Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:29:28 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 δραχμες 1883  (Αναγνώστηκε 13872 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 29, 2012, 09:51:03 πμ »

καλημερα φιλοι απο το στεκι.. μπορει να μην γραφω ποτε αλλα σας παρακολουθω καθημερινα.. ηθελα να μοιραστω μαζι σας την λυπη μου.. πριν απο μερικες μερες ειχα επετειο με την γυναικα μου και μου εκανε ενα δωρο το διδραχμο του γεωργιου.. ολα καλα μεχρι εδω.. το αγορασε απο καταστημα της αθηνας αλλα αυτο που εκανε ηταν να το καθαρισει με οτι χημικο εχουμε στο σπιτι!!!!!!!!!!!!!!! το εκανε λεει για να γυαλισει και να γινει σαν καινουριο Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα

δειτε το νομισμα και πεστε μου α) σε τι κατασταση μπορει να βρισκοταν πριν το "καθαρισμα"
β) ποσα ευρω μπορει να της πηρε ο εμπορος (γιατι δεν μου λεει)
γ) αν αυτο που εκανε ειναι καλη αιτια να την χωρισω

φωτος
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 29, 2012, 09:57:26 πμ »

Σε ζηλευω ρε φιλε. ΝτροπήΕγω εδω και 5 χρονια λεω της γυναικας μου να μου κανει στα γενεθλια μου δωρο εναν θυρεο εστω και γυαλισμενο αλλα αυτη ολο με κατι μπλουζακια βγαζει την υποχρεωση  Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:24:09 πμ »

Στελιο σε οτι κατασταση βρισκοταν βρισκετε!! Οριακα F !!
Τωρα το ποσο το αγορασε αφηνετε στην διψα του εμπορου!!
Μπορει 80 ευρω , μπορει και 140 !!
Και γιατι να το  χωρισεις το κοριτσι καλε?
Του χρονου μπορει να σου αγορασει καμια δραχμη του 47!!
Κρατα την λοιπον!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Χαθηκες το ξερεις?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:28:23 πμ »

δυστηχως το νομισμα πριν, ηταν ενα καλο vf,αλλα με την επεμβαση που σιγουρα η κυρια, το εκανε αθελα της και σιγουρα με καλα κινητρα, αλλα χωρις τις απαιτουμενες γνωσεις, το κατεστησε ενα απλο f?καθαρισμενο!!!εχω σε ιδια περιπτωση, τριανταρικο του1963,που το μουστακι του γεωργιου θα το ζηλευαν αυστηρα ακυκλοφορητα,αλλα η γενικη εικονα απο το καθαρισμα,το καθιστα  σε χαμηλωτατη κατασταση λογω φθορας,γρατζουνιων,κλπ χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:42:25 πμ »

Γιαννη σε καμια των περιπτωσεων δεν πιστευω να υπηρχε εταιρια να του δωση <καλο vf>
καταρχην το νομισμα εχει ενα σωρο χτυπηματα στην περιμετρο τα οποια δεν θα του εδιναν βαθμο,
απο την αλλη αν κοιταξεις τον οπισθοτυπο οι κουρτινες ειναι λιωσμενες , το οικοσημο με τον σταυρο πανω απο το ΔΡΑΧΜΑΙ ειναι λιωσμενα , το οριακα f που του δινω το δινω απλοχερα!!
Θα μου πεις οτι και στο παρελθον τα εχω ακουσει για αυστηρη βαθμολογιση , ετσι ειμαι , προτιμο τα νομισματα μου να λενε ενα βαθμο λιγοτερο παρα να λενε παραπανω απο οσο αξιζουν!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:56:12 πμ »

Σιγά ρε Γιώργο καταξοδεύτηκες !!

VF (Πολύ Ωραίο) ένα νόμισμα με εμφανή φθορά σε όλη την επιφάνεια, διατηρούνται οι λεπτομέρειες στα ανάγλυφα μέρη, κανένα σοβαρό κτύπημα στην περίμετρο.
 Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 29, 2012, 11:13:45 πμ »

γιωργο μου, αν η κυρια πηρε χλωρινη η αλλο καθαριστικο? και με πανι η πιο σκληρο αντικειμενο?το ετριψε να καθαρισει η συνηθισμενη πατινα,και ακυκλοφορητο να ηταν? ετσι θα κατεληγε, απο την στιγμη που δεν καθαριστηκε σωστα.μονο υποθεσεις κανουμε,γιαυτο γραφω οριακα vf.να το ειχα δει ακαθαριστο, θα ελεγα τεκμηριωμενη γνωμη,οπως και εσυ φανταζομε!!!σε χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 29, 2012, 11:20:03 πμ »

To νομισμα κυριε Νικο εχει περιστροφη νομισματος σωστα?
Δες τα χτυπηματα απο την πλευρα του εμπροσθοτυπου και μετα γυρισε το οπως πρεπει απο τον οπισθοτυπο με το μυαλο σου και θα δεις τα ιδια χτυπηματα να αποτυπωνωνται και απο την αλλη πλευρα!!
Διαμπερες χτυπηματα στην περιμετρο λοιπον!!
Και αν τα 80 που λεω σου φαινονται πολλα δες αυτο το οποιο πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερο απο του Στελιου  http://www.emarket.gr/item.php?id=35238573
Δες και αυτο που σας δειχνω φωτο , οποιος το θελει με 150 ευρω γινετε δικο του!!
Ο Βασιλης που το ειδε απο κοντα ειπε οτι για την κατασταση του VF εχει πολυ ωραιο χρωμα!!
Τιμη ? 150!!
Λοιπον? Καταξοδευομε στις εκτιμησεις μου?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 29, 2012, 11:25:53 πμ »

γι αυτο ανοιξα το θεμα.. πιστευω οτι πριν το καθαρισμα ηταν πολυ καλυτερο και σαφως θα υπηρχαν υψηλοτερα σημεια κυριως στην πισω οψη. δεν ξερω αν εβαλε χλωρινη η οτιδηποτε αλλο, αλλα νομιζω οτι τωρα εγινε τελειως αντιαισθητικο.
αυτο που εχω βαλει σαν ορο στη δικη μου συλογη να μην εχω καθαρισμενα νομισματα. τα προτιμω με την μαυριλα του ασημιου η οποια δημιουργειται με το περασμα του χρονου και ειναι αποτελεσμα μιας χημικης διαδικασιας η οποια τονιζει το νομισμα και στα δικα μου ματια το κανει ελκυστικο Κλείσιμο ματιού

φιλε γιωργο εχεις δικιο χαθηκα.. αλλα ευθυνεται η οικονομικη κριση!!! ποτε ειμαι αθηνα ποτε ροδο ποτε χανια. παντα για δουλεια. μολις ευκαιρισω θα πιουμε ενα καφεδακι (αυτη ειναι η σειρα μου να κερασω  Σαρκασμός Σαρκασμός )
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 29, 2012, 12:46:20 μμ »

αγαπητε γιωργο, επιμενω οτι αν κοιταξεις και τα δυο, το δικο σου εχει περισοτερη φθορα(ασχετα,αν και το δικο σου ειναι συμπαθητικο,για την τιμη αυτη),μονο δεν υπεστη επιθεση απο το ιππικο,οπως το πρωτο.σε αφηνω να το πρατηρησεις, και μετα θα σου πω τα σημεια.οπως λεει και ο φιλος κατοχος του πρωτου, ηταν αρκετα πιο ομορφο!!! πριν την επεμβαση καθαρισμου!!!απο vf σε f μεσολαβουν,αρκετες καταστασεις?μονο μια!!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.ΥΓ.τα κτυπηματακια ειναι ενα απο τα σημεια,που πουληθηκε τοσο χαμηλα πριν το καθαρισμα το συγκεγκριμενο νομισμα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 29, 2012, 01:13:44 μμ »

Kαταρχην Γιαννη την τιμη που πουληθηκε δεν την ξερουμε μια και η κοπελια του Στελιου δεν λεει!!
Εγω εκανα μια υποθεση οτι μπορει να ειπε ο εμπορας 80 (χλωμο) μπορει να ειπε ομως και 140-150 (ποιο πιστευτω) .
Οσο για την κατασταση σου σημειωσα τα σημεια στην περιμετρο που ολοι τα βλεπουμε πιστευω , τουμπαρε το νομισμα και πες μου ΑΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ τα χτυπηματα στο ιδιο ακριβως μερος!!
Αρα ? Τα χτυπηματα ειναι εμφανες σε ολη την στεφανη!!
Οσο για την κατασταση του σε σχεση με αυτο που εβαλα εγω σου αποδεικνυω οτι εμενα ειναι καλυτερο απο ενα σημειο και μονο!! Το αυτι!!
Στο αυτι εαν δεις εμενα πανω απο τον λοβο υπαρχει μια γραμμωση στην εξωτερικη πλευρα!!
Στου Στελιου στο νομισμα δεν υπαρχει!!
Αρα η φθορα ειναι μεγαλυτερη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 29, 2012, 01:37:52 μμ »

και εγω αυτο σου εξηγω!!!στο δικο σου η περιφερεια δεν εχει ομοιογενεια,γιατι?ουτε ο λοβος ειναι κανονικος αλλα πιο πεπλατυσμενος.κοιτα και αλλα σημεια,θα δεις και αλλα στοιχεια.παντα στα ορια του φιλικου διαλογου,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 29, 2012, 04:11:58 μμ »

δειτε το κι απο εδω
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 29, 2012, 04:42:43 μμ »

 κρατα την γυναικα σου και πετα το νομισμα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 29, 2012, 06:52:07 μμ »

Φίλε μου υπάρχουν και χειρότερα, φαντάσου αντί για δίφραγκο το 83 να ήταν δραχμή του 47 !!! Πάντως η κίνηση της γυναίκας σου μετράει. Σε θεωρώ τυχερό παρά την καταστροφή του νομίσματος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences