Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 03:39:45 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: "Ανιχνευτης Χρυσου"  (Αναγνώστηκε 2423 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 17, 2012, 08:17:30 μμ »

Καλησπερα, Χριστος Ανεστη. Θα ηθελα την γνωμη σας για ανιχνευτη Χρυσου. Τι εννοω, θελω να μαθω εαν υπαρχει καποιο υλικο μεσα στο οποιο εαν συσκευασεις χρυσο να μην μπορει να ανιχνευτη απο ανιχνευτη μετταλον. Ο λογος που κανω αυτη την ερωτηση ειναι ο εξης. Ολοι εχουμε καποια χρυσα αντικειμενα μεσα στο σπιτι μας και επειδη εχω ακουσει οτι οι κλεφτες εχουν προχωρισει αρκετα με την τεχνολογια, μπαινουν στα σπιτια με ανιχνευτες και βρισκουν το χρυσο, οπου και να το εχεις κρυμενο. Λοιπον υπαρχει καποιο υλικο ωστε να φτιαξεις ενα "κουτακι", να βαλεις μεσα τα χρυσαφικα σου και να μην ανιχνευτει . . . ακουω απαντησεις απο ιδικους και μη . . . ευχαριστω. . .
Καταγράφηκε
Ευθύμης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:38:09 μμ »

Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο του σάιτ.Είμαι καινούργιος και πρώτη φορά γράφω γι'αυτό αν κάνω κάποιο λάθος συγχωρέστε με. Τώρα για την ερώτηση του φίλου , είναι πολύ δύσκολο με έναν ανιχνευτή μετάλλου να κάνεις έρευνα μέσα σε έναν χώρο που είναι γεμάτος μέταλλα ( βέργες στο μπετόν,διακοσμητικά,μεταλλικά έπιπλα κ.τ.λ.) οτιδήποτε μεταλλικό στον χώρο δημιουργεί παρεμβολές στο μηχάνημα.Όλα αυτά τα γνωρίζω λόγω της προηγούμενης εικοσιδιάχρονης εργασιακής μου εμπειρίας.Πρέπει να είναι πολύ έμπειρος ο χειριστής του μηχανήματος  και το μηχάνημα να είναι καλό και με ένα καλό μηχάνημα έχει όγκο και είναι πολύ δύσχρηστο σε μικρό χώρο. Αυτά τα λίγα για να καθυσηχάσουμε λίγο τον κόσμο. Ευθύμης 
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 07:49:50 πμ »

Σε ευχαριστούμε Ευθυμη.Ήσουνα κατατοπιστικοτατος!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences