Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 03:33:08 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τι γνωμη σας  (Αναγνώστηκε 5108 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
billyath
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 02, 2012, 02:42:32 μμ »

θεωρω οτι ειναι πλαστο εχω αδικο?
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 02, 2012, 03:02:37 μμ »

Δεν θα πω εγω την τελευταια λεξη αλλα .......φυσικα!!!!
Ακομα και το κεφαλι ειναι νομιζω ελαφρως παραλλαγμενο, σαγονι , μαλι και αλλα....
Καταγράφηκε
billyath
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 02, 2012, 03:05:14 μμ »

ευχαριστω... θα μας τρελανουν... θελουν να μου την πουλήσουν και 20 euro... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 02, 2012, 03:06:14 μμ »

ευχαριστω... θα μας τρελανουν... θελουν να μου την πουλήσουν και 20 euro... Χαμόγελο
Μα με 20 γνησια θα ηταν σε τετοια κατασταση;;;;
Ανεμενε να μιλησει και εμπειροτερος  ομως ,εγω ετσι λεω.
Καταγράφηκε
billyath
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 02, 2012, 03:10:35 μμ »

ευχαριστω... θα μας τρελανουν... θελουν να μου την πουλήσουν και 20 euro... Χαμόγελο
Μα με 20 γνησια θα ηταν σε τετοια κατασταση;;;;
Ανεμενε να μιλησει και εμπειροτερος  ομως ,εγω ετσι λεω.

ετσι λεω και εγω...
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 02, 2012, 06:38:38 μμ »

Νομίζω ότι δεν υπάρχει και το όνομα του χαράκτη!!! ;)Ανάμεσα στο 1930 και στο στάχι,αν διακρίνω σωστά.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 02, 2012, 06:40:48 μμ »

απο οτι καταλαβαινω απο μια φωτογραφια ,φαίνεται χυτο.Die Cast.Κοπια.
Πρεπει να είνα και μικροτερο απο το κανονικό.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
billyath
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 03, 2012, 07:57:46 πμ »

απο οτι καταλαβαινω απο μια φωτογραφια ,φαίνεται χυτο.Die Cast.Κοπια.
Πρεπει να είνα και μικροτερο απο το κανονικό.
μικροτερο δεν ειναι... αλλα ναι ειναι χυτο...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:31:36 μμ »

Καλπικο δυστηχως!

αυτο που εχω στην συλλογη μου ειναι αρκετα φθαρμενο... για να κανω συγκριση αλλα βρηκα στο ιντερνετ φωτο απο ενος απιστευτα υπεροχου 10ρικου της ΠΝΕ...

σε συγκριση με αυτο που δειχνεις... ειναι η μερα με την νυχτα.... και δεν αναφερομαι σε καταστασεις αλλα στο σχεδιο!

ο κιβδηλοποιος προσπαθησε οσο μπορουσε να κανει το σχεδιο ιδιο με το γνησιο αλλα δεν ειναι....

τα μαλια, το τσουλουφι- μπουκλιτσα στο μετωπο που κατεβαινει, το πεπλο, το σαγονι, οι δυο μπουκλες κατω απο το σαγονι, ειναι διαφορετικα! ειδικα δε το πεπλο εχει φτωχη χαραξη και flat.. σε σχεση με το γνησιο.... επισεις λειπουν τα αρχικα του χαρακτη κατω απο το λαιμο της Δημητρας!

εκει βλεπω σε αυτο που δειχνεις... να εχει ενα χασιμο στο ασημι.. σαν κυματισμο..να μην εκατσε καλα το μεταλο.... ή ειναι απλα η ζελατινα; εχω την εντυπωση οτι και στο ΔΗΜΗΤΗΡ υπαρχει προβλημα στα γραμματα (στο Μ;) αλλα δεν ειμαι σιγουρος!

στην πισω οψη... το ΔΡ. νομιζω ειναι αλλου παχους και αλλη γραμματοσειρα! το ιδιο και το 10 εκει.. .... τα φυλλα του σταχυου ειναι διαφορετικα... ειδικα το δεξιο! για το αριστερο... αστο... εχει κι αλλο περιεργο.. σαν να το ειχε ξαχασει... γιατι φαινεται να ειναι απο παω απο τον κορμο του σταχυου (και πως πιανεται;; απο που;απο το αλλο φυλλο;;; χαχαχα)... δες τον κορμο να ειναι απο κατω... και δες σε γνησιο... ποσο ομορφα ειναι ενα ολα.... ασε που σε αυτο που εχεις... τα δυο φυλλα ειναι στην ιδια ευθεια... ενω στο γνησιο οχι!!!
 επισεις... λειπουν παλι τα αρχικα του χαρακτη, και νομιζω οτι τα αγανα (ετσι λεγονται;) του σταχυου δεν εχουν τις ενδιαμεσες καθετες γραμμουλες... που δινουν περισσοτερη λεπτομερεια στο σχεδιο....

λογικα υπαρχουν και μικρο κακοτεχνιες στην γραμματοσηρα και εδω....

αυτα απο πρωτη ματια... αλλα νομιζω να ειναι αρκετα για να συντελεσουν στο οτι το νομισμα... δεν ειναι γνησιο!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:47:46 μμ »

Καλπικο δυστηχως!

αυτο που εχω στην συλλογη μου ειναι αρκετα φθαρμενο... για να κανω συγκριση αλλα βρηκα στο ιντερνετ φωτο απο ενος απιστευτα υπεροχου 10ρικου της ΠΝΕ...

σε συγκριση με αυτο που δειχνεις... ειναι η μερα με την νυχτα.... και δεν αναφερομαι σε καταστασεις αλλα στο σχεδιο!

ο κιβδηλοποιος προσπαθησε οσο μπορουσε να κανει το σχεδιο ιδιο με το γνησιο αλλα δεν ειναι....

τα μαλια, το τσουλουφι- μπουκλιτσα στο μετωπο που κατεβαινει, το πεπλο, το σαγονι, οι δυο μπουκλες κατω απο το σαγονι, ειναι διαφορετικα! ειδικα δε το πεπλο εχει φτωχη χαραξη και flat.. σε σχεση με το γνησιο.... επισεις λειπουν τα αρχικα του χαρακτη κατω απο το λαιμο της Δημητρας!

εκει βλεπω σε αυτο που δειχνεις... να εχει ενα χασιμο στο ασημι.. σαν κυματισμο..να μην εκατσε καλα το μεταλο.... ή ειναι απλα η ζελατινα; εχω την εντυπωση οτι και στο ΔΗΜΗΤΗΡ υπαρχει προβλημα στα γραμματα (στο Μ;) αλλα δεν ειμαι σιγουρος!

στην πισω οψη... το ΔΡ. νομιζω ειναι αλλου παχους και αλλη γραμματοσειρα! το ιδιο και το 10 εκει.. .... τα φυλλα του σταχυου ειναι διαφορετικα... ειδικα το δεξιο! για το αριστερο... αστο... εχει κι αλλο περιεργο.. σαν να το ειχε ξαχασει... γιατι φαινεται να ειναι απο παω απο τον κορμο του σταχυου (και πως πιανεται;; απο που;απο το αλλο φυλλο;;; χαχαχα)... δες τον κορμο να ειναι απο κατω... και δες σε γνησιο... ποσο ομορφα ειναι ενα ολα.... ασε που σε αυτο που εχεις... τα δυο φυλλα ειναι στην ιδια ευθεια... ενω στο γνησιο οχι!!!
 επισεις... λειπουν παλι τα αρχικα του χαρακτη, και νομιζω οτι τα αγανα (ετσι λεγονται;) του σταχυου δεν εχουν τις ενδιαμεσες καθετες γραμμουλες... που δινουν περισσοτερη λεπτομερεια στο σχεδιο....

λογικα υπαρχουν και μικρο κακοτεχνιες στην γραμματοσηρα και εδω....

αυτα απο πρωτη ματια... αλλα νομιζω να ειναι αρκετα για να συντελεσουν στο οτι το νομισμα... δεν ειναι γνησιο!

οσα ειπες ειναι μπαρουφες και μαλιστα μεγαλες.Το νομισμα ειναι die cast
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 03, 2012, 02:34:30 μμ »

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία για να μπορώ να καταλάβω αν είναι χυτό,αλλά θα ήθελα να μάθω τον τρόπο να
τα ξεχωρίζω.     rakosyllekth τα φώτα σου!!!! βγάλε μας να δούμε και καμιά MS.... αν είναι εφικτό!!!!

Εκ παραδρομής έγραψα τον σχεδιαστή,χαράκτη.Σε ευχαριστώ NMS που με διόρθωσες. Κλείσιμο ματιού
Διορθώνω,σχεδιαστής,Μιχαήλ Αξελός (κάτω από το στάχι.......συντομογραφία, Μ.Α.) δέν υπάρχει!
                χαράκτης, P.Metcalf (κάτω από το κεφάλι της Δήμητρας...συντομογραφία P.M.)δεν υπάρχει!(Α.Καραμήτσος)
              
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2012, 05:20:07 μμ από silahim » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 03, 2012, 06:45:31 μμ »

Καλπικο δυστηχως!

αυτο που εχω στην συλλογη μου ειναι αρκετα φθαρμενο... για να κανω συγκριση αλλα βρηκα στο ιντερνετ φωτο απο ενος απιστευτα υπεροχου 10ρικου της ΠΝΕ...

σε συγκριση με αυτο που δειχνεις... ειναι η μερα με την νυχτα.... και δεν αναφερομαι σε καταστασεις αλλα στο σχεδιο!

ο κιβδηλοποιος προσπαθησε οσο μπορουσε να κανει το σχεδιο ιδιο με το γνησιο αλλα δεν ειναι....

τα μαλια, το τσουλουφι- μπουκλιτσα στο μετωπο που κατεβαινει, το πεπλο, το σαγονι, οι δυο μπουκλες κατω απο το σαγονι, ειναι διαφορετικα! ειδικα δε το πεπλο εχει φτωχη χαραξη και flat.. σε σχεση με το γνησιο.... επισεις λειπουν τα αρχικα του χαρακτη κατω απο το λαιμο της Δημητρας!

εκει βλεπω σε αυτο που δειχνεις... να εχει ενα χασιμο στο ασημι.. σαν κυματισμο..να μην εκατσε καλα το μεταλο.... ή ειναι απλα η ζελατινα; εχω την εντυπωση οτι και στο ΔΗΜΗΤΗΡ υπαρχει προβλημα στα γραμματα (στο ΜΚλείσιμο ματιού αλλα δεν ειμαι σιγουρος!

στην πισω οψη... το ΔΡ. νομιζω ειναι αλλου παχους και αλλη γραμματοσειρα! το ιδιο και το 10 εκει.. .... τα φυλλα του σταχυου ειναι διαφορετικα... ειδικα το δεξιο! για το αριστερο... αστο... εχει κι αλλο περιεργο.. σαν να το ειχε ξαχασει... γιατι φαινεται να ειναι απο παω απο τον κορμο του σταχυου (και πως πιανεται;; απο που;απο το αλλο φυλλο;;; χαχαχα)... δες τον κορμο να ειναι απο κατω... και δες σε γνησιο... ποσο ομορφα ειναι ενα ολα.... ασε που σε αυτο που εχεις... τα δυο φυλλα ειναι στην ιδια ευθεια... ενω στο γνησιο οχι!!!
 επισεις... λειπουν παλι τα αρχικα του χαρακτη, και νομιζω οτι τα αγανα (ετσι λεγονταιΚλείσιμο ματιού του σταχυου δεν εχουν τις ενδιαμεσες καθετες γραμμουλες... που δινουν περισσοτερη λεπτομερεια στο σχεδιο....

λογικα υπαρχουν και μικρο κακοτεχνιες στην γραμματοσηρα και εδω....

αυτα απο πρωτη ματια... αλλα νομιζω να ειναι αρκετα για να συντελεσουν στο οτι το νομισμα... δεν ειναι γνησιο!

οσα ειπες ειναι μπαρουφες και μαλιστα μεγαλες.Το νομισμα ειναι die cast


Συνοψιζοντας δηλαδη ειναι χυτο (το ειχε πει απο την αρχη ο bill) ειναι μικροτερο απο το κανονικο και δεν εχει τις διαφορες απο το γνησιο που αναφερει ο MMS.
Κατι εμαθα και σημερα διαβαζοντας σε .
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences