Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:53:50 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λεπτα 1877  (Αναγνώστηκε 45864 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 19, 2012, 09:14:45 μμ »

 εγω΄αυτο που ειχα να πω το ειπα στο φιλο,και σε αυτο το φορουμ και στο αλλο που το ειχε βγαλει πριν απο δυο εβδομαδες.

Το ξαναλεω και δεν ξανασχολουμε.Φιλε κανε μου μαιλ και ονομασε την τιμη σου.Εσυ ονομαζεις και εγω σε πληρωνω.Παζαρια δεν εχει.

Αλλα απαντηση δεν εχω παρει,ισως το νομισμα να μην του ανηκει και απλα να μας κανει πλακιτσα.

Αυτά.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 19, 2012, 09:56:15 μμ »

βασιλη μην ασχολεισε!!!οταν εχει καποιος κατι για πουλημα,δεν το κανει γαιτανακι!!!(μην πω το ξερεις ποιο)σε διαφορες ιστοσελιδες.αν θελει? να το δει ο κοσμος,που μαλλον κατι τετοιο επιθυμει,ας το εβαζε στο ποστ του γεωργιου, και οχι στις εκτιμησεις η πωλησεις!!!νομιζεις εχουν δει,η αγορασει πολλοι δοκιμια?νομιζουν οτι ολα, ειναι αμυθητης αξιας,και τα περι καλαμου,τα ξερεις!!!εδω του οθωνα λεπτα εχουν μερικα κατοσταρικα,οπως του ερτελ!!!ας τον κοσμο, στον μικροκοσμο που ζει!!!ποσα δοκιμια?που θεωρουνται σπανιωτητες στοιχιζουν το πολυ,2-3 χιλιαρικα?ειδικα με αυτην την κριση κιολας?σιγουρα δεν απαξιωνω τα ομορφα κατα τα αλλα, χαλκα του 1877,αλλα το κακο παραγινε.η νομιζει ο φιλος,η καθε ειδημων,οτι δεν υπαρχουν τιμες πλαφον για ολα τα δοκιμια,απο προηγουμενες πωλησεις,η απο οικους αξιολογησης!!!το κακο στην ελλαδα ειναι,οταν βρισκει καποιος κατι σπανιο,το δειχνει για εφε,η ζηταει οσα του λειπουν για να γινη ωνασης!!!δεν εχω τιποτε προσωπικο με τον κατοχο?των νομισματων,αλλα λιγο μετριοπαθεια δεν βλαπτει!!!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 19, 2012, 10:31:10 μμ »

ρε παιδια ο ανθρωπος ρωτησε για την γνωμη μας ποσο εχει το νομισμα.Δεν γραφει πουθενα οτι το πουλα.Αλλιως θα το εβαζε στις; πωλησεις.Εσεις ολοι πεσατε με τα προσωπικα μηνυματα για να το αγορασετε.Και εσυ Βασιλη και αλλοι που δεν μιλανε και ξερεις ποσα του προσφερανε.Γιατι δεν μιλατε καθαρα(εξαιρω  τον Βασιλη που ειπε μια τιμη) τοσο εχει φιλε το νομισμα σου;
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 19, 2012, 10:41:03 μμ »

ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΑΙΤ.
ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΠΟΛΛΩΝ.ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
ΚΑΚΟ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ .ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΙΜΗΣΩΚΑΙ ΑΝΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ .ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΓΤΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ.ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΑΜΙ.ΑΠΛΩΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΟΥ.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 19, 2012, 10:49:07 μμ »

πως ηρθε στην κατοχη σου ενα τετοιο νομισμα τομ;
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 19, 2012, 10:59:45 μμ »

ΑΠΟ ΣΠΟΝΤΑ
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 19, 2012, 11:02:07 μμ »

[[[[[Καλημερα σας ,το νομισμα ηδη θα ξερετε οτι ειναι δοκιμιο και μπορειτε να ζητησετε οσα χρηματα θελετε εφοσον θα υπαρξει ζητηση και προτασεις τιμης ,φυσικα ενοειται οτι οσα γραφω ισχυουν εφ οσον αποφασισετε να το πουλησετε,πιστευω οτι θα παρετε αρκετα μυνηματα απο συλλεκτες για αυτο,σε περιπτωση που αποφασισετε να το πουλησετε παρακαλω στειλτε μου ενα προσωπικο μυνημα με την επιθυμητη τιμη που θα ορισετε ,ευχαριστω.]]]]]Τα εντως παρενθεσης ειναι ακριβως το μυνημα που προσωπικα εστειλα στον φιλτατο,κατα την αποψη μου ουδέν μεμπτόν,η επιθυμια μου εξακολουθει να υφισταται,Ευχαριστω.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 19, 2012, 11:02:12 μμ »

μπορεις να ανεβασεις καλυτερες φωτο του νομισματος για να το δουμε γιατι μας ενδιαφερει;
να ειναι μεγαλες μπορω να τις ανεβασω και εγω
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 19, 2012, 11:10:27 μμ »

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΜΑΙΛ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΛΥΣΗ.ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΑΛΛΕΣ




ειναι μικρη η αναλυση.μονο 5οοκβ για δυο φωτο.Θα ηταν καλυτερο 3μβ η καθεμια εποπ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2012, 11:18:31 μμ από epop » Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 19, 2012, 11:22:50 μμ »

ΟΚ ΑΥΡΙΟ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 19, 2012, 11:26:13 μμ »

light image resizer 4 ,Με αυτο το προγραμα το οποιο στο διαδυκτιο υπαρχει free download οποιοσδηποτε μπορει να κανει τις αρχικες του φωτογραφιες ακομα και αν ειναι πανω απο 18mp ευαισθησιας και μεγεθους ακομα και 5 mb υψηλοτατης αναλυσης ανετα στα επιτρεπτα ορια του Σαιτ 120 kb χωρις να χασει σχεδον καθολου απο την πιστοτητα της αναλυσης διατηρωντας το μεγεθος του νομισματος εξαιρετικα μεγαλο ακομα και στο γεμισμα της οθονης υπολογιστη ,φυσικα υπαρχουν και αλλα προγραματα που καποιοι επεξεργαζονται ,μια δοκιμη για οποιον εχει ορεξη θα κανει οπτικα προς θεαση ολων πολυ καλες απο τις ηδη υπαρχουσες μικρες φωτογραφιες χωρις να χρειαζεται για να δει καποιος λεπτομερειες να αντιγραφει την φωτογραφια και να την ανοιγει με το οποιο προγραμα εχει στον υπολογιστη του οπου μεγενθυνωντας χανει ευκρινεια
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 20, 2012, 12:12:38 πμ »

Φίλε TOM καταλαβαίνω απ' τα λεγόμενά σου ότι δεν είσαι συλλέκτης και πιθανολογώ ότι τις τελευταίες ημέρες σε έχουν ζαλίσει με μηνύματα και προσφορές. Εντούτοις για όλους εμάς που δεν έχουμε το οικονομικό μέγεθος να διεκδικήσουμε το νόμισμα, ο τρόπος με τον οποίο κατέληξε στα χέρια σου θα είχε ιδιαίτερη σημασία. Εξάλλου συλλέκτες είμαστε και η ιστορία ενός νομίσματος μας ενδιαφέρει και με το παραπάνω.
 Όταν βρείς το χρόνο πές μας δυο πράγματα για το πώς το απέκτησες γιατί απο σπόντα μπορεί να κερδίσεις στο μπιλιάρδο, να τρακάρεις, να βρείς γκόμενα, αλλά τέτοιο νόμισμα δε βρίσκεις.
Καταγράφηκε
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 20, 2012, 01:20:05 πμ »

καλησπερα απο εμενα οταν λες οτι εφτασε το νομισμα σου απο σπόντα φιλε τομ τι εννοεις? διοτι εμενα μου ειπες οτι το βρηκες σε ενα συρταρι με κατι αλλα νομισματα του παππου σου.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 20, 2012, 09:00:20 πμ »

φιλε τομ καλημερα και καλη εβδομαδα!συγνωμη αν ημουν λιγο επιθετικος,αλλα με πειραξε αυτη η διαρκης μυστικοποαθεια,και που δεν εξεδηλωσες απο την αρχη,τις προθεσεις σου.το πιο φρονιμο θα ηταν για μενα,να αναφερεις οτι κατεχεις!!!το συγκεγκριμενο νομισμα,και οτι θελεις πληροφοριες,σχετικα με αυτο,η για να ξερεις τι εχεις?η για να το πουλησεις σε μια καλη τιμη.θα μπορουσες να αναφερεις οτι δεν πωλειτε αμεσα,και να μην γινει αυτο το σηριαλ.σιγουρα ενδιαφερει πολλους συλλεκτες,και αν ξεκαθαριζες απο την αρχη τις προθεσεις σου,δεν θα επακολουθουσε αυτη η ενταση.σε χαιρετω,και πιστευω οτι οι επομενες κινησεις σου θα ειναι πιο ξεκαθαρες!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.(εμενα δυστηχως,θα με ενδεφερε,αλλα ειναι πια αργα!!!για αγωροπωλησιες εκ μερους μου.)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 20, 2012, 10:25:09 πμ »

φιλε τομ,την δεκαρα του 1877 επισης,την πουλησες?γιατι δεν την αναφερεις και εδω?σιγουρα δεν μου πεφτει λογος για το πως λειτουργεις?αλλα αφηνεις διαφορες περιεργες υπονοιες να πλανωνται.παντως οτι η πενταρα σε αλλη ιστοσελιδα ειναι ιδια,απο το χαραχτηριστικο σημαδι,ειναι πασιφανες χωρις καμμια αμφιβολια!!!γιατι αυτη η διακριση?και οι περιεργες δικαιολογιες?την βρηκα σε ενα συρταρι!!!θα ηταν ενδιαφερουσα μια απαντηση,εκ μερους σου!!!σε χαιρετω και παλι γιαννηςτ.υγ.θα ηταν ενδιαφερον να μας παρουσιαζες και το λεπτο και διλεπτο για να ολοκληρωθει η σειρα των δοκιμιων του 1877,αν και υπαρχει πενταλεπτο χωρις διακριτικα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2012, 10:34:53 πμ από giannist » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences