Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:12:41 πμ
Σελίδες: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 243159 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #720 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 11:51:11 μμ »


Μη σου φαίνεται παράξενο. Ανάλογα ποια κούτα έχουν ανοίξει εκείνη τη στιγμή. Δεν πάνε με τη σειρά.
Ο Μένανδρος είναι πολύ καλύτερος από τον Δημόκριτο. Προσωπική μου άποψη εκφράζω.
Επίσης αν μπορώ να θυμηθώ καλά, ο Μένανδρος είναι πρώτη φορά που παρουσιάζετε σε νόμισμα. Γενικά σε
όλο τον κόσμο.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #721 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 07:21:05 πμ »


Μη σου φαίνεται παράξενο. Ανάλογα ποια κούτα έχουν ανοίξει εκείνη τη στιγμή. Δεν πάνε με τη σειρά.
Ο Μένανδρος είναι πολύ καλύτερος από τον Δημόκριτο. Προσωπική μου άποψη εκφράζω.
Επίσης αν μπορώ να θυμηθώ καλά, ο Μένανδρος είναι πρώτη φορά που παρουσιάζετε σε νόμισμα. Γενικά σε
όλο τον κόσμο.
οχι'' σειρα αυτη'' εννουσα  την σειρα των φιλοσοφων...αλλο νουμερο 120 αλλο 1920(δεν με χαλασε) και ναι και εγω το ιδιο πιστευω για τον μενανδρο ..
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #722 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 11:01:08 πμ »

Απαξίωση δυστυχως για την κορωνίδα των εκδόσεων ...


Ο λογος που υπαρχει αυτη η "απαξιωση" ειναι επειδη πλεον επαψε να υφισταται η φουσκα υπερζητησης τους απο την Ττε επειδη καποιοι κουβαλωντας οικογενειες εβγαζαν μεροκαματα.

Θα συμφωνήσω. To νόμισμα ''απαξιώθηκε'' - προσωπικά δεν το θεωρώ απαξίωση - από αυτούς που προσέβλεπαν σε άμεσο και μάλιστα υψηλό κέρδος. Ιδιαίτερα δε από τους εμπόρους. Πιστεύω πως, αν όχι όλοι, σχεδόν όλοι όσοι ''τρόμαξαν'' να αποκτήσουν το πρώτο νόμισμα της σειράς με ''τον κακό χαμό'' που έγινε, συνεχίζουν να συλλέγουν τα συγκεκριμένα νομίσματα ανεξαρτήτου τιράζ και χωρίς άγχος.
Σε ένα άλλο επίπεδο, το τιράζ των ολοκληρωμένων σειρών δεν παύει να είναι σχετικά χαμηλό βάσει της ποσότητας του πρώτου.
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #723 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 08:32:29 μμ »


Μη σου φαίνεται παράξενο. Ανάλογα ποια κούτα έχουν ανοίξει εκείνη τη στιγμή. Δεν πάνε με τη σειρά.
Ο Μένανδρος είναι πολύ καλύτερος από τον Δημόκριτο. Προσωπική μου άποψη εκφράζω.
Επίσης αν μπορώ να θυμηθώ καλά, ο Μένανδρος είναι πρώτη φορά που παρουσιάζετε σε νόμισμα. Γενικά σε
όλο τον κόσμο.
οχι'' σειρα αυτη'' εννουσα  την σειρα των φιλοσοφων...αλλο νουμερο 120 αλλο 1920(δεν με χαλασε) και ναι και εγω το ιδιο πιστευω για τον μενανδρο ..
Μαζί πήγαμε εγώ πήρα το Νο1916
Καταγράφηκε
Incas_3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #724 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 04:26:59 μμ »

Θεσσαλονίκη δόθηκαν συνολικα μεχρι σημερα το μεσημερι, 26.θυμαμαι τι γινοταν πέρυσι τέλος αυγουστου με δελφούς και έτος φωτος και τρομαζω...δεν επιράζει λίγοι και καλοί.

υ.γ θεωρώ ότι κάποιοι απο εμάς αγοραζαν νομίσματα για τη συμπληρωση της σειρας..η φετινη όμως εικόνα αρκετων νομισματων ήταν τόσο αδιάφορη έως κακή που πολλοί απο εμας χάλασαν μέχρι και τη θεματική σειρά που ήθελαν να έχουν.εγω πάντως την τηλεόραση δεν την παίρνω για κανεναν λόγω...χαλάει την αισθητική μου!!!
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #725 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 05:35:59 μμ »

θα γράψω μία συζήτηση που είχα με τη γυναίκα μου από το τηλέφωνο,όταν την έστειλα να πάρει
τον Μένανδρο,διότι εγώ δεν μπορούσα και πραγματικά με έβαλε σε σκέψεις.
 
Την ρωτάω: όλα εντάξει το πήρες; ρε σύ αυτό είναι ίδιο με το περσινό!!! μήπως έχουν κάνει λάθος
και βάλαν το περσινό στο κουτί;;

Και ο ''νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω''



Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #726 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 06:56:22 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Είσαι Θεός!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #727 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:14:25 μμ »

θα γράψω μία συζήτηση που είχα με τη γυναίκα μου από το τηλέφωνο,όταν την έστειλα να πάρει
τον Μένανδρο,διότι εγώ δεν μπορούσα και πραγματικά με έβαλε σε σκέψεις.
 
Την ρωτάω: όλα εντάξει το πήρες; ρε σύ αυτό είναι ίδιο με το περσινό!!! μήπως έχουν κάνει λάθος
και βάλαν το περσινό στο κουτί;;

Και ο ''νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω''

με ποιο π.χ?


Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #728 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 07:40:31 πμ »

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Είσαι Θεός!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ηλία, αυτός δεν παίζεται. Είναι "άπαικτος" και απρόβλεπτος.   Σαρκασμός  Την Τρίτη μου είπε δεν θα πάει και την Τετάρτη, λέει, έστειλε την γυναίκα του!
Πράγματι την Τετάρτη είχε πολλές γυναίκες στην ΤτΕ. Και νεαρές και μερικές... ηλικιωμένες.
Βρε, μήπως μαζί με τη γυναίκα σου, έστειλες και τη μητέρα σου;  Απορία Σαρκασμός
Αν ναι, τις είδα μαζί με τον Μιχάλη.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #729 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 08:46:34 πμ »

Θαναση δέν μπορεί να αντισταθεί στο πρόγραμμα αλλά μου αρέσει που τρέχει η σύζυγός του για αυτόν! Φαντάζομαι πόσο τον αγαπάει!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #730 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 08:49:46 πμ »

Θαναση δέν μπορεί να αντισταθεί στο πρόγραμμα αλλά μου αρέσει που τρέχει η σύζυγός του για αυτόν! Φαντάζομαι πόσο τον αγαπάει!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το δίκιο του δεν μπορούμε να το αρνηθούμε. Είναι αγαπησιάρης και πολύ μάλιστα στο ασθενές φύλο!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #731 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 11:16:39 πμ »


Μη σου φαίνεται παράξενο. Ανάλογα ποια κούτα έχουν ανοίξει εκείνη τη στιγμή. Δεν πάνε με τη σειρά.
Ο Μένανδρος είναι πολύ καλύτερος από τον Δημόκριτο. Προσωπική μου άποψη εκφράζω.
Επίσης αν μπορώ να θυμηθώ καλά, ο Μένανδρος είναι πρώτη φορά που παρουσιάζετε σε νόμισμα. Γενικά σε
όλο τον κόσμο.
Συμφωνώ, Μιχάλη. Αποψη ταυτόσημη και με τον έτερο συνονόματό σου για την καλαισθησία.
Επίσης συμφωνώ με την πρώτη σου παράγραφο. Οσο περνούσε η ώρα τόσο κατέβαινε ο αριθμός πιστοποιητικού!
Δεν έβαλε όμως κανείς φωτογραφία και θα ανεχτείτε τα χάλια μου.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #732 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:11:01 μμ »

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Είσαι Θεός!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ηλία, αυτός δεν παίζεται. Είναι "άπαικτος" και απρόβλεπτος.   Σαρκασμός  Την Τρίτη μου είπε δεν θα πάει και την Τετάρτη, λέει, έστειλε την γυναίκα του!
Πράγματι την Τετάρτη είχε πολλές γυναίκες στην ΤτΕ. Και νεαρές και μερικές... ηλικιωμένες.
Βρε, μήπως μαζί με τη γυναίκα σου, έστειλες και τη μητέρα σου;  Απορία Σαρκασμός
Αν ναι, τις είδα μαζί με τον Μιχάλη.

Την Πέμπτη πήγε,όχι τη τετάτρη. Και πήρα και μία τηλεόραση ακόμα.  Μεγάλο χαμόγελο
θα γράψω μία συζήτηση που είχα με τη γυναίκα μου από το τηλέφωνο,όταν την έστειλα να πάρει
τον Μένανδρο,διότι εγώ δεν μπορούσα και πραγματικά με έβαλε σε σκέψεις.
 
Την ρωτάω: όλα εντάξει το πήρες; ρε σύ αυτό είναι ίδιο με το περσινό!!! μήπως έχουν κάνει λάθος
και βάλαν το περσινό στο κουτί;;

Και ο ''νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω''

με ποιο π.χ?



δεν έχει σημασία.......σημασία έχει ότι τα αργυρά με τους Αρχαίους έχει φτάσει σε ένα τέλμα.
Έχει αρχίσει να κουράζει. Πιάνεις αυτό που θέλω να πώ. Κλείσιμο ματιού
   
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #733 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 03:35:27 μμ »

Ο καλός μου φίλος, έκανε σήμερα τον κόπο και μου έφερε και το mini gold που μου έλειπε.
Βαγγέλη σ' ευχαριστώ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #734 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 11:29:37 μμ »

silahim..δεν έχει σημασία.......σημασία έχει ότι τα αργυρά με τους Αρχαίους έχει φτάσει σε ένα τέλμα.
Έχει αρχίσει να κουράζει. Πιάνεις αυτό που θέλω να πώ.  Κλείσιμο ματιού


νομιζω γουστα ειναι αυτα δλδ λιγους ακομα σημαντικους πιστευω οτι μας παιρνει ακομα..απλα νομιζω οτι θα θελαμε κατι με αλλο θεμα καινουριο(οχι αυτα τα 6 ευρα που και να τα λιωσουν ολα και γινουν σπανια hεστηκα)ο καθενας εδω μπορει να πει το δικο του..εγω π.χ. θα θελα πιο ελευθερο θεμα στους καλλιτεχνες μας και επισης να καναμε και καθε χρονο ψηφοφορια σε διαγωνισμο σχεδιων...(οπως μαλτα νομιζω)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences