Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 02:50:29 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 50051 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 02, 2016, 06:42:54 μμ »

Μιχαλη δεν μιλαμε το ποσο ικανοποιει τον πωλητη...ο πωλητης μπορει να του λειπουν 5.000 και να θελει τοσα
μιλαω οτι εδω μεσα θα εχει το πολυ 5 προσφορες ενω  καπου αλλου 25
αυτο που λες τωρα ειναι αλλο μιλας για περισσοτερες προσφορες οχι για περισσοτερα χρηματα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού ;)τι θελω να πω;με αυτα τα νομισματα δεν εχω καμμια σχεση και δεν με ενδιαφερουν εχω σχεση με αλλα ομως και θα σου πω..........εψαχνα την λιρα 1989 δυσκολακι καποιο παιδι απο δω μου ειπε 900 ευρω και ακομα ενα παιδι σε αλλη στιγμη μου ειπε το ιδιο ποσο αλλα αυτη ηταν χωρις κουτι πιστοποιητικο..........στο ebay που υπαρχει μεγαλυτερη προσφορα εκλεισε πριν μερες αυτο που θα βαλω παρακατω(σετ μισολιρο-λιρα-διλιρο).....εσυ ποιο απο τα δυο θα επελεγες;σαν αγοραστης ομως οχι ως πωλητης
http://www.ebay.com/itm/GROSSBRITANNIEN-500-Jahre-Gold-Proof-Sovereign-3-Munzen-Set-1989-TOP-/172088230197?_trksid=p2047
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 02, 2016, 06:46:59 μμ »

Μιχαλη τι μου λες?....περισσοτερες προσφορες = περισσοτερα χρηματα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 02, 2016, 06:50:10 μμ »

Μιχαλη τι μου λες?....περισσοτερες προσφορες = περισσοτερα χρηματα
που τα εμαθες ρε φιλε αυτα να παω να τα μαθω και γω...........αν δηλαδη υπαρχουν 100 προσφορες με μεγαλυτερη τα 10 ευρω και απο την αλλη πλευρα βρεθει 1 προσφορα με 20 ευρω κατευθειαν εσυ θα επιλεξεις τις περισσοτερες προσφορες;τι ειναι αυτα που μου λες
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 02, 2016, 06:53:39 μμ »

ΠΑΣ γυμναστήριο , πίνεις τσιπουρακια., ανακαλύπτεις σεντούκ ;)ια μΕ τρέλα νομίσματα κ ΕΧΕΙΣ κ χιούμορ...είσαι η τέλεια γυναίκα... Κλείσιμο ματιού

Μόνο αφού είσαι ο  lucky_louk έχεις πιά γεράσει  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο και τη Παυλίνα πρόλαβε άλλος και την έκλεψε Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 02, 2016, 06:56:59 μμ »

.............Αντωνη αυτο που θελω με λιγα λογια να πω ειναι οτι πολλες φορες πας για μαλλι και φευγεις κουρεμενος
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:20:35 μμ »

.............Αντωνη αυτο που θελω με λιγα λογια να πω ειναι οτι πολλες φορες πας για μαλλι και φευγεις κουρεμενος
Εσύ, ναι! Κάποιοι άλλοι όμως...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:29:32 μμ »

Εξακολουθω να μη σε καταλαβαινω....σε μια ανοιχτη δημοπρασια 5 ατομων και σε μια αλλη 50 ατομων που εχεις καλυτερες προυποθεσεις για καλυτερη τιμη?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:38:09 μμ »

Εξακολουθω να μη σε καταλαβαινω....σε μια ανοιχτη δημοπρασια 5 ατομων και σε μια αλλη 50 ατομων που εχεις καλυτερες προυποθεσεις για καλυτερη τιμη?
καλυτερη τιμη φιλε μου θα παρεις εκει που θα βρεθουν τα καταλληλα ατομα με την μεγαλυτερη καψα για το συγκεκριμενο νομισμα αυτο ομως δεν στο εξασφαλιζει κανεις σε ποια δημοπρασια θα τα βρεις αυτα τα ατομα.Καλυτερο για μενα ειναι να οριζεις ενα ποσο που θελεις αφου πρωτα ψαξεις και αν ικανοποιηθεις το δινεις το νομισμα.Αν δεν ικανοποιηθεις τοτε πας παραεξω.Γιατι το λεω αυτο;γιατι πολλες φορες εχω δει ατομα να παιρνουν πολυ καλες προσφορες για νομισματα να θελουν να πανε για περισσοτερα να τα βγαζουν σε δημοπρασιες και τελικα να παιρνουν λιγοτερα απο αυτα που τους ειχαν προσφερθει.Αν καταλαβες καλως αν δεν καταλαβες εγω δεν μπορω να στο εξηγησω καλυτερα συμβουλεψου τον γιατρο σου
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:46:21 μμ »

Χωρίς να παίρνω θέση επί του συγκεκριμένου θα υπενθυμίσω κάτι, στις δημοπρασίες, ο αγοραστής συνυπολογίζει στην προσφορά του και την προμήθεια και τα μεταφορικά και το τελωνείο, αν υπάρχει, με ότι αυτό συνεπάγεται...... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 02, 2016, 07:49:33 μμ »

Ρε θα παρω το καραβακι και θα ερθω να σε πλακωσω....διαβαζεις τι γραφεις?  "Καλυτερη τιμη θα παρεις εκει που θα βρεθουν τα καταλληλα ατομα"....αρα ζητας κοσμο, κεφαλα...παρατα με τωρα γιατι χανουμε Θυμός
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:06:40 μμ »

Ρε θα παρω το καραβακι και θα ερθω να σε πλακωσω....διαβαζεις τι γραφεις?  "Καλυτερη τιμη θα παρεις εκει που θα βρεθουν τα καταλληλα ατομα"....αρα ζητας κοσμο, κεφαλα...παρατα με τωρα γιατι χανουμε Θυμός
Αντωνη ο Μιχαλης θελει να πει οτι την καλυτερη τιμη θα την πετυχεις ,ως πωλητης ,σε αυτον που ειναι πιο τρελλαμενος για το συγκεκριμενο νομισμα.Οποτε ειναι θεμα timing και οχι πληθους.Μπορει σε 1000 ατομα να βρεις μια Α τιμη και μπορει σε 5 ατομα να βρεις την Α τιμη × 2 και βαλε....
Οποτε η καλυτερη πωληση ειναι να απευθυνθεις σε ατομα ταμενα σε αυτη την κατηγορια και δευτερο να εισαι τυχερος να πετυχεις τον πιο προθυμο που θα δωσει τα περισσοτερα.....
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:08:16 μμ »

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, υπάρχουν πολλοί τρελαμένοι και στο εξωτερικό.
Γιατί να τους αποκλείσεις από τη δημοπρασία ;;

Αν υπάρχουν και στην Ελλάδα, ακόμη καλύτερα.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:13:30 μμ »


Αν υπάρχουν και στην Ελλάδα, ακόμη καλύτερα.  Κλείσιμο ματιού
+10
Περα απο το οικονομικο,-το πιο βασικο απεκλεισα-  καλο ειναι να μενουν σε Ελληνες συλλεκτες......
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:21:57 μμ »

Γιατι ρε Κωστη τα χωριζεις σε 1.000 και σε 5 ? Και να μην ειναι ολοι μαζι 1.005?
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 02, 2016, 08:29:49 μμ »

Γιατι ρε Κωστη τα χωριζεις σε 1.000 και σε 5 ? Και να μην ειναι ολοι μαζι 1.005?
Σιγουρα οι 1005 και οι 5005 ειναι περισσοτεροι, αρα καλυτερες πιθανοτητες....αλλα....
Εχεις ενα νομισμα το οποιο ειναι ποθος πολλων συλλεκτων και ειναι αρκετα σκαλοπατια παραπανω απο το σπανιο-απιαστο-,θα το κανεις δημοπρασια στο ebay που θα το δουν σαφως περισσοτεροι `η θα το αναθεσεις σε εναν διεθνη οικο δημοπρασιων , με πελατεια ολη την αφροκρεμα???
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences