Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:06:22 μμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 243103 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Μάρτιος 27, 2016, 11:33:28 μμ »

Καλα στο niue εχουν βγαλει απο ντοναλντ ντακ κ γκουφι μεχρι τον αγ.σπυριδωνα και τον ποσειδωνα δεν σε αφηνουν ουτε να πρωτοτυπησεις πια. Γλώσσα
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Μάρτιος 28, 2016, 03:52:50 μμ »

Νόμισμα με τον Χάρο δεν έχει σκεφτεί να βγάλει κανένας!!!
TUVALU ΑΔΗΣ....
Καταγράφηκε
hellor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Μάρτιος 28, 2016, 04:05:42 μμ »

Υπάρχει κάποια νεότερη πληροφορία για το πρόγραμμα του 2016; Τηλέφωνα δε σηκώνουν πλέον και, ενώ στις 07/03 μου είπαν οτι σε 10-15 μερες θα ανακοινωθεί, ακόμη τιποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένουν αφού τα έχουν όλα έτοιμα.  Απορία Θυμός
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Μάρτιος 28, 2016, 05:06:17 μμ »

Μια ερωτηση για τον κ.Σταματοπουλο για τα 2ευρα αναμν....θα ειναι το θεμα ενα απο αρχαια ελλαδα και το αλλο νεοτερη?
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Μάρτιος 28, 2016, 05:10:53 μμ »

Τα θέματα της θρησκείας είναι λεπτά,και ότι έχει ονομαστική αξία μπορεί να μην προσκρούει σ´εμας αλλά στους ίδιους του λειτουργούς της θρησκείας. Εδώ παρεξηγούν οι διάφοροι καρακλοκιάνταυροι πράγματα ήσονος σημασίας πάνω στα νομίσματα και θα τους βάλω να σκίζουν ιμάτια πάνω στα εικαστικά μου δημιουργήματα; Αν ξέρατε το τι αντιμετωπίζω με τους διάφορους "ειδικούς" και ξερόλες θ´ανατριχιάζατε!!!
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Μάρτιος 28, 2016, 05:20:25 μμ »

Απαντώ και στον φίλο για την ερώτηση για τα δίευρα.Δυστυχώς δεν μπορώ ν´αποκαλύψω γιατί δεσμεύομαι από το απόρρητο της εργασιακής μου σύμβασης! Αλλά ή υπομονή τις περισσότερες φορές ανταμείβεται δεόντως!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Μάρτιος 28, 2016, 05:36:51 μμ »

...Δυστυχώς δεν μπορώ ν´αποκαλύψω γιατί δεσμεύομαι από το απόρρητο της εργασιακής μου σύμβασης! ...
Σωστό και σεβαστό. Δεν σας επιρρίπτει κανένας καμιά μομφή και σίγουρα είναι πολύ διακριτή η θέση σας από το Προσωπικό του ΓΛΚ. Πως το βλέπετε όμως να τελειώνει ο Μάρτιος και να μην έχει ανακοινωθεί ακόμη το Πρόγραμμα; Ούτε το Αγιο δισκοπότηρο να ήταν!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Μάρτιος 28, 2016, 07:16:34 μμ »

Υπάρχει κάποια νεότερη πληροφορία για το πρόγραμμα του 2016; Τηλέφωνα δε σηκώνουν πλέον και, ενώ στις 07/03 μου είπαν οτι σε 10-15 μερες θα ανακοινωθεί, ακόμη τιποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένουν αφού τα έχουν όλα έτοιμα.  Απορία Θυμός

Εγω που τους πηρα την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν παλι τα ιδια 'τιποτα ανακοινωσιμο' και οταν τους υπενθυμισα τι ειχαν πει, δηλαδη οτι θα εχουμε νεα σε 10-15 μερες μου ειπαν οτι αυτο το λενε ετσι προσεγκιστικα και να μην το δενουμε και κομπο. Οπως καταλαβα δηλαδη εννοουν μην μας παιρνετε καθε μερα αλλα καθε 15 μερες να σας λεμε ξαναπαρτε μας σε αλλες 15 μερες!!! Σαρκασμός Μην το ψαχνεις, δεν βρισκεις ακρη. Το θεμα παντως ειναι παλι γραφειοκρατικο απο οτι καταλαβα και εχει να κανει με υπογραφες υπουργων για το νομισματικο προγραμμα.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Μάρτιος 28, 2016, 07:43:43 μμ »

κ.Σταματοπουλε αν ειχατε ελευθερο θεμα και σχεδιο θα μπορουσατε να μας πειτε ενα (γενικα)στοιχειο που θα βαζατε στο νομισμα η' μεταλλιο?...ελευθερο 100%
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Μάρτιος 28, 2016, 07:51:46 μμ »

το 2 ευρω του 2015 που απτο'' οχι'' μετατραπηκε σε Λουης...ειχατε ετοιμο σχεδιο του οχι και βιαστηκατε για τον λουη?
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #115 στις: Μάρτιος 28, 2016, 08:48:18 μμ »

περιμένουν την αξιολόγηση κι αυτοι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Μάρτιος 28, 2016, 08:56:45 μμ »

"Νόμισμα με τον Χάρο δεν έχει σκεφτεί να βγάλει κανένας!!!"
Γιώργο έγραψες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το πιο αποτυχημένο νόμισμα δεν θα το ακουμπάει κανείς   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Για απεικόνιση ιερών προσώπων στα νομίσματα , νομίζω πως το Βυζάντιο πέρασε.
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Μάρτιος 28, 2016, 09:53:30 μμ »

κ.Σταματοπουλε αν ειχατε ελευθερο θεμα και σχεδιο θα μπορουσατε να μας πειτε ενα (γενικα)στοιχειο που θα βαζατε στο νομισμα η' μεταλλιο?...ελευθερο 100%
[/quote
Δεν κατανοώ πλήρως την ερωτησή σου,αλλά τα θέματα συν αποφασίζονται από την τράπεζα και το υπουργείο οικονομικών.Εγω προσωπικά δεν κατέχω θέση ευθύνης για να επιβάλω τη γνώμη μου. Τώρα εάν φιλοτεχνούςα ένα νόμισμα με θέμα που να εκφράζει εμένα προσωπικά και πολλούς άλλους συνέλληνες,θα είχα απολυθεί ίσως από την τράπεζα!!!!!!!
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Μάρτιος 28, 2016, 10:06:57 μμ »

Παιδια κανενα προσπεκτ απο το νομισματικο προγραμμα του2015 με τα εξοδα δικα μου γιατι εδω στην επαρχια δεν φτανει ΤΙΠΟΤΑ!!!!
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 28, 2016, 10:12:44 μμ »

Όσον αφορά την πλήρη και ελεύθερη έκφραση μέσω της Τέχνης αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο κεφάλαιο το οποίο θα σας το αναλύσω όταν παρουσιάσω την ατομική έκθεση γλυπτικής που ετοιμάζω το τελευταίο διάστημα,που δεν θα χρειάζεται να περάσει από κάποια επιτροπή δεοντολογίας γιατί γίαυτην θα έχω ΕΓΩ τη θέση ευθύνης! Πιστεύω προσωπικά ότι χωρίς ελεύθερη έκφραση κανείς δεν είναι ολοκληρωμένος καλλιτέχνης Καλάείναι τα νομίσματα αλλά έχω ανάγκη για κάτι περισσότερο.Βέβαια πρέπει να γνωρίζετε ότι ακόμα και το κάθε νόμισμα παρά την εξαρτημένη εργατική μου σχέση,είναι μια μικρή επανάσταση για μένα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences