Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:28:19 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ Η ΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ?  (Αναγνώστηκε 12247 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 28, 2012, 09:57:41 μμ »

Εχεις δικιο Ανδρεα http://www.karamitsos.com/literature.php?id=x830bfb41e263b5d56ae86b80e2bd82e9
Εχει νομισματα μεχρι το 2007 μεσα και κυκλοφορησε το 2008 Κλείσιμο ματιού
Εγω δεν θυμομουν καλα ποτε τον αγορασα , αλλα θυμαμε το 2007 μαλλον σαν την τελευταια του τοποθετηση στα νομισματα πανω!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 28, 2012, 10:05:17 μμ »

ειπα και εγω γιατι ολοι καταλογο του 2008 τον λενε και γιαυτο ελεγα και εγω 2008
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 28, 2012, 10:09:55 μμ »

Ανδρεα απο τι βλεπεις υπαρχουν αρκετες γνωμες και αρκετα βιβλια και καταλογοι.Του καραμητσου το ψαχνεις αρκετο καιρο φαντασου εγω σαυτο το διαστημα το πηρα 2 φορες μια στα 30 ευρω και εναν στα 15 ευρω καινουριους.Τωρα θα παρω και αλλο βιβλιο που θα ειναι ιστορικο, για νομισματα και εσυ θα ψαχνεις να βρεις ακομα ποιο ειναι το καλυτερο.Για μενα παρε ενα και αν δεν σε καλυψει, παρε και αλλο τα βιβλια δεν ειναι πεταμενα λεφτα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 28, 2012, 10:47:04 μμ »

φαντασου εγω σαυτο το διαστημα το πηρα 2 φορες μια στα 30 ευρω και εναν στα 15 ευρω καινουριους.

Στην μια σε επιασαν Κωτσο δλδ?  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Τον εχεις δυο φορες στα χερια σου αλλα δεν με διορθωνεις να πεις : Γιωργο το 2008 κυκλοφορησε!!

Φαντασου οτι εμενα στο οπισθοφυλλο διαφημιζει το μαγαζι του Τσωνη!!
Συλλεκτικος κομματι-καταλογος!!
Εχω τον εχω μονο μια φορα και σε καποια γωνια πεταμενο!!Οτι ηταν να διαβασουμε το διαβασαμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 28, 2012, 11:10:38 μμ »

Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ;DΤο δευτερο μου το εδωσε ενα μελος απο εδω και τον ευχαριστω για την τιμη αλλα και για την αμεση απαντηση του και αποστολη του βιβλιου Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός.Και εσυ βρε Γιωργο μονο το βιβλιο διαβασες την ημερομηνια δεν την αποστηθησες Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 28, 2012, 11:14:58 μμ »

Ανδρεα  φαντασου εγω σ' αυτο το διαστημα το πηρα 2 φορες μια στα 30 ευρω και εναν στα 15 ευρω

Εμενα αυτο μου θυμισε τον καιρο που καναμε μουαγιεν στις μετοχες στο χρηματιστηριο

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 29, 2012, 12:23:30 μμ »

παιδια εγω νομιζω,οτι ολοι παιρνουμε εναν η δυο καταλογους νομισματων,σιγουρα απο εγκυρους εμπορικους οικους,οχι τοσο για τις τιμες,αλλα σαν οδηγο για χρονολογιες,αριθμο κοπης σειρων,σπανιες χρονολογιες,μαθηση ποκιλιων,δοκιμιων,κλπ.σιγουρα οι δυο τελευταιοι που αναφερετε, ειναι οι πιο ενημερομενοι αλλα μεχρις εκει!!!το βιβλιο δεν προσφερει εμπειρια,ουτε βελτιωνει τις συλλεκτικες γνωσεις ενος συλλεκτη νομισματων!!οι γνωσεις αποκτιουνται απο συγραματα μελετητων(δημακοπουλος,λαμπρου,κλπ),απο την τριβη με το αντικειμενο(αγοραπωλησιες),και σιγουρα με την εμπειρια του χρονου, που ασχολεισε με ενα αντικειμενο σοβαρα!!!ξερω ατομα μεγαλα σε ηλικια,αλλα μπροστα σε νεωτερους αλλα με σοβαρες γνωσεις,ειναι σχεδον ασχετοι!!!τελος με το διαδυκτιο, σιγουρα εχουμε ξεπερασει τις ντε φακτο αποψεις,των απαρχαιομενων αντιληψεων, γυρω απο το νομισμα.ενας καταλογος προσφερει μονο καταγραφη των διαφορων κοπων,νομισματων κυκλοφοριας,αναμνηστικων,δοκιμιων,σφαλματων,κλπ.χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2012, 12:54:26 μμ από giannist » Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 29, 2012, 10:41:52 μμ »

A,Πελοποννησιακα τομος Η 1971 το εθνικον νομισματοκοπειον της Ελλαδος 1828 -1833
Β,Νεοελληνικο Νομισμα κρατος και ιδεολογια απο την επανασταση εως το μεσοπολεμο.Κατερινα Μπρεγιαννη
Γ,Τα Ελληνικα Νομισματα ,Υπουργειον οικονομικων 1932
Δ, Η ιστορια της δραχμης ,Ν Βασιλοπουλος (φανταστικο βιβλιο ευαναγνωστο και απο τον αδαη)
Ε,Νομισματικα Χρονικα 23/2004  Ολα τα ταλληρα απο την μελετη του φιλου μου Γιαννη Κουρου.
ΣΤ,νομισματικα χρονικα 22/2003 η περιπετεια της μελετης των καποδιστριακων μητρων

Για οσους μιλανε και διαβαζουν Αγγλικα.
Α,the coin collectors survival manual toy Scott Travers(ANA ,PCGS,NGC EX GRADER)
b,official guide to coin grading and counterfeit detection Scott Travers

Επισης ξεχασα,
Α, πΡΟΣΠΑΘΕΙΑΙ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΚΟΠΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΙΝ ,Γεωργιου Δημακοπουλου
Β,Φλωρος κατσουρος, Η νομισματικη κατασταση στην Ελλαδα μετα την επαναστασιν του 1821
Γ,Τα νομισματα της Νεοτερας Ελλαδος ,Αναστασιου Τζαμαλη.

Αυτα εχω στην βιβλιοθηκη μου και βεβαια υπαρχουν και αλλα οπως του Παυλου Λαμπρου τα οποια ειναι σπανια να τα βρει κανεις.

Ολα τα αλλα που γραφετε εδω ειναι προσπεκτους του Lindl kai carefour Μαρινοπουλος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences