Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:15:25 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΔΡΑΧΜΗ 1873 ΠΑΤΙΝΑ?  (Αναγνώστηκε 2909 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 28, 2012, 03:37:51 μμ »

Παρακαλω θα ηθελα καποιες πληροφοριες γιαυτο το νομισμα σε τι κατασταση ειναι τι τιμη κατα την γνωμη σας παντα και αν η πατινα που εχει ειναι απο τον χρονο η φτιαχτει.

Καταγράφηκε
geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 28, 2012, 04:36:03 μμ »

Νομίζω ότι γύρω στα 25 - 30 ευρώ είναι μια καλή τιμή, αν και από φωτογραφία δύσκολα αξιολογείς ένα νόμισμα. Για την πατίνα δεν ξέρω, πάντως όπως φαίνεται είναι ένα αξιοπρεπές νόμισμα για ξεκίνημα συλλογής.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 28, 2012, 06:20:55 μμ »

η πατινα που εχει εγινε σε κωλο κοτοπουλου.

Ταιζεις ενα κοτοπουλο την δραχμη και περιμενεις να την βγαλει.Ψαχνεις στις κουτσουλιες και την βγαζεις,ενα ξεπλυμα και ετοιμο.Τα γαστρικα υγρα δινουν τετοια πατινα.

Η τιμη ειναι γυρω στα δυομιση χιλιαρικα.

Πλακα βεβαια σου κανω.

Φιλε δια πολοστη φορα.Σαρεσει ταγοραζεις δεν σαρεσει αστο λεμε,βγαλε το σκυλο βολτα.

Εσυ μαζευεις(υποτιθετε)οχι εμεις.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 28, 2012, 06:32:35 μμ »

Πάντως αν είστε νέος συλλέκτης καλύτερα να αρχίσετε με "ευκολότερα" νομίσματα!Μέχρι να μαζέψετε τα σχετικά κοινά(καλύτερα αυτά σε άριστες καταστάσεις) και ίσως μετά να έχει αρχίσει να αλλάζει και το γούστο σας σχετικά με τις καταστάσεις που σας ενδιαφέρουν.Γιατί αρχίζοντας να συλλέγετε νομίσματα χαμηλών καταστάσεων εξαρχής μπορεί μετά να μην σας αρέσουν και να έχετε πετάξει ένα σημαντικό ποσό ως τότε.Την έχω πατήσει και γι αυτό σας το αναφέρω.Τώρα πάλι αν δεν είστε νέος συλλέκτης θα έχετε κατασταλάξει στο τι σας αρέσει και σας ζητώ συγνώμη για το συμβουλευτικό ύφος του κειμένου μου.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences