Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 08:22:22 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: επένδυση σε χρυσό;;;  (Αναγνώστηκε 8414 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 04, 2012, 10:52:20 μμ »

Η κουκλα απο την φωτο θελει πολες λιρες Αντωνη και απο κοσμηματα να μην σου πω Δημο.Εγω τωρα σαν νεος χαζομπαμπας μου τα τρωει η μικρη και μου μενου λεφτα για τα νορμαλ κουνελακια τι να κανω Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
evelina
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 58



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 05, 2012, 12:47:02 μμ »

Καλα καταλαβατε οτι με επιασαν αδιαβαστη οι <κυριοι> που εδωσα τα παλια μου κοσμηματα. Παρολα αυτα, στενοχωρηθηκα πιο πολυ απο την σταση τους και την νοοτροπια τους, αφηστε μαλιστα που υπηρχε και αποκλιση απο την εκτιμηση του ενος και του αλλου. Εξαλλου δεν ηταν και μεγαλη ποσοτητα απο παλια κοσμηματα αρα δεν περιμενα και πολλα λεφτα. Η αληθεια ειναι παντως οτι μου φτιαξατε το κεφι με τα σχολια σας με τα κουνελακια κ.τ.λ. πεθανα απο τα γελια και ας με πηραν στο ψιλο ο Cornelius και ο ANTONIO1967 στην αρχη.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 05, 2012, 01:12:36 μμ »

Xαιρομαι που διαθετεις την αισθηση του χιουμορ  Χαμόγελο

Δεν πειραζει παντως αφου οπως λες ειναι μικρη η ζημια , αλλα μην ξεχνας

Παθηματα....μαθηματα λεει ο λαος  Κλείσιμο ματιού

Φιλικα Αντωνης
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dimoς
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 06, 2012, 03:49:51 μμ »

Μιας και το θέμα της επένδυσης σε χρυσό κτλ. το αναλύσαμε με πολλή "επιστημοσύνη" και "ατράνταχτα" επιχειρήματα (κουνελάκια κτλ.), θα σας πω ένα πραγματικό γεγονός που είδα σε ντοκιμαντέρ στην τηλεόραση. Υπάρχουν συλλέκτες οι οποίοι επενδύουν σε πίνακες ζωγραφικής κτλ.Επίσης, υπάρχουν ζώα, ιδίως σε αιχμαλωσία, που αναπτύσσουν κάποιες ιδιαίτερες ικανότητες, όπως π.χ. να κάνουν κάποια υποτυπώδη ζωγραφιά. Ένας δημοσιογράφος είχε δώσει μια κόλλα Α4 σε μια μαϊμού, η οποία κατάφερε και ζωγράφισε κάτι. Αυτός το πήρε και το έβαλε σε κάδρο και το τοποθέτησε σε μια γκαλερί. Φώναξε μια ειδικό σε θέματα τέχνης και χωρίς να της πει ποιος το έκανε την ζήτησε την άποψή της ως έργο τέχνης. Αυτή με πολλή σοβαρότητα προσπαθούσε να αναλύσει την τεχνοτροπία του καλλιτέχνη και τα βαθύτερα νοήματα του πίνακα.. Μετά της ζήτησε να κάνει μια εκτίμηση, πόσο το κοστολογεί. Αυτή απάντησε 1.000.000 $. Στο τέλος της αποκάλυψε πως αυτή την ζωγραφιά την έκανε μια μαϊμού. Αυτή ήθελε να ανοίξει η γη να την καταπιεί! Όπου φύγει φύγει! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Άντε τώρα αυτή (και άλλοι "ειδικοί") να συμβουλέψει κάποιον συλλέκτη έργων τέχνης να επενδύσει κάπου τα λεφτά του!!!
Καταγράφηκε

<Κάνω δίαιτα 30 μέρες. Μέχρι στιγμής, έχω χάσει 15 μέρες>
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 06, 2012, 04:20:35 μμ »

Φιλε  Δημο,

δεν απαντησα σε κανενα και ποτε με την ταυτοτητα του ειδικου συμβουλου

επενδυσεων.

Οι αποψεις μου ειναι απολυτα προσωπικες και δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος

να τις ασπαστει και να τις ακολουθησει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2012, 05:38:51 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dimoς
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 06, 2012, 11:35:50 μμ »

ANTONIO1967, αυτό είναι το μειονέκτημα του γραπτού από τον προφορικό λόγο, δηλαδή δεν μπορείς να καταλάβεις τι ακριβώς θέλει να πει ο άλλος και με ποιο ύφος το λέει. Σε καμιά περίπτωση δεν αναφερόμουν σε σένα ή σε κάποιον άλλον από το στέκι. Αυτό ήταν ένα χιουμοριστικό κείμενο που αναφέρεται σε κάτι που είδα στην τηλεόραση και μου ήρθε στο μυαλό καθώς μιλούσαμε για επενδύσεις. Κι επειδή το ρίξαμε στην πλάκα, είπα κι εγώ ένα πολύ αστείο αλλά πραγματικό γεγονός. Δεν σημαίνει ότι επειδή γράφω το σχόλιο μου κάτω από το δικό σου αναφέρομαι σε σένα. Μην το εκλαμβάνεις έτσι.
Καταγράφηκε

<Κάνω δίαιτα 30 μέρες. Μέχρι στιγμής, έχω χάσει 15 μέρες>
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences