Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 09:33:02 πμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 49959 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 03, 2016, 01:16:14 μμ »

Οκ αντώνη!  Χαμόγελο

Ευχαριστώ πολύ Κώστα!  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 03, 2016, 02:51:11 μμ »

Παυλίνα ο ΚΟΚΟ -27 σου έκανε την πάσα γιαυτό το νόμισμα .
https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0
Κάνε εγράφη στη Wag και την άλλη  Κυριακή το μεσημέρι θα ξέρεις  on line πόσο θα κλείσει . Θα έχεις ένα μέτρο σύγκρισης ποία είναι η αξία και της δίκια σου, που από εμπροσθότυπο  φαίνεται καθαρά  η δικιά σου είναι σαφώς καλύτερη.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 03, 2016, 03:31:07 μμ »

Παυλίνα ο ΚΟΚΟ -27 σου έκανε την πάσα γιαυτό το νόμισμα .
https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0
Κάνε εγράφη στη Wag και την άλλη  Κυριακή το μεσημέρι θα ξέρεις  on line πόσο θα κλείσει . Θα έχεις ένα μέτρο σύγκρισης ποία είναι η αξία και της δίκια σου, που από εμπροσθότυπο  φαίνεται καθαρά  η δικιά σου είναι σαφώς καλύτερη.


Υπέροχα!!! ευχαριστώ πολύ!!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 
Το 925€ είναι τα ως τώρα χτυπήματα έτσι δε ειναι? κάτω δεξια?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2016, 03:47:05 μμ από paulinaj » Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 03, 2016, 06:16:21 μμ »

Ναι τόσο είναι για την ώρα αλλά είναι νωρίς ακόμη.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 03, 2016, 06:52:06 μμ »

Η αλήθεια είναι οτι δε πετάω στα σύννεφα...ουτε μου χαϊδεύουν τα αυτιά μου τα ποσά που ακούω...και ουτε και θέλω να μπω σε τοσο μεγάλο τρυπάκι δημοπράτες δημοπρασίες και ιστορίες για αγρίους ειναι ενα δυο νομίσματα που δε μου κάνουν εμενα να ηταν κανενα μισολιρο κανενα 5λιρο να το σκίζαμε γιατι αυτα γουστάρω και μου αρέσουν να έχω...εγω θα κοιτάξω να δω ποιος είναι διατεθειμένος να το πάρει και με τι τιμή και εαν μου κάνει ολα καλα το πηρε αλλιώς θα μπει στο χρονοντούλαπο και θα ξαναβγεί οταν θα πρέπει....δε με πιέζει αυτη την στιγμή τιποτα ουτε να βιαστώ ουτε να το σκοτώσω αλλα δε νομίζω οτι έχω την δυνατότητα να μπω σε μεγάλα τρυπάκια σε οικους δημοπρασιών...και ρε παιδια αφου δε ειναι τοσο αξιολογα νομίσματα και απο οτι διαβάζω δε ειναι και τοσο σπάνια γιατι να πανε σε αυτους τους οίκους?και να μπουν σε δημοπρασία?   

πιστευω οτι εισαι στο σωστο δρομο! Κλείσιμο ματιού

εκανα λαθος πιο πανω που αναφερθηκα σε μισο 51 μπερδευτηκα με αυτο που ανεβασε αλλος φιλος το δικο σου ειναι τρυπιο!

λοιπον για να μην λεω λογια στον αερα θα σου πω για τον καποδιστρια τα αλλα ας τα αξιολογησει αλλος!

εχεις απ οτι ειδα!

μια 112 σε αξιοπρεπεστατη κατασταση η οποια ειναι εξερετικα σπανια ποικιλια δεν εχουν εμφανιστει πολλες και η εκτιμιση μου ειναι οτι θα μπορεσεις να παρεις γυρω στο 1,5 χιλιαρικο ισω και παραπανω δεδομενη της καλη καταστασης της ελειψης προβληματων και της δεδομενης σπανιοτητας! πιο κατω θα βαλω και τη δικια μου που ειναι unc και την ειχα παρει λιγο παραπανω απο το ποσο που σου ειπα!

 μια 114 καθαρισμενη με πιθανο προβλημα στον εμπροσθοτυπο (δε θα την αγοραζα να δεν την εβλεπα απο κοντα εγω η καποιος φιλος) ειναι ενα νομισμα που δεδομενης της πολλαπλης εμφανησης του τον τελευταιο καιρο θεωρειται πλεον δυσκολο και οχι σπανιο η πολυ σπανιο κτλ! παραμενει ομως περιζητητο γιατι το αναζητουν και οι συλλεκτες τυπολογιας για να κλεισουν  τον τυπο του μονολεπτου 1828 με διασκορπιστηκες! πιστευω αντικειμενικα οτι αξιζει κατι κατω η κατι πανω απο χιλιαρικο!

ενα μονολεπτο 1831 δεν κοιταξα καταλογο αλα νομιζω οτι ειναι η 344 αξια κατιο μεταξυ 200-300 ευρω

και μια 233 δεν ξερω ποια απο τις 4 παραλλαγες παλι αξια καπου 2-3 κατοσταρικα!

Ζητω συγνωμη για το καπως αποτομο υφος του προηγουμενου μου ποστ αλλα ειχατε ξεφυγει και καποιος επρεπε να σας ισιωσει!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 03, 2016, 06:53:57 μμ »

η δικια μου 112 για συγκριση!
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Μάρτιος 03, 2016, 07:35:28 μμ »

Πολλα χιλιαρικα μαζευτηκαν, ανοιχτοχερηδες ολοι... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Μάρτιος 03, 2016, 08:23:01 μμ »

Η αλήθεια είναι οτι δε πετάω στα σύννεφα...ουτε μου χαϊδεύουν τα αυτιά μου τα ποσά που ακούω...και ουτε και θέλω να μπω σε τοσο μεγάλο τρυπάκι δημοπράτες δημοπρασίες και ιστορίες για αγρίους ειναι ενα δυο νομίσματα που δε μου κάνουν εμενα να ηταν κανενα μισολιρο κανενα 5λιρο να το σκίζαμε γιατι αυτα γουστάρω και μου αρέσουν να έχω...εγω θα κοιτάξω να δω ποιος είναι διατεθειμένος να το πάρει και με τι τιμή και εαν μου κάνει ολα καλα το πηρε αλλιώς θα μπει στο χρονοντούλαπο και θα ξαναβγεί οταν θα πρέπει....δε με πιέζει αυτη την στιγμή τιποτα ουτε να βιαστώ ουτε να το σκοτώσω αλλα δε νομίζω οτι έχω την δυνατότητα να μπω σε μεγάλα τρυπάκια σε οικους δημοπρασιών...και ρε παιδια αφου δε ειναι τοσο αξιολογα νομίσματα και απο οτι διαβάζω δε ειναι και τοσο σπάνια γιατι να πανε σε αυτους τους οίκους?και να μπουν σε δημοπρασία?   

πιστευω οτι εισαι στο σωστο δρομο! Κλείσιμο ματιού

εκανα λαθος πιο πανω που αναφερθηκα σε μισο 51 μπερδευτηκα με αυτο που ανεβασε αλλος φιλος το δικο σου ειναι τρυπιο!

λοιπον για να μην λεω λογια στον αερα θα σου πω για τον καποδιστρια τα αλλα ας τα αξιολογησει αλλος!

εχεις απ οτι ειδα!

μια 112 σε αξιοπρεπεστατη κατασταση η οποια ειναι εξερετικα σπανια ποικιλια δεν εχουν εμφανιστει πολλες και η εκτιμιση μου ειναι οτι θα μπορεσεις να παρεις γυρω στο 1,5 χιλιαρικο ισω και παραπανω δεδομενη της καλη καταστασης της ελειψης προβληματων και της δεδομενης σπανιοτητας! πιο κατω θα βαλω και τη δικια μου που ειναι unc και την ειχα παρει λιγο παραπανω απο το ποσο που σου ειπα!

 μια 114 καθαρισμενη με πιθανο προβλημα στον εμπροσθοτυπο (δε θα την αγοραζα να δεν την εβλεπα απο κοντα εγω η καποιος φιλος) ειναι ενα νομισμα που δεδομενης της πολλαπλης εμφανησης του τον τελευταιο καιρο θεωρειται πλεον δυσκολο και οχι σπανιο η πολυ σπανιο κτλ! παραμενει ομως περιζητητο γιατι το αναζητουν και οι συλλεκτες τυπολογιας για να κλεισουν  τον τυπο του μονολεπτου 1828 με διασκορπιστηκες! πιστευω αντικειμενικα οτι αξιζει κατι κατω η κατι πανω απο χιλιαρικο!

ενα μονολεπτο 1831 δεν κοιταξα καταλογο αλα νομιζω οτι ειναι η 344 αξια κατιο μεταξυ 200-300 ευρω

και μια 233 δεν ξερω ποια απο τις 4 παραλλαγες παλι αξια καπου 2-3 κατοσταρικα!

Ζητω συγνωμη για το καπως αποτομο υφος του προηγουμενου μου ποστ αλλα ειχατε ξεφυγει και καποιος επρεπε να σας ισιωσει!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ποιο άψογος δε θα μπορούσες να γίνεις! με τοποθέτησες και με καθήλωσες και με προβλημάτισες και με έκανες να χαμογελάσω! όλα μαζί σε ενα ποστ σου! ενα μεγάλο ευχαριστώ το εκτιμώ!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Μάρτιος 04, 2016, 03:34:57 μμ »

Μερσι!  Χαμόγελο  και με μπολικα ορθογραφικα ενεκα της νυστας και της ζαλης απο την κρεατοκρασοκατανυξη που ειχε προηγηθει!   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

νικο δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω τα χιλιαρικα που ειπα μπορω να τα εξασφαλισω κιολας συν πλην κατι αφου εξετασω πρωτα τα νομισματα στο χερι εγω η καποιος φιλος! τωρα αν καποιος εχει να προτεινει καλυτερες τιμες ας μας πει αν ειναι διατεθημενος να τα δωσει κιολας τα ειπαμε μην τα ξαναλεμε!

Κωστα επιμενεις για την πιστοποιηση! δεν παιρνουν βαθμο λεμε τα νομισματα ειναι καθαρισμενα και με τη συντηρηση δεν αλλαζει τιποτα παλι καθαρισμενα θα ειναι! τι δεν καταλαβες ακριβως?Απορία?
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #129 στις: Μάρτιος 04, 2016, 06:00:01 μμ »

Άντε, να πω κι εγώ τις δύο χαζομάρες μου.

- Για ένα νόμισμα τετραψήφιας τιμής, δεν πετάγομαι Ηράκλειο-Αθήνα ή Αλεξανδρούπολη-Αθήνα... Τι PayPal και αντικαταβολές και ιστορίες...

- Ο Κώστας (GKCollect) είναι ο μόνος που μίλησε καθαρά και υπεύθυνα στις 8 πρώτες σελίδες. (Όσοι θέλουν να πιστεύουν ότι... "τοποθετούμαι μόνο αρνητικά" (ή και "τρολάρω"), αρκεί να σηκώσουν το ποτήρι και θα το δουν μισογεμάτο.)
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Μάρτιος 04, 2016, 07:39:20 μμ »

Το ότι είναι καθαρισμένα μου το ανέφερε σε προσωπικό μνμ ενός φίλος και καλός γνώστης των πραγμάτων...και εάν ένα νόμισμα είναι καθαρισμένο όταν το στείλεις για πιστοποίηση δε πιστοποιείται?

και κάτι άλλο σημαντικό κάποτε έβγαλα ενα μισολιράκι φωτογραφία και το ανέβασα καλή ώρα έγινε χαμός αλλά το μισολιράκι μου ταξίδεψε και με έβγαλε παλικάρι γιατι απλα οι φωτογραφίες μου ήταν ΑΙΣΧΟΣ...μπορεί να δείχνουν τον χειρότερο εαυτό τους τα νομισματάκια απο τις φωτογραφίες μου... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Μάρτιος 04, 2016, 08:18:26 μμ »

Πιστοποιειται , απλως γραφει στο κουτακι οτι ειναι καθαρισμενο, πραγμα που εαν ισχυει, ουτως η αλλως αυτος που θα το παρει θα το δει, ειτε πιστοποιημενο ειτε οχι.
Η πιστοποιηση εχει, εκτος απο τον βαθμο (σημαντικο φυσικα) και την λογικη της πιστοποιησης της αυθεντικοτητας, ετσι ωστε να μπορεσει να πουληθει αφοβα και σε συλλεκτες που δεν το κατεχουν πολυ καλα και δισταζουν.
Και δεν θα παλευεις με ασχημες φωτο που πιθανως αδικουν τα νομισματα σου.
Περαν αυτου, πριν την πιστοποιηση μπορει να γινει συντηρηση απο τις εταιρειες, εφοσον το χρειαζεται.
Η συντηρηση βελτιωνει την εικονα και την αισθητικη του νομισματος, κανοντας το πιο ελκυστικο.
Μπορει ολα αυτα να σου φαινονται 'βουνο῾ αλλα στην πραγματικοτητα ειναι εξαιρετικα απλα και τα κανουν πολλοι συλλεκτες.
Αναζητησε τον Gkounto, η τον Karamιtso, ειναι οι επισημοi dealer της NGC στην Ελλαδα, αυτοι θα σε καθοδηγησουν ποια αξιζει να στειλεις για συντηρηση-πιστοποιηση, ποια μονο για πιστοποιηση και ποια οχι, πληρωνεις, τους τα αφηνεις, και σε ενα-εναμιση μηνα τα εχεις στα χερια σου.
Στο 2016 ειμαστε.
Ελεος δηλαδη.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάρτιος 04, 2016, 08:29:50 μμ »

Πιστοποιειται , απλως γραφει στο κουτακι οτι ειναι καθαρισμενο, πραγμα που εαν ισχυει, ουτως η αλλως αυτος που θα το παρει θα το δει, ειτε πιστοποιημενο ειτε οχι.
Η πιστοποιηση εχει, εκτος απο τον βαθμο (σημαντικο φυσικα) και την λογικη της πιστοποιησης της αυθεντικοτητας, ετσι ωστε να μπορεσει να πουληθει αφοβα και σε συλλεκτες που δεν το κατεχουν πολυ καλα και δισταζουν.
Και δεν θα παλευεις με ασχημες φωτο που πιθανως αδικουν τα νομισματα σου.
Περαν αυτου, πριν την πιστοποιηση μπορει να γινει συντηρηση απο τις εταιρειες, εφοσον το χρειαζεται.
Η συντηρηση βελτιωνει την εικονα και την αισθητικη του νομισματος, κανοντας το πιο ελκυστικο.
Μπορει ολα αυτα να σου φαινονται 'βουνο῾ αλλα στην πραγματικοτητα ειναι εξαιρετικα απλα και τα κανουν πολλοι συλλεκτες.
Αναζητησε τον Gkounto, η τον Karamιtso, ειναι οι επισημοi dealer της NGC στην Ελλαδα, αυτοι θα σε καθοδηγησουν ποια αξιζει να στειλεις για συντηρηση-πιστοποιηση, ποια μονο για πιστοποιηση και ποια οχι, πληρωνεις, τους τα αφηνεις, και σε ενα-εναμιση μηνα τα εχεις στα χερια σου.
Στο 2016 ειμαστε.
Ελεος δηλαδη.


Ευχαριστώ πολύ ναι ξέρω οτι δε ειναι δυσκολη η διαδικασία πιστοποιησης απλα δε ήξερα εαν παιρνει βαθμο το νομισμα η όχι!!!! να εισαι καλα!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Μάρτιος 04, 2016, 09:39:38 μμ »

Νομιζω οτι αυτοι που θα ενδιαφερθουν για τους καποδοστριες της Παυλινας, δεν τους ενδιαφερει η πιστοποιηση της NGC ή αλλων.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάρτιος 04, 2016, 10:07:30 μμ »

Νομιζω οτι αυτοι που θα ενδιαφερθουν για τους καποδοστριες της Παυλινας, δεν τους ενδιαφερει η πιστοποιηση της NGC ή αλλων.
Κατα πρωτον εχει και Οθωνες, και ολοι γνωριζουμε οτι συντηρημενα-πιστοποιημενα αυτα τα κομματια φευγουν πιο στρωτα και ακοπα για τον Πωλητη.
Για τους Καποδιστριες οντως ελαχιστοι συλλεκτες τους σλαμπαρουν, και αυτο γιατι συνηθως τα κομματια αυτα εχουν θεματα που τα εμποδιζουν να παρουν καθαρο βαθμο.
Ομως η συντηρηση των ειδικων δεν θα τους εβλαπτε και εαν της κατσει και καποιο με καθαρο βαθμο, δεν θα της επεφτε ασχημο.(παντα για τα ακριβουτσικα κομματια μιλαμε)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2016, 10:23:10 μμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences