Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:47:01 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μεταπολιτευση-usa-χαρτι  (Αναγνώστηκε 26116 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 07, 2017, 06:29:03 μμ »

στην συνεχεια,μερικα μικρα die-cracks..δυο σε 20αρικα και ενα σε 50ρικο.φαινονται δυσκολα αλλα υπαρχουν!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 07, 2017, 06:39:14 μμ »

και για τελος ανεβαζω ολες τις ποικιλιες του 20αρικου σχετικα με τις γραμμες στους κιονες.
4 εσωγλυφες,5 εσωγλυφες και 6 εσωγλυφες (οχι 7 που λετε οι πιο πολλοι!!)


Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Μάρτιος 07, 2017, 08:26:14 μμ »

 Άμα σου πω ότι τώρα το πήρα χαμπάρι αυτό το θέμα? παπαπααα, τίποτα δεν μου ξεφεύγει Στριφογύρισμα ματιών..... δυο φορές το πέρασα από την αρχή. Ωραία κομμάτια Κώστα να τα χαίρεσαι!!! Δεν ξέρω πιο να σου πω, ότι μου αρέσει περισσότερο Χαμόγελο. Αυτό κάπως λέγετε στην ψυχιατρική Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 Κάπουα στιγμή πρέπει να βρεθούμε να πιούμε ένα καφέ , μαζί με τα άλμπουμ, είχα πει και με τον Μιχάλη(silahim) για μετά τις γιορτές, άλλα με την δουλειά (κυλιόμενο και υπερωρίες), και με τις αναποδιές του 2017, μας βλέπω να περνάει και το Πάσχα Λύπη.....
 Είδα και τα χρωματικά δοκίμια στα χαρτιά, υπέροχα.... να είσαι καλά να τα χαίρεσαι όλα.  Μίμης Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Μάρτιος 07, 2017, 11:18:46 μμ »

ευχαριστω πολυ μιμη μου!καμια γνωμη ομως δεν ειπες για κανενα κομματι.. Ντροπή
σχετικα με τα ψυχιατρικα ρωτα τον cat,ξερει καλυτερα! Μεγάλο χαμόγελο
οσο για τον καφε,ειμαι μεσα..και με τον μιχαλη αλλα και με αλλα μελη αν θελουν.
και προτιμω για μετα το πασχα..να κανουμε και καμια αγορα πρωτα,μην μεινουμε με τα παλια..
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Μάρτιος 07, 2017, 11:48:53 μμ »

Για πιο να πρώτο σχολιάσω? κατά αρχάς μου άρεσε η ανάλυση του Κωστα για το ρουφηγμένο μάγουλο, στην 10αρα του 1922 μην ψάχνεις με το πάχος άλλα κοιτά το βάρος, να είναι πάνω από 1,58 η 1,60 γραμ. αν δεν κάνω λάθος, αυτό κοιτάνε και οι εταιρίες αλλά είναι και πιο εύκολο. Μου άρεσε ο Αριστοτέλης που είναι δυπλοπατημενος, πάρα πολύ ωραίο, και βέβαια τα 20δρχ του 1982, με τον Περικλή που τα έχεις συμπληρωμένα όσο αφορά τις ραβδώσεις στους κίονες ( μου λείπει αυτή με τις 7 έξω η 6 εσωγλυφες). Βασικά όλα μου αρέσουν, είπαμε ψυχιατρική περίπτωση Άνεση....  
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Μάρτιος 08, 2017, 12:01:21 πμ »

θα το ζυγισα μιμη αλλα οι ζυγαριες μου θελουν και οι δυο καλιμπραρισμα..και τελικα υπαρχουν 3 παχη?thin-normal-thick?η μονο δυο?χια το ταληρακι βρυξελλων ποια η αποψη σου? Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Μάρτιος 08, 2017, 12:06:16 πμ »

Κάπου ανάμεσα  xf+ και au χαμηλά (πιο πολύ στο au). Έχει στα φύλα κάποια κατεβάσματα, στα νευρά, αλλά και στις φτερούγες το ίδιο. Δεν είναι έντονα , αλλά έχει κάποια μικρά κατεβάσματα. ms σίγουρα όχι. Για Βρυξελλών είναι άριστο, εγώ το εχω λίιιιγο πιο κάτω Χαμόγελο...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Μάρτιος 08, 2017, 12:55:41 πμ »

το εχω σε 58αρι.η μονη διαφορα τους ειναι στην αρχη στην αριστερη φτερουγα ενα μικρο κατεβασμα που εχει.γενικα ομως ειναι πολυ δυνατο για απιστοποιητο.μεχρι να βρεθει καλυτερο χυμα,μενει ως εχει.αν ασχοληθω ποτε να το αναβαθμισω.και προχθες κοιταζα καμια 10αρια κομματια που ειχα ξεδιαλεξει απο παλιες αγορες μου και βρηκα 3-4 αου και ενα πολυ καλο ακυκλοφορητο μαλλον.λονδινου ομως.ετσι εκλεισα και εκει..μια δραχμη 1926β ακυκλοφορητη θελω και μια δημητρουλα χφ-αου για να κλεισω την σειρα! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Μάρτιος 08, 2017, 06:47:19 πμ »

Το ψάξιμο είναι η καλύτερη περίοδος στο χτίσιμο μιας συλλογής Χαμόγελο. Καλά, εχω την εντύπωση, ότι είναι πιο δύσκολο να βρεις μια δραχμή Β' ακυκλοφόρητη και καθαρή, από μια Δήμητρα AU, δεν ξέρω αν συμφωνείς?.. Εχω υπόψιν μου μόνο μια δραχμήΒ' στο διαδίκτυο, αλλά την έχει στα 90 ευρω, ενώ Δημητρες ένα σωρό. Πάντως Κώστα, εύχομαι να κλείσεις κάποια στιγμή. Μίμης..

υγ το τάλιρο Βρυξελλών, πιστεύω οτι από AU και πάνω είναι δύσκολο, μακάρι βέβαια και unc Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Μάρτιος 17, 2017, 07:29:29 μμ »

και ανεβαζω καποια ακομα που ηθελα απο καιρο να ανεβασω..ξεκιναω με 2 10αρικα 1988 της ποικιλιας κοτσιδας..
βγαλμενα απο τον σωρο και αυτα μαζι με σχεδον ολα τα προηγουμενα!! Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 17, 2017, 07:33:27 μμ »

συνεχιζω με μια δραχμουλα 1'984.την λεμε ακυκλοφορητη?.μου λειπει τωρα μια με την τελεια μετα το 1..

επισης και ενα διδραχμο του 1988.ειναι η ποικιλια με κομμενο σκοινι?επισης αφου το φωτογραφησα,παρατηρησα και το εξτρα μεταλλο στο ελληΝικη..ωραιο ευρημα! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 17, 2017, 07:37:35 μμ »

τελος (για σημερα) ανεβαζω και δυο ποικιλιες που εντοπισα στα 20λεπτα του 1971..με μικρη και με μεγαλη οπη..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ntzoun
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 128


"εν οίδα ότι ουδέν οίδα"


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 18, 2017, 10:56:41 μμ »

Κώστα έχει ένα 2ωρο περίπου που διαβάζω αυτό το ποστ και με έχει πάρει από κάτω  Λύπη...
Πόσο πίσω είμαι ρε φίλε ?
'Όλα αυτά τα "θαυμαστά" συμβαίνουν δίπλα μου και εγώ είμαι αλλού!
Τίποτα δεν έχω κάνει ακόμα, ούτε ξεκίνησα ακόμα   Ντροπή  Ντροπή   Ντροπή
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 19, 2017, 10:37:53 πμ »

καλημερα νικολα μου!γιατι σε πηρε απο κατω βρε φιλε?
ολα αυτα ειναι δευτερευον τομεας για τους συλλεκτες..ολοι ξεκιναμε με τα απλα,παμε στα πιο δυσκολα,και μετα ψαχνουμε να βρουμε οτι περιεργο η διαφορετικο μπορει να υπαρξει!υπαρχουν και οι εξαιρεσεις εκεινων που ασχολουνται αποκλειστικα με αυτα αλλα οκ..σχεδον ολες οι ποικιλιες ειναι καταγεγγραμενες στον καταλογο του κωστα και καποιες και σε εντυπους καταλογους..το μονο που εχεις να κανεις ειναι να εχεις ορεξη να ψαχουλευεις!! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο δεν ανακαλυψα τον τροχο!

σιγα σιγα ολα θα γινουν!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 19, 2017, 10:51:18 πμ »

αντε,και αυτο το νεο ευρημα αφιερωμενο στον νικολα για να παρει δυναμη!! Χαμόγελο

1 δραχμη 1970 με ενα απο τα πολλα θεματακια που εχει αυτη η περιοδος..μαλλον προκειται για αστοχια υλικου στον δισκο (??) η κατι παρομοιο αλλα πριν το πατημα του σχεδιου..γνησιο σφαλματακι δηλαδη..υπαρχει ορος για αυτου του ειδους το σφαλμα??
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences