάρτα μου. Τι να κάνω; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο;
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #303 στις: Δεκέμβριος 11, 2018, 12:06:11 πμ »

Γενικά αργούν να απαντήσουν... Δέκα μέρες δεν είναι πολύ.
Κάποια στιγμή θα σου απαντήσουν και θα το στείλουν. Σε γενικές γραμμές όλοι στην Ελλάδα το παίρνουμε περίπου την ίδια στιγμή. Αν παρακολουθείς το σάιτ συνήθως όλο και κάποιος αναφέρει ότι το πήρε, οπότε έχεις το νου σου ότι εκείνες τις μέρες θα έρθει.
Τώρα για τα ΕΛΤΑ είναι περίεργο πως το έχασες. Προσπαθούν να το παραδώσουν και αφήνουν ειδοποίηση. Αν σε μια βδομάδα δεν το πάρει κάποιος αφήνουν 2η ειδοποίηση και αν σε 15 μέρες δεν έχει εμφανιστεί κανείς το στέλνουν πίσω. Στην περίπτωση σου δηλαδή χάθηκαν 2 ειδοποιήσεις...
Εγώ θα έκανα και μια ερώτηση στον ταχυδρόμο, γιατί μπορεί να συμβεί και με άλλα γράμματα.
Πάντως αφού επιστράφηκε σε αυτούς τότε δεν θα έχεις θέμα, θα σου το ξαναστείλουν. Αν χανόταν και πάλι θα έπρεπε να σου ξαναστείλουν ή έστω να σε αποζημιώσουν.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences