Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:14:40 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 200 EURO 2003!!  (Αναγνώστηκε 26982 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:48:59 μμ »

Αν και αυτο το νομισμα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο απο αποψη σχεδιασμου μονο και μονο το χαμηλο τιραζ του το κανει ενδιαφερον,για οποιον φυσικα εχει να δωσει στις μερες μας κανα χιλιαρικο
εγω θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει υποψιν του σε τι τιμες κοστολογειται σημερα και δεν αναφερομαι στην δημοπρασια στο εβαυ που ζηταει 25,000$ γιατι αυτα τα λεφτα δεν τα πιανει ουτε κατα διανοια αλλα σε τιμες που το νομισμα εχει πουληθει γιατι προσωπικα οσο και αν εψαξα δεν το βρηκα πουθενα Απορία
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 25, 2012, 10:15:46 μμ »

Aν διαβασεις την αρχη του θεματος το νομισμα ξεκινησε να πουλιετε απο την Θεσσαλονικη με 7000 και σε ενα απο τα ατομα που του ειχε προταθει ημουν και εγω!!
Απλα τοτε μου φαινοταν υπερβολικο το ποσον!!
 Ειναι ακριβο? Ειναι φτηνο?Οπως το παρει ο καθενας λοιπον  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 25, 2012, 10:25:34 μμ »

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ελλειψη προσφορας ο καθενας ζηταει οσα θελει οποτε ασφαλη συμπερασματα για το τι αξιζει αυτο το νομισμα δεν μπορουν να βγουν,αυτο που θα βοηθαγε θα ηταν αν καποιος που το αγορασε να μας πει σε τι τιμη το πηρε τελικα,γιατι αλλο απλη προταση και αλλο αγορα....
οσο για τα ασημενια εγω ξερω οτι τυποθηκαν 15,000 και απο αυτα ακομα και τα μισα να βγουν στην αγορα ειναι παρα πολλα,η τιμη των 500-600 ευρω θα παει περιπατο,ολα αυτα βεβαια ειναι υποθεσεις αφου η ολη συζητηση περι διαθεσης των νομισματων στο κοινο ειναι ακομα φιλολογικη μεχρι να υπαρξουν,αν υπαρξουν,επισημες ανακοινωσεις...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 25, 2012, 10:39:14 μμ »

Γιαυτο παραπανω σας εβαλα ενα ακομη διλλημα Κλείσιμο ματιού

Φιλε μου αν πριν τεσσερα χρονια εσκαγα 7000 το νομισμα θα το ειχα στα χερια μου!!
Ερωτω:
Αξιζε?
Δεν το προσφεραν μονο σε μενα φανταζωμε.
Η αγορα τοτε ειπε οχι, καποιος ειπε ναι και το πηρε το εβαλε στο  ebay 50,000 και εψαχνε το ΔΙΕΘΝΗ κοροιδο!!
Δεν το βρηκε.
Κατεβηκε στα 25,000 και ακομη περιμενε το διεθνη κοροιδο!!
Εγω σου λεω οτι παλι δεν το βρηκε.
Τωρα επειδη εδω και ενα χρονο ακουγετε παρα πολυ η διαθεση του απο την τραπεζα παιζει το σεναριο να το <εσπρωξε> σε καποιον γυρω στα λεφτα που ΕΙΧΕ διαθεση για να μην βγει χαμενος!!
Οπως παιζει το σεναριο να το κραταει ακομη και να περιμενει να κατασταλαξει ολη αυτη η φημολογια και να το ξαναβγαλει με τρελη τιμη!!
Προσωπικα πιστευω οτι ισως το σκουντηξε σε χαμηλη τιμη στο μιλητο.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 25, 2012, 10:51:53 μμ »

Πάντως η Π.Ν.Ε. έχει ενημερωθεί από τους αρμόδιους φορείς ότι θα διατεθεί στις 20 με 25 Μαϊου.
Και αυτό έχει ανακοινωθεί στα μέλη με "επιφύλαξη".
Κυριακή κοντή γιορτή.
Η τιμή ακόμη παίζει και υπάρχουν όπως προείπα διάφορες φήμες.
Αυτά είναι τα δεδομένα έως τώρα.
Πάντως αν διατεθεί τελικά, αποκλείεται να βγει 7000 ή 5000, σίγουρα θα είναι πολύ πιο κάτω.
Αν τελικά δεν διατεθεί 25000$ δεν έδινα με τίποτα, προτιμώ να πάρω τάλιρο 44 με αυτά τα λεφτά.
Για μένα η λογική τιμή αν δεν βγουν τα υπόλοιπα είναι γύρω στα 5000 για το χρυσό και 400 για το αργυρό.
Δηλαδή αν αυτό που είναι νόμισμα 10 ετών 1000 τεμάχια έχει 25000 τότε το πενηντάρικο του 1876 πόσο πρέπει να έχει?
Μη τρελαθούμε κιόλας.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 14, 2012, 05:36:07 πμ »

Ρωτησα προ ημερων στην ΤτΕ το χρυσο 2100 με προεγγραφη απο 21 Μαιου και το ασημενιο χωρις προεγγραφη 90 ευρω. Αυτα εχουν τα αναμνηστικα  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 15, 2012, 09:46:06 μμ »

Δείτε και αυτό!!!!!! Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
http://www.electacollections.com/Ελλάδα-200-Ευρώ-χρυσό-75-χρόνια-Τράπεζα-της-Ελλάδος-2003-ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ_p-1042935.aspx?LangId=1
Τα υπόλοιπα εννοούνται!!!!!
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 16, 2012, 04:03:17 μμ »

http://www.ebay.com/itm/GREECE-200-EURO-2003-GOLD-PROOF-75th-ANNIV-BANK-OF-GREECE-RAR-/221023299953?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item337603e971
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 16, 2012, 04:05:11 μμ »

Πεφτουν οι τιμες ....... Άνεση
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 16, 2012, 04:20:59 μμ »

ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 16, 2012, 04:28:15 μμ »

Απορώ γιατί ασχολούμαστε με ένα από τα πιο άσχημα νομίσματα όλων των εποχών Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 16, 2012, 04:29:41 μμ »

αχχχ ονειρο μου απατηλο..... θα εισαι.....  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 16, 2012, 04:38:15 μμ »

Απορώ γιατί ασχολούμαστε με ένα από τα πιο άσχημα νομίσματα όλων των εποχών Απορία Απορία Απορία

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 17, 2012, 11:47:25 πμ »

Απορώ γιατί ασχολούμαστε με ένα από τα πιο άσχημα νομίσματα όλων των εποχών Απορία Απορία Απορία

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο

....συμφωνώ και επαυξάνω....!!!! το περίεργο της υπόθεσης είναι, ότι έχει μεγάλη ζήτηση από το εξωτερικό.
Φίλος συλλέκτης Έλληνας από τη Γερμανία, και επίσης φίλος συλλέκτης από Γαλλία,σκέπτονται σοβαρά....να
κάνουν το ταξίδι,ώστε να αγοράσουν από τη ΤτΕ
Προσωπικά, δεν καταλαβαίνω,γιατί τόσο ντόρος,από το εξωτερικό;;;;Θα ήθελα να μάθω αν τελικά,
κάποιος διαθέτει τα χρήματα που ζητά η ΤτΕ,αξίζει ρε παιδιά να το αγοράσουμε;;;Μήπως τα ''ξένα συμφέροντα'' για άλλη μία φορά ξέρουν κάτι περισσότερο.Το ρωτάω για κάποιον σαν και εμένα,που σκοπός μου είναι να μήν το πουλήσω την άλλη μέρα, αλλά να το κρατήσω στη συλλογή μου.
Το μεθεπόμενο σαββατοκύριακο είναι η διεθνής έκθεση συλλεκτών στην Ιταλία,κοντά στα 1300 περίπτερα!!!Να δούμε
σε τι τιμή θα βρίσκετε στους πάγκους,μία βδομάδα μετά την επίσημη κυκλοφορία;;;;;;Και το νόμισμα δεν θα είναι ακόμα διαθέσιμο.  
  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2012, 02:01:06 μμ από silahim » Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 17, 2012, 01:07:06 μμ »

Κατά τη γνώμη μου για όποιον θέλει να έχει όλα τα αναμνηστικά ελληνικά ευρώ δεν τον ενδιαφέρει αν είναι άσχημο.Θα το πάρει αν τον παίρνουν τα οικονομικά του.Πιστεύω πως κάποιοι που έχουν την οικονομική δυνατότητα να το πάρουν δεν θα το κάνουν θεωρώντας κοροϊδία την τιμή του απο την ΤΤΕ.Άλλα άσχετα με το τι λέγεται δεν νομίζω να είναι πάρα πολλοί αυτοί.Επίσης τα αναμνηστικά ευρώ εκτός απο Έλληνες συλλέκτες αφορούν και πολλούς ξένους συλλέκτες που συλλέγουν μόνο ευρώ.Πιστεύω λοιπόν πως θα εξαντληθεί σχετικά σύντομα και μετά θα ζητάει όσα θέλει ο κάθε πωλητής και έμπορος(νομίζω θα στοκάρουν κομμάτια οι έμποροι).Σίγουρα όμως δεν θα έχει τόσο μεγάλη τιμή όσο είχε μέχρι σήμερα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences