Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 01:13:27 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 49897 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 01, 2016, 11:17:53 μμ »

Απιστε.......Μπαμπη Μεγάλο χαμόγελο

Φυσικά βρε και σε πιστεύω, όμως όταν έχεις και άλλη μια γνώμη είναι καλύτερα!
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 01, 2016, 11:19:07 μμ »

Να ρωτησω μια και η Παυλινα τα ανεβαζει για κατασταση και τιμη ,αυτο εδω τι τιμη εχει;
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 01, 2016, 11:19:16 μμ »

Να τα πετάξω?

Εσύ φρόνιμα μικρά! γιατί μας έχεις ζουρλάνει! βρε τόσα μαζεμένα!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο θα τα πετάξεις σίγουρα σε κάμποσους συλλέκτες εδώ μέσα που προσπαθούν τα παιδιά με κόπο να μαζέψουν μερικά κομμάτια ώστε να κλείσουν τρύπες... οπότε εδώ πιστή στο ραντεβού! εγώ πιστεύω να μπορέσω να πάρω ένα νόμισμα και θα είμαι ευτυχισμένος έστω και με αυτό! τα οικονομικά βλέπεις και η γυναίκα που είναι θεριό σε αυτά...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

όχι βρε παιδί μου λεω μπας και τα πετάξω μιας και έγιναν κοινά σε μια νύχτα!  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 02, 2016, 01:09:48 πμ »

για το 114 ετσι ειναι τα πραγματα και δεν το λεμε για να σου υποτιμησουμε το νομισμα δε μπορουμε να πουμε το ιδιο και για αλλα νομισματα! ισως να φανηκε καπως που γραφουμε πανω στο θεμα σου αλλα δεν ειναι ψεμμα εχουν βγει αρκετα κομματια τον τελευταιο καιρο!
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:35:40 πμ »

Ας αφήσουμε για λίγο τα κυκλοφορούν πολλά, τα scarce και rare κλπ ... το θέμα είναι τι τιμές πιάνουν.

Τον Οκτώβρη του 2015, ένα XF40 στο Heritage έπιασε 2 χιλιάρικα.

Προτείνω στην Πωλίνα, κάποια να τα στείλει συντήρηση-πιστοποίηση, και στη συνέχεια να βγουν σε διεθνείς δημοπρασίες, και όχι χέρι-χέρι ή Στέκι. Έτσι θα δούμε αληθινά πόσο πιάνουν.

Και επίσης ας αφήσουμε το κλασσικό... μείον κρατήσεις, μείον προμήθειες, μείον φόροι... δεν μας απασχολεί. Διότι ο αγοραστής ακουμπά 2 χιλιάρικα, και όχι μείον-μείον-μείον. Δεν απασχολεί τον αγοραστή το τι συμφωνία έχει κάνει ή που δίνει τα χρήματα που παίρνει ο πωλητής.

ΥΓ Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα που ανέβασε, σε όλα τα θέματα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:44:55 πμ »

Ας αφήσουμε για λίγο τα κυκλοφορούν πολλά, τα scarce και rare κλπ ... το θέμα είναι τι τιμές πιάνουν.

Τον Οκτώβρη του 2015, ένα XF40 στο Heritage έπιασε 2 χιλιάρικα.

Προτείνω στην Πωλίνα, κάποια να τα στείλει συντήρηση-πιστοποίηση, και στη συνέχεια να βγουν σε διεθνείς δημοπρασίες, και όχι χέρι-χέρι ή Στέκι. Έτσι θα δούμε αληθινά πόσο πιάνουν.

Και επίσης ας αφήσουμε το κλασσικό... μείον κρατήσεις, μείον προμήθειες, μείον φόροι... δεν μας απασχολεί. Διότι ο αγοραστής ακουμπά 2 χιλιάρικα, και όχι μείον-μείον-μείον. Δεν απασχολεί τον αγοραστή το τι συμφωνία έχει κάνει ή που δίνει τα χρήματα που παίρνει ο πωλητής.

ΥΓ Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα που ανέβασε, σε όλα τα θέματα.

Σωστό και αυτό...  Κλείσιμο ματιού επικρατέστερα κατά την άποψή σου Κώστα μου?
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 02, 2016, 09:49:24 πμ »

Ας αφήσουμε για λίγο τα κυκλοφορούν πολλά, τα scarce και rare κλπ ... το θέμα είναι τι τιμές πιάνουν.


Προτείνω στην Πωλίνα, κάποια να τα στείλει συντήρηση-πιστοποίηση, και στη συνέχεια να βγουν σε διεθνείς δημοπρασίες, και όχι χέρι-χέρι ή Στέκι. Έτσι θα δούμε αληθινά πόσο πιάνουν.


ΥΓ Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα που ανέβασε, σε όλα τα θέματα.

και εγω θα σου πω οτι οι πορωμενοι  ενας ενας τον τελευταιο καιρο εχουν κλεισει την τρυπα και εγω χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν εδωδα πριν απο ενα χρονο το δικο μου.

στα πουλια υπαρχει και η παραμετρος ποιος απο τους 10 πορωμενους δεν το εχει αν το εχουν τοτε κλαψε χαραλαμπε η τιμη μειωνεται ακομα και 50-60%
Καταγράφηκε

paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 02, 2016, 09:53:08 πμ »

Ας αφήσουμε για λίγο τα κυκλοφορούν πολλά, τα scarce και rare κλπ ... το θέμα είναι τι τιμές πιάνουν.


Προτείνω στην Πωλίνα, κάποια να τα στείλει συντήρηση-πιστοποίηση, και στη συνέχεια να βγουν σε διεθνείς δημοπρασίες, και όχι χέρι-χέρι ή Στέκι. Έτσι θα δούμε αληθινά πόσο πιάνουν.


ΥΓ Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα που ανέβασε, σε όλα τα θέματα.

και εγω θα σου πω οτι οι πορωμενοι  ενας ενας τον τελευταιο καιρο εχουν κλεισει την τρυπα και εγω χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν εδωδα πριν απο ενα χρονο το δικο μου

 τι εννοείς δε έδωσες το δικό σου??? για πιστοποίηση?
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 02, 2016, 09:56:45 πμ »

Ας αφήσουμε για λίγο τα κυκλοφορούν πολλά, τα scarce και rare κλπ ... το θέμα είναι τι τιμές πιάνουν.


Προτείνω στην Πωλίνα, κάποια να τα στείλει συντήρηση-πιστοποίηση, και στη συνέχεια να βγουν σε διεθνείς δημοπρασίες, και όχι χέρι-χέρι ή Στέκι. Έτσι θα δούμε αληθινά πόσο πιάνουν.


ΥΓ Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα που ανέβασε, σε όλα τα θέματα.

και εγω θα σου πω οτι οι πορωμενοι  ενας ενας τον τελευταιο καιρο εχουν κλεισει την τρυπα και εγω χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν εδωδα πριν απο ενα χρονο το δικο μου

 τι εννοείς δε έδωσες το δικό σου??? για πιστοποίηση?
δεν το πουλησα  δες ξανα εκανα τροποποιηση
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:05:27 πμ »

εγω θα προτεινα να κανεις την ερευνα σου .να παρεις τις προσφορες σου να δεις ποια ειναι η ποιο συμφερουσα για εσενα αλλα απο ανθρωπους που ειναι διατεθυμενοι να πληρωσουν το ποσο που θα σου προτεινουν και οχι απο τον καθε ενα .

ολα τα παραπανω να τα κανεις σχετικα γρηγορα γιατι αν βγουν στην αγορα ενα 2 κομματια απο αυτα που εχεις τοτε θα κλεισουν τρυπες και εσυ θα πουλησεις πολυ χανηλοτερα
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:10:40 πμ »

Αν δεν έχεις τον χρόνο και την πολυτέλεια να περιμένεις πολύ, βγάλτα στο eBay από 1, για 3-5 ημέρες και άσε να σκοτωθούν ποιοι θα τα πάρουν. Βάλε ότι δέχεσαι και πληρωμή με τραπεζική κατάθεση, για να χτυπάνε και όλοι οι Έλληνες. Και μην ασχολείσαι με προτάσεις και τιμές. Αυτό που θα πιάσουν στις δημοπρασίες, είναι και το ποσό που πωλούνται. Κανείς δεν παρεξηγείται και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:27:00 πμ »

Κωστα μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.Το μονο κοινο που εχουν ειναι οτι ειναι ιδια ποικιλια.
Περα απο την συχνοτητα εμφανισης της ποικιλιας ,γνωριζεις τη συχνοτητα εμφανισης καταστασης?
Το 80% εμφανιζεται απο VF και κατω.Οταν αμφανιστει καποια στιγμη πανω απο XF θα λογαριασουν μονο την ποικιλια του οι γνωστες?
Θα το δουν πλεον ως συνδιασμο καταστασης-ποικιλιας. και θα το πανε στο θεο.Πλεον θα μιλαμε για νομισμα!
Η μελετη του Καποδιστρια δεν ειναι μονο μια κουκιδα στην καταγραφη ποικιλιας,ειναι πολυ πιο συνθετη ακομα...Να μην παμε σε μητρες,προβληματα και παρτιδες απο δισκακια σε καθε ποικιλια....Ολα συντελουν στη τιμη στο τελος.Γι'αυτο αλλο να κρινουμε μια ποικιλια και αλλο ενα νομισμα που βλεπουμε.
Παραπανω το ειχα γραψει αλλα μαλλον δεν το εδωσε βαση κανεις...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:31:58 πμ »

Δεν βιάζομαι ούτε εγώ ούτε ο κάτοχος...και αυτό τα λέει όλα...διαβάζω με προσοχή τα πάντα, όλων σας! ελπίζω στην καλύτερη τύχη για τα όποια νομίσματα!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:33:57 πμ »

Με αυτην την ξερη λογικη εκλεισε και ενα μονολεπτο πεντακτινο του '28 πριν 3 μηνες στα 1050 .
Δηλαδη η 114 που εκλεισε στη διπλασια τιμη ηταν καλυτερη ποικιλια?
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 02, 2016, 11:14:47 πμ »

Με αυτην την ξερη λογικη εκλεισε και ενα μονολεπτο πεντακτινο του '28 πριν 3 μηνες στα 1050 .
Δηλαδη η 114 που εκλεισε στη διπλασια τιμη ηταν καλυτερη ποικιλια?

+1 Έτσι είναι
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences