Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:53:11 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α' 1873 εκτιμηση καταστασης.  (Αναγνώστηκε 4404 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 07:03:37 μμ »

Χαμηλο AU.
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 05, 2016, 08:18:16 μμ »


Aυτα τα λιγα ..σχετικα η ασχετα ..με το τι βαθμο βλεπω το συγκεκρισμενο νομισμα..κρατας ότι θες πετας ότι θες Χαμόγελο
ΥΓ..Φανταζομαι ότι είναι πιο κοντα σε κατι τετοιο ..στο χερι

Καλησπερα και παλι απο εμενα,και ευχαριστω πολυ πρωτιστως εσενα για την αναλυτικη σου εκτιμηση,αλλα και βεβαιως και ολα τα υπολοιπα παιδια,που δωσαν την εκτιμηση τους.εχεις σε πολλα δικιο επανω στο νομισμα,στα περισσοτερα με βρισκεις συμφωνω και ηταν πολυ περιγραφικη η αναλυση σου σαν να το ''εχεις'' στο χερι  Άνεση και μαλιστα τροποποιησες και την εικονα του, απο την επιλογη της καμερας μου,( την οποια και ακομα μαθαινω) Σαρκασμός.αλλα παρακατω θα παραθεσω και αλλες καλλητερες πιστευω φωτο για να το δεις πως ειναι και σαν λουστρο αλλα και πως ειναι στο χερι....

Στο σκελος της υγρασιας το  συγκεκριμενο νομισμα καθεται σκεπασμενο σε ξυλινη συρταρωτη θηκη με βελουδα πανω κατω ,αλλα χωρις να το εχω σε καψουλες ,οπως και τα υπολοιπα του Γεωργιου, και ειναι αυτο και αλλο ενα που εχω διαπιστωσει ιχνη υγρασιας,(πρασινιλα) ενω στα υπολοιπα καθολου.εαν εχει καποιος καποιον τροπο να το σωσουμε θα το εκτιμουσα αν μου ελεγε τον τροπο.οπως καταλαβατε δεν τα εχω σλαμπαρει (και ουτε προκειται) αρα να φυγει εξω το νομισμα στην γνωστη εταιρεια για συντηρηση ΜΟΝΟ το εχω σαν τελευταιο πλανο.τελος και οι φωτο που εταξα για καλητερη κουβεντουλα. ευχαριστω και παλι.....

λουστρο....






και οσο μπορουσα σαν χερι....

image upload no size limit



ελπιζω να τις πετυχα..... Κλείσιμο ματιού




 
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 01:18:21 μμ »

Επιμένει κάποιος ακόμα,ότι το νόμισμα είναι AU;; Απορία

Χαμηλο AU.

Γιάννη. Έχεις καιρό να έρθεις σε καφέ και ξέχασες να γκρετάρεις!!!!!!!!!! Γλώσσα Γλώσσα Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 08:16:12 μμ »

Επιμένει κάποιος ακόμα,ότι το νόμισμα είναι AU;; Απορία

Χαμηλο AU.

Γιάννη. Έχεις καιρό να έρθεις σε καφέ και ξέχασες να γκρετάρεις!!!!!!!!!! Γλώσσα Γλώσσα Φιλί Φιλί
+1 Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences