Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 08:06:56 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΛΑΣΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ-ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 32563 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 09, 2017, 09:07:05 μμ »

Πάνο, οι παλιές συνήθως αυτές παγκόσμιες "λίγο από όλα" συλλογές που σχηματίστηκαν στις αρχές και τα μέσα του 20ου αιώνα είναι γεμάτες πλαστά. Οι συλλογές αυτές καταλήγουν από τους συνήθως άσχετους κληρονόμους τους στους οίκους του εξωτερικού οι οποίοι ελέγχουν όσο μπορούν τα δυνατά κομμάτια που θα βρεθούν σε αυτές ενώ τα υπόλοιπα τα αφήνουν συνήθως στην τύχη τους. Δεν υπάρχει χρόνος για να εξεταστούν εξονυχιστικά τα πάντα, κάτι τέτοιο θα ήταν εντελώς ασύμφορο. Το αποτέλεσμα είναι να αγοράζεις ένα άλμπουμ-συλλογή πχ του 1930 μέσα στο οποίο θα υπάρχει βεβαιότατα μια μεγάλη πλειοψηφία γνησίων μαζί και με μερικά -εύκολο συνήθως να αναγνωριστούν από κάποιον με στοιχειώδη στο εκάστοτε θέμα γνώση- πλαστά. Δεν είναι περίεργο αλλά κάτι τρομερά σύνηθες το οποίο δεν θα έπρεπε να εκπλήσσει και ούτε να του δίνεται μεγαλύτερη από όση του αξίζει έκταση. Στις αρχές του 20ου αιώνα τα πλαστά προσφέρονταν και διαφημίζονταν από τους δημιουργούς τους ως "καλής ποιότητας αντίγραφα", δεν είχαν δαιμονοποιηθεί στα μυαλά των συλλεκτών και συχνότατα αγοράζονταν με γνώση της πλαστότητας τους, απλά για να "φράξουν τρύπες" σε συλλογές συλλεκτών που για διάφορους λόγους (οικονομικούς, διαθεσιμότητας κλπ) αδυνατούσαν να αποκτήσουν γνήσια αντίτυπα. Το αποτέλεσμα είναι να υπάρχουν ακόμα και σήμερα πάρα πολλά από αυτά τριγύρω.
Τα εντοπίζουμε, τα μαρκάρουμε και προχωράμε παρακάτω...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2017, 09:21:33 μμ από Helios » Καταγράφηκε

GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 09, 2017, 09:25:48 μμ »

Ήταν όλος ο χειρισμός του θέματος λάθος εκ μέρους σου από την αρχή, το οποίο κατάλαβες αργότερα και έκανες φιλότιμη προσπάθεια να διορθώσεις, σε αυτό συμφωνώ.

Είπα εγώ κάτι τέτοιο?
Δεν νομίζω

Δεν έχω μετανιώσει για την κίνηση μου αυτή και χαίρομαι που μου δίνεται η δυνατότητα να το εκφράσω και γραπτώς.

Αυτό είπα

Είμαι βέβαιος πως το έχεις καταλάβει το λάθος

Λάθος?
Ποιό λάθος?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2017, 09:36:04 μμ από GSHH » Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 09, 2017, 09:48:40 μμ »

GSHΗ, έχω ήδη σπαταλήσει αρκετό χρόνο σε chat που δεν συνηθίζω, διάβαζε σε παρακαλώ προσεκτικότερα για να καταλαβαίνεις τι σου γράφω. Τα λάθη σου τα έγραψα με σαφήνεια προηγουμένως και πιστεύω πως όλοι τα καταλαβαίνουν, εκτός ίσως απο εσένα από οτι βλέπω, κάτι που προβληματίζει.
Δεν αναφέρθηκα πριν σε ένα ακόμα λάθος που έκανες αλλά θα το κάνω τώρα, την εντελώς αστοχη και άσχετη με το θέμα εκείνο αναφορά που έκανες στο ebay η οποία σήκωσε διακαιολογημένα θύελλα αντιδράσεων. Μετά τελικά παραδέχτηκες πως δεν έχεις αποψη για το ebay αφού δεν το ξέρεις καθόλου, το κακολογούσες όμως εξαρχής, χωρίς να έχεις ιδέα για αυτό...
Ο dleogr σου έγραψε μερικές αλήθειες για αυτά όλα αλλά "στάβωσες" όταν τις άκουσες. Το ίδιο θα γίνει και με εμένα σε λίγο. (Σε λίγο θα βρούμε και τον μπελά μας, κατάλαβες;  Στριφογύρισμα ματιών)

Την επόμενη φορά που θα μας δείξεις πλαστά νομίζοντας πως είναι γνήσια σου υπόσχομαι πως δεν θα γράψω τίποτα, θα αδιαφορήσω.
Ούτε και την πρώτη φορά θα έλεγα την αλήθεια αν ήξερα τι θα επακολουθούσε και υποπτευόμουν πως δεν θα μπορούσες να το διαχειριστείς σωστά.

Σε χαιρετώ,

Νίκος
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2017, 10:30:17 μμ από Helios » Καταγράφηκε

LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 09, 2017, 10:35:01 μμ »

Κύριοι, έχουμε μια κατάσταση η οποία τακτοποιήτε πολύ εύκολα ,καθώς υπερισχύει η αλλελεγγύη μεταξύ ανθρώπων με τα ίδιο συλλεκτικό αντικείμενο,συν και ότι υπάρχει γνώση πάνω σε αυτό,αποδεδειγμένα.
Ο helios με όλη την καλη θέληση έγραψε για ένα αντικείμενο το οποιό αποδεδειγμένα το ξέρει και το απόδειξε,και για μένα,όπως και στην περίπτωσή μου, έκανε παρα πολύ καλά.
Το πρόβλημα,κατα την γνώμη μου είναι ότι καμιά φορά οι σκέψεις μας,η ομιλία μας αλλά και ο γραπτος λόγος δεν  συμβαδίζουν απαραίτητα.
Ετσι πιστεύω ότι'εγινε και τώρα,οι σκέψεις που εκφράστηκαν γραπτώς απο τον Gshh,ίσως με ένα προσωπικό τόνο,σε άλλο τόπικ,συν την εμπλοκή και άλλων φίλων με τις απόψεις τους,διαμόρφωσαν ένα τοπίο το όποίο αν απομονώσουμε εκφράσεις.αποστροφές λόγου,με την δεδομένη φόρτιση που μπορει να έχουμε την ώρα που τα γράφαμε αυτά,μας οδηγούν καμια φορά σε λάθος συμπεράσματα του τι εννοούσε αυτός που το έγραψε.
Σίγουρα καλό είναι να αποφευγουμε να στοχοποιούμε εμπόρους,ανθρώπους που ζουν απο το αντικείμενο που εμεις το έχουμε για ευχαρίστηση ενώ αυτοι ζουν απο αυτό και απο κει και πέρα όπως προανάφερα μεταξύ ''δυνατων'' φιλοτελικών μυαλών καλό είναι να μην σκεκόμαστε στα μικρά αλλά να κοιτάξουμε τα μεγάλα,τα οποία είναι η μεταλαμπάδευση της γνώσης που αποδεδειγμένα έχετε στους φίλους μας που μας διαβάζουν,τώρα και στους μελλοντικούς !
Καταγράφηκε
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 09, 2017, 10:51:41 μμ »

Πάνο, ότι είχα να γράψω το έγραψα, προχωράμε παρακάτω...  Μεγάλο χαμόγελο

Νίκος
Καταγράφηκε

GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 10, 2017, 07:40:33 πμ »

Θα γράψω κάτι ακόμα.

Εγώ ήρθα εδώ επειδή προσκλήθηκα απο τον LHH τον οποίο εκτιμώ.
Δεν βλέπω τον λόγο λόγο τελικά να σπαταλάω χρόνο και να αφήνω πίσω
τη δουλειά μου και την οικογένεια μου και να πρέπει να απολογηθώ και όλας.
Για ποιό λόγο να τα δέχομαι όλα αυτά..
Οπως έρχεσαι-φεύγεις..

Προχωράμε παρακάτω λοιπόν.
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 10, 2017, 08:18:44 πμ »

Θα γράψω κάτι ακόμα.

Εγώ ήρθα εδώ επειδή προσκλήθηκα απο τον LHH τον οποίο εκτιμώ.
Δεν βλέπω τον λόγο λόγο τελικά να σπαταλάω χρόνο και να αφήνω πίσω
τη δουλειά μου και την οικογένεια μου και να πρέπει να απολογηθώ και όλας.
Για ποιό λόγο να τα δέχομαι όλα αυτά..
Οπως έρχεσαι-φεύγεις..

Προχωράμε παρακάτω λοιπόν.

Aυτή είναι η δική σου εκδοχή, αυτή που σε βολεύει δλδ, δεν σημαίνει όμως αυτό πως εκφράζει και την πραγματικότητα.  Αναποφασιστικότητα
Η πραγματικότητα είναι πως εμείς (εγώ για την ακρίβεια) είμαστε αυτοί που σπαταλήσαμε (σπατάλησα) χρόνο για να σε βοηθήσουμε (βοηθήσω) να μάθεις τί έχεις στην κατοχή σου (πλαστά), να σε βοηθήσω να διευθετήσεις το θέμα προς όφελος σου (όπως και έγινε μετά από την ιδιωτική σε εσένα απευθείας αλλά και δημόσια στο φόρουμ παρέμβαση μου και την προτροπή μου να μιλήσεις καθαρά στην πωλητή για ένα απλούστατο θέμα που σε εσένα λόγω απειρίας φάνταζε "βουνό") αλλά και άλλοι που προσπάθησαν να σε βοηθήσουν να "ξεκολλήσεις" από την εμμονή σου στο να "κράζεις" έναν χώρο (ebay) για τον οποίο δεν έχεις ιδέα, όπως φαίνεται καθαρά και που το παραδέχτηκες εξάλλου...

Το εαν μείνεις στο φόρουμ ή φύγεις όπως ανακοινώνεις με "δραματικό" μάλλον τόνο, προσωπικά μου είναι τελείως αδιάφορο. Δεν ανήκω σε κανένα φόρουμ, δεν εκπροσωπώ κανένα φόρουμ, οπότε εμένα τουλάχιστον δεν με αφορούν οι όποιες κινήσεις σου συνδέονται με το φόρουμ ούτε και οι εσωτερικές σου αυτές σκέψεις.
Αν πρέπει να έχω άποψη, θα ήταν καλό για όλους και για εσένα πρώτα και κύρια το να μείνεις πιστεύω, αν όμως πράγματι δεν μπορείς να διαχειριστείς σωστά αυτά τα απλά πράγματα τότε σίγουρα θα υπάρχει πρόβλημα.  Αναποφασιστικότητα

Θα σου πρότεινα να κανονίσεις έναν καφέ κάποια στιγμή με τον Πάνο που είμαι σίγουρος πως θα φροντίσει να σου εξηγήσει μερικά απλά πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2017, 09:00:43 πμ από Helios » Καταγράφηκε

Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 10, 2017, 03:57:52 μμ »

Helios και LHH, το ξέρετε ότι σας εκτιμάω όσο λίγους ανθρώπους εδώ στο στέκι, όμως νομίζω οτι ο GSHH δεν είναι λάθος στις απόψεις του σχετικά με τους εμπόρους και την εμπιστοσύνη/λειτουργικότητα του Ebay , που με βρίσκουν σύμφωνο σε κάποια σημεία.
Δηλαδή, εγω δε δέχομαι σε καμια περίπτωση την εξήγηση οτι οι έμποροι όπως ο Καραμήτσος και Βλαστός διαχειρίζονται χιλιάδες λαχνούς οπότε είναι  φυσιολογικό να γίνονται λάθη όπως : λάθος περιγραφές κατάταξης, φθορές στα γραμματόσημα που δε περιγράφονται (λεπτύνσεις,τσακίσεις,τρυπήματα κτλ).
Εγώ εαν κάνω 10 φορές το ίδιο λάθος στη δουλειά μου θα με κρατήσουν? Ο οποιοσδήποτε έμπορος ή seller του ebay οφείλει να δίνει τη πληροφόρηση σωστά , τώρα εαν θα πέσει έξω σε μια αναγνώριση π.χ ΜΚΕ  αυτο μπορεί να συμβεί ακόμα και στα καλύτερα μαγαζιά. Σε έμενα βέβαια  συμβαίνει αρκετά συχνά για αυτό και συμβουλευομαι και τον Helios και τον LHH σε κάποιες αγορές μου  Χαμόγελο Χαμόγελο
Όμως αυτά τα συνεχόμενα λάθη που γίνονται κουράζουν τον αγοραστή και στο τέλος δίνουν μια εικόνα που λέει οτι ενδεχόμενα να γίνονται και εσκεμμένα γιατί θα πιαστούν  κορόιδο αρκετούς πελάτες .
Και σας δίνω ένα απλό παράδειγμα : πραγματοποιώ έναν προέλεγχο σε λαχνούς μια δημοπρασίας,  από τα 10 γραμματόσημα απορρίπτω τα 8 για τους παραπάνω λόγους. Λοιπόν πραγματοποιείται η δημοπρασία και πουλιούνται τα 9 από τα 10 αυτά γραμματόσημα σε τιμές υψηλές ( όχι τιμές με φθορές), και αναρωτιέμαι μετά τι αγοράζει πραγματικά ο κόσμος . Αυτό είναι ενα fact ότι ο κόσμος δε γνωρίζει και αγοράζει ότι να ναι.
Εγω πιστευω οτι η φιλοσοφία του πωλητη ειναι η ίδια , ειτε στο ebay, ειτε στη live δημοπρασία , με οποιοσδήποτε τρόπο να πουλήσει το εμπόρευμα του χωρίς συναισθηματισμούς. Στη δημοπρασία το ελέγχω με τα χέρια μου , στο Ebay ρισκάρω .

Σχετικά με το τρόπο γραφής του GSHH δε νομίζω οτι υπάρχει σχετικός τρόπος γραφής , δε θα τον κρίνω εγώ, όμως ξεκινάμε απο ένα θέμα και το αναλύουμε και συνήθως το  μεταφέρουμε κάπου άλλου και ξεχειλώνουμε καποιες φορές , αυτό ονομάζεται ελευθεροτυπία της έκφρασης και δε βλέπω κατι κακο.
Σχετικά με το Ebay, και εγώ είχα αρνητική στάση με ολα αυτά τα ατεκμηρίωτα που διάβαζα, δεν χρειάζεται κάποιος να φάει τα μούτρα του, να  χάσει τα χρήματα του  ή να εξαντλήσει την υπομονή του στο ebay (οχι απαραίτητα) για να εχει άποψη, μπορεί να εκδηλώσει ανα πάσα στιγμή την άποψη του επειδή εχει κρίση .

@ GSHH , πες οτι δεν είμαστε τίποτα φίλοι και νομίζουν ότι σου κάνω promotion , στο ΕΦΕ σε είδα μια φορά και άλλη μια φορά στη τελευταία δημοπρασία οπου φυσικά δε μιλησαμε πολύ γιατί εσύ κυνηγάς λαχνούς που δε με ενδιαφέρουν  Μεγάλο χαμόγελο ( σιγά μη περιμένω μια ώρα να τελειώσεις εσύ  Χαμόγελο

PS. Πιο περιγραφικός πεθαίνω

Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 10, 2017, 04:06:45 μμ »

παιδια,νομιζω οτι παλι ξεφευγετε απο την θεματολογια του νηματος και γυριζει παλι σε εβαυ-πωλητες-κτλ και μυριζομαι οτι θα ξεφυγει..ανοιξτε ενα αλλο θεμα στα εκτος θεματολογιας η οπου νομιζετε οτι αρμοζει και μην χαλατε και αλλο θεμα..ας ληξει εδω η συζητηση για αυτο και να συνεχιστει το νημα με το θεμα που ειναι πλαστα-επισημανσεις..απο εδω και στο εξης,οποιος ποσταρει για να δωσει συνεχεια στα παραπανω,θα το διαγραφω...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 10, 2017, 04:16:44 μμ »

Kostakis 88 κάπου κάνεις λάθος .
Η σωστή απάντηση ειναι να μεταφέρεις ενδεχόμενα τα μηνύματα σε κάποια αλλη ενότητα ( εφόσον υπάρχει σοβαρός λόγος )  και οχι να τα σβήσεις . Το κάνεις να φαίνεται σαν αστυνόμευση και νομίζω οτι δε τη χρειάζεται κανένας σε ένα forum που γράφει ελευθερα ο καθένας τη γνώμη του χωρίς να προκαλεί .
Επίσης δεν εχω καταλάβει πόσους διαχειριστές εχει η ενότητα ""Γραμματόσημα ""  , εσένα ? O LHH  ? O Herackliotis  ? Μήπως να το οργανώσετε λίγο καλύτερα και να είναι υπεύθυνος ενα άτομο ?
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 10, 2017, 04:26:26 μμ »

φιλε midili,δεν νομιζω οτι θα πρεπει να κατσω (εγω η οποιος αλλος) να μεταφερω τα ασχετα μεχρι στιγμης σε καποιο αλλο θεμα..θεωρω οτι ειστε μεγαλοι-σοβαροι-λογικοι ανθρωποι ωστε να κατανοειτε και να μην χαλατε αλλο ενα θεμα.ετσι λοιπον,μπορειτε να ανοιξετε ενα αλλο θεμα να συζητησετε το συγκεκριμενο η παρομοιο θεμα καπου που δεν θα χαλαει κανενα θεμα αλλο..εγω ειπα οτι 'απο εδω και περα'..μπορειτε ευκολα να μεταφερετε την κουβεντα αυτη σε ενα αλλο νημα και οχι εδω..θεμα 'αστυνομευσης' υπαρχει οταν παει να ξεφυγει ενα θεμα..

σχετικα με την διαχειριση,δεν υπαρχει αποκλειστικοτητα σε κατι.απλα εχουν μοιραστει οι ενοτητες πανω κατω στον τομεα που ασχολειται καθενας...δεν σημαινει ομως οτι καποιος δεν μπορει να επεμβει σε καποια αλλη ενοτητα..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 12, 2017, 08:22:09 πμ »

Δεν βλέπω τον λόγο λόγο τελικά να σπαταλάω χρόνο και να αφήνω πίσω
τη δουλειά μου και την οικογένεια μου και να πρέπει να απολογηθώ και όλας.
Για ποιό λόγο να τα δέχομαι όλα αυτά..
Οπως έρχεσαι-φεύγεις..

GSHH,

μην σκέφτεσαι αρνητικά εν θερμώ. Το φορουμ δεν είναι σε καμία περίπτωση ενός ανδρός αρχή
και ελπίζω να μην εξελιχθεί σε τέτοιο, επομένως ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα και εκτίθεται βάσει των όσων γράφει. Προσωπικά βρήκα το χειρισμό σου για τα πλαστά Θερισος λίγο υπερβολικό, αλλά ως γνωστόν τα γραμ/μα εγείρουν πάθη. Συχνά αυτά τροφοδοτούνται και από τις κουβέντες με τους φιλοτελιστές που επιλέγουμε σαν παρέα. Εξάλλου έχεις μοιραστεί τόσο όμορφα πράγματα εδώ από τη συλλογή σου, που δεν θα έχω προσωπικά την υπεροψία να σου πω ότι η απουσία σου δε θα μου λείψει. Σε κάθε περίπτωση, ότι κι αν αποφασίσεις, μην χαλάς την καρδιά σου για ένα φόρουμ. Βρίσκω λάθος να μεταφέρονται απογοητεύσεις της διαδικτυακής ζωής στην πραγματική.

salonico
Καταγράφηκε
gjdimi
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 22


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 12:54:20 πμ »

Καλησπέρα στην παρέα. Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει να μου πεί την άποψή του για την αυθεντικότητα ή μη του συνημμένου κομματιού.

Όσον αφορά στην επισήμανση "ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΙΣ 1922" με βάση τα χαρακτηριστικά που αναφέρει ο Feenstra εγώ την βλέπω μια χαρά (μόνο το Π δεν φαίνεται καθαρά μιας κι είναι υπερμελανωμένο).

Και στο μικρό "ΕΛΛΑΣ" δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερα ύποπτο.

Μου φαίνεται too good to be true να είναι αυθεντικό...εσείς τι λέτε?

Γιώργος
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 12:18:57 μμ »

Είναι ΠΛΑΣΤΟ !
Το μυστικό σε αυτά τα γραμματόσημα είναι ότι στην 1 και μοναδική
κόλλα που τυπώθηκε το ΕΛΛΑΣ είναι μέσα στην επισήμανση της επαναστάσεως.
Γνώση για πολύ λίγους αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε !
Καταγράφηκε
gjdimi
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 22


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 02:31:33 μμ »

Γηράσκω αεί διδασκόμενος!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ DleogR (Δημήτρης?)...αυτή τη λεπτομέρεια δεν την ήξερα! Άρα όχι μόνο πλαστό αλλά κι ιδιαίτερα επικίνδυνο!

Γιώργος
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences