Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:29:03 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μεταπολιτευση-usa-χαρτι  (Αναγνώστηκε 26108 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 27, 2017, 07:06:08 μμ »

Ουτε για αυτα καποια αποψη?? Απορία Ντροπή
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 27, 2017, 08:45:53 μμ »

Καλορίζικα Κώστα, η σειρά του 64 αν και οι φωτογραφίες δεν είναι πολύ καθαρές φαίνονται unc και με το κλασικά σκοροφαγωμένο αυτάκι του Παύλου, τα του 1926 χαμηλά  ms και η δραχμή του  1874μακάρι να είναι vf για να φαίνεται και η δική μου xf. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 28, 2017, 12:52:58 πμ »

ευχαριστω δημητρη!το σετακι του 62 τι λεει?για εμενα σε αυτες τις καταστασεις ειναι ικανοποιητικα και μια χαρα για την συλλογη μου!οσο για του 26,χαμηλα μς τα κανω και εγω και πιστευω πως αυτη η κατασταση ειναι η καλυτερη για συλλογη διοτι εχεις ενα κερμα με ολα του τα στοιχεια απειραχτα,εχει ικανοποιητικο λουστρο και δεν κοστιζει οσο ενα υψηλοβαθμο ακυκλοφορητο! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 28, 2017, 10:46:13 πμ »

Μια χαρά είναι προχώρα παρακάτω σταθερά βρε σουπιά (ιδιαίτερα  μου άρεσε το 2 δρχ. 57). Βαριόμαστε να γράψουμε... είναι και η ζέστη...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 20, 2017, 08:07:46 μμ »

και μια σημερινη αγορα..πως το βλεπετε το 20ρικακι?πιθανο βαθμο και αξια?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:42:31 μμ »

Φρύδι οκ, μαλλί οκ, ριμ οκ , μπίλιες οκ. να μην σου πω οτι μπορεί να έχει και λούστρο κάτω από την πατινα. Βέβαια θα την χάσεις την πατινα αν το περάσεις με MS70, δεν ξέρω επ αυτού δική σου η απόφαση.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:48:22 μμ »

A και βυθισμένη άγκυρα Κλείσιμο ματιού, και απο τιμη σούπερ Χαμόγελο!!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 20, 2017, 09:58:42 μμ »

εχει καποιο λουστρο απο οτι μπορω να διακρινω αλλα δεν μπορω να το αποτυπωσω στην φωτο..οσο για την αγκυρα,δεν ειναι κομενη τελικα.με φακο διακρινεται ολοκληρη..και μιας και δεν ηταν η ποικιλια,δεν εστιασα εκει με τις φωτο παρα κυριως στο φρυδι και στο στεμμα (οσο μπορεσα,μην βαρατε) και παω να την συγκρινω με αυτην που ηδη ειχα να δω κατα ποσο ειναι καλυτερη και την 'πατησα'..την ειχα αναβαθμισει πριν λιγες μερες μεσα σε λοτακι με ακυκλοφορητη!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  αλλα ηταν ενταξει η τιμη οποτε δεν με πειραξε..αποζημιωθηκα με τα γραμματοσημα!! Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:12:22 μμ »

η πρωτη φωτο ειναι η αγκυρα του σημερινου νομισματος..οι αλλες δυο φωτο ειναι αυτη που πηρα πριν λιγο καιρο..πως σας φαινεται?? Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:47:52 μμ »

Έχεις δίκιο, δεν είναι κομμένη άγκυρα. Αλλα πιστεύω οτι είναι σαφώς καλύτερο, από το προηγούμενο.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 20, 2017, 10:58:40 μμ »

το τελευταιο πως το βλεπεις?? Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 21, 2017, 06:42:11 πμ »

Η άγκυρα είναι πιο καλο πατημένη, αλλα οσο μπορώ να δω το μαλλάκι του φαίνεται να είναι λίγο πατημένο πίσω και πάνω απο το αυτί, και τις μπίλιες δεν μπορώ να τις δω γιατί έχουν πολύ φως. Τώρα κοίτα το ριμ και πες μου πιο είναι καλύτερο? Στο κυριακάτικο ανεβαίνουν οι ραβδώσεις στο ριμ, πράμα που το παλιό σου δεν το έχει..... όσο βλέπω βέβαια στην φωτογραφία. Αν μου τα έβαζες δίπλα-δίπλα να διαλέξω, θα διάλεγα το κυριακάτικο. Κώστα τώρα πάρε βέβαια και μια δεύτερη γνώμη, εγω μπορεί να κάνω και λάθος, στις εκτιμήσεις δεν το εχω, ενθουσιάζομαι εύκολα και κάνω λάθη Χαμόγελο Μιμης...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 06:19:38 μμ »

μιας και το θεμα ειναι ακομα στο 20λεπτο,κοιτωντας σημερα και τα δυο,παρατηρησα πως ενω αυτο που ειχα εχει 180 μοιρες περιστροφη (ανατροπη νομισματος) το 20λεπτακι εκεινης της κυριακης (με την πατινα) δεν εχει την ιδια ανατροπη..εχει μια μερικη περιστροφη περιπου 30 μοιρες απο οτι θα επρεπε..ειναι φυσιολογικη αυτη η αστοχια?ειναι μεσα στα αποδεκτα πλαισια?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 06:26:55 μμ »

και μεχρι να δουμε τι γινεται με το 20λεπτο,σας ανεβαζω και ενα σημερινο αποκτημα (με κολλησαν οι ασημακηδες!!) το οποιο ειναι ενα 30αρι 1964 κοπης κονγκσμπεργκ.παρολο που το ειχα,ο λογος που το πηρα ηταν για την ιδιαιτεροτητα που εχει...ειναι η ποικιλια με την ελλειψη λυριου στην δεξι λαιμο..ομορφη κατασταση γενικα..ομορφη προσθηκη.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 06:38:30 μμ »

Πολύ ωραίο φίλε Κώστα!
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences