Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 09:59:37 μμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 49930 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Μάρτιος 06, 2016, 12:25:36 πμ »

Ενα παραδειγμα πως πουληθηκε ενα Details νομισμα οταν ηταν μεσα σε κουτι
και οταν ξαναπουληθηκε αργοτερα εξω απο το κουτι χωρις την ρετσινια της ταμπελας....και μαλιστα απο διεθνη δημοπρασια και ebay......
http://www.stacksbowers.com/BrowseAuctions/LotArchive.aspx?AuctionID=6028&Lot=20949

http://www.ebay.com/itm/1831-Greece-1st-Hellenic-Republic-Scarce-Copper-10-Lepta-Coin-XF-/371497518471?hash=item567efa4587%3Ag%3AiNYAAOSwAKxWW22G&nma=true&si=Kb2NK%252FOhemQIbQQu2fppemr5RcM%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #166 στις: Μάρτιος 06, 2016, 12:29:45 πμ »

Εγώ είμαι με την Πωλίνα.
Αυτό που μόλις πριν λίγο είπε, το επικροτώ και το υποστηρίζω με όλη μου την ψυχή. Διότι δεν είναι πώληση είναι ανταλλαγή και ξέρετε ότι με τις ανταλλαγές έχω 'ψώρα'. Πιστεύω ότι στην ανταλλαγή, ασχέτως αν στους απ' έξω φαίνεται περίεργο, και οι δυο πλευρές μένουν ικανοποιημένες.

Σκάστε ένα πεντόλιρο τώρα και η 114 είναι δική σας.

ΥΓ Το τι θα κάνει με τα υπόλοιπα είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Μάρτιος 06, 2016, 12:34:27 πμ »

Ώραιο το παράδειγμα, Νίκο.
Λοιπόν...Παυλίνα. Προσφέρομαι να τα στείλω όλα ή όσα θέλεις για πιστοποίηση-συντήρηση. Έχω μια τελευταία αποστολή τη ερχόμενη εβδομάδα. Επίσης επαναλαμβάνω την προσφορά μου να το βγάλω στο ebay. kkostas74 είναι ο κωδικός μου. Πάρε με τηλέφωνο αύριο ό,τι ώρα θέλεις και θα έρθω να τα δω στο σπίτι σου και να συζητήσουμε για τα περαιτέρω.
Δε νομίζω ότι έχω να προσθέσω στο θέμα κάτι άλλο.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Μάρτιος 06, 2016, 12:37:59 πμ »

Ώραιο το παράδειγμα, Νίκο.
Λοιπόν...Παυλίνα. Προσφέρομαι να τα στείλω όλα ή όσα θέλεις για πιστοποίηση-συντήρηση. Έχω μια τελευταία αποστολή τη ερχόμενη εβδομάδα. Επίσης επαναλαμβάνω την προσφορά μου να το βγάλω στο ebay. kkostas74 είναι ο κωδικός μου. Πάρε με τηλέφωνο αύριο ό,τι ώρα θέλεις και θα έρθω να τα δω στο σπίτι σου και να συζητήσουμε για τα περαιτέρω.
Δε νομίζω ότι έχω να προσθέσω στο θέμα κάτι άλλο.

ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου κώστα...θα το συζητήσουμε.
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Μάρτιος 06, 2016, 12:47:37 μμ »

Τωρα το τερματισες.
 Τσουβαλιαζεις τους παντες και απευθυνεις κατηγοριες οτι ολα γινονται για να μην παρει τα νομισματα "κανας ανθρωπος 100 ευρω φτηνοτερα...γιατι θα σκασετε απο το κακο σας."
 Αντιστοιχα, με το δικο σου σκεπτικο, θα μπορουσε καποιος να πει οτι "ὁλα γινονται για να προσπαθησει να παρουν καποιοι τα κερματα κοψοχρονια, να μην βγουν παραεξω απο το φορουμ, απιστοποιητα και ασυντηρητα να πιασουν την μικροτερη δυνατη τιμη για τον αγοραστη."
 Δεν το ειπε ομως κανεις, γιατι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι κακοπιστοι.

 Το ενδεχομενο  οσοι δεν ενδιαφερονται για τα συγκεκριμενα κερματα (οποτε δεν εχουν λογο και συμφερον) να προσπαθουν να καθοδηγησουν την Πωλινα, η οποια η ιδια δηλωσε μπερδεμενη  και αναζητησε συμβουλες στο φορουμ, να κανει το καλυτερο δυνατον για αυτην δεν σου περασε απο το μυαλο ετσι?
 Καλυτερα χερι με χερι μεταξυ των λιγων ενδιαφερομενων ενος φορουμ, παρα π.χ. στο ebay οπου με -15% προμηθειες θα τα δουν και θα πονταρουν ΟΛΟΙ οι ενδιαφερομενοι εσωτερικου-εξωτερικου, ετσι?
 Καλυτερα ασυντηρητα και σε μαυρα χαλια, παρα συντηρημενα απο επαγγελματιες και πιστοποιημενα, ετσι?
 Ο.Κ. οτι πειτε, τα μελη του φορουμ εχουν κριση και μπορουν να βγαλουν τα δικα τους συμπερασματα.
 Καλη συνεχεια, οτι ειχα να πω το ειπα, καλοπουλητα αγαπητη Πωλινα και καλοριζικα στους μελλοντικους κατοχους τους.
++++++++++++++++++++++
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Μάρτιος 06, 2016, 02:18:02 μμ »

Εγώ την άποψή μου την κατέθεσα πολλές σελίδες πριν . Η Παυλίνα - Πωλίνα ( ποίο είναι από τα δύο;) έχει εμπειρία (crisis management) στη διαχείριση κρίσεων. Το 2013 που ήταν νέα στα νομίσματα  χειρίσθηκε και πολύ καλά το μισόλιρο της Μελβούρνης  ας θυμηθεί τι άκουσε και τώρα το ίδιο θα κάνει.
Θα ήθελα να θυμίσω όμως μια αντίστοιχη κουβέντα που έγινε λίγα χρόνια πριν. Η ιστορία επαναλαμβάνεται ..... και δεν το συνεχίζω .......... ( ελπίζω να διαψευσθώ)
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=22445.0
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Μάρτιος 06, 2016, 06:48:46 μμ »

Εγώ την άποψή μου την κατέθεσα πολλές σελίδες πριν . Η Παυλίνα - Πωλίνα ( ποίο είναι από τα δύο;) έχει εμπειρία (crisis management) στη διαχείριση κρίσεων. Το 2013 που ήταν νέα στα νομίσματα  χειρίσθηκε και πολύ καλά το μισόλιρο της Μελβούρνης  ας θυμηθεί τι άκουσε και τώρα το ίδιο θα κάνει.
Θα ήθελα να θυμίσω όμως μια αντίστοιχη κουβέντα που έγινε λίγα χρόνια πριν. Η ιστορία επαναλαμβάνεται ..... και δεν το συνεχίζω .......... ( ελπίζω να διαψευσθώ)
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=22445.0


Παυλίνα βαφτισμένη Πωλίνα με φωνάζουν αλλα και παιδια απο το στέκι με λένε Παυλίνα και στα 2 πάντως τα ακουω!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Εσένα αγαπημένε μου πρέπει να σε βαφτίσουν τον ληξίαρχο του στεκιού!!!θυμάσαι τα απίστευτα!!!!
τώρα όσο αφορά το νόμισμα προς το παρών δέχομαι την ανταλλαγή...και όλα τα άλλα ειναι μέσα στο μυαλο μου και δουλεύουν...και βλέπουμε...
Καθισα και διάβασα το λινκ δε ξέρω για ποιο "αλλο" αναφέρονται αλλά μια κόντρα παλι υπήρχε...ε νομίζω λογικό πάντα σε σκληρά νομίσματα υπάρχει αυτό...εμένα πάντως σίγουρα με έχει προβληματίσει πολύ η αλήθεια είναι! θα δούμε όμως... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Μάρτιος 06, 2016, 07:29:45 μμ »

ποσο εχει ενα πεντολιρο ρε παιδια?  Στριφογύρισμα ματιών   δεν τα πολυ
Καταγράφηκε
Jeb
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 38



Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Μάρτιος 06, 2016, 08:08:05 μμ »

ποσο εχει ενα πεντολιρο ρε παιδια?  Στριφογύρισμα ματιών   δεν τα πολυ



http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=27947.0
Καταγράφηκε
Jeb
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 38



Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Μάρτιος 06, 2016, 08:10:35 μμ »




http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=27916.0
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Μάρτιος 06, 2016, 08:57:33 μμ »

Με μια λίρα και ένα μισόλιρο  ρέστα. ..κάτι γίνεται  Παυλινα .. Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:02:52 μμ »

πω πω ακριβα!  Σαρκασμός   Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:05:53 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #178 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:19:41 μμ »

Γιατί γελάτε? πείτε μου και μένα να γελάσω και γω ρε παιδια...
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:29:01 μμ »

πω πω ακριβα!  Σαρκασμός   Μεγάλο χαμόγελο
Για αυτό βρε Πωλινα.. Σαρκασμός...μιας και αν καταλαβα σωστα το ειπε με αρκετη δοση χιουμορ Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences