Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:15:37 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 49447 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 02, 2016, 12:58:13 μμ »

Δεν εξέφρασα άποψη για τιμή και δεν έκανα καμία σύγκριση. Δεν είπα είναι ακριβό ή φθηνό, απλώς έδωσα μια ενδεικτική τιμή που έκλεισε πριν 4 μήνες. Πολλοί φίλοι είχαν άποψη αλλά δεν είδα κάποιον άλλο να ανεβάζει ενδεικτική τιμή, έτσι είπα να ανεβάσω την πιο πρόσφατη δημοπρασία.

Επειδή πολλοί φίλοι γνωρίζουν και παρακολουθούν τα συγκεκριμένα, ας ανεβάσουν λοιπόν τιμές και από άλλες πρόσφατες δημοπρασίες, να δούμε πόσο κλείνει η συγκεκριμένη ποικιλία ή η 112 ή κάποια άλλα που ανέβασε η Πωλίνα. Διότι το να λέμε κάνει τόσο ή έπεσε η τιμή ή υπάρχουν πολλά, εμένα δε μου λέει τίποτα. Πόσο κλείνουν είναι η ουσία και όχι πόσο πιστεύουμε ή θα θέλαμε να κλείνουν.

Αν δεν γίνει η διαδικασία με έμπορο, νομίζω ότι το από 1 και όσο πάει σε διεθνή δημοπρασία, είναι το πιο σωστό. Καθότι υπάρχουν πολλοί φίλοι στο εξωτερικό που δεν έχουν καμία σχέση με το Στέκι και με τις δημοπρασίες-πωλήσεις εδώ, οπότε το να δοθούν εδώ ή μέσω Στεκιού, περιορίζει πολύ τις προτάσεις για αγορά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:09:45 μμ »

Με αυτην την ξερη λογικη εκλεισε και ενα μονολεπτο πεντακτινο του '28 πριν 3 μηνες στα 1050 .
Δηλαδη η 114 που εκλεισε στη διπλασια τιμη ηταν καλυτερη ποικιλια?

+1 Έτσι είναι

Κι όμως δεν είναι έτσι.
Η 114 είναι καλύτερη ποικιλία.

Η 101a (πεντάκτινο με λεία περίμετρο), έχει χαμηλότερες ενδεικτικές τιμές (διαχρονικά) από την ποικιλία 114. Οι μόνες ποικιλίες που είναι ακριβότερες (διαχρονικά) από την 114 είναι η 101α (πεντάκτινο με οδόντωση) και οι 201 και 205. Και δεν αναφέρομαι σε μια δημοπρασία ή σε πώληση χέρι-χέρι, αλλά σε διαχρονικά ενδεικτικές τιμές από αγοροπωλησίες.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:13:56 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Συγνωμη μ'εκανες και γελασα...Καλη σου μερα!
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:15:59 μμ »

Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Συγνωμη μ'εκανες και γελασα...Καλη σου μερα!

Κάτι είναι κι αυτό.
Άλλοι πληρώνουν σινεμά, να πάνε σε καμία κωμωδία για να γελάσουν, εγώ το προφέρω τσάμπα.
Αλλά μην φαγωθούν τσάμπα και τα νομίσματα της Πωλίνας.  Κλείσιμο ματιού ... ε ;; ... Κρίμα δεν είναι ;;

Από 1 κι όσο πάνε... κι αν δοθούν 10 ευρώ... τόσο κάνουν.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:20:15 μμ »

Τουλαχιστον, προσωπικα για μενα αστην να απαντησει η ιδια δημοσια...Εκτος αν εννοεις καποιους αλλους και δεν μας το λες.
Ας μην πεταμε λασπη.Ειναι ενημερη η Πωλινα
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:27:14 μμ »

Από την ώρα που ανέβηκαν τα νομίσματα για αξιολόγηση, μόνο σχόλια για σπανιότητα διαβάζω... περίεργα. Και μόλις ανέβασα μια δημοπρασία πριν 4 μήνες, φαγωθήκατε να με πείσετε ότι υπερβάλλω στην τιμή. Δεν υπερβάλλω εγώ, τόσο έκλεισε η δημοπρασία. Τι να κάνουμε... τόσο έκλεισε. Δεν έκλεισε ούτε παρακάτω, ούτε παραπάνω. Δυο χιλιάρικα δόθηκε.

Πάραυτα, ας ανεβάσετε και σεις καμία κλεισμένη δημοπρασία να δούμε πόσο κλείνει η ριμάδα η 114.
Κι ας αφήσουμε το τι πιστεύει ο καθένας ή τι θα ήθελε να ισχύει ή το πόσο άκουσε ότι πωλήθηκε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:35:16 μμ »

Ε τοτε αφου τις φουσκωνεις τα μυαλα ας το βγαλει σε δημοπρασια και χτυπα το εσυ 2000 ευρω.
Τοτε θα εχουμε εμεις γνομωνα την δικη σου αγορα και του Heritage στα 2000 και θα συνεχισουμε να την αγοραζουμε οι υπολοιποι στο ιδιο ποσο οταν την ξαναδουμε
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 02, 2016, 02:34:58 μμ »

Τώρα κατάφερες να με κάνεις να γελάσω εγώ.
Φίλε Νίκο, δεν συλλέγω τέτοια νομίσματα... ούτε καν Ελληνικά.
Είμαι ο τελευταίος που θα ασχοληθεί να αγοράσει το μονόλεπτο, είτε στα 2000 είτε στο 1 ευρώ.

Αλλά δεν καταλαβαίνω...
Γιατί δεν πρέπει να τα βγάλει δημοπρασία και πρέπει να τα δώσει χέρι-χέρι, στο Στέκι ;;
Γιατί ενοχλεί η ιδέα να βγουν σε ξένο site, που υπάρχουν περισσότεροι εν δυνάμει αγοραστές ;;

Επίσης δεν καταλαβαίνω... Γιατί πειράζει που ανέβασα ενδεικτική δημοπρασία (και μάλιστα πρόσφατη) ;;
Αν θέλετε ανεβάστε και σεις άλλες δημοπρασίες, να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα για την τιμή που πιάνει. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 02, 2016, 02:43:17 μμ »

Γυρνα και διαβασε τα προηγουμενα μηνυματα μου, ισως καταλαβεις......Η να στο εξηγησει η ιδια η Πωλινα.
Οποιος καταλαβε,καταλαβε....
Με κουρασες...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 02, 2016, 02:58:26 μμ »

Βρε αγόρια ηρεμία μα ηρεμία...είμαι ενήμερη και ενημερώνομαι συνέχεια...θα γίνει το καλύτερο δυνατόν ότι ανεβάζει ο καθένας είτε δημοπρασία είτε τιμές η την άποψη του σεβαστό τώρα τι θα γίνει στο τέλος είναι άλλο θέμα η καλύτερη τιμή προσφοράς, κοινή λογική, θα υπερισχύσει...εαν υπάρξει ...επίσης μπορεί να μπει στην θυρίδα με το μισολιράκι μου παρέα! Μπορεί να μπει και σε δημοπρασία μπορει να σταλεί για πιστοποίηση ....όλα ειναι πιθανά θα δουμε ...απο αυριο θα μπορώ να το ξανα φωτογραφίσω πιο σωστά πιο καλα και βλεπουμε το σιγουρο ειναι οτι δε βιαζόμαστε! τουλάχιστον εγω...  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 02, 2016, 04:26:33 μμ »


Να μου επιτρέψεις να το κρατήσω αυτό δε αφορά κανένα μας πως έχουν βρεθεί όλα αυτα σε αυτον τον κυριο το θεμα ειναι οτι θέλει να τα πουλήσει απο εκει και υστερα δε μας αφορα...έτσι δε ειναι? Να φανταστείς ουτε που ρωτάω αλλα ουτε και που με ενδιαφέρει...εγω κάνω αυτο που πρέπει να κάνω να βοηθήσω να πουληθουν σωστά  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Οχι σωστά.
Προσωπικά σαν συλλέκτης σε τέτοιου είδους νομίσματα ΚΥΡΙΩΣ με ενδιαφέρει η ιστορία τους και η πορεία τους στον χρόνο και o τρόπος με τον οποίο κατέληψαν στα χέρια κάποιου κτλ.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 02, 2016, 04:57:58 μμ »


Να μου επιτρέψεις να το κρατήσω αυτό δε αφορά κανένα μας πως έχουν βρεθεί όλα αυτα σε αυτον τον κυριο το θεμα ειναι οτι θέλει να τα πουλήσει απο εκει και υστερα δε μας αφορα...έτσι δε ειναι? Να φανταστείς ουτε που ρωτάω αλλα ουτε και που με ενδιαφέρει...εγω κάνω αυτο που πρέπει να κάνω να βοηθήσω να πουληθουν σωστά  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Οχι σωστά.
Προσωπικά σαν συλλέκτης σε τέτοιου είδους νομίσματα ΚΥΡΙΩΣ με ενδιαφέρει η ιστορία τους και η πορεία τους στον χρόνο και o τρόπος με τον οποίο κατέληψαν στα χέρια κάποιου κτλ.


και σε μια δημοπρασία θα ρωτούσες απο που προέρχονται? ο ιδιοκτήτης θέλει να μείνει ανώνυμος και να μη μάθει κανείς τι και πως είναι δικαίωμα του νομίζω... απο την στιγμή που το νόμισμα τηρεί της προδιαγραφές γνησιότητας δε νομίζω να αφορά το παρελθόν του ιδιοκτήτη του και πως ήρθαν στην κατοχή του... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 02, 2016, 05:21:16 μμ »

Γεια σου Παυλίνα μου. Αν θες -κατά τα λεγόμενα διαφόρων φίλων από όσο διαβάζω εδώ μέσα στο θέμα αλλά και στα υπόλοιπα θέματα που έχεις αναρτήσει- να τα κονομήσεις να τα στείλεις όλα στο εξωτερικό! μην αφήσεις τίποτα εδώ μέσα στην Ελλάδα! εκεί έχει κάτι λεφτάδες που δεν αφήνουν τίποτε να περάσει απαρατήρητο!!! Εξάλλου γιατί να μην τα οικονομήσουν και κάποιοι οίκοι δημοπρασιών του εξωτερικού; Κι όποιος τα πάρει να του σκίσουν τα βάρδουλα;...
Δεν θέλω να κάνω κανένα άλλο σχόλιο για κανέναν και για τίποτε! Δεν θέλω να ασχολούμαι τώρα ούτε και να συγχύζομαι με φραγκοφονιάδες και παραδόπιστους !! Εξάλλου για τι ζούμε; ποιος είναι ο σκοπός της ζωής μας; η κονόμα και μόνο αυτό είναι που έχει αξία σήμερα στη ζωή κάποιων!!!

ΥΓ: Αυτά Παυλίνα δεν αφορούν εσένα. Αφορούν τον οποιονδήποτε νομίζει ότι ισχύει για αυτόν! Από καλοθελητές και εξυπνάκηδες άλλο τίποτα! Τέλος! ότι ήταν να πω το είπα και δεν ξαναασχολούμαι με το θέμα των νομισμάτων της Παυλίνας εκτός αν μπουν στις πωλήσεις ή στις δημοπρασίες του στεκιού μας! Τότε θα προσπαθήσω να πάρω και εγώ το φτωχαδάκι έστω ένα κομματάκι... Και όποιος παρεξηγηθεί παιδιά ας με συγχωρήσει δεν το θέλω, αλλά έτσι μου βγαίνει εμένα! Βλέπεις όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν γαλουχηθεί με τα ίδια πιστεύω και αρχές!!!...
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 02, 2016, 05:28:21 μμ »

Εγώ δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα, αλλά βαρέθηκα να αυτολογοκρίνομαι...

Επιτέλους!
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 02, 2016, 05:39:30 μμ »

 Και αγαπητή Παυλίνα, συγχαρητήρια για τα ευρήματα και για την διατάραξη της καθημερινής μας ομαλότητας...
Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι για να πετύχεις τις καλύτερες τιμές είναι πάρεις έναν μπούσουλα από τα λεγόμενα όλων και να στείλεις τουλάχιστον τα πιο αξιόλογα κομμάτια για συντήρηση -  πιστοποίηση. Η ανάθεση σε γνωστό δημοπράτη θα σου δώσει πιθανότατα και την καλύτερη τιμή...

 Αυτό είναι και το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό, οι γνώστες ψάχνουν τα αξιόλογα κομμάτια που όταν συντηρηθούν και πιστοποιηθούν, μεταπωλούνται στις καλύτερες τιμές...

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences