Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:41:01 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τοποθέτηση νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 6918 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 27, 2012, 01:31:20 μμ »

ο καθενας οπως νομιζει καλυτερα.Αλλος στην γη ,αλλος στην καταψυξη αλλος στο υπογειο.Οπως την βρισκει ο καθενας
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 27, 2012, 02:37:27 μμ »

ναι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 27, 2012, 03:21:06 μμ »

Καλα ρε Bill, αυτοι οι 'μεγαλοσυλλεκτες' οι παλιοι, εχουν καταστρεψει (συμφωνα με οσα λες βεβαια) τοσα κ τοσα νομισματα, ποια ειναι η συνεισφορα τους στο συλλεκτισμο, τι να το κανω αν βρηκανε μια τελεια παραπανω σε ενα Καποδιστρια, οταν καταστρεφουν νομισματα ανυπολογιστης αξιας....τελοσπαντων...
Αυτο με το ξυλο που λες ισχυει αν ακουμπαει το νομισμα απευθειας στο ξυλο? Αν το νομισμα ειναι σε πλαστικη θηκη και η θηκη ακουμπαει το ξυλο υπαρχει θεμα?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 27, 2012, 04:13:02 μμ »

ναι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
ενα φιλαρακι ειχε κρυψει τα κιτρινα του στο σπιτακι του σκυλου.Σκεφτηκε οτι θα ηταν η καλυτερη κρυψωνα αφου ο σκυλος ηταν φυλακας και μαλιστα αγριος.Πηγε μια μερα ομως σπιτι και μαζευε τις λιρες απο την αυλη γιατι ο σκυλος -φυλακας δεν εκτιμησε ιδιαιτερα τα μικρα κιτρινα κομματια μεταλλου που βρηκε στο σπιτι του και μαλιστα δεν ηταν φαγωσιμα.! Σαρκασμός

Ο Bowers Δημητρη γραφει στο βιβλιο του οτι μερικες φορες εβαλε νομισματα σε συρταρια οξειας και αυτα πηραν πολυ ομορφα χρωματα.Ο πειραματισμος φυσικα γινοταν με φτηνα κομματια μοργκαν.Αυτο βεβαια προυποθετει οτι σου αρεσουν οι πατινες και οχι τα blast white κομματια.Ειναι θεμα γουστου δηλαδη.Μεσα σε θηκη μπορει να επηρρεαστει νομισμα κατα την γνωμη μου μονο αν το χτυπαει δυνατος ηλιος.
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 27, 2012, 04:34:07 μμ »

Χχαχχαχχ θα τον έκανα σουβλάκια μετά για να βγάλω τον χειμώνα  Σαρκασμός Σαρκασμός

Αποφάσισα τελικά να ακούσω τον Βασίλη θα αγοράσω κασετίνα από μια  σελίδα που έχω και θα τα βάλω σε κάψουλες μέσα  τα 2 ευρώ μου να τα χαρώ εκεί γιατί εκεί που τα έχω δεν τα χορταίνω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences