Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 11:16:10 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Gold Sovereign R7  (Αναγνώστηκε 20741 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #90 στις: Απρίλιος 02, 2016, 09:48:11 πμ »

Μήπως ήταν κάποιος μεταγενέστερα, που τα είχε πιεί και σκέφτηκε μέσα στην ντίρλα του, ας πειράζω ένα sovereign για να δώσω στον κόσμο ένα γρίφο. Μεγάλο χαμόγελο
Όχι, τώρα που την έχω στα χέρια μου, μπορώ να το βεβαιώσω απόλυτα..... Σαρκασμός

Jokerάκι δηλαδή, να την χαίρεσαι   Χαμόγελο
Σε ευχαριστώ Κοσμά, νάσαι καλά....  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Απρίλιος 02, 2016, 10:34:38 πμ »

Πες μου ότι θα είναι σε 2 Σαββατοκύριακα που θα ειμαι Θεσσαλονίκη!! 😊
Πολλά δρομολόγια άρχισες βλέπω.... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 02, 2016, 01:24:51 μμ »

Εγω που ειμαι ο ασχετος της παρεας στις σοβερειν,θα κανω την ακυρη ερωτηση της ημερας. Γλώσσα
Μπορω να καταλαβω γιατι δεν βαζεις φωτογραφια ή δεν λες χρονολογια,αλλα το να πεις τις ποικιλιες που υπαρχουν πανω στο νομισμα τι φοβους μπορει να κρυβει? Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 02, 2016, 01:35:01 μμ »

Εγω που ειμαι ο ασχετος της παρεας στις σοβερειν,θα κανω την ακυρη ερωτηση της ημερας. Γλώσσα
Μπορω να καταλαβω γιατι δεν βαζεις φωτογραφια ή δεν λες χρονολογια,αλλα το να πεις τις ποικιλιες που υπαρχουν πανω στο νομισμα τι φοβους μπορει να κρυβει? Αναποφασιστικότητα
Δεν κρύβει απολύτως κανέναν φόβο.... πρίν έκρυβε, τώρα δεν κρύβει κανέναν...

Απλά επειδή δεν έχω κατασταλάξει αυτή την στιγμή τι θα κάνω με αυτό το νόμισμα, δεν κρίνω απαραίτητο να δημοσιοποιήσω τόσο την φωτογραφία του όσο και τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που το καθιστούν, κατά εκτίμηση δική μου και από πληροφορίες που έλαβα, μοναδικό....  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 02, 2016, 04:42:39 μμ »

Εγω που ειμαι ο ασχετος της παρεας στις σοβερειν,θα κανω την ακυρη ερωτηση της ημερας. Γλώσσα
Μπορω να καταλαβω γιατι δεν βαζεις φωτογραφια ή δεν λες χρονολογια,αλλα το να πεις τις ποικιλιες που υπαρχουν πανω στο νομισμα τι φοβους μπορει να κρυβει? Αναποφασιστικότητα
Δεν κρύβει απολύτως κανέναν φόβο.... πρίν έκρυβε, τώρα δεν κρύβει κανέναν...

Απλά επειδή δεν έχω κατασταλάξει αυτή την στιγμή τι θα κάνω με αυτό το νόμισμα, δεν κρίνω απαραίτητο να δημοσιοποιήσω τόσο την φωτογραφία του όσο και τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που το καθιστούν, κατά εκτίμηση δική μου και από πληροφορίες που έλαβα, μοναδικό....  Χαμόγελο
Τοτε γιατι ανοιγεις θεμα αν δεν θες να πεις ουτε χρονολογια ουτε φωτογραφια βαζεις ουτε χαρακτηριστικα λες ουτε τιποτα? Ειναι λιγο η ολη φαση παιδια εχω κατι πολυ σπανιο αλλα πριτς  δεν σας λεω τι ειναι χαχα Γλώσσα
(Χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης,απλα προσπαθω να καταλαβω το ολο σκεπτικο )
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 02, 2016, 05:04:32 μμ »

Εγω που ειμαι ο ασχετος της παρεας στις σοβερειν,θα κανω την ακυρη ερωτηση της ημερας. Γλώσσα
Μπορω να καταλαβω γιατι δεν βαζεις φωτογραφια ή δεν λες χρονολογια,αλλα το να πεις τις ποικιλιες που υπαρχουν πανω στο νομισμα τι φοβους μπορει να κρυβει? Αναποφασιστικότητα
Δεν κρύβει απολύτως κανέναν φόβο.... πρίν έκρυβε, τώρα δεν κρύβει κανέναν...

Απλά επειδή δεν έχω κατασταλάξει αυτή την στιγμή τι θα κάνω με αυτό το νόμισμα, δεν κρίνω απαραίτητο να δημοσιοποιήσω τόσο την φωτογραφία του όσο και τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που το καθιστούν, κατά εκτίμηση δική μου και από πληροφορίες που έλαβα, μοναδικό....  Χαμόγελο
Τοτε γιατι ανοιγεις θεμα αν δεν θες να πεις ουτε χρονολογια ουτε φωτογραφια βαζεις ουτε χαρακτηριστικα λες ουτε τιποτα? Ειναι λιγο η ολη φαση παιδια εχω κατι πολυ σπανιο αλλα πριτς  δεν σας λεω τι ειναι χαχα Γλώσσα
(Χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης,απλα προσπαθω να καταλαβω το ολο σκεπτικο )

Δεν έβαλα κάποιο νόμισμα στην online εκτίμηση, απαντήσεις ζήτησα:
Έχει βρεθεί ποτέ στα χέρια σας μια sovereign τόσο σπάνια; Eίναι αυτό το νόμισμα που λένε οι Αγγλοσάξονες "Just one example know"; Σε τι αξία μπορεί να αποτιμάται σε μια κατάσταση nVF;
σε κάποιες απορίες που μου γεννήθηκαν παρατηρώντας ένα νόμισμα που τα χαρακτηριστικά του δεν τα είχα ξαναδεί, χωρίς να παίζει ρόλο ούτε η χρονολογία του, ούτε επακριβώς τα χαρακτηριστικά του.... Τις απαντήσεις στις απορίες αυτές τις έλαβα και εδώ στο θέμα, και με πμ και τηλεφωνικά από κάποια μέλη τα οποία και ευχαριστώ πολύ για όλα....
Το νόμισμα αυτό ήρθε στην κατοχή μου και επί της ώρας thats all και πάμε παρακάτω.... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:24:22 πμ »

Μελετώντας πάντως το Bendley collection διεπίστωσα ότι οι τιμές δεν εκτοξεύονται για διάφορα σφάλματα. Δηλαδή σφαλματάκι και 3,4 καταστάρικα και όλα αυτα σε υψηλές καταστάσεις. Εξαίρεση είναι η narrow shield και η 827 ( η αγαπημένη του επίτιμου)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2016, 09:44:37 πμ από incredible » Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #97 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:12:30 πμ »

Άν έχεις μαζέψει αρκετά από δαύτα ξέρεις τι καλά είναι;;  Σαρκασμός Σαρκασμός
Έχει και καναδυό ακόμα.....  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:29:17 πμ »

Kαι μην κοιτάς μόνο τις τότε εκτιμήσεις τιμών, κοίταξε και τα μετέπειτα κλεισίματα δημοπρασιών  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 12, 2016, 02:24:43 μμ »

Kαι μην κοιτάς μόνο τις τότε εκτιμήσεις τιμών, κοίταξε και τα μετέπειτα κλεισίματα δημοπρασιών  Κλείσιμο ματιού
++Εγω τις εκτιμησεις τιμων της λαμβανω υποψη αλλα αυτο που λαμβανω περισσοτερο υποψη ειναι τα κλεισιματα ,αυτα ειναι ο καθρεφτης και ο ρουφιανος Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 12, 2016, 02:37:37 μμ »

Kαι μην κοιτάς μόνο τις τότε εκτιμήσεις τιμών, κοίταξε και τα μετέπειτα κλεισίματα δημοπρασιών  Κλείσιμο ματιού
++Εγω τις εκτιμησεις τιμων της λαμβανω υποψη αλλα αυτο που λαμβανω περισσοτερο υποψη ειναι τα κλεισιματα ,αυτα ειναι ο καθρεφτης και ο ρουφιανος Κλείσιμο ματιού
+ 1   Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences