Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 01:27:47 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΝΦΙΑ  (Αναγνώστηκε 13909 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 10:58:09 μμ »

Θα πληρώσεις Μπάμπη και θα πείς και ένα τραγούδι. Μεγάλο χαμόγελο
Τσάμπα μάγκες είμαστε, πρέπει να το καταλάβουμε όσο είναι νωρίς ακόμη.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:27:37 μμ »

Θα πληρώσεις Μπάμπη και θα πείς και ένα τραγούδι. Μεγάλο χαμόγελο
Τσάμπα μάγκες είμαστε, πρέπει να το καταλάβουμε όσο είναι νωρίς ακόμη.
φίλε τα πλήρωσα άσε και είναι και γερή καμπάνα μου έπεσαν τα αυτιά
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:32:26 μμ »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι;Ο ΕΝΦΙΑ δεν ειναι να πληρωθει τον αλλο μηνα;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:35:55 μμ »

Κατσε να το διορθωσω γιατι εχω χασει οχι μονο τις μερες αλλα και τους μηνες.Εννοω μεχρι το τελος του Σεπτεμβρη
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:36:18 μμ »

Ναι
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:40:53 μμ »

Ευχαριστω και ανησυχησα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 08:12:02 πμ »

Μη μασάτε. Μέχρι να γίνει ληξιπρόθεσμη η τελευταία δόση δεν συμφέρει να κάνουν τίποτα. Αν κάνουν θα χάσουν όλο το χρήμα. Όλα μαζί σε ρύθμιση στο τέλος κι αν βολεύει θα πληρωθεί. Δεν πρόκειται να κόψω κάτι από την οικογένειά μου για χατήρι κανενός 'παλιόφιλου', που ξύπνησε μια μέρα και είπε ας φορολογήσω τα ακίνητα που δεν μπορούν να τα βγάλουν στο εξωτερικό.
Επιπροσθέτως, ας πιάσουν τα λαμόγια που βγάλαν 140 δις στο εξωτερικό... Ας πιάσουν τα λαμόγια που έφαγαν τα 30 δις με το PSI... Ας πιάσουν τα λαμόγια που δεν πληρώνουν τα δάνεια στις τράπεζες και για να τις σώσουν φώρτωσαν 220 δις δάνεια στο λαό... και μετά βλέπουμε.

Δεν αναγνωρίζω κανένα μέτρο μνημονίου.

Κατά δήλωση των ίδιων των βουλευτών και των κυβερνώντων που... Τα ψήφισαν γιατί δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο, δεν είχαν άλλη επιλογή, τους εκβιάζουν οι δανειστές και γι αυτό τα ψήφισαν... Αυτή είναι ψήφος υπό πίεση και αναιρεί την ελεύθερη βούληση του βουλευτή. Κάτι που είναι αντισυνταγματικό. Και είναι δικαίωμα και υποχρέωσή μου, να αντιστέκομαι με κάθε μέσο, εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να καταλύσει το Σύνταγμα με τη βία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 08:20:50 πμ »

Και για να μην μπερδεύεστε... δεν είπα ότι οι νόμοι είναι αντισυνταγματικοί. Οι βουλευτές που τους ψήφισαν, δεν είχαν την συνταγματική νομιμοποίηση, εφόσον τελούσαν υπό καθεστώς εκβιασμού... κατά δήλωσή τους.

Αρ.120.Παρ.3. O σφετερισμός, με οποιονδήποτε τρόπο, της λαϊκής κυριαρχίας και των εξουσιών που απορρέουν από αυτή διώκεται μόλις αποκατασταθεί η νόμιμη εξουσία, οπότε αρχίζει και η παραγραφή του εγκλήματος.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 08:24:42 πμ »



Κατά δήλωση των ίδιων των βουλευτών και των κυβερνώντων που... Τα ψήφισαν γιατί δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο, δεν είχαν άλλη επιλογή, τους εκβιάζουν οι δανειστές και γι αυτό τα ψήφισαν... Αυτή είναι ψήφος υπό πίεση και αναιρεί την ελεύθερη βούληση του βουλευτή. Κάτι που είναι αντισυνταγματικό.
καλημερα, ειχαν ενα δημοψηφισμα στα χερια τους, που μπορουσαν να μην δεχθουν πιεσεις .... αλλα τους βολεψε και αυτους η κολοτουμπα..... αρα και αυτο ειναι αντισυνταγματικο, η διαστρευλωση ενος αποτελεσματος δημοψηφισματος!
οπως ειπε και ο ελπιδοφορος καθε λαος εχει τους πολιτικους που του αξιζουν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 08:35:41 πμ »

Γι αυτό δεν μπορώ να είμαι τόσο κάθετος. Ψηφίσαμε ότι δεν θέλουμε συγκεκριμένο έγγραφο του Γιουνκερ. Αλλά αυτά που ψηφίζονται στη βουλή και που οι βουλευτές τα ψηφίζουν υπό πίεση, είναι αντισυνταγματικά. Και πάλι να το τονίσω... όχι τα συγκεκριμένα μέτρα, αλλά οι βουλευτές δεν έχουν συνταγματική νομιμοποίηση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 09:21:01 πμ »

ναι.μαυρο δακρυ οι βουλευτες της (καθε)κυβερνησης...μας εκβιασαν??? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...ναι ειναι αντισυνταγματικο ...να παμε στα δικαστηρια........ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...υπο πιεση............................ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...υπο πιεση......αν ισχυαν αυτα τα περι υπο πιεσης η' εκβιασμο στην χωρα σου απο αλλη χωρα ας περναν τον λοπου..στην τελικη αμα δεν μπορεις γινε κομμωτης....μια χαρα θελαν να τα ψηφησουν,γιαυτο ετρεχε ο αλεξης στο τεξας.στο βατικανο και στας ευρωπας πριν βγει κυβερνηση(οταν πηρε μεγαλο ποσοστο πρωτη φορα)..για να τους εξηγησει οτι δεν ειναι αυτο που νομιζετε..ειμαι ο ανθρωπος σας..του ξεκαθαρησαν..αμα δεν μπορεις καθολου..γινε κομμωτης του (κ)ολου..
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 09:25:36 πμ »

Ψηφίσαμε ότι δεν θέλουμε συγκεκριμένο έγγραφο του Γιουνκερ.
που οταν εγινε το δημοψηφισμα, δεν ειχε ισχυ πλεον το έγγραφο του Γιουνκερ....
αρα το δημοψηφισμα εγινε για αλλο λογο....  (δεν ξερω σιγουρα για ποιον..)

εχεις δικαιο, οι βουλευτες ψηφιζουν υπο πιεση.... συνηθως αναμεσα απο
1)να κοιταξω την παρτη μου και να παει να γ@μηθει η Ελλαδα?
2)να παει να γ@μηθει η Ελλαδα και θα κοιτάξω την πάρτη μου?
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 11:22:44 πμ »

Γι αυτό δεν μπορώ να είμαι τόσο κάθετος. Ψηφίσαμε ότι δεν θέλουμε συγκεκριμένο έγγραφο του Γιουνκερ. Αλλά αυτά που ψηφίζονται στη βουλή και που οι βουλευτές τα ψηφίζουν υπό πίεση, είναι αντισυνταγματικά. Και πάλι να το τονίσω... όχι τα συγκεκριμένα μέτρα, αλλά οι βουλευτές δεν έχουν συνταγματική νομιμοποίηση.
Μπράβο Κώστα νάσαι καλά μου έφτιαξες την μέρα. Μεγάλο χαμόγελο
Οσο υπάρχουν άνθρωποι στην Ελλάδα άσχετα από αυτά που πιστεύουν πού όταν βλέπουν τους καρεκλοκένταυρους αισθάνονται κατώτεροι και στέκονται κλαρίνο σαν να είδαν κανένα θαύμα - υποκλίσεις - χαμόγελα - και χαζομαρίτσες δεν υπάρχει σωτηρία.
Το Σύνταγμα λέει ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ΙΣΟΙ άραγε πόσοι αισθάνονται ίσοι?
Με πνίγουν οι αυλικοί αλλά κυρίως αυτοί που θα ήθελαν να ήταν στην θέση τους.
Δείξτε μου ΣΗΜΕΡΑ έναν σοβαρό άνθρωπο με προσωπικά αξιώματα που θα ήθελε να ασχοληθεί με την πολιτική, πρέπει να είναι σχιζοφρενής για να το κάνει.
Αυτή είναι η κατάντια μας.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 12:01:43 μμ »

Ότι και να λέτε... εγώ δεν πληρώνω.
Πληρώστε εσείς για να 'σώσετε' την Ελλάδα και αύριο/μεθαύριο ας μου τα διαγράψουν.

Διότι εγώ ο παπάρας πλήρωνα-πλήρωνα-πλήρωνα για να είμαι εντάξει σε όλα,και το μόνο που κατάφερα είναι να σώσω αυτούς που δεν έδιναν μια ποτέ τους. Και τώρα ρυθμίζουν με εκπτώσεις και διαγραφές των προσαυξήσεων... ακόμη και του κεφαλαίου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2016, 12:27:26 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 06:06:49 μμ »

παιδιά, ξέρω πως θα θυμώσετε με αυτο που θα πω αλλα δεν μπορώ να μην συμμετέχω στην συζήτηση, δεν μου το επιτρέπει η επαναστατική μου συνείδηση. Σκέφτηκα κι εγω, που λέτε, να μην πληρώσω και να παρακινήσω κι άλλους στην ίδια πράξη, ως αντίδραση και σαν ράπισμα στην κυβέρνηση ΑΛΛΑ αυτοί είναι πιο μπροστά απο μένα. Δεν πληρώνω Ένφια μου λέει ο λογιστής γιατί είμαι τρίτεκνος και φτωχομπινές. Κι εγω που θέλω να πληρώσω για να μην πληρώσω υπέπεσα σε σύχγυση. Μέχρι που σκέφτομαι να ψηφίσω σύριζα.




Αυτο το τελευταίο που είπα είναι πολύ βαρύ, το ανακαλώ και σαν αυτοτιμωρία θα ρίξω τριπλή πρέσα πιπέρι, το βράδυ, στην σούπα μου.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences