Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 04:36:26 πμ
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 245050 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #465 στις: Ιούνιος 21, 2016, 04:45:47 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

Θα σου πω δική μου εμπειρία..

Πάω στη τράπεζα 5.00 η ώρα γιατί είχα σκοπό να είμαι από τους πρώτους και να φύγω γρήγορα για να πάω στη δουλειά. Βλέπω απ' έξω 3 άτομα... Χαρά εγώ τώρα που πρόλαβα!!! Πάω να πάρω χαρτάκι και μου δίνει το 85!!! Επειδή τους ήξερα αυτούς που τα μοίραζαν υπέθεσα ότι όντως τα δίνουν σωστά τα νούμερα. Πήρα το αμάξι μου, και έφυγα για το σπίτι και μετά δουλειά! Δεν ξανα πήγα στη τράπεζα.

Βάζω λοιπόν τον εαυτό μου σε κάποιον που πήγε και πήρε νούμερο 85 και είχε απ' έξω 3 άτομα... τι θα σκεφτεί; Δεν θα σκεφτεί ότι τα έχουν κρατήσει τα νούμερα για άλλους;

Ρωτάω τώρα.. Δεν μπορούμε και εμείς να κάνουμε ότι κάνουν σε όλο το κόσμο σε όλες τις αντίστοιχες περιστάσεις; Να κάτσουμε σε μία σειρά μέχρι να ανοίξει η τράπεζα; Γιατί το βρίσκεται παράλογο;


Φέτος δεν έχω πάει καμία φορά, στις 24 θα κάνω σεφτέ Κλείσιμο ματιού.... Μέχρι και πέρσι ει μουν απο τους πρώτους , πήγαινα γύρο στις 6 παρα τέταρτο ( για να προλαβαίνω τους πολλούς απο το μετρο ), και πάντα ει μουν μέσα στην δεύτερη 20αδα . τώρα, 5 το πρωί και 85 νούμερο , με τα περσινά κριτήρια είναι αδύνατον!!! και το λέω με σιγουριά γιατί ει μουν εκεί  σε όλες!!! αν έγινε κάτι τέτοιο φέτος, σίγουρα έγινε ρεμούλα Άνεση , και καλά κάνεις και το αναφέρεις!

Οπότε καλά έκαναν και καταργούν τα χαρτάκια, γιατί τελικά κάποιος κάνει ότι θέλει! Ίσως δεν με χώνευε λοιπόν αυτός που τα μοίραζε;
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #466 στις: Ιούνιος 21, 2016, 06:02:59 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

Θα σου πω δική μου εμπειρία..

Πάω στη τράπεζα 5.00 η ώρα γιατί είχα σκοπό να είμαι από τους πρώτους και να φύγω γρήγορα για να πάω στη δουλειά. Βλέπω απ' έξω 3 άτομα... Χαρά εγώ τώρα που πρόλαβα!!! Πάω να πάρω χαρτάκι και μου δίνει το 85!!! Επειδή τους ήξερα αυτούς που τα μοίραζαν υπέθεσα ότι όντως τα δίνουν σωστά τα νούμερα. Πήρα το αμάξι μου, και έφυγα για το σπίτι και μετά δουλειά! Δεν ξανα πήγα στη τράπεζα.

Βάζω λοιπόν τον εαυτό μου σε κάποιον που πήγε και πήρε νούμερο 85 και είχε απ' έξω 3 άτομα... τι θα σκεφτεί; Δεν θα σκεφτεί ότι τα έχουν κρατήσει τα νούμερα για άλλους;

Ρωτάω τώρα.. Δεν μπορούμε και εμείς να κάνουμε ότι κάνουν σε όλο το κόσμο σε όλες τις αντίστοιχες περιστάσεις; Να κάτσουμε σε μία σειρά μέχρι να ανοίξει η τράπεζα; Γιατί το βρίσκεται παράλογο;


Φέτος δεν έχω πάει καμία φορά, στις 24 θα κάνω σεφτέ Κλείσιμο ματιού.... Μέχρι και πέρσι ει μουν απο τους πρώτους , πήγαινα γύρο στις 6 παρα τέταρτο ( για να προλαβαίνω τους πολλούς απο το μετρο ), και πάντα ει μουν μέσα στην δεύτερη 20αδα . τώρα, 5 το πρωί και 85 νούμερο , με τα περσινά κριτήρια είναι αδύνατον!!! και το λέω με σιγουριά γιατί ει μουν εκεί  σε όλες!!! αν έγινε κάτι τέτοιο φέτος, σίγουρα έγινε ρεμούλα Άνεση , και καλά κάνεις και το αναφέρεις!

Οπότε καλά έκαναν και καταργούν τα χαρτάκια, γιατί τελικά κάποιος κάνει ότι θέλει! Ίσως δεν με χώνευε λοιπόν αυτός που τα μοίραζε;


Τι να πω τώρα? , αν έγινε αυτό πέρσι Απορία...... θα πάω 5 το πρωί και θα μου δώσουν 85 νούμερο  Γλώσσα , και έξω από την τράπεζα εκείνη την ώρα , 4-5 άτομα ( δεν είναι παραπάνω ) , θα γελάσει κάθε πικραμένος Άνεση . Αύριο θα έρθεις? Αν κάνουνε ουρά, θα φτάσει μέχρι το σύνταγμα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο   
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #467 στις: Ιούνιος 21, 2016, 07:53:00 μμ »

Η πλάκα είναι ότι τους δικαιολογούσα και στη γυναίκα μου που μου έλεγε ότι δεν είναι δυνατόν! Ότι τάχα ήρθαν πρωί, πήραν το χαρτάκι και ξανα πήγαν στο σπίτι τους... Δεν θα ξανά έρθω, μιας και δεν με συμφέρει. Θα χάσω 2 ώρες δουλειά (14ευρώ) +βενζίνη + ταλαιπωρία + τα νεύρα με τους μακάκες της ΤΤΕ και το χαμό που θα γίνει... Ενώ με 15 ευρώ συν θα τα έχω σπίτι.

Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #468 στις: Ιούνιος 21, 2016, 07:59:22 μμ »

Έχεις τα δίκια σου Σφραγισμένα χείλη, εγώ αντέχω ακόμα Χαμόγελο, άσε που κάνω κέφι κάτι τέτοιες φάσεις, Ψοφάω για φασαρία  Άνεση
Με βοηθάει και το κυλιόμενο ωράριο, στις 24/6 ξεκινάω τις νύχτες , οπότε το πρωί στο ΙΚΑ στην ουρά  χα χα ..
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #469 στις: Ιούνιος 22, 2016, 09:32:32 πμ »



εγώ πάντως είχα νούμερο 83-4 αν θυμάμαι καλά και μέσα πήρα το 134
Στο μίνι χρυσό και στο μπλίστερ,θα πάω στις 11 η ώρα και ότι κάτσει.......
πιστεύω ότι θα φτάσουν για όλους.

Πολύ γρήγορα ξεχνάς εσύ και αντί για Χαλκίδα θα ψάχνεις Χαλκιδική τα μελίσσια σου!  Σαρκασμός Σαρκασμός
Είχες το 85. Και για το σιγουρέψεις είχα το αντίστροφο ήτοι το 58. Τώρα θυμήθηκες;


καλά εντάξει. 1-2 νούμερα έπεσα έξω!!! Μεγάλο χαμόγελο
μακάρι να ήμουν Χαλκιδική.........θα έκανα και τα μπάνια μου. Κλείσιμο ματιού
Β.Ευβοια βρίσκονται. Στα έλατόπευκα.
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #470 στις: Ιούνιος 22, 2016, 11:14:49 πμ »

Καλημερα στην μεγαλη παρεα μετα απο καιρο............
παντως γιατην παρασκευη δεν νομιζω να υπαρχει τοσος πολύ κοσμος.....χαλαρα τα βλεπω τα πραγματα.
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #471 στις: Ιούνιος 23, 2016, 08:24:07 πμ »

Και ο Ποσειδώνας με διάθεση στις 7 Ιουλίου!  1200 κομμάτια.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #472 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:56:33 πμ »

kalhmera. δεν μπορεσα να πάω σήμερα. απο κοσμο τι είχε;
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #473 στις: Ιούνιος 24, 2016, 08:33:48 πμ »

Κάνας πρωινός να μας πει κι εμάς που δεν πήγαμε ακόμα τι γίνεται ?
Αφήσατε τίποτε Απορία
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #474 στις: Ιούνιος 24, 2016, 08:41:01 πμ »

καλά δεν πιστευω να εξαντλήθηκαν απο την πρώτη μέρα τόσα κομμάτια, δηλαδή ήμαρτον  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Incas_3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #475 στις: Ιούνιος 24, 2016, 08:45:09 πμ »

Καλημέρα,Θεσσαλονική 23 ατομα..δικαιουμασταν 50 τμχ σε πρωτη φαση..οποτε ουτε το 50% δεν καλυφθηκε το πρωι...αντιστοιχα περσι μέσα στο κατακαλοκαιρο είχε 85 ατομα και δεν εφταναν...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #476 στις: Ιούνιος 24, 2016, 09:34:28 πμ »

Καλημέρα,Θεσσαλονική 23 ατομα..δικαιουμασταν 50 τμχ σε πρωτη φαση..οποτε ουτε το 50% δεν καλυφθηκε το πρωι...αντιστοιχα περσι μέσα στο κατακαλοκαιρο είχε 85 ατομα και δεν εφταναν...

Όμως δεν πήρε ο καθένας από 1 κομμάτι. Πολλοί πήραν παραπάνω... οπότε σαν τεμάχια έφυγαν σίγουρα 50...
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #477 στις: Ιούνιος 24, 2016, 09:47:05 πμ »

Καλημερα Χαμόγελο ,Στην Αθήνα 8 η ώρα είχε νούμερο γύρω στο 75 όταν κατεβήκανε τα κάγκελα. Λίγος ο κόσμος σχετικά με άλλα μίνι. Παίζει να μείνουν και για άλλες μέρες. Από ευτράπελα μόνο ένας γελοίος ήρθε 8 παρά(πήρε νούμερο, τον είδαν αρκετοί) και μετά χώθηκε με την δεύτερη δεκάδα μην χάσει ( το γίδι ),πήγε μπροστά πήρε νούμερο(15 αν δεν κάνω λάθος) και τον άκουσα να λέει " δεν ισχύουν τα νούμερα που μοιράζετε μεταξύ σας , και οποίος πάρει χαρτάκι από εδώ ισχύει " .Έφαγε το κράξιμο του, και την κοπάνισε, αφού έδωσε το 15 που είχε στερήσει απο κάποιον συλλέκτη σε άλλον.. μονο και μόνο να κάνει φασαρία .....το γίδι!!. Τελος πάντων(συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες Κλείσιμο ματιού )κατά τα άλλα δεν νομίζω να είχε κάτι άλλο. Σίγουρα θα μείνουν και για άλλες μέρες κομμάτια οπότε δεν υπήρχε και λόγος για εντάσεις....
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #478 στις: Ιούνιος 24, 2016, 09:53:22 πμ »

75 όταν κατέβηκαν τα καγκελα; αυτα ειναι. χαλαρα για μερικες μερουλες δηλαδη.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #479 στις: Ιούνιος 24, 2016, 09:57:47 πμ »

Σίγουρα θα υπάρχουν , αλλά όσοι το θέλουν ας μην το αμελήσουν και πολύ Κλείσιμο ματιού , θυμάμαι Στριφογύρισμα ματιών στην Τίρυνθα , δούλευα απο νύχτα και έφτασα τράπεζα 7 και μισή. Είχα πάρει τότε  το 75 νούμερο Άνεση, κουτούλαγα στις καρέκλες μέχρι να έρθει η σειρα μου Μεγάλο χαμόγελο...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences