Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:05:05 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 30 Δρχ 1963 με αρχή πατίνας;  (Αναγνώστηκε 9262 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:50:39 μμ »

Φωτιές μου άναψες ellinas,απόψε.
Τώρα πιά,μαζί με τα νομίσματα θα κυττάζω και άν ο πωλητής είναι...φαφούτης. Σαρκασμός
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:20:51 πμ »

Φιλε μου η γνωση ειναι για να μεταδιδεται, δεν ειμαι της νοοτροπιας των κρυψινοων συλλεκτων.
Μπορει να γραφω γλαφυρα για να διαβαζουν οι φιλοι ευχαριστα, αλλα ποτε δεν μιλαω στον βροντο. Κλείσιμο ματιού

The term "carbon spots" refers to tiny black concentrations of corrosion. Oftentimes these are so small as to escape notice by the naked eye, though they may be seen with low-power magnification. Also called "flyspecks" by some in the hobby, these spots are actually slightly raised from the surface of the coin, as the corrosion forms around some particle of organic matter, such as paper dust (often present with coin albums and cardboard "2x2" stapled holders) or human saliva deposited unknowingly by a numismatist during casual handling. Oxygen, humidity, and other atmospheric elements react with the debris to form a minute mound of corrosion around it, and this is called a carbon spot.

Γιαυτο, καφροι rawτζηδες, στην επομενη κρασο-μεζεδοκατανυξη των συλλεκτων, μην περιφερετε raw νομισματα γυρω-γυρω, ενω τρωτε ταραμοσαλατες και μιλατε συγχρονως... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2015, 12:37:47 πμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:32:31 πμ »

Μπορεί να είναι γλαφυρός (ως και ωμός,τολμώ να πώ,αν δεν σε προσβάλλει) ο τρόπος γραφής σου,αλλά είναι πάντα τεκμηριωμένος.Οπως τώρα,όπως πάντα.
Αυτό μένει.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:32:38 πμ »

Με "πυροβολεις" συνεχως και δεν μπορω να καταλαβω το λογο φιλε μου.......αν σε πειραξε το αστειο που εκανα ζητω συγγνωμη
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:34:19 πμ »

Οχι βρε Μιχαλη, δεν εχω παρεξηγηθει για κατι, μια χαρα το καταλαβα το χιουμορ σου, δεν υπαρχει κανενα θεμα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:35:14 πμ »

οκ
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:41:20 πμ »

Δόξα σοι ο Θεός.
Δεν θα άντεχα άλλες εντάσεις,αρκετά για σήμερα. Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Και για 30 ψωροδραχμές,που δεν περνάνε κιόλας... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:14:51 πμ »

Φιλε μου η γνωση ειναι για να μεταδιδεται, δεν ειμαι της νοοτροπιας των κρυψινοων συλλεκτων.
Μπορει να γραφω γλαφυρα για να διαβαζουν οι φιλοι ευχαριστα, αλλα ποτε δεν μιλαω στον βροντο. Κλείσιμο ματιού

The term "carbon spots" refers to tiny black concentrations of corrosion. Oftentimes these are so small as to escape notice by the naked eye, though they may be seen with low-power magnification. Also called "flyspecks" by some in the hobby, these spots are actually slightly raised from the surface of the coin, as the corrosion forms around some particle of organic matter, such as paper dust (often present with coin albums and cardboard "2x2" stapled holders) or human saliva deposited unknowingly by a numismatist during casual handling. Oxygen, humidity, and other atmospheric elements react with the debris to form a minute mound of corrosion around it, and this is called a carbon spot.

Γιαυτο, καφροι rawτζηδες, στην επομενη κρασο-μεζεδοκατανυξη των συλλεκτων, μην περιφερετε raw νομισματα γυρω-γυρω, ενω τρωτε ταραμοσαλατες και μιλατε συγχρονως... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δημητρη προσωπικα σε ευχαριστω παρα πολυ γιατι απο τα δικα σου κειμενα και αλλων παιδιων εδω μεσα εχω μαθει αρκετα πραγματα που στην ουσια ειναι το 5 με 10 τοις εκατο (εχω πολυ δρομο ακομα )αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι σε αυτα που μαθαινω ειναι η βαση και ολα εκει στηριζονται
υ.γ παντως εγω οταν τρωω δεν μιλαω Κλείσιμο ματιού οχι σαν μερικους που μου ειχαν τον Οθωνα σε σαλατα καισαρα Σαρκασμός Σαρκασμός καλημερα Δημητρη,Μιχαλη και Βασιλη που παρεπιμπτοντως θα ηθελα να δω το 30δραχμο σε ακομα μια φωτο στην περιμετρο απεξω εκει που γραφει ισχυς μου η αγαπη του λαου,αν δεν σου πεφτει κοπος τραβα και εκει μια Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:24:20 πμ »

Καλημέρα Μάρκο,σοφά τα λόγια σου,αν και περί Οθωνα,ήταν για δυνατούς λύτες(όχι σαν εμένα Κλάμα).Προς το απόγευμα θα ανεβάσω τις φωτογραφίες της περιμέτρου. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:35:42 πμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=25378.150
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 11:50:50 πμ »

Τώρα κατάλαβα.Δεν παρακολούθησα το θέμα,για να μην 
ανεβάσω τριγλυκερίδια. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:04:53 μμ »

.................Γιαυτο, καφροι rawτζηδες, στην επομενη κρασο-μεζεδοκατανυξη των συλλεκτων, μην περιφερετε raw νομισματα γυρω-γυρω, ενω τρωτε ταραμοσαλατες και μιλατε συγχρονως... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο





 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( (γέλιο μετα δακρυων)  :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 12:12:44 μμ »

Πως να μην πιασει πρασινη πατινα το δολιο? Άνεση
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 03:09:59 μμ »

Όταν ενα ασημενιο νομισμα εχει μαυρισει (ειτε μονο γυρω απο γραμματα ειτε γενικως)
και αυτο θεωρείτε πατινα; Προκαλείτε απο την υγρασια; Γινεται να φυγει ή να περιοριστει
το μαυρισμα;
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 03:21:27 μμ »

.................Γιαυτο, καφροι rawτζηδες, στην επομενη κρασο-μεζεδοκατανυξη των συλλεκτων, μην περιφερετε raw νομισματα γυρω-γυρω, ενω τρωτε ταραμοσαλατες και μιλατε συγχρονως... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο





 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( (γέλιο μετα δακρυων)  :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο :'( Μεγάλο χαμόγελο


Προσοχή το μπαλσαμικο ξύδι της σαλάτας ενδεχομένως να επηρεάσει την Πατινα του νομίσματος... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences