Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 06:56:32 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Nέο αναμνηστικό κέρμα των 2 ευρώ 2012  (Αναγνώστηκε 20703 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:32:47 πμ »

Ωραιος Γιαννη , μας τα βρηκες τελικα!!
Πανω που βγαλαμε τρελο τον πρωτο που ειδαμε να τα πουλαει τελικα υπαρχουν δυο σχεδια!!
Αυτο που μενει τωρα ειναι να τσεκαριστει επιτελους ποσα υπαρχουν απο τα μεν ποσα απο τα δε!!
Και κατα την δικη μου γνωμη δεν εχουμε να κανουμε με σφαλμα πλεον αλλα με ποικιλια!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 29, 2012, 11:55:31 πμ »

παντως φενεται οτι δεν υπαρχουν ακριβεις αριθμοι απο το καθενα. σε ενα αλλο φιλο που ρωτησα που εχει 12 ολα ειναι με οδόντωση χωρις τα γραμματα. Παντως αν καποιος ανταλλαζει ενα με γραμματα για ενα με οδοντωση ευχαρίστως!  Και συμφωνω πλεον παιζει ποικιλια και οχι σφαλμα στα εν λογω
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 29, 2012, 03:05:29 μμ »

Αργησαμε λιγο αλλα τελικα την βρηκαμε την διαφορα Μεγάλο χαμόγελο
Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο αλλα βλεπω πολλους που τα μαζευουν αυτα τα νομισματα και μαλιστα δινουν και πολλα λεφτα για να τα αποκτησουν!!!κατι αντιστοιχο συμβαινει και με ενα μονοευρω του μονακο(νομιζω του 2009) που σε μερικα κομματια εχει και μιντμαρκ(πεσσακ) ενω σε αλλα οχι,αυτο με το μιντμαρκ πιανει απιστευτες τιμες
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 30, 2012, 06:19:44 μμ »

Αργησαμε λιγο αλλα τελικα την βρηκαμε την διαφορα Μεγάλο χαμόγελο
Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο αλλα βλεπω πολλους που τα μαζευουν αυτα τα νομισματα και μαλιστα δινουν και πολλα λεφτα για να τα αποκτησουν!!!κατι αντιστοιχο συμβαινει και με ενα μονοευρω του μονακο(νομιζω του 2009) που σε μερικα κομματια εχει και μιντμαρκ(πεσσακ) ενω σε αλλα οχι,αυτο με το μιντμαρκ πιανει απιστευτες τιμες


μην τα παραλαμε!, Δεν είναι πολλοί που συλλέγουν σφάλματα ή variation ,
το μονακό του 2009 το μονοευρό το ακριβό είναι χωρίς το mintmark και δεν είναι προοφ είναι κανονικό νόμισμα. επίσης ειναι μέσα στο νόμισμα το variation και όχι στην στεφάνη που δεν σημαντική η διαφορά.
Επισης πολυ σημαντικό !! υπάρχει συγκεκριμενο τιραζ για αυτό του μονακό για αυτό και η τιμή του είναι 200-300 ευρώ
http://www.ebay.de/itm/Monaco-1-Euro-2007-Albert-II-Fehlpragung-/200586368685?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2eb3e116ad
εδω στο κυπριακό δεν εχουμε τιραζ και ούτε θα μαθούμε.
Καταγράφηκε
Συλλέκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 02, 2012, 07:06:23 μμ »

Όποιος φίλος επιθυμεί το αναμνηστικό Blister με το δίευρο του 2012, διαθέτω 8 τεμάχια προς 10 ΕΥΡΩ το ένα (τιμή έκδοσης ΕΥΡΩ 4.00) πλέον ταχυδρομικών αντικαταβολής Ευρώ 4. Σημειωτέον ότι το blister εξαντλήθηκε την πρώτη ημέρα.
Επίσης μόνο για δύο φίλους έχω δύο Κυπριακά δίευρα 2012 proof σε κασσετίνα , τα οποία επίσης εξαντλήθηκαν την πρώτη ημέρα, και δύο BU σε κάψουλα. Τιμή στην κασσετίνα 30 και στην κάψουλα 10, πλεόν ταχυδρομικών.
Τα απλά Ελληνικά αναμνηστικά των 2 ΕΥΡΩ, νομίζω ότι κυκλοφορούν ακόμα στην Τράπεζα της Ελλάδος, αλλά σε μασουράκια των 25 τεμαχίων. Χύμα τα πουλάνε 3,5 - 4 Ευρώ το καθένα !!!
Καταγράφηκε
Συλλέκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 05, 2012, 03:41:21 μμ »

Εχω διαθέσιμα 2 από κάθε είδος (κασσετίνα και κάψουλα).
Τα διαθέτω σε φίλους που δεν πρόλαβαν να αγοράσουν (αφού εξαντλήθηκαν στις πρώτες 2 ώρες της πρώτησ ημέρας), προς 20 ΕΥΡΩ στην κασσετίνα και 8 στην κάψουλα, πλέον ΕΥΡΩ 4 για ταχυδρομικά-αντικαταβολή.
Καταγράφηκε
Συλλέκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 05, 2012, 03:43:28 μμ »

Χαμήλωσα τις τιμές για τα δύο τελευταία για τους φίλους του σάιτ. Ίσχύουν μέχρι Κυριακή βράδυ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences