Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 06:35:19 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: South African Krugerrand 1oz Fine Gold  (Αναγνώστηκε 9028 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MrCool
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 29, 2012, 05:39:04 μμ »

Μετά από επίπονη προσπάθεια  Χαμόγελο και ενημέρωση δική σας, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το νόμισμα δεν είναι "proof" αλλά είναι "uncirculated" και η τιμή του σύμφωνα πάντα με τις περισσότερες αναρτήσεις στο ebay, δεν πέφτει κάτω από $2.100. Όπερ σημαίνει ότι με το σημερινό rate είναι στα €1.668 περίπου. Σκοπεύω να το αναρτήσω σε αυτή τη τιμή στο ebay, παρακαλώ διορθώστε με εάν κάνω λάθος. Ευχαριστώ.

 Ναι !!Νομιζω   μεχρι 1660$  σε παιρνει για e-bay. Για παραπανω με τα σημερινα δεδομενα........
 Παιζει και θα  παιζει η ουγγια απο 1530-1630 μεχρι νεοτερας, καθως τις αγοροπολησιες τις κανουν κατα κανονα υπολογιστες.
Και πάνω που κατέληξα σε χαμηλότερη τιμή...τώρα μου τα χαλάς! Πάω για παραπάνω (αστειεύομαι...) Ευχαριστώ

Ο Σωτηρης αναφερει τις τιμες σε δολαρια φιλε μου γιαυτο μπερδευτηκες.
Πράγματι! Ο Σωτήρης ήταν ξεκάθαρος με την ένδειξη του $... εγώ δεν το πρόσεξα! Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
MrCool
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 29, 2012, 05:53:24 μμ »

Και μια τελευταία ερώτηση πριν θεωρήσουμε το θέμα λήξαν... Εκτός από το ebay, που αλλού (ηλεκτρονικά ή μη) θα μπορούσε κάποιος να πουλήσει κάτι τέτοιο, πάντα με τη λογική του "σοβαρού αγοραστή-σοβαρού πωλητή" και στις τιμές που αναφέραμε φυσικά... Φαντάζομαι η ΤτΕ δεν δίνει και την καλύτερη δυνατή τιμή....
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 29, 2012, 06:11:32 μμ »

Μπορεις να το βαλεις μια αγγελια εδω στο στεκι.Υπαρχουν πολλοι "σοβαροι αγοραστες" οπως λες που θα στο παρουν σε τιμη ουγγιας ισως και παραπανω.Μεταξυ των ενδιαφεροντων, αν υπαρχουν, ειμαι και εγω.Επισης υπαρχουν και καποια σοβαρα σαιτ δημοπρασιων που μπορεις να αναρτησεις το νομισμα σου.Απεφυγε την ΤΤΕ καθως και τους χρυσεμπορους γιατι θα στο παρουν τσαμπα.Η γνωμη μου παντως ειναι να το κρατησεις αν δεν εχεις μεγαλη αναγκη μετρητων αφου κατα την γνωμη μου ο χρυσος θα ανεβει κι αλλο.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
MrCool
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 10, 2012, 06:31:17 μμ »

Μπορεις να το βαλεις μια αγγελια εδω στο στεκι.Υπαρχουν πολλοι "σοβαροι αγοραστες" οπως λες που θα στο παρουν σε τιμη ουγγιας ισως και παραπανω.Μεταξυ των ενδιαφεροντων, αν υπαρχουν, ειμαι και εγω.Επισης υπαρχουν και καποια σοβαρα σαιτ δημοπρασιων που μπορεις να αναρτησεις το νομισμα σου.Απεφυγε την ΤΤΕ καθως και τους χρυσεμπορους γιατι θα στο παρουν τσαμπα.Η γνωμη μου παντως ειναι να το κρατησεις αν δεν εχεις μεγαλη αναγκη μετρητων αφου κατα την γνωμη μου ο χρυσος θα ανεβει κι αλλο.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κλείσιμο ματιού
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αποφάσισα να ακολουθήσω τη συμβουλή σου προς το παρόν και να κρατήσω το Krugerrand. Σκέφτομαι όμως να δώσω κάποιες αγγλικές χρυσές λίρες και αφού ήδη έχω συλλέξει κάποιες πληροφορίες (αν και "γηράσκω αει διδασκόμενος" συνεχώς με το θέμα  Χαμόγελο ), θεωρώ πως τα site δημοπρασιών που αναφέρεις θα μου ήταν χρήσιμα. Ευχαριστώ και πάλι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences