Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 04:11:39 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γνησιότητα χρυσού εικοσάδραχμου του Οθωνα του 1833  (Αναγνώστηκε 2923 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
jester
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 13, 2012, 10:18:10 πμ »

Επειδή ξέρω ότι κυκλοφορούν πολλά πλαστά χρυσά εικοσάδραχμα του Όθωνα και κάπου βρήκα κάποιο να πουλιέται γύρω στα 1400€ με την φράση ότι η "γνησιότητα είναι εγγυημένη", θα ήθελα μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει μια που θα ήθελα πολύ να αποκτήσω ένα τέτοιο νόμισμα. Παραθέτω την φωτογραφία από το σάιτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2012, 12:28:28 μμ από jester » Καταγράφηκε
jester
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 13, 2012, 12:39:42 μμ »

Μήπως θα μπορούσατε να αποτιμήσετε αυτό το κομμάτι που βρήκα γύρω στα 1400€;

καλο ειναι να μην ανοιγουμε συνεχως νεα θεματα για το ιδιο νομισμα,γι αυτο συγχωνευσα τα δυο θεματα
epop
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2012, 02:36:45 μμ από epop » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 14, 2012, 07:28:23 μμ »

παντα προσωπικη μου αποψη,το συγκεγκριμενο εικοσαρικο,δεν πληρει τις προυποθεσεις ωστε να ονομασθει γνησιο!!!οποιος ενδιαφερεται για το ιδιο ακριβως,και ισως? πιο προσεγμενο.προσφερομε να του πουλησω στην μιση τιμη και πιο κατω,αφου σαν χρυσος με την βια αγγιζει τα 200-220 ευρω.ευχαριστως δεχομε κριτικες,και αντιπαραβολη με το δικο μου!!!χαιρετω και χρονια πολλα σε ολους, και ειδικα,μαριες,παναγιωτηδες,κλπ,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
jester
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 14, 2012, 09:18:26 μμ »

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη και με συγχωρείτε που έγραψα σε δύο σημεία αλλά μετά ανακάλυψα οτι υπάρχει ειδική στήλη για εκτιμήσεις.
Το είχα φανταστεί οτι θα μου ήταν πολύ δύκολο να βρω αυθεντικό χρυσό εικοσάρικο του Όθωνα.

Μήπως πουλάει κάποιος κανένα ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ; ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 15, 2012, 01:13:29 πμ »

http://www.ebay.com/itm/1833-GOLD-20-DRACHMAI-GREECE-EXTREMELY-RARE-XF-/261082863812?pt=US_World_Coins&hash=item3cc9c058c4

πωλητε στο ebay αυτο που μασ ειπε ο φιλος εδω.....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 15, 2012, 07:53:03 πμ »

αγαπητε φιλε jester,υπαρχουν στην αθηνα,σοβαρα επωνυμα καταστηματα,που σιγουρα προσδιδουν καποια εγγυηση,αν και οχι πληρως εξασφαλισμενη  σπανιες φορες.επειτα υπαρχει η πνε,μιαουλη 15 τεταρτος οροφος,που καθε κυριακη πρωι υπαρχουν αρκετοι εμπειροι και αναγνωρισμενοι,εμποροι και συλλεκτες,που σιγουρα θα βρεις γνησιο εικοσαρικο!!!δυσκολα καποιος χανει την αξιοπρεπεια και το κυρος του(γιατι ολα μαθευονται!!!),για ενα νομισμα.παντως μην περιμενεις να βρεις σε χαμηλη τιμη,υψηλης καταστασης,γνησιο εικοσαδραχμο του 1833!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ. μεσω ιντερνετ.δεν θα σου προτεινα τετοιες αγορες,εκτος και αν εχεις?πληρη εμπιστοσυνη στον πωλητη.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 15, 2012, 09:59:44 πμ »

Ο συγκεκριμενος πωλητης <τρωει> ανα χρονο 4-6 αρνητικες εκ των οποιων οι 2 ειναι παντα για ψευτικα  νομισματα!!
Αξιοπιστοι πωλητες στο ebay υπαρχουν , αλλα αυτος δεν , , , ,

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 15, 2012, 11:39:46 πμ »

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη και με συγχωρείτε που έγραψα σε δύο σημεία αλλά μετά ανακάλυψα οτι υπάρχει ειδική στήλη για εκτιμήσεις.
Το είχα φανταστεί οτι θα μου ήταν πολύ δύκολο να βρω αυθεντικό χρυσό εικοσάρικο του Όθωνα.

Μήπως πουλάει κάποιος κανένα ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ; ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ

Αργησες.Παρολα αυτα κανε μου ενα μαιλ.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences