Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:26:03 μμ
Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 243242 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 20, 2016, 06:35:05 μμ »

Αν βάζουν έναν δικό τους, απο το προσωπικό τους (της τράπεζας_)......να μοιράζει τα χαρτάκια, πάλι θα λέει ο κάθε μπαγλαμάς ότι δεν τηρείται σειρά?
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 20, 2016, 06:45:20 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Κατηγορηματικά, δεν έχουν κανένα δίκιο. Στην Θεσσαλονίκη κάνουμε κάτι αντίστοιχο και όχι μόνο το δέχονται, αλλά στο τέλος μας ευχαριστούν κιόλας. Υπάρχει βέβαια μια διαφορά, αφού είμαστε λίγα άτομα (από 30 - 50) και καταγράφονται όλοι σε φύλλο που παραδίδεται στις υπαλλήλους οι οποίες το τηρούν ευλαβικά. Ετσι τελειώνουμε γρήγορα και οι υπάλληλοι συνεχίζουν αναπόσπαστοι τη δουλειά τους.
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 839


Προφίλ
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 20, 2016, 06:50:41 μμ »

Και στο άλλο ασημένιο ,όπως και στο Δημοκριτο θα έχει για όλους , όποια ωρα και μερα κι αν παμε
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 20, 2016, 07:11:53 μμ »

Τι ζόρι τραβάνε δεν μπορώ να καταλάβω  Θυμός, τι πρόβλημα υπήρχε δηλαδή με το παλαιό τρόπο. Αυτά για ρεμούλες με τα νούμερα είναι τρίχες, απο τα 100 άτομα αν υπήρχε ένας που δημιουργούσε πρόβλημα, και αυτός γιατί δεν του δίνανε επιπλέον νούμερο  Κλείσιμο ματιού. Του χαλάει που κάτι δούλευε σωστά, χωρίς την παρουσία τους, δεν την θέλουν την ομαλότητα , τους ευχαριστεί το μπάχαλο,(για να κάνουν τις κομπίνες τους από μέσα  Γλώσσα), να μοιράζονται μεταξύ τους τα καλά κομμάτια, και εμείς να τρωγόμαστε από έξω,να μην ασχολούμαστε μαζί τους , και να τους θεωρούμε απαραιτήτους να μας χωρίσουν τον σανό..... 
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:08:08 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

Θα σου πω δική μου εμπειρία..

Πάω στη τράπεζα 5.00 η ώρα γιατί είχα σκοπό να είμαι από τους πρώτους και να φύγω γρήγορα για να πάω στη δουλειά. Βλέπω απ' έξω 3 άτομα... Χαρά εγώ τώρα που πρόλαβα!!! Πάω να πάρω χαρτάκι και μου δίνει το 85!!! Επειδή τους ήξερα αυτούς που τα μοίραζαν υπέθεσα ότι όντως τα δίνουν σωστά τα νούμερα. Πήρα το αμάξι μου, και έφυγα για το σπίτι και μετά δουλειά! Δεν ξανα πήγα στη τράπεζα.

Βάζω λοιπόν τον εαυτό μου σε κάποιον που πήγε και πήρε νούμερο 85 και είχε απ' έξω 3 άτομα... τι θα σκεφτεί; Δεν θα σκεφτεί ότι τα έχουν κρατήσει τα νούμερα για άλλους;

Ρωτάω τώρα.. Δεν μπορούμε και εμείς να κάνουμε ότι κάνουν σε όλο το κόσμο σε όλες τις αντίστοιχες περιστάσεις; Να κάτσουμε σε μία σειρά μέχρι να ανοίξει η τράπεζα; Γιατί το βρίσκεται παράλογο;
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #440 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:14:19 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Κατηγορηματικά, δεν έχουν κανένα δίκιο. Στην Θεσσαλονίκη κάνουμε κάτι αντίστοιχο και όχι μόνο το δέχονται, αλλά στο τέλος μας ευχαριστούν κιόλας. Υπάρχει βέβαια μια διαφορά, αφού είμαστε λίγα άτομα (από 30 - 50) και καταγράφονται όλοι σε φύλλο που παραδίδεται στις υπαλλήλους οι οποίες το τηρούν ευλαβικά. Ετσι τελειώνουμε γρήγορα και οι υπάλληλοι συνεχίζουν αναπόσπαστοι τη δουλειά τους.
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

θανάση εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου , θυμάσαι τι έγινε πέρυσι με τα 2 ευρά τα προοφ και τα coincard?
ήμουν εκεί στις 6:20 και στην λίστα ήταν 40 άτομα γραμμένα, από τους οποιους στην τράπεζα εκεινη την ωρα το πολύ να ήταν 15 ατόμα (τα μέτρησα), ταχα πήγαν για καφέ, μετα μην λεω ονοματα ενας πηρε τουλαχιστον 8-10 τεμάχια προοφ, γιατι να γινεται αυτό και εγώ που θέλω ενα τεμάχιο να μην μπορώ να παρω? αν το διορθωσατε μετα δεν ξέρω.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:36:41 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

Θα σου πω δική μου εμπειρία..

Πάω στη τράπεζα 5.00 η ώρα γιατί είχα σκοπό να είμαι από τους πρώτους και να φύγω γρήγορα για να πάω στη δουλειά. Βλέπω απ' έξω 3 άτομα... Χαρά εγώ τώρα που πρόλαβα!!! Πάω να πάρω χαρτάκι και μου δίνει το 85!!! Επειδή τους ήξερα αυτούς που τα μοίραζαν υπέθεσα ότι όντως τα δίνουν σωστά τα νούμερα. Πήρα το αμάξι μου, και έφυγα για το σπίτι και μετά δουλειά! Δεν ξανα πήγα στη τράπεζα.

Βάζω λοιπόν τον εαυτό μου σε κάποιον που πήγε και πήρε νούμερο 85 και είχε απ' έξω 3 άτομα... τι θα σκεφτεί; Δεν θα σκεφτεί ότι τα έχουν κρατήσει τα νούμερα για άλλους;

Ρωτάω τώρα.. Δεν μπορούμε και εμείς να κάνουμε ότι κάνουν σε όλο το κόσμο σε όλες τις αντίστοιχες περιστάσεις; Να κάτσουμε σε μία σειρά μέχρι να ανοίξει η τράπεζα; Γιατί το βρίσκεται παράλογο;


Φέτος δεν έχω πάει καμία φορά, στις 24 θα κάνω σεφτέ Κλείσιμο ματιού.... Μέχρι και πέρσι ει μουν απο τους πρώτους , πήγαινα γύρο στις 6 παρα τέταρτο ( για να προλαβαίνω τους πολλούς απο το μετρο ), και πάντα ει μουν μέσα στην δεύτερη 20αδα . τώρα, 5 το πρωί και 85 νούμερο , με τα περσινά κριτήρια είναι αδύνατον!!! και το λέω με σιγουριά γιατί ει μουν εκεί  σε όλες!!! αν έγινε κάτι τέτοιο φέτος, σίγουρα έγινε ρεμούλα Άνεση , και καλά κάνεις και το αναφέρεις!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:37:01 μμ »

Διονύση μου και Μιχάλη μου, το ίδιο θα γίνει. Θα πας στις 5 το πρωί να στηθείς στην ουρά και θα σου πούνε "είναι άλλοι ογδόντα μπροστά, που πήγαν για κατούρημα".
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:41:42 μμ »

Νομίζω ότι έχουν και κάποιο δίκιο...
Κατηγορηματικά, δεν έχουν κανένα δίκιο. Στην Θεσσαλονίκη κάνουμε κάτι αντίστοιχο και όχι μόνο το δέχονται, αλλά στο τέλος μας ευχαριστούν κιόλας. Υπάρχει βέβαια μια διαφορά, αφού είμαστε λίγα άτομα (από 30 - 50) και καταγράφονται όλοι σε φύλλο που παραδίδεται στις υπαλλήλους οι οποίες το τηρούν ευλαβικά. Ετσι τελειώνουμε γρήγορα και οι υπάλληλοι συνεχίζουν αναπόσπαστοι τη δουλειά τους.
Δηλαδή, ρε Διονύση, τι τους πείραζε που τα άτομα έμπαιναν 10 - 10 και ο καθένας έπαιρνε από το μηχάνημα τον αριθμό που είχε από έξω; Υπήρχε μία τάξη και την διέλυσαν. Να δούμε τι θα γίνει στο άλλο ασημένιο.

θανάση εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου , θυμάσαι τι έγινε πέρυσι με τα 2 ευρά τα προοφ και τα coincard?
ήμουν εκεί στις 6:20 και στην λίστα ήταν 40 άτομα γραμμένα, από τους οποιους στην τράπεζα εκεινη την ωρα το πολύ να ήταν 15 ατόμα (τα μέτρησα), ταχα πήγαν για καφέ, μετα μην λεω ονοματα ενας πηρε τουλαχιστον 8-10 τεμάχια προοφ, γιατι να γινεται αυτό και εγώ που θέλω ενα τεμάχιο να μην μπορώ να παρω? αν το διορθωσατε μετα δεν ξέρω.


Στα προυφ 6 και 20 ναι ήμασταν γύρο στα 10-12 άτομα στο καφέ δίπλα στον ταρασουλεα. Και το πιο πιθανό να είμαστε εκεί και στις 24  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:43:02 μμ »


θανάση εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου , θυμάσαι τι έγινε πέρυσι με τα 2 ευρά τα προοφ και τα coincard?...

Μου θύμισες το ανέκδοτο με το Εβραίο. Μια φορά ήρθες στην Τράπεζα και ξέρεις γιατί έγινε αυτό. Είχε έρθει και ο άλλος ο γνωστός... Κλείσιμο ματιού για τους επίσης γνωστούς λόγους. Αλλη η περίπτωση στην Αθήνα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 20, 2016, 08:46:53 μμ »

δεν εγινε πρωτη φορά αυτο που αναφέρω, γραφονται στην λιστα ατομα χωρις να βρισκονται εκεί, αλλοι τα γράφουν για αυτούς. και μετα τα παιρνουν διπλα και τριπλα εμποροι για να πουλήσουν,για θεσσαλονίκη μιλάω
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 20, 2016, 09:17:24 μμ »

Σε όλα που έχω πάρει ανελιπέστατα τα τελευταία 4 χρόνια.....δεν μου έχει τύχη κάτι αντίστοιχο.
όσα άτομα βρίσκω απ εξω, πέρνω και το άντιστοιχο νούμερο.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 20, 2016, 09:45:47 μμ »

Σε όλα που έχω πάρει ανελιπέστατα τα τελευταία 4 χρόνια.....δεν μου έχει τύχη κάτι αντίστοιχο.
όσα άτομα βρίσκω απ εξω, πέρνω και το άντιστοιχο νούμερο.


+1  Χαμόγελο       Και πιο είναι το θέμα της συζητήσεως? ποσά μοιράζονται μεταξύ τους , γιατί δεν βάζουν και άλλο ταμείο ? γιατι δεν δίνουν περισσότερα στους συλλέκτες?  κλπ..... ενώ τώρα θα τρωγόμαστε από έξω και δεν θα ασχολούμαστε μαζί τους  Κλείσιμο ματιού Γλώσσα...
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #448 στις: Ιούνιος 20, 2016, 09:58:19 μμ »

Τώρα για να πάρεις νόμισμα θα θέλει άδεια από την δουλειά.
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #449 στις: Ιούνιος 20, 2016, 10:16:28 μμ »

Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το θέμα της συζήτησης.
Η ανακοίνωση βγήκε στις 30/5
Στις 31/5 που δόθηκε ο Δημόκριτος, η διαδικασία μια χαρά κύλησε τόσο με τα έξω χαρτάκια όσο και με τα μέσα.
Αν αυτή τη φορά υπάρξουν "Μογγόλοι" και "Ούνοι", στο χέρι μας είναι να τους περιορίσουμε οι υπόλοιποι έλλογοι, που θα είμαστε και περισσότεροι (θέλω να πιστεύω)!!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences