Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:20:00 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 768463 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #720 στις: Απρίλιος 17, 2013, 11:51:55 μμ »

Λοιπον θελω να κατονομασω αυτους που χαιρονται με την (προσωρινη) πτωση του ΧΡΥΣΟΥ:

-Τους τραπεζιτες που αποδυναμωνεται ο αιωνιος εχθρος τους
-Τους Αμερικανους που ενισχυεται το δολλαριο και η οικονομια τους
-Τον εαυτο μου και τους λιροφαγους του στεκιου που θα αγοραζουν φθηνοτερο τον χρυσο σε φυσικη μορφη(ΑΝΤΩΝΗ ΑΚΟΥΣ; Γλώσσα)
-Τις εταιρειες που τον χρησιμοποιουν σαν πρωτη υλη(βιομηχανιες,χρυσοχοοι κτλ) αφου θα αγοραζουν φθηνοτερα ενω για πτωση των τιμων των προιοντων ουτε λογος!
-Τον ΣΤΡΑΤΑΡΑ που θα λεει "Σας τα ελεγα εγω" Γλώσσα


Όσο υπάρχουν άνθρωποι όπως οι κεντρικοί τραπεζίτες (μετά από εντολή των πολιτικών) οι οποίοι θα κόβουν πληθωριστικό χρήμα τόσο ο χρυσός θα ανεβαίνει και δεδομένων των συνθηκών μάλλον αυτή η τάση δεν προκειται να σταματήσει σύντομα. Το γεγονός ότι έπεσε η τιμή του χρυσού είναι πολύ θετικό για την παιρετέρω αύξηση της τιμής του.

capital.gr


μια χαρα τα λες, αλλα καποιοι την βρισκουν με το να συνεχιζουν να παραμυθιαζονται!!!

φιλε spykat αν δε συμφωνεις ουτε στο παραμικρο με το μιλου, αν εχεις καμια λιριτσα η κανενα ασημενιο νομισματακι, φερτο δω να σου δωσω μερικα ευρωπουλακια να εξασφαλισεις το βιος σου!


Ωρες ωρες φιλε μου οπως τωρα καλη ωρα, εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους. Εσυ αληθεια δεν πουλουσες λιρες? Αν οχι, κανω λαθος και να με συγχωρεις.
Ειπα εγω να μην εχετε χρυσο ασημι η οτι αλλο ποθει η καρδια σας? Καντε οτι σας αρεσει.
Αλλο αυτο ομως και αλλο το παραμυθι.
Και το παραμυθι ειναι οτι οι κεντρικες τραπεζες αγοραζουν χρυσο και οτι κατι ξερουν κατι και και και... Η πραγματικοτητα ειναι αλλη ομως.
Και παραμυθιαζεστε επισης μεταξυ σας λεγοντας οτι ο χρυσος χειραγωγειται προς τα κατω, οτι το ασημι χειραγωγειται και οτι το κρατανε για να μην ανεβει ψηλα και χιλιες δυο αρλουμπες ακομα που δεν τις θυμαμαι ολες. Και ολα αυτα τη στιγμη που οι παραγωγοι, οι εταιρειες εξορυξης δηλαδη ειναι ευχαριστημενες με τις τιμες τους και τις θεωρουν λογικες.
Και ξαναλεω, αποψη σας ειναι να πιστευετε οτι θα παει και 10000 ο χρυσος. Δεν με απασχολει. Εκει που εχω αντιρρηση ειναι οτι χρησιμοποιειτε ως επιχειρηματα πραγματα που δεν ισχυουν.
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #721 στις: Απρίλιος 18, 2013, 01:21:50 πμ »

Απολυτος φιλε spykat δε μπορει να ειναι κανεις..
Ακομη και οι μεγαλυτεροι οικονομικοι αναλυτες κανουν απλα εικασιες και αφου γίνει κατι απλα το εξηγουν..
Κανεις δε μπορει να προβλεψει τιποτα
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #722 στις: Απρίλιος 18, 2013, 02:02:54 πμ »

Λοιπον θελω να κατονομασω αυτους που χαιρονται με την (προσωρινη) πτωση του ΧΡΥΣΟΥ:

-Τους τραπεζιτες που αποδυναμωνεται ο αιωνιος εχθρος τους
-Τους Αμερικανους που ενισχυεται το δολλαριο και η οικονομια τους
-Τον εαυτο μου και τους λιροφαγους του στεκιου που θα αγοραζουν φθηνοτερο τον χρυσο σε φυσικη μορφη(ΑΝΤΩΝΗ ΑΚΟΥΣ; Γλώσσα)
-Τις εταιρειες που τον χρησιμοποιουν σαν πρωτη υλη(βιομηχανιες,χρυσοχοοι κτλ) αφου θα αγοραζουν φθηνοτερα ενω για πτωση των τιμων των προιοντων ουτε λογος!
-Τον ΣΤΡΑΤΑΡΑ που θα λεει "Σας τα ελεγα εγω" Γλώσσα


Όσο υπάρχουν άνθρωποι όπως οι κεντρικοί τραπεζίτες (μετά από εντολή των πολιτικών) οι οποίοι θα κόβουν πληθωριστικό χρήμα τόσο ο χρυσός θα ανεβαίνει και δεδομένων των συνθηκών μάλλον αυτή η τάση δεν προκειται να σταματήσει σύντομα. Το γεγονός ότι έπεσε η τιμή του χρυσού είναι πολύ θετικό για την παιρετέρω αύξηση της τιμής του.

capital.gr


μια χαρα τα λες, αλλα καποιοι την βρισκουν με το να συνεχιζουν να παραμυθιαζονται!!!

φιλε spykat αν δε συμφωνεις ουτε στο παραμικρο με το μιλου, αν εχεις καμια λιριτσα η κανενα ασημενιο νομισματακι, φερτο δω να σου δωσω μερικα ευρωπουλακια να εξασφαλισεις το βιος σου!


Ωρες ωρες φιλε μου οπως τωρα καλη ωρα, εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους. Εσυ αληθεια δεν πουλουσες λιρες? Αν οχι, κανω λαθος και να με συγχωρεις.
Ειπα εγω να μην εχετε χρυσο ασημι η οτι αλλο ποθει η καρδια σας? Καντε οτι σας αρεσει.
Αλλο αυτο ομως και αλλο το παραμυθι.
Και το παραμυθι ειναι οτι οι κεντρικες τραπεζες αγοραζουν χρυσο και οτι κατι ξερουν κατι και και και... Η πραγματικοτητα ειναι αλλη ομως.
Και παραμυθιαζεστε επισης μεταξυ σας λεγοντας οτι ο χρυσος χειραγωγειται προς τα κατω, οτι το ασημι χειραγωγειται και οτι το κρατανε για να μην ανεβει ψηλα και χιλιες δυο αρλουμπες ακομα που δεν τις θυμαμαι ολες. Και ολα αυτα τη στιγμη που οι παραγωγοι, οι εταιρειες εξορυξης δηλαδη ειναι ευχαριστημενες με τις τιμες τους και τις θεωρουν λογικες.
Και ξαναλεω, αποψη σας ειναι να πιστευετε οτι θα παει και 10000 ο χρυσος. Δεν με απασχολει. Εκει που εχω αντιρρηση ειναι οτι χρησιμοποιειτε ως επιχειρηματα πραγματα που δεν ισχυουν.

αλλα αντι αλλων και παπαντάλλων θα ελεγα...
μιας κ το ανεφερες, ναι πουλησα λιρες το περασμενο καλοκαιρι καθως χρειαζομουν εκτακτως χρηματα για μια επενδυση και σημερα που τσακιστηκαν οι τιμες και εχω ξανα χρηματα, πολυ ευχαριστως θα ξαναχτυπησω τις Ελιζαμπετες μου!

ο μιλου σου ανεφερε το πιο απλο κ λογικο επιχειρημα για την ανοδο του χρυσου και σενα το μυαλο σου οργιαζει στο πουθενα!!!
μιλας με μια σιγουρια ΝΑ!!! για αγορες και πωλησεις χρυσου απο τις κεντρικες τραπεζες χωρις να γνωριζεις καν στοιχειωδη πραγματα.

πρωτον, η τρελη κουρσα χρυσου κ ασημιου αρχισε περιπου 2-3 χρονια (λογικο, ειχαν παρει απο νωρις θεσεις οι αετονυχηδες...) πριν σκασει μυτη η κριση στην Αμερικη και αρχισει η ΦΕΝΤ να κοβει σαν τρελη δολλαρια.

δευτερον, κανεις δεν ξερει ποσο χρυσο συγκεντρωνουν ετησιως οι κινεζοι, διοτι πολυ απλα δεν ανακοινωνουν στοιχεια. οτι κυκλοφορει ειναι απλως εκτιμησεις. και ειναι λογικο, διοτι προσπαθουν να ξεφορτωθουν τα αμερικανικα κωλοχαρτα που εχουν φορτωθει μεχρι το λαιμο, χωρις να προκαλεσουν αναταραξεις. αν εσυ ξερεις ακριβως εκ των εσω τι γινεται, τοτε χαιρομαι που εισαι εδω, μπορει να βγαλουμε κανενα τρελο φραγκο.

τριτον, η ΦΕΝΤ εχει δικαιωμα να κανει ιδιωτικες επενδυτικες συναλλαγες (οντας ιδιωτικη τραπεζα) σε ομολογα, νομισματα και χρυσο, χωρις να δινει σε κανεναν απολυτως λογαριασμο!!!

ΕΠΟΜΕΝΩΣ εσυ κατσε κοιτα τα πινακακια με τους τονους χρυσου που δηθεν διαθετει καθε χωρα, και οσο η ΦΕΝΤ κοβει κωλοχαρτα και μεις θα κονομαμε, μπορεις να λες οτι πιστευουμε αρλουμπες
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #723 στις: Απρίλιος 18, 2013, 04:43:31 πμ »

Έτσι, έτσι σαν τον thettalo ήθελα να τα γράψω κι εγώ... Σαρκασμός Σαρκασμός
 
+10000000 λοιπόν
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #724 στις: Απρίλιος 18, 2013, 05:51:57 πμ »

Οταν λεω οτι εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους, μη τρεχετε να το επιβεβαιωσετε. Δεν το λεω για καλο. Ουτε το παρακατω. Δεν απορω καθολου που ειναι απιθανο να καταλαβετε και ξερω οτι και ο κοπος μου θα παει στραφι. Αλλα πως θα μπορουσε να γινει και διαφορετικα θα μου πεις...
Οι αρλουμπες απο την αλλη συνεχιζονται με αμειωτο ρυθμο. Τι να πιασω και τι ν αφησω... Ανακριβειες, θεωριες συνωμοσιας, κρυφα στοιχεια... Βαριεμαι να εξηγω πρωινιατικα τι απιστευτες ασυναρτησιες ειναι ολα αυτα. Το μονο που θα πω ειναι οτι σχεδον ολα τα στοιχεια ειναι ελευθερα να τα διαβασει κανεις και να δει τις αγοραπωλησιες χρυσου και τι κατεχει καθε κεντρικη τραπεζα.
Αυτα και οποιος εχει το μυαλο να καταλαβει, αν θελει ας καταλαβει.
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #725 στις: Απρίλιος 18, 2013, 11:33:11 πμ »

Οταν λεω οτι εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους, μη τρεχετε να το επιβεβαιωσετε. Δεν το λεω για καλο. Ουτε το παρακατω. Δεν απορω καθολου που ειναι απιθανο να καταλαβετε και ξερω οτι και ο κοπος μου θα παει στραφι. Αλλα πως θα μπορουσε να γινει και διαφορετικα θα μου πεις...
Οι αρλουμπες απο την αλλη συνεχιζονται με αμειωτο ρυθμο. Τι να πιασω και τι ν αφησω... Ανακριβειες, θεωριες συνωμοσιας, κρυφα στοιχεια... Βαριεμαι να εξηγω πρωινιατικα τι απιστευτες ασυναρτησιες ειναι ολα αυτα. Το μονο που θα πω ειναι οτι σχεδον ολα τα στοιχεια ειναι ελευθερα να τα διαβασει κανεις και να δει τις αγοραπωλησιες χρυσου και τι κατεχει καθε κεντρικη τραπεζα.
Αυτα και οποιος εχει το μυαλο να καταλαβει, αν θελει ας καταλαβει.

1.Το ότι δε μιλάς σε Κινέζους, καταλάβαμε ότι μόνο για καλό δεν το λες..μην σε αγχώνει
2. Μια απορία δικιά μου, αφού λες ότι είναι σαν να μιλάς σε ντουβάρια, τι κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου...??
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #726 στις: Απρίλιος 18, 2013, 11:38:32 πμ »


2. Μια απορία δικιά μου, αφού λες ότι είναι σαν να μιλάς σε ντουβάρια, τι κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου...??

Οπως λεμε ......στου κουφου την πορτα  Στριφογύρισμα ματιών




« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2013, 11:49:29 πμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #727 στις: Απρίλιος 18, 2013, 02:37:06 μμ »

Στο πιο κατω λινκ μπορουν οσοι εχουν ορεξη και ενδιαφερονται να δουν πως γινεται χειραγωγηση των τιμων του χρυσου εδω και παρα πολλα χρονια με αρκετα μαλιστα αποδεικτικα στοιχεια.

http://www.lemetropolecafe.com/Pfv1.cfm?pfvID=10616&SearchParam=dummies
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #728 στις: Απρίλιος 18, 2013, 02:40:47 μμ »

Οταν λεω οτι εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους, μη τρεχετε να το επιβεβαιωσετε. Δεν το λεω για καλο. Ουτε το παρακατω. Δεν απορω καθολου που ειναι απιθανο να καταλαβετε και ξερω οτι και ο κοπος μου θα παει στραφι. Αλλα πως θα μπορουσε να γινει και διαφορετικα θα μου πεις...
Οι αρλουμπες απο την αλλη συνεχιζονται με αμειωτο ρυθμο. Τι να πιασω και τι ν αφησω... Ανακριβειες, θεωριες συνωμοσιας, κρυφα στοιχεια... Βαριεμαι να εξηγω πρωινιατικα τι απιστευτες ασυναρτησιες ειναι ολα αυτα. Το μονο που θα πω ειναι οτι σχεδον ολα τα στοιχεια ειναι ελευθερα να τα διαβασει κανεις και να δει τις αγοραπωλησιες χρυσου και τι κατεχει καθε κεντρικη τραπεζα.
Αυτα και οποιος εχει το μυαλο να καταλαβει, αν θελει ας καταλαβει.

ναι ναι ναιιιιιι... πες μας τωρα ποσους τονους αγορασαν οι κινεζοι το 2012 με ακριβεια και απο που το πηρες, να σε δουμε
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #729 στις: Απρίλιος 18, 2013, 02:42:37 μμ »


2. Μια απορία δικιά μου, αφού λες ότι είναι σαν να μιλάς σε ντουβάρια, τι κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου...??

Οπως λεμε ......στου κουφου την πορτα  Στριφογύρισμα ματιών


να παρω το γραμματοκιβωτιο εγω???  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #730 στις: Απρίλιος 18, 2013, 02:45:29 μμ »

Στο πιο κατω λινκ μπορουν οσοι εχουν ορεξη και ενδιαφερονται να δουν πως γινεται χειραγωγηση των τιμων του χρυσου εδω και παρα πολλα χρονια με αρκετα μαλιστα αποδεικτικα στοιχεια.

http://www.lemetropolecafe.com/Pfv1.cfm?pfvID=10616&SearchParam=dummies


μα καλα αγαπητε μου εισαι σοβαρος?Απορία?
γινονται αυτα τα πραγματα στην παγκοσμια οικονομια, την αγγελικα πλασμενη, με τους ηθικοτατους λεφταδες???
εισαι συνομωσιολογος!!!
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #731 στις: Απρίλιος 18, 2013, 06:28:42 μμ »

Οταν λεω οτι εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους, μη τρεχετε να το επιβεβαιωσετε. Δεν το λεω για καλο. Ουτε το παρακατω. Δεν απορω καθολου που ειναι απιθανο να καταλαβετε και ξερω οτι και ο κοπος μου θα παει στραφι. Αλλα πως θα μπορουσε να γινει και διαφορετικα θα μου πεις...
Οι αρλουμπες απο την αλλη συνεχιζονται με αμειωτο ρυθμο. Τι να πιασω και τι ν αφησω... Ανακριβειες, θεωριες συνωμοσιας, κρυφα στοιχεια... Βαριεμαι να εξηγω πρωινιατικα τι απιστευτες ασυναρτησιες ειναι ολα αυτα. Το μονο που θα πω ειναι οτι σχεδον ολα τα στοιχεια ειναι ελευθερα να τα διαβασει κανεις και να δει τις αγοραπωλησιες χρυσου και τι κατεχει καθε κεντρικη τραπεζα.
Αυτα και οποιος εχει το μυαλο να καταλαβει, αν θελει ας καταλαβει.

1.Το ότι δε μιλάς σε Κινέζους, καταλάβαμε ότι μόνο για καλό δεν το λες..μην σε αγχώνει
2. Μια απορία δικιά μου, αφού λες ότι είναι σαν να μιλάς σε ντουβάρια, τι κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου...??


Γιατι μ αρεσει να ξεφτυλιζω κατι ασχετους ξερολες οπως εσας καλη ωρα.
Εδω ρε δεν εχετε ιδεα τι κανουν οι κεντρικες τραπεζες που δημοσιευουν στοιχεια και θελετε να μαθετε τι κανει η κινα που δεν δημοσιευει???
Αλλα εδω που τα λεμε, εσεις δεν θα ξερετε? Εδω γνωριζετε για παγκοσμιες συνωμοσιες και για χειραγωγηση του χρυσου και ποσα ακομα.
Χειραγωγηση! Μπουαχαχαχα! Και αυτες ειναι οι αποδειξεις???
Αν ειναι αυτο χειραγωγηση τοτε ειναι χειραγωγηση και οτι γινεται σε μετοχες, ομολογα, ολα τα αλλα μεταλλα, στην αξια του σπιτιου σας, στα δανεια σας, στα χρηματα που κατεχετε, στη ζωη σας ολη βασικα!
Η μονη περιπτωση να γινεται χειραγωγηση ειναι για να παει πανω η τιμη του μεταλλου και οχι κατω! Αλλα τι λεω τωρα θα μου πεις...
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #732 στις: Απρίλιος 18, 2013, 06:47:23 μμ »




Γιατι μ αρεσει να ξεφτυλιζω κατι ασχετους ξερολες οπως εσας καλη ωρα.


Χριστοφορε σε παρακαλώ να μην είσαι τόσο εριστικός με τις εκφράσεις σου προς τους άλλους.

Φιλικά Αντωνης
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #733 στις: Απρίλιος 18, 2013, 07:18:05 μμ »

Χριστοφορε λες σωστά πράγματα με λάθος τρόπο.

Φιλικά Γιάννης.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #734 στις: Απρίλιος 18, 2013, 08:31:58 μμ »

Οταν λεω οτι εχω την εντυπωση οτι μιλω σε κινεζους, μη τρεχετε να το επιβεβαιωσετε. Δεν το λεω για καλο. Ουτε το παρακατω. Δεν απορω καθολου που ειναι απιθανο να καταλαβετε και ξερω οτι και ο κοπος μου θα παει στραφι. Αλλα πως θα μπορουσε να γινει και διαφορετικα θα μου πεις...
Οι αρλουμπες απο την αλλη συνεχιζονται με αμειωτο ρυθμο. Τι να πιασω και τι ν αφησω... Ανακριβειες, θεωριες συνωμοσιας, κρυφα στοιχεια... Βαριεμαι να εξηγω πρωινιατικα τι απιστευτες ασυναρτησιες ειναι ολα αυτα. Το μονο που θα πω ειναι οτι σχεδον ολα τα στοιχεια ειναι ελευθερα να τα διαβασει κανεις και να δει τις αγοραπωλησιες χρυσου και τι κατεχει καθε κεντρικη τραπεζα.
Αυτα και οποιος εχει το μυαλο να καταλαβει, αν θελει ας καταλαβει.

1.Το ότι δε μιλάς σε Κινέζους, καταλάβαμε ότι μόνο για καλό δεν το λες..μην σε αγχώνει
2. Μια απορία δικιά μου, αφού λες ότι είναι σαν να μιλάς σε ντουβάρια, τι κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου...??


Γιατι μ αρεσει να ξεφτυλιζω κατι ασχετους ξερολες οπως εσας καλη ωρα.
Εδω ρε δεν εχετε ιδεα τι κανουν οι κεντρικες τραπεζες που δημοσιευουν στοιχεια και θελετε να μαθετε τι κανει η κινα που δεν δημοσιευει???
Αλλα εδω που τα λεμε, εσεις δεν θα ξερετε? Εδω γνωριζετε για παγκοσμιες συνωμοσιες και για χειραγωγηση του χρυσου και ποσα ακομα.
Χειραγωγηση! Μπουαχαχαχα! Και αυτες ειναι οι αποδειξεις???
Αν ειναι αυτο χειραγωγηση τοτε ειναι χειραγωγηση και οτι γινεται σε μετοχες, ομολογα, ολα τα αλλα μεταλλα, στην αξια του σπιτιου σας, στα δανεια σας, στα χρηματα που κατεχετε, στη ζωη σας ολη βασικα!
Η μονη περιπτωση να γινεται χειραγωγηση ειναι για να παει πανω η τιμη του μεταλλου και οχι κατω! Αλλα τι λεω τωρα θα μου πεις...

ΟΚ, ότι πεις δικέ μου Κλείσιμο ματιού Άνεση
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences