Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 12:52:05 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γεωργιος Α' 20 Δραχμο 1876 και αλλα νομισματα προς εκτιμησ  (Αναγνώστηκε 14533 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:14:43 μμ »

φιλε μου LTZOR τις διαφορες με το παραπανω δεν τις καταλαβαινω οντας αδαης  Σφραγισμένα χείλη για το δικο μου 20δραχμο μου λενε μονο για τιμη ως χρυσο δηλαδη 170~ περιπου.. πιστευω οτι αξιζει παραπανω ομως..

σιγουρα αξιζει παραπανω
προσ διευκολυνση σου σου εδωσα ενα συγκριτικο μεγενθος
Καταγράφηκε

Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:15:16 μμ »

Αν μπορουσα να εχω καποια εκτιμηση στο περιπου για το καθε ενα ξεχωριστα απο εσας που ειστε ειδημονες θα με βοηθουσε παρα πολυ..σας ευχαριστω
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:18:12 μμ »

αγαπητε εκει που πηγατε δεν ηταν συλλεκτης αλλα εμπορος χρυσου εδωσε τιμη για χρυσο 6.45 γραμμαριων
Καταγράφηκε

milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:18:59 μμ »

Λοιπον το εικοσαρικο (με καθε επιφυλαξη λογω φωτο) κανα 350αρι το πολυ!!!Ο θυρεος γυρω στα 300 ευρω αν ειναι του 1868.Αν ειναι 1866 λιγοτερο.Δεν μπορω να διακρινω.Το αμερικανικο μου φαινεται καλπικο λογω ριμ.Για το γαλλικο και το Κρονερ κατσε να ερθει ο ελπιδοφορος που ασχολειται!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:19:25 μμ »

Λοιπον το εικοσαρικο (με καθε επιφυλαξη λογω φωτο) κανα 350αρι το πολυ!!!Ο θυρεος γυρω στα 300 ευρω.Το αμερικανικο μου φαινεται καλπικο λογω ριμ.Για το γαλλικο και το Κρονερ κατσε να ερθει ο ελπιδοφορος που ασχολειται!!!

με τιποτα 350 το 20αρικο
Καταγράφηκε

milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:20:50 μμ »

Λεωνιδα ειπα το πολύ!!Στο χερι μπορει να κατεβει κιαλλο.Ο φωτισμος ειναι παραπλανητικος στις φωτο!!Αλλα μπορει και να ανεβει! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:22:39 μμ »

Φιλε μου milou δεν θα διαφωνησω μαζι σου για το αμερικανικο καποια τα κρατησε επιτηδες για τετοιους λογους η' επειδη ειχαν καποια λαθη στις κοπες (αναθεμα κι αν καταλαβαινω χαχα)..ισως ειναι ενα απο αυτα γιατι εχει πολλα διαφορετικα μαζι στις ιδιες θηκες
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:24:52 μμ »

Τα λαθη στις κοπες λεγονται σφαλματα και δεν προσδιοριζουν πλαστοτητα.Το κακο ριμ και οδοντωση  δεν συγκαταλεγεται στα σφαλματα και συνηθως προσδιοριζει πλαστοτητα!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:25:46 μμ »

ναι ακομα και ως πλαστα  γνωριζω οτι εχει κρατησει καποια απο καποιες χωρες αλλα δεν ξερω ποια
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:26:46 μμ »

Λοιπον το εικοσαρικο (με καθε επιφυλαξη λογω φωτο) κανα 350αρι το πολυ!!!Ο θυρεος γυρω στα 300 ευρω.Το αμερικανικο μου φαινεται καλπικο λογω ριμ.Για το γαλλικο και το Κρονερ κατσε να ερθει ο ελπιδοφορος που ασχολειται!!!

με τιποτα 350 το 20αρικο

Είναι καλό... σίγουρα τα πιάνει.... εγώ άνετα τα δίνω.


Συμφωνώ για τις τιμές που έδωσε ο Γιάννης και προσθέτω ότι και τα υπόλοιπα δεν έχουν κάποια σπανιότητα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:28:53 μμ »

Αγαπητε gkcollect γνωριζω οτι δεν εχουν σπανιοτητα αλλα δεν γνωριζω την τιμη τους κατα προσεγγιση μονο την τιμη των περισσοτερων απλα ως χρυσο για λιωσιμο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:29:11 μμ »

ναι ακομα και ως πλαστα  γνωριζω οτι εχει κρατησει καποια απο καποιες χωρες αλλα δεν ξερω ποια

Εκτος απο το αμερικανικο που θελει διερευνηση λογω ριμ και πορωδους πεδιου ΟΛΑ τα αλλα ειναι γνησια απο αυτα που μας παρεθεσες!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:29:19 μμ »

Λοιπον το εικοσαρικο (με καθε επιφυλαξη λογω φωτο) κανα 350αρι το πολυ!!!Ο θυρεος γυρω στα 300 ευρω.Το αμερικανικο μου φαινεται καλπικο λογω ριμ.Για το γαλλικο και το Κρονερ κατσε να ερθει ο ελπιδοφορος που ασχολειται!!!

με τιποτα 350 το 20αρικο

Είναι καλό... σίγουρα τα πιάνει.... εγώ άνετα τα δίνω.


Συμφωνώ για τις τιμές που έδωσε ο Γιάννης και προσθέτω ότι και τα υπόλοιπα δεν έχουν κάποια σπανιότητα.

δωστα και παρτο
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:31:23 μμ »

Λεωνιδα ειπα το πολύ!!Στο χερι μπορει να κατεβει κιαλλο.Ο φωτισμος ειναι παραπλανητικος στις φωτο!!Αλλα μπορει και να ανεβει! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

ναι αλλα του καρφωνεις μια τιμη στο μυαλο και ο ανθρωπος θα εχει προβλημα μετα σε οποιαδηποτε συναλλαγη

και ρωταω γιατι να παρει καποιος αυτο στα 350 και οχι του ασιμακου που ειναι και ετοιμο πιστοποιημενο χφ 45 με λιγο παζαρι στα 380

θα πω για αλλη μια φορα σε ασχετους ανθρωπους στο χωρο να λετε τιμες που θα πληρωνατε και οχι τιμες που φανταζοσαστε

Καταγράφηκε

milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 09, 2016, 01:34:49 μμ »

Λεωνιδα κανω εκτιμηση στο νομισμα του ανθρωπου ΧΩΡΙΣ να με απασχολει η αγορα του!!Εντελως αντικειμενικα.Δεν με απασχολει το μελλον του νομισματος.Δεν με νοιαζει.Σε λιγο θα κλεισω τον υπολογιστη και θα παω για καφε!!Λεω την γνωμη μου βαση εμπειριας καταγραφης πωλησεων του συγκεκριμενου ανω των 5 ετων.Δεν με απασχολει το νομισμα ας το φαει μετα...

Οταν κανω εκτιμηση ενος νομισματος η τιμη που δινω δεν αντιπροσωπευει το τι δινω εγω προσωπικα!!Απλα προσφερω εν μια στιγμη τον παλμο της αγορας κατα τα δικα μου τα ματια και εμπειρια

Αυτο που λες να λεει ο καθενας ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ

Εγω τα 350 ευρω για τετοιο νομισμα τα εχω δωσει παντως.


Οτι και να ναι προκειται για ενα δυσκολο και περιζητητο νομισμα!!ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΚΟΣΑΡΙΚΟ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ.Και οσο το βλεπω τοσο μου αρεσει πιο πολυ.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2016, 01:58:29 μμ από milou » Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences