Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 07:09:53 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 λεπτά 1883 και 1874 εκτίμηση  (Αναγνώστηκε 2250 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 11:30:37 πμ »

Καλημέρα στην όμορφη παρέα.Οποιος θέλει και μπορεί ελεύθερα μια εκτίμηση κατάστασης ,βαθμού.
Ευχαριστώ  Χαμόγελο



Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 12:18:09 μμ »

Καλημερα σπυρο..του 83 το βλεπω για χαμηλο αου..ομορφες λεπτομεριες..του 74 το κανω φβ..αρκετη φθορα και κατεβασματα..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 12:52:37 μμ »

Καλημερα σπυρο..του 83 το βλεπω για χαμηλο αου..ομορφες λεπτομεριες..του 74 το κανω φβ..αρκετη φθορα και κατεβασματα..
Σε ευχαριστώ Κώστα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 04:28:38 μμ »

  Κύριε Σπύρο, καλορίζικα καιι τα δύο 20λεπτάκια! Του '83 XF+ με πολύ ωραίο χρώμα που του προσθέτει έξτρα συν λόγω eye appeal και ίσως να γράφει χαμηλό AU Κλείσιμο ματιού. Του '74 VF- το βλέπω με μάλλον παλιό καθάρισμα. Πολύ ωραία και τα δύο Χαμόγελο.
Καταγράφηκε

Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 04:36:08 μμ »

  Κύριε Σπύρο, καλορίζικα καιι τα δύο 20λεπτάκια! Του '83 XF+ με πολύ ωραίο χρώμα που του προσθέτει έξτρα συν λόγω eye appeal και ίσως να γράφει χαμηλό AU Κλείσιμο ματιού. Του '74 VF- το βλέπω με μάλλον παλιό καθάρισμα. Πολύ ωραία και τα δύο Χαμόγελο.
Να σαι καλά φίλε μου Γιάννη  Χαμόγελο Το πρώτο του 1883 κρύβει αρκετό λούστρο αλλα δεν το έβγαλα με καλό φωτισμό.Επίσης η πατίνα που βλέπεις είναι φυσικότατη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 04:41:25 μμ »

Kαλησπερα και απο μενα.Του 1874 ειναι περιπου στο VF ομως καθαρισμενο και καθολου ελκυστικο στα δικα μου τουλαχιστον ματια.Το αλλο του 1883 ειναι σαφως καλυτερο ισως και οριακο AU με ωραια πατινα και σιγουρα στα δικα μου  ματια ελκυστικοτατο.Το πρωτο ειναι ευκολο και μπορει να βρεθει σε καλυτερες καταστασεις με λιγα χρηματα
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 04:56:54 μμ »

Σε ευχαριστώ Ελληνα Μεγάλο χαμόγελο Ετσι όπως τα λές είναι φίλε μου.Του 74 είναι καθαρισμένο.Το άλλο με νοιάζει περισσότερο.Λοιπόν προσπάθεια για καλύτερες φωτό:

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2016, 05:30:41 μμ από Sp1 » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 05:02:09 μμ »

Ατιμο φρυδι!!!με αυτες τις φωτο ειναι χφ..στην πρωτη φωτο που ειχες βαλει διακρινεται χαμηλα στις σκιες το κατεβασμα των νομισματοσημων..κατι που αργησα να παρατηρησω...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 05:27:35 μμ »

  Κύριε Σπύρο, καλορίζικα καιι τα δύο 20λεπτάκια! Του '83 XF+ με πολύ ωραίο χρώμα που του προσθέτει έξτρα συν λόγω eye appeal και ίσως να γράφει χαμηλό AU Κλείσιμο ματιού. Του '74 VF- το βλέπω με μάλλον παλιό καθάρισμα. Πολύ ωραία και τα δύο Χαμόγελο.
Να σαι καλά φίλε μου Γιάννη  Χαμόγελο Το πρώτο του 1883 κρύβει αρκετό λούστρο αλλα δεν το έβγαλα με καλό φωτισμό.Επίσης η πατίνα που βλέπεις είναι φυσικότατη  Κλείσιμο ματιού

  Καταρχάς πολλά μπράβο για τις φωτογραφίες! Πολύ καλές Κλείσιμο ματιού Μόνο ο φωτισμός λίγο αλλαγή θέλει και θα είστε σούπερ. Φαίνεται η πατίνα του ότι είναι φυσική Κλείσιμο ματιού. Το λούστρο είναι ένα χαρακτηριστικό που αν δεν είναι φουλ δύσκολα φαίνεται σε μια φωτογραφία. Το 20λεπτάκι του 83 μου αρέσει πολύ Χαμόγελο.
Καταγράφηκε

sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 05:30:39 μμ »

Συμφωνώ απόλυτα με τον kostakis88,κι εγώ την πάτησα με την πρώτη φωτογραφία.Πάντως Σπύρο,ακόμα και έτσι,πρόκειται για δύσκολο νόμισμα(το ξέρεις),σε υψηλές καταστάσεις θέλεις πολλά €€€ για να το αποκτήσεις (Κι αυτό το ξέρεις).
Καλορίζικο λοιπόν,και μήν ανησυχείς.Σε πολλούς λείπει σε τέτοια κατάσταση,me first. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences