Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:54:28 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 28
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φιλοτελικό ''καφενείο''  (Αναγνώστηκε 103829 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:30:11 πμ »

Ανοίγω αυτό το topic με σκοπό να γράφουμε έδω κάτι το οποίο το έχουμε σαν ερώτημα το οποίο δεν έχει τη βαρύτητα για να αναδειχτεί σε νέο topic,ένα σχόλιο,μια γκρίνια ίσως...με λίγα λόγια ένας χώρος που δεν θα πολυσκεφτείς να γράψεις,πάντα σε φιλοτελικά ζητήματα.
Αν κρίνουν οι admin ότι δεν χρειάζεται ή για κάποιο άλλο λόγο δεν κολλάει στη φιλοσοφία του ''στέκι συλλεκτών'' ας πράξουν ανάλογα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:33:43 πμ »

Και για να το εγκαινιάσω κιόλας θα γράψω για την πολιτική των ΕΛΤΑ τα τελευταία χρόνια,από το 1986,στην συνέχεια στις ολυμπιακές χρονιές και καταλήγοντας στα αγιορίτικα....βρήκαμε αγελάδα-οι φιλοτελιστές- κάτσε να την αρμέξουμε καλά...
Καταγράφηκε
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:35:01 πμ »

Ελληνικό σκέτο για εμένα παρακαλώ, ανεξαρτήτως ζέστης.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:49:50 πμ »

Κάπως έτσι το φαντάστηκα το topic... Μεγάλο χαμόγελο
Και ''υποβρύχιο'' για να γλυκάνει το στόμα ίσως ?
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:54:24 πμ »

Ας βγαλουν μια εκδοση τα ΕΛΤΑ σε 5.000 αντιτυπα, και να δεις τι επιτυχια θα χει! Τωρα με τα εκατομμυρια που βγαζουν τα κανανε ολα αχρηστα χαρτια.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 24, 2016, 11:05:14 πμ »

Ναι αλλά μη ξεχνάς ότι υπαρχουν πάνω από 30.000 πελάτες/συνδρομητές-ας είναι καλά η Αθήνα 2004-βάλε και αυτούς που ψωνίζουν στις δημοπρασίες,π.χ. εγώ πήρα πριν από λίγα χρόνια τους φπηκ του 2006,ή και από μόνοι τους στα διάφορα ταχ,γραφεία,ε,καταλαβαίνεις, ''είναι πολλά τα λεφτα Αρη''...που ΄λεγε και ο μακαρίτης ο Καλογύρου
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 24, 2016, 11:07:57 πμ »

Ειναι τοσοι πολλοι οι συλλεκτες? Εντυπωσιαζομαι..
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 24, 2016, 11:10:01 πμ »

Να κάνουμε και κόμμα όπως ο ''χαρίζω οικόπεδα,σβήνω χρέη'' και κάτι άλλα που είχε ο τίτλος του  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 24, 2016, 11:24:32 πμ »

30.000 συλλεκτες, να αποκτησει ο καθενας απο 100 κεφαλες ερμη σφραγισμενες, εστω και φθηνες μας κανει 3 εκατ. γραμματοσημα! Να πως ανεβαινει η αξια χαχα...Αγοραστε ρε παιδια!
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 24, 2016, 12:08:34 μμ »

και μετά λες για μένα για εμπορική ματιά  Σαρκασμός
Εχω μια καλύτερη ιδέα,να μαζευτούμε να βάλουμε χρήμα,και τσουπ! μια διαφημιστική καμπάνια στα social την περίοδο που έχει και καλά ανάδρομο Ερμή να αναδείξουμε την συλλογή μεγάλων κεφαλων Ερμή σαν κόντρα στην ατυχία που φέρνει η διαδρομή του πλανήτη  Μεγάλο χαμόγελο
Εκει να δεις,θα ξετινάξουν οι αστρολογο/ζωϊδο λάγνοι την μπάνκα
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 25, 2016, 10:12:36 πμ »

Ένα φρέντο εσπρέσο σκέτο παρακαλώ!!  Σαρκασμός Με τι είδος συλλογής γραμματοσήμων ασχολείστε? Για κάποιους έχω καταλάβει για πείτε και οι υπόλοιποι  Άνεση
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 25, 2016, 10:27:12 πμ »

Μαζί με τις σειρές βγαίνουν και φυλλαράκια  με 7.000 αντίτυπα που είναι αρκετά συλλεκτικά, ο χρόνος προχωρά δεν μπορείς να βγάζεις μια σειρά το χρόνο χωρίς ημερομηνία και να είναι από πέντε διαφορετικά  μέρη και με ελεύθερη απόδοση και μετά να έχουμε το κουίζ  σφαλμάτων και εκδόσεων.
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 25, 2016, 01:39:45 μμ »

Επειδή valeroi είμαι από αυτούς που έχεις καταλάβει- Σαρκασμός-να συμπληρώσω ότι κάνω,όσο μπορώ,και κλασική περίοδο σε Γαλλία,Ηνωμένο Βασίλειο-με ή χωρίς brexit-,ΗΠΑ και ας πούμε και μια παγκόσμια συλλογή αυστηρά ως το 1940
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 26, 2016, 04:11:42 μμ »

Θέλω να σας ενημερώσω,με την άνεση που μου δίνει το topic του καφενείου,ότι μπαίνω στα ''στέκι'' καθυμερινά πρωινές ώρες και γύρω στις 21'00 με 23'00,εκτός βράδυ Σαββάτου,και Κυριακής πρωινά.
Γράφω τα παραπάνω σε περίπτωση που αργήσω να απαντήσω δημόσια ή σε pm-πάντα απαντάω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 27, 2016, 10:21:17 πμ »

Ενα πραγμα με χαλαει στις κεφαλες Ερμη...ενω ειναι τοσο ωραιες, εχουν ενδιαφερον, εχει πεδιο ερευνας, εχει ποικιλιες, εχει , εχει, εχει....
Ειναι ομως και τοσο πολλεεεεεςςςςς....καθε τοσο στο ebay νεα λοτ, Καραμητσος, Athens Auctions, αλλοι οικοι, ιδιωτες....ειναι εκατομμυριαααα.....
Τι στο καλο, σα τρελοι στελνανε γραμματα παλια...
Τωρα βεβαια θα μου πει καποιος, γιατι δε μαζευεις ασφραγιστες..
Ισως αν το ηξερα οταν ξεκινουσα να το εκανα, μετα κολλησα το μικροβιο με τις σφραγιδες, μ αρεσει και να μαζευω ποσοτητες και να τα βλεπω διπλα διπλα...Αλλα υπερβολικα πολλες ρε ####το....
Επειτα ειναι και το αλλο με τα ακριβα, που το επαθα με τα νομισματα, μεγαλο το ρισκο, να δωσεις ενα χιλιαρικο για ενα κομματι και μετα να παει 400 ευρω γιατι εμφανιστηκαν αλλα 200 κομματια. Πιστευω για τετοιες επενδυσεις πρεπει να σαι insider ωστε να σαι σιγουρος για το τι υπαρχει στην αγορα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Σελίδες: [1] 2 3 ... 28
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences