Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 02:04:14 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΛΙΒΑΝΟΥ-ΙΤΑΛΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 6377 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 21, 2016, 08:11:07 μμ »

Παληκαρια... δεν εχω σκοπο να τις δωσω!!!
Παρεπιπτοντως αν θα το εκανα, σημερα θα τις εδινα 250!!! Κατω απο το μεταλλο αγοραζουν οι σαραφηδες (και η ΤτΕ, χειροτερος σαραφης ειναι)!
Τις σηκωσα για να δει ο φιλος που εκανε την ερωτηση και ανοιξε το θεμα! Χαμόγελο
Ουτε εμεις φυσικα εχουμε σκοπο να τις αγορασουμε για να τις υποτιμησουμε.
Εαν και οποτε θελησεις να τις πουλησεις, καλη επιτυχια να ζητησεις οχι μονο spot, αλλα οσο θελεις +.
Γιατι λες οτι το μετανοιωσες που τις σηκωσες, επειδη δεν ακουσες αυτο που θελεις?
Αυτα τα καθοριζει η "πιατσα", η ελευθερη αγορα δηλαδη, και οχι οι επιθυμιες του εκαστοτε κατοχου.
Και παλικαρια δεν ειμαστε, τουλαχιστον οχι εγω, μιας και τα μαλλια μου δεν ειναι πλεον μαυρα εδω και καιρο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
VasDeKoin
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 170



Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 21, 2016, 08:34:15 μμ »

Παληκαρια... δεν εχω σκοπο να τις δωσω!!!
Παρεπιπτοντως αν θα το εκανα, σημερα θα τις εδινα 250!!! Κατω απο το μεταλλο αγοραζουν οι σαραφηδες (και η ΤτΕ, χειροτερος σαραφης ειναι)!
Τις σηκωσα για να δει ο φιλος που εκανε την ερωτηση και ανοιξε το θεμα! Χαμόγελο
Ουτε εμεις φυσικα εχουμε σκοπο να τις αγορασουμε για να τις υποτιμησουμε.
Εαν και οποτε θελησεις να τις πουλησεις, καλη επιτυχια να ζητησεις οχι μονο spot, αλλα οσο θελεις +.
Γιατι λες οτι το μετανοιωσες που τις σηκωσες, επειδη δεν ακουσες αυτο που θελεις?
Αυτα τα καθοριζει η "πιατσα", η ελευθερη αγορα δηλαδη, και οχι οι επιθυμιες του εκαστοτε κατοχου.
Και παλικαρια δεν ειμαστε, τουλαχιστον οχι εγω, μιας και τα μαλλια μου δεν ειναι πλεον μαυρα εδω και καιρο.


Μετανιωσα γιατι με την απαντηση σου απαξιωνεις αυτο που μπορει να κατεχει ο αλλος και στην συγκεκριμενη περιπτωση, εγω! Τωρα αν σε ενοχλησε που σε ειπα παληκαρι, το παιρνω πισω! Εγω απο την μερια μου το θεωρω ομορφο χαρακτηρισμο ακομα και αν εχουν περασει καποια χρονια!!!
Απο την μερια μου παλι σου/σας ευχομαι να αγοραζετε στην καλυτερη δυνατη τιμη. Εν παση περιπτωση δεν εχω τιποτα αλλο να πω γιατι πολλες φορες ο γραπτος λογος επειδη δεν αποδιδει το υφος μπορει να ειναι παρεξηγισιμος και τζαμπα μασαλια να λεμε ο καθενας απο την πλευρα του. Οπως και να εχει, η δικη μου αποψη και πολλων αλλων απο την πιατσα που συζητω ειναι οτι δεν ειναι λογικο να πουλας κατω απο το φυσικο πλουτο του νομισματος οταν εχεις να κανεις με ευγενη μεταλλα και μαλιστα για αναγνωρισιμα νομισματα οπως τις λιρες εστω και αν ειναι Λιβανου. Εδω τις αναγνωριζει και τις αποδεχεται η ΤτΕ. Αυτα! Καλο βραδυ...
Καταγράφηκε

Περισσότερα νομίσματα:
http://www.facebook.com/CoinsWorldGR
Cu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 199


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 21, 2016, 09:22:53 μμ »

Ευχαριστώ θερμά όλα τα μέλη για τις απαντήσεις τους και ειδικά για τις φωτογραφίες, γιατί μια φωτογραφία χίλιες λέξεις
Καταγράφηκε
VasDeKoin
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 170



Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 21, 2016, 10:52:43 μμ »

Ευχαριστώ θερμά όλα τα μέλη για τις απαντήσεις τους και ειδικά για τις φωτογραφίες, γιατί μια φωτογραφία χίλιες λέξεις

Να εισαι καλα φιλος, και εσυ και οι υπολοιποι! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Περισσότερα νομίσματα:
http://www.facebook.com/CoinsWorldGR
Cu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 199


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 23, 2016, 05:18:28 πμ »

Η διαφορά στο ένα καράτι 21-22 επιτρέπει το πέρασμα λιρών λιβάνου στη φιλιέρα;
έχει αλλαγές στις διαστάσεις;
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 23, 2016, 06:59:20 πμ »

Η διαφορά στο ένα καράτι 21-22 επιτρέπει το πέρασμα λιρών λιβάνου στη φιλιέρα;
έχει αλλαγές στις διαστάσεις;

Αν ειναι λιγοτερα καρατια Ναι θα περασει απο την ''φιλιερα''.Και 18 να ειναι θα περασει.Αν εχεις ομως μια ζυγαρια ακριβειας ή το FISCH θα εντοπισεις ελλειψη στο βαρος αφου το κλεψιμο στα καρατια μειωνει το βαρος.

Αν ομως ειναι ενταξει το βαρος 7.98 τοτε δεν θα περναει το φιλερ αφου αναγκαστικά θα ειναι ελαχιστα πιο μεγαλη η διαμετρος (ειτε το παχος) ωστε να εξισορροπηθει η απωλεια χρυσου.

Αν το βαρος ειναι σωστο και η λιρα περναει το φιλερ ειναι 22 καρατια αναγκαστικα.Ειναι απαραβατος νομος της φυσικης.Οποιαδηποτε μεταβολη υπαρχει στα καρατια ο ενας απο τους δυο παραγοντες (βαρος-διαστασεις) παει περιπατο...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Cu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 199


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 31, 2016, 01:36:23 μμ »






Οπως βλεπεις, η μια εχει το 21Κ πισω απο το κεφαλι του Γεωργιου και η αλλη κατω απο την ουρα του αλογου.



Από περιέργεια τι διαστάσεις και τι βάρος έχουν (με δυο δεκαδικά υποθέτω βλέπεις διαφορά;)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences