Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:36:48 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σέρνεται  (Αναγνώστηκε 13554 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 26, 2019, 07:41:55 πμ »

Επειδή δεν με εύρισκε χτες τηλεφωνικά να με ενημέρωση ο τεχνικός μου έστειλε σε μήνυμα τί δουλειές έκανε .
Πιστεύω ότι τό είδατε και εσείς ότι τώρα είμαστε υπό το σήμα της ασφαλής σύνδεσης καθώς καί άλλα πού αναφέρεται. :

(( Καλημέρα Γιώργο,
όπως θα είδες έγινα πραξη και με το παραπάνω αυτά που σου υποσχέθηκα!
Μετά από 10 και πλέον ώρες δουλειά έγιναν τα παρακάτω:
---------------------------------------------------------------------------------
1. μεταφορά όλου του περιεχομένου σε νέο server με 4πλάσια τουλάχιστον ταχύτητα-χωρητικότητα
2. αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος
3. εγκατάσταση csf firewall για τους επικινδυνους
4. εγκατάσταση ασφαλούς σύνδεσης ssl για ασφάλεια των δεδομένων και συμμόρφωση με το GDPR.
5, μένει ακόμη η αναβάθμιση του SMF( forum) στην τελευταία έκδοση αλλά θέλει προσοχή και το έχω αφήσει για αργότερα!))
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 26, 2019, 08:31:15 πμ »

Έχω μια φαντασίωση  ..να βρεθεί κάποιος και να μας ανεβάσει μια Ούνα και να πει να ρεδες πάρτε να δείτε ..να ξεφύγουμε από τα κοινά..αλλά σιγά που αν είχε κάποιος θα το έλεγε ότι έχει


https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11708.0
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 26, 2019, 12:49:00 μμ »

Επειδή δεν με εύρισκε χτες τηλεφωνικά να με ενημέρωση ο τεχνικός μου έστειλε σε μήνυμα τί δουλειές έκανε .
Πιστεύω ότι τό είδατε και εσείς ότι τώρα είμαστε υπό το σήμα της ασφαλής σύνδεσης καθώς καί άλλα πού αναφέρεται. :

(( Καλημέρα Γιώργο,
όπως θα είδες έγινα πραξη και με το παραπάνω αυτά που σου υποσχέθηκα!
Μετά από 10 και πλέον ώρες δουλειά έγιναν τα παρακάτω:
---------------------------------------------------------------------------------
1. μεταφορά όλου του περιεχομένου σε νέο server με 4πλάσια τουλάχιστον ταχύτητα-χωρητικότητα
2. αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος
3. εγκατάσταση csf firewall για τους επικινδυνους
4. εγκατάσταση ασφαλούς σύνδεσης ssl για ασφάλεια των δεδομένων και συμμόρφωση με το GDPR.
5, μένει ακόμη η αναβάθμιση του SMF( forum) στην τελευταία έκδοση αλλά θέλει προσοχή και το έχω αφήσει για αργότερα!))

στο Cloud όλα!! :-)
Μια χαρα - πάει σφαίρα τωρα

Αν ανεβάσουμε και λίγο το μέγεθος της φωτογραφίας θα κάνουμε πάρτυ!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2019, 12:49:43 μμ από johneko » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences