Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 12:32:31 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 500ευρω τέλος!!!  (Αναγνώστηκε 32471 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 31, 2016, 07:02:23 μμ »

Νομιζω οτι για τους περισσοτερους Ελληνες το προβλημα δεν ειναι αν θα εχουν 500αρικα, αλλα αν εχουν 500 ευρω.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
   xi xi 'ολα τα λεφτά
Καταγράφηκε
ΙΒΑΝ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 280


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:23:57 μμ »

κυριοι αν εχετε καταλαβοι προσπαθουν να τρομοκρατησουν τον κοσμο.[ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα]το εργο το εχουμε επανελειμενα ξαναδει.συμπερασμα οπως λενε και οι εβραιοι το ενα τριτο των οικονομιων σου καντο χρυσο.ο εχων νου νοητο.....
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:05:42 μμ »

Δεν διαφωνω με τα περι τρομοκρατησης φιλε αλλα ας αναλογιστουμε κατι που αναφερθηκε και ποιο πανω ποσοι ποια εχουν 500ευρα;;Εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα αποσυρθει ,ποιος ο λογος να υπαρχει αξια σε ενα χαρτονομισμα 500ευρω οταν ο μισθος ενος νεου παιδιου ειναι 400;;;
Ενα αλλο ειναι οτι εχουν καταχωνιαστει σε σπιτια ο χρυσος και τα 500ευρα σε ολη την Ευρωπη οταν λοιπον για παραδειγμα εχουν φυλαχθει 5 δις σε 500ευρα αυτα προκαλουν διακυμανσεις ευθραστες στις αγορες αφου δεν κυκλοφορουν στην πραγματικη οικονομια   ,δεν ειναι χρημα καθημερινο που το βαζεις στην τσεπη το πρωι και πας για καφε αρα αν το σκεφτουμε λογικα καποια στιγμη θα αποσυρθει τωρα το ποτε δεν ξερω αυτοι οι ιδιοι εχουν τα ποιο πολλα στα σεντουκια τους και αυτοι αποφασιζουν,εμενα βασικα ειδικα με το 500ευρω δεν με τρομοκρατουν  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:07:30 μμ »

Μασαει η κατσικα ταραμα;
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:14:49 μμ »

Μασαει η κατσικα ταραμα;
Φτύνει και τα κουκούτσια!  Σαρκασμός
Εδώ ταιριάζει το τραγούδι "Μην κάνεις όνειρα τρελλά"!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:26:36 μμ »

Τωρα ανοιγει αλλο θεμα.Σε ποσους απο εσας και με τη συχνοτητα χρειαστηκε το 500αρικο??
Για εμενα προσωπικα λιγες φορες που επεσε στα χερια μου, ξαναγυρισε στην τραπεζα μιας και ειναι πολυ δυσκολο να κυκλοφορισει στην αγορα.Ποιους βολευει αυτο το χαρτονομισμα??
Ποσο ασφαλεις θα αισθανονταν καποιος, να κουβαλαει στην τσεπη του ενα κομματι χαρτι με τετοια υπερ-υπεραξια??...οταν υπαρχει η πιο ασφαλεις λυση του πλαστικου χρηματος?Απορία
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:28:46 μμ »

Εγω παντως φιλε το πηρα το καλοκαιρι και πηγα σε 3 καφε που συχναζω και στα 3 τον ηπια τσαμπα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:33:05 μμ »

Εγώ έψαχνα πριν κανα δυο χρόνια να κάνω τα 50άρικα ένα 500€ για να δώσω για δώρο σε ένα γάμο, να κάνω και το κομμάτι μου  Μεγάλο χαμόγελο και δεν είχε κανένας να μου τα κάνει ακόμα και σε 2 τράπεζες που μπήκα! Κατά τα άλλα όσες φορές πέρασε απο τα χέρια μου, ποτέ δεν ήταν δικό μου, οπότε και να το αποσύρουν, σκοτίστηκα.. 
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:39:49 μμ »

Εγω παντως φιλε το πηρα το καλοκαιρι και πηγα σε 3 καφε που συχναζω και στα 3 τον ηπια τσαμπα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μη μου βάζεις ιδέες!  Σαρκασμός Πολύ καλή σκέψη!!!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:42:01 μμ »

Εγώ έψαχνα πριν κανα δυο χρόνια να κάνω τα 50άρικα ένα 500€ για να δώσω για δώρο σε ένα γάμο, να κάνω και το κομμάτι μου  Μεγάλο χαμόγελο και δεν είχε κανένας να μου τα κάνει ακόμα και σε 2 τράπεζες που μπήκα......οπότε και να το αποσύρουν, σκοτίστηκα.. 
+1
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:43:11 μμ »

Εγω παντως φιλε το πηρα το καλοκαιρι και πηγα σε 3 καφε που συχναζω και στα 3 τον ηπια τσαμπα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μη μου βάζεις ιδέες!  Σαρκασμός Πολύ καλή σκέψη!!!
Να τα λεμε και τα καλα....εκτος απο καφε μπορεις να περασεις και διοδια...... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 08:21:18 μμ »

Με πήρες στο λαιμό σου.....μου το έσπασαν  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο!!!
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 10:02:39 μμ »

http://www.skai.gr/news/finance/article/306004/germania-plafon-5000-euro-sta-metrita/
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:18:42 μμ »


Να τα λεμε και τα καλα....εκτος απο καφε μπορεις να περασεις και διοδια...... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
δεν περνάς τα διόδια, απλά καθυστερείς μέχρι να έρθει ο υπεύθυνος βάρδιας να το ελέγξει και να σημειωσει αριθμό πινακίδας... Οτιδήποτε άνω των 100€...

σε όλες τις αναπτυσσόμενες οικονομίες ένα περίπου 20% είναι και πρέπει να είναι μαύρο χρήμα! Εκεί χρησιμεύει το 500αρικο και μην σκεφτόμαστε ότι θα γίνει για να βγουν τα χρήματα που είναι κρυμμένα στην Ελλάδα... Στα φρύδια της ΕΚΤ!
Πιο πιθανό για μένα είναι να βγούμε από το ευρώ παρά να βγει το 500αρι από την κυκλοφορία...
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 04, 2016, 07:11:09 πμ »

Σιγουρα η ΕΚΤ δεν θα εβγαζε τετοια οδηγια μονο για την Ελλαδα,ανεφερα οτι η εκατοτε κυβερνηση μπορουσε να χρησιμοποιησει  αυτη την "πληροφορια" σαν οχημα.
Αφου ομως εσκασε σαν πυροτεχνημα τιποτα απο αυτα δεν ισχυει....
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences