Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 11:45:48 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με Paypal  (Αναγνώστηκε 1242 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 22, 2016, 06:16:47 πμ »

Καλημέρα,

χτες προσπάθησα να πληρώσω μέσω Paypal κάτι γραμματόσημα που αγόρασα από Κίνα και απέτυχε. Βγήκε "Denied". Εχω συνδέσει το Paypal με την προπληρωμένη κάρτα Πειραιώς. Μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι μπλόκαρε, γιατί το shop του πωλητή ήταν για γραμματόσημα και απαγορεύεται λόγω capital controls. Στη συνέχεια προσπάθησα να του τα στείλω κατευθείαν από Paypal στο ιμέιλ του και μου έβγαλε μήνυμα
"Sorry, the recipient doesn’t accept payments using this payment method. Please choose another."
Τι γίνεται;
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1791


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 23, 2016, 01:16:22 πμ »


Kάνε "Top Up" (add money from your bank to your PayPal account) από τον τραπεζικό σου λογαριασμό στο PayPal balance σου, και μετά πλήρωσε μ'αυτό.
Τα απαραίτητα στοιχεία (PayPal transfer recipient information) γία το έμβασμα/μεταφορά στο PayPal balance σου, θα τα βρείς στον λογαριασμό σου στο PayPal, κλικάροντας στην ένδειξη "top up" (αριστερά, κάτω από το balance με γαλάζια γράμματα).

Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 23, 2016, 02:37:09 μμ »

Ναι, αυτό θα ήταν καλή εναλλακτική, αλλα δεν έχω συνδέσει στο Paypal λογαριασμό τραπέζης. Και στο top up δίνω στοιχεία, αλλά δεν το δέχεται για να συνδέσω τώρα.
Μπέρδεμα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences