Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 09, 2024, 10:55:27 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτηματικα και γνωμες για το brexit..  (Αναγνώστηκε 8817 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:33:20 μμ »

αυτο που εγραψες μαρκο για τις ρατσες π.χ. για τους ελληνες(δεν ξερω τι ζορι τραβας με τους ελληνες)δεν εχουν δικαιωμα ψηφου..και μην εισαι σιγουρος οτι ψηφισαν ξενοφοβικα γιατι το κεφαλαιο τους χρειαζεται τους μεταναστες ειτε εισαι στην ε.ε ειτε οχι..η λιτοτητα στην γαλλια μπορει να τους θορυβεισε...βεβαια για την λιτοτητα η καλυτερη εκφραση που εχει ειπωθει ειναι..αυτοι που σου αρπαζουν το φαί απτο τραπεζι σου κυρηχνουν λιτοτητα
Δεν τραβαω κανενα ζορι με τους Ελληνες ισα ισα Πατριδα Θρησκεια Οικογενεια ειναι τα πιστευω μου και δακρυζω στον Εθνικο Υμνο ,αν σε πειραζει που πιστευω αυτα δικαιωμα σου ,σημειωτεων προσκυνω την Ελληνικη Σημαια και δεν την καιω σαν αλλους οπαδους ανατολικων χωρων....γουσταρω Καραισκακη και Κολοκοτρωνη ,τωρα αν δεν ξερεις να διαβαζεις μεσα απο τις λεξεις και θες να μου την πεις παλι δικαιωμα σου φιλε ειλικρινα δεν παρεξηγω.Εγω εχω καμμια 100 φιλαρακια αμιγως Εγγλεζους και μαντεψε κατι ;;οι 8 στους 10 ψηφισαν να φυγουν αν σου λεει κατι αυτο,Εσυ αληθεια τι ζορι τραβας μαζι μου;;σου εθιξα κανενα φιλαρακι;;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:33:29 μμ »

οπως καποιοι αλλοι..........ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε
Τι θελει να πει ο ποιητης Απορία Απορία Απορία
Ο ποιητης δεν θελει να πει τιποτα.Ειναι σε αργια και κανει τα μπανια του  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Με Εγγλεζικο η Γερμανικο αντιηλιακο Απορία Απορία Απορία Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Αααα αυτα ειναι θεματα της γυναικας
δεν κατεχω πραμα απο αυτα  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:34:41 μμ »

Αργα η γρηγορα αυτο θα γινοταν.Οι Αγγλοι εχοντας νικησει στα πεδια των μαχων τους Γερμανους ηταν σιγουρο οτι δεν θα εμεναν για να ηττηθουν σημερα και με αυτο τον τροπο οπως καποιοι αλλοι..........ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε
oh yes indeed Χαμόγελο
Λονδρεζος ;  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:37:28 μμ »

Πατριδα Θρησκεια Οικογενεια ειναι τα πιστευω μου

Το ξέρουμε.

------------------------------

Άσχετο: Οι "αμιγώς Εγγλέζοι" τι είναι; Μίγμα Βρετόνων, Κελτών, Ρωμαίων, Νορβηγών, Άγγλων από τη Δανία, Σαξόνων, Νορμανδών και κύριος οίδε τι άλλο;
(Άσε που είναι τουλάχιστον 70% Γερμανοί...)
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:41:02 μμ »

Αργα η γρηγορα αυτο θα γινοταν.Οι Αγγλοι εχοντας νικησει στα πεδια των μαχων τους Γερμανους ηταν σιγουρο οτι δεν θα εμεναν για να ηττηθουν σημερα και με αυτο τον τροπο οπως καποιοι αλλοι..........ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε

oh yes indeed Χαμόγελο
Λονδρεζος ;  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Oh yes δηλαδη νταλαβεριζεσαι με λιρες;;Oh yes Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Ergostasios Oh YES
Τον χειμωνα θα τα λεμε απο εκει κατα 99% θα γινω Τζακ Τειλορ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Βουτσάς-Παπαγιαννόπουλος-γαμπρός απ'το λονδίνο οι 2 καλύτερες σκηνές
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:47:37 μμ »

ηταν σιγουρο οτι δεν θα εμεναν για να ηττηθουν σημερα και με αυτο τον τροπο οπως καποιοι άλλοι.......... ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε

Είναι trendy να την κοπανάς από τη μάχη για να μην ηττηθείς;
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1243


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:48:09 μμ »

χαλαρωσε μαρκο...απλα διακρινω αντιφασεις στο να προσκυνας την σημαια (το κεφαλαιο)και να βγαζεις ανθελληνισμο για τους συμπατριωτες σου που παιρνουν επιδομα για ενα διαστημα στην αγγλια...εμενα το φιλαρακι μου στην αγγλια που λες ,δεν με θιγει που η γυναικα του πηρε για λιγους μηνες επιδομα..εχει δικαιωμα......ειναι πτυχιουχος εργατουπαλληλος το φιλαρακι μου ο ευρυτανας και προσφερει πολλα στο κεφαλαιο της αγγλιας και βγαζει αρκετα μεγαλο μισθο..βεβαια δεν του μενουν και πολλα (για οσους ξερετε για αγγλια)αλλα δεν πειραζει γιατι το κεφαλαιο βγαζει απτην δουλεια του υπερκερδη ........ μαρκο......αλλα οσο μπορει δεν τους προσκυναει κιολα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:52:03 μμ »

ηταν σιγουρο οτι δεν θα εμεναν για να ηττηθουν σημερα και με αυτο τον τροπο οπως καποιοι άλλοι.......... ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε

Είναι trendy να την κοπανάς από τη μάχη για να μην ηττηθείς;
Oταν υπαρχει μαχη.Οταν δεν υπαρχει μαχη αλλα μια παρωδια φυσικα και την κοπανας τι να κατσεις να κανεις ;Να σε πουν στο τελος και λαλακα;
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:54:20 μμ »

Ρωτα λοιπον τον φιλο σου τον Ευρυτανα τι γνωμη εχει για τα επιδοματα στην Αγγλια,αλλα σε παρακαλω ρωτα τον και θα σου πει,οχι για εκεινον και την γυναικα του αλλα για το πανηγυρακι που εχει στηθει με τα επιδοματα ,εχω και εγω συγγενεις ,πηγαινω και ξερω ,θα παω και για δουλεια τον χειμωνα μαλλον Κλείσιμο ματιού
Δυστυχως φευγει ενας μεγαλος συμμαχος της Πατριδας εκτος Ευρωπης και εμεις θα μεινουμε με τα αδερφακια μας τα τσεχακια-ουκρανακια-λιθουανακια τις μεγαλες δυναμεις δηλαδη της Ευρωπης Σαρκασμός Σαρκασμός
υ,γ χαλαρος ειμαι οσο δεν παει φιλε,εσυ ανοιξες το θεμα και μαλλον εσυ τραβας ζορι τι θα κανει μια ξενη Χωρα και οχι εγω
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 05, 2016, 03:22:24 μμ »

Oταν υπαρχει μαχη.Οταν δεν υπαρχει μαχη αλλα μια παρωδια φυσικα και την κοπανας τι να κατσεις να κανεις ;Να σε πουν στο τελος και λαλακα;

Άρχισα να γερνάω και με τριγυρνάει το Alzheimer...

Σε ποια φάση είχε πει ο Καίσαρας "έχασα τη μέρα μου"; Σε παρωδία μάχης δεν ήταν; Όταν κατέβηκε να πολεμήσει και οι άλλοι την καπάνησαν (προφανώς για να μην τους πουν λαλάκες, όπως το θέτεις).

Και μετά; Τι έγινε, αφότου πιάστηκε λαλάκας ο Καίσαρας;

Λες να πούμε και για τη Τζούλια, που τους έπιασε τελείως λαλάκες ο Δαβάκης; Ή να θυμηθούμε τη Μάχη του Αξιού το 1912, που δεν έγινε ποτέ γιατί οι Τούρκοι την κοπάνησαν για μην τους πουν λαλάκες... (Ούτε τις γέφυρες δεν γκρέμισαν.)

Αντίθετα, θυμάμαι κάποιες άλλες "παρωδίες μάχης", που κάποιοι έμειναν και πολέμησαν κι ας τους είπαν λαλάκες. Στις Θερμοπύλες το 480, στο Νιόκαστρο το 1825, στη οχυρά το 1941... βιβλίο ολόκληρο θα γεμίσουμε.

Του Ξέρξου γράψαντος "πεμψον τα όπλα", (ο Λεωνίδας) αντέγραψε "μολών λαβέ", λέει ο Ηρόδοτος. "Μα είσαστε λαλάκες; Ο Βασιλιάς έχει τόσους στρατιώτες που τα βέλη τους θα σκιάσουν το ήλιο!" "Κάλλιον μαχούμεθα υπό σκιήν" σχολίασε ο Διηνέκης.

--------------------------------

Να συμπληρώσω και μια λαλακία του Καβάφη, που επιμένει ότι περισσότερη τιμή "περιποιεί" σε κάποιον η συμμετοχή σε "παρωδία μάχης", παρά η κοπάνα:

Και περισσότερη τιμή τους πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ' οι Μήδοι επί τέλους θα διαβούνε.

(Αλλά τι ξέρει ο Καβάφης, να 'ουμ'. Μήπως είχε πολεμήσει ποτέ...)
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:09:12 μμ »

ο Διηνέκης ήταν τρολλ εποχής;;;
Για όσους παίζουν στοίχημα, θα δώσω δυο στανταράκια:
1. Η ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει  (μιλάω ως πολιτισμός κι οχι ως κρατίδιο)
2. Η Γερμανία, στο τέλος, πάντα χάνει (μιλάω ως κρατίδιο γιατι, εν προκειμένω, πολιτισμός δεν υπάρχει)
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:10:37 μμ »

Ξέχασα να πω για το θέμα.
Τους άγγλους τους είχα για ''λουστράκια'', τελικά έχουν ''φρύδια''
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2016, 05:36:48 μμ από nestor34 » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:18:12 μμ »

Η Γερμανία... πολιτισμός δεν υπάρχει)

Σύντροφε συνονόματε, προχθές τα γράφαμε. Ο φαν Μπέτοφεν, ο Γκέτε, ο Καντ (και ο Μπεντς) Αρειανοί ήταν ή... Εβραίοι;

(Ο φον Κανάρις για Έλληνας πιάνεται ή για Γερμανός; )
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:29:07 μμ »

μιμητές ήταν
Καταγράφηκε
Dr.Christos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 248


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:36:20 μμ »

ο Διηνέκης ήταν τρολλ εποχής;;;

 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences