Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:19:22 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δραχμη Κρητικη!  (Αναγνώστηκε 5871 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 08, 2016, 05:13:38 μμ »

Για μένα δεν είναι ΧF το νόμισμα. AU details είναι. Η φωτό είναι μικρή και δεν φαίνονται καλά οι λεπτομέρειες του οπισθότυπου. Απλά έχει βάναυσο καθάρισμα γυάλισμα.

+1 ... -1;

+1 ... Για το AU. Θα συμφωνήσω απόλυτα για την κατάταξη στην κατηγορία AU. Με τον επικρατέστερο βαθμό, να περιέχει τον αριθμό, που διαιρείται μόνο με τον εαυτό του και τη μονάδα, και με 75% κλίση προς το κατώτερο δυνατό αποτέλεσμα. ( Τεστ μαθηματικών  Σαρκασμός ... και ολίγον διπλωματική απάντηση  Κλείσιμο ματιού )

-1; ...  Για το Details. Από τις φωτό φαίνεται ότι είναι καθαρισμένο. Αλλά οι φωτό είναι πολύ άσχημες. Με τις φωτό αυτές, όντως φαίνεται details. Αλλά, κόντρα στο ρεύμα, πιστεύω ότι η πραγματικότητα είναι διαφορετική και ότι παίρνει καθαρό βαθμό.
Χαμόγελο  Σφραγισμένα χείλη
AU50---->0 (ακαθόριστο)
AU53---->3
AU55---->5
AU58---->8 (διαιρείται με το 2 και το 4)

Άρα 75% AU53
και 25% AU55 ....
Σωστά κύριε καθηγητά; Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 08, 2016, 08:06:26 μμ »

Για μένα δεν είναι ΧF το νόμισμα. AU details είναι. Η φωτό είναι μικρή και δεν φαίνονται καλά οι λεπτομέρειες του οπισθότυπου. Απλά έχει βάναυσο καθάρισμα γυάλισμα.

+1 ... -1;

+1 ... Για το AU. Θα συμφωνήσω απόλυτα για την κατάταξη στην κατηγορία AU. Με τον επικρατέστερο βαθμό, να περιέχει τον αριθμό, που διαιρείται μόνο με τον εαυτό του και τη μονάδα, και με 75% κλίση προς το κατώτερο δυνατό αποτέλεσμα. ( Τεστ μαθηματικών  Σαρκασμός ... και ολίγον διπλωματική απάντηση  Κλείσιμο ματιού )

-1; ...  Για το Details. Από τις φωτό φαίνεται ότι είναι καθαρισμένο. Αλλά οι φωτό είναι πολύ άσχημες. Με τις φωτό αυτές, όντως φαίνεται details. Αλλά, κόντρα στο ρεύμα, πιστεύω ότι η πραγματικότητα είναι διαφορετική και ότι παίρνει καθαρό βαθμό.
Χαμόγελο  Σφραγισμένα χείλη
AU50---->0 (ακαθόριστο)
AU53---->3
AU55---->5
AU58---->8 (διαιρείται με το 2 και το 4)

Άρα 75% AU53
και 25% AU55 ....
Σωστά κύριε καθηγητά; Μεγάλο χαμόγελο
Κώστα συγγνώμη που απαντώ αντί για εσένα, τον τίτλο του καθηγητή μπορείς να τον κρατήσεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.
Το AU53 εννοεί Ανδρέα, καθώς από τους AU βαθμούς είναι ο μόνος που διαιρείται μόνο με τη μονάδα και τον εαυτό του Γλώσσα Κλείσιμο ματιού. Και αφήνει 25% πιθανότητες να γράψει πιο κάτω από αυτό, άρα AU50.
Απάντησα σωστά κύριε καθηγητά Μεγάλο χαμόγελο;
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 08, 2016, 08:33:13 μμ »

Μάλλον είναι θέμα διατύπωσης και ερμηνείας...75% στο 53, συμφωνούμε...Αλλά νομίζω το 25% πάει στο κατώτερο δυνατό αποτέλεσμα των αριθμών που διαιρούνται με τον εαυτό τους και την μονάδα...
Αλλά ας δούμε τι θα πει και ο προφέσορ...
Χα χα χα, θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια...
Συγνώμη Νίκο έχω και ένα κεφάλι καζάνι...
Το  να περιέχει τον αριθμό το ερμηνεύω ως το δεύτερο ψηφίο...
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Πάω να πάρω ντεπόν
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2016, 08:52:24 μμ από lucky_louk » Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 08, 2016, 08:38:51 μμ »

Βρε να ειχα και εγω μια τετοια δραχμη και ας μου γραφανε οι εταιρειες στο ταμπελακι vf 15 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 08, 2016, 08:55:20 μμ »

Και τώρα που το πήρα, νομίζω ότι έτσι είναι γιατί διαφορετικά είναι μόνο το 53 πιθανό...Πως μπορούμε να μιλούμε για κατώτερο δυνατό αποτέλεσμα αφού είναι μόνο ένα?
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 08, 2016, 09:27:22 μμ »

Βρε να ειχα και εγω μια τετοια δραχμη και ας μου γραφανε οι εταιρειες στο ταμπελακι vf 15 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

+1 εδώ είναι η ουσία και για μένα...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 08, 2016, 10:32:45 μμ »

Κόβεστε όλοι... η απάντηση απλή.

Το 51 και το 53 διαιρούνται μόνο με τον εαυτό τους και τη μονάδα.
Και το 51 είναι το κατώτερο δυνατό.
Συνεπώς... Ο βαθμός που ταιριάζει στο νόμισμα, εννοείται αν είναι ακαθάριστο, είναι
AU51 - 75% ή AU53 - 25%.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 08, 2016, 10:36:59 μμ »

ευχαριστω για τις απαντησεις! ποσο θα την τιμολογουσατε? τη φωτο την εβγαλα λιγο προχειρα θα προσπαθησω καποια στιγμη για καλυτερη!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences