Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 10:00:03 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μοργκανακι  (Αναγνώστηκε 16989 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xasf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 18, 2016, 08:56:07 μμ »

Φιλε Corvus πόσο μα πόσο δίκιο έχεις....
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 18, 2016, 10:33:35 μμ »

Ας επανέλθουμε στο θέμα. Άλλος πουλάει νόμισμα των 500 τερπερ, άλλος πουλάει νόμισμα των 10 γοδα, άλλος πουλάει νόμισμα των 50 αεντα. Εγώ γιατί να προσφέρω τις γνώσεις μου; Για να μου την πούνε κι από πάνω;

Μα ειμαστε σ' ενα φορουμ οπου θα γινει ανταλλαγη αποψεων. Ποια αλλη λειτουργια εχει ενα νομισματικο φορουμ? Ν ανεβαζουν ορισμενοι φωτογραφιες τα νομισματα τους και να ευλογανε τα γενια τους αναμεταξυ τους? Ή οι 3 αγγελιες απο ενα αντικειμενο που ανεβαζουν καποια μελη το μηνα? Ή τα γενικης θεματολογιας thread που υπαρχουν αλλα φορουμ και τα καλυπτουν, και εδω (καλως που υπαρχει μετρο) δεν ειναι πολλα?

Εδω δεν ειναι ο τοπος που ο καθενας θα γραψει ο,τι ξερει απο την πρακτικη του πειρα?

Το πηγαινω λιγο μακρυα, αλλα το να πει κανεις δεν γραφω επειδη υπαρχει το ενδεχομενο καποιος να μου την πει, ειναι σαν να λες αν μπω στο λεοφωρειο μπορει με καποιον να τσακωθουμε για μια θεση, αρα θα παρω αμαξι, ή κατα καποιο τροπο θυμιζει και λιγο το ανεκδοτο με τον γρυλο. Μπορει ενας να στην πει, αλλα αλλοι 10 να χαρουν που εγραψες κατι που δεν ηξεραν, ασχετα αν το γραφουν ή οχι.

Το επομενο επιχειρημα ειναι λιγο εγωιστικο, αλλα και ρεαλιστικο. Αν κανεις δεν γραφει κατι για να προσφερει τις γνωσεις του, νεα μελη (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) απλα δεν θα εχουν λογο να γραφτουν. Υπαρχουν ωραιοτατα group-ακια facebook να χαζευεις εικονες και αγγελιες νομισματων με τις ωρες. Εδω καποιοι ερχονται για να λαβουν γνωσεις. Αν σταματησουν να ερχονται, θα μεινουν οι 10 20 50 που ξερουν να μιλανε μεταξυ τους, ωσπου να βαρεθουν κι αυτοι ή να τσακωθουν και να ξενερωσουν και το site να πεθανει.

Τελος προσωπικα 2 πραγματα να σας πω:

1) Ευχαριστω ολα τα μελη που μοιραζονται γνωσεις μαζι μας, ειμαι ευγνωμων
2) Μπορει ο ενας να πιστευει οτι το ταδε κανει 15 ο αλλος να λεει 20 ο τριτος 25. Αν υπαρχει ευγενεια, και καλος τροπος και καλη διαθεση, δεν δημιουργειται καμια παρεξηγηση. Και το φυσιολογικο οταν μιλαμε για χομπυ, πραγμα δηλαδη που το κανουμε για να περασουμε ομορφα, ειναι να εχουμε θετικη ενεργεια. Αν θελουμε να στενοχωρηθουμε, εχουμε χιλια δυο αλλα πραγματα ο καθενας πιστευω.
σωστοτατος.ο κυριος
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 19, 2016, 09:10:48 πμ »

χα χα χα εντελώς όμως χο χο χο
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 19, 2016, 10:21:12 πμ »

χα χα χα εντελώς όμως χο χο χο
χα χα χα εντελώς όμως χο χο χο k το ιδιο λεω
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences