Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:49:52 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επιλογή μισόλιρου  (Αναγνώστηκε 4661 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 05:43:36 μμ »

Η πρώτη φωτό είναι σαφώς χειρότερη από την δεύτερη και το λούστρο της πρώτης δυνατότερο.
Καταγράφηκε
nikolakis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


2004 Northern Mariana Islands 5 Dollars


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 05:50:50 μμ »

Να τολμησω να πω οτι στο πανω δεν ειναι τοσο καλα εστιασμενη η φωτογραφια και ισως παραπλανει γιατι χανονται οι λεπτομερειες  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 05:54:52 μμ »

Ναι έχετε δίκιο, θέλω να δείξω για μια ακόμη φορά και ας είναι βαρετό την διαφορά του να λέγεσαι τζονμπλιθ. Το δεύτερο μισόλιρο είναι δικό μου (ναι έχω και 64αρι Σαρκασμός Σαρκασμός) το πρώτο βγήκε σε δημοπρασία στο ebay σήμερα.

1ο   http://www.pcgs.com/cert/33046469

2ο   http://www.pcgs.com/cert/28266956

Είπαμε εντάξει είσαι έμπορος και τα ακουμπάς στην εταιρεία αλλά ήμαρτον,  υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:00:26 μμ »

Μαλιστα, δυο μέτρα και δυο σταθμά

Πόσο έκλεισε Κρις? Έτσι για την ιστορία?
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:02:17 μμ »

Τώρα άνοιξε Μιχάλη.

http://www.ebay.com/itm/1887-Queen-Victoria-Great-Britain-Gold-Half-1-2-Sovereign-Coin-PCGS-MS64-/391324378748?hash=item5b1cc0267c:g:1Y4AAOSw6dNWTiae

χτύπα ελεύθερα.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:03:16 μμ »

 Γλώσσα Γλώσσα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:26:25 μμ »

 Οτι βαθμο και να επαιρνε του Τζωννη, θα κλεισει σε τρελλη τιμη, αυτο ειναι εκ των προτερων γνωστο.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Χρηστο ειναι μεγαλη η κουβεντα για τις βαθμολογιες, αλλα επειδη εχω γραψει πολλες φορες για το θεμα, γινομαι κουραστικος και δεν θα το κανω ακομα μια φορα.(θα γραψω λιγα.. Σαρκασμός Σαρκασμός)
 Προσωπικα, και εχοντας στειλει πλεον πολλα νομισματα μου για πιστοποιηση, δεν πιστευω οτι οι μεγαλοι εμποροι ευνοουνται συστηματικα εναντι των συλλεκτων.
Μου εχουν γυρισει νομισματα μου και υποβαθμολογημενα, και υπερβαθμολογημενα, τα περισσοτερα ομως δικαια βαθμολογημενα.
Και μερικες φορες που τα συνεκρινα με αλλα αντιστοιχα πιστοποιημενα νομισματα μεγαλεμπορων που ειχαν προς πωληση , δεν εβγαλα ασφαλες συμπερασμα οτι τα δικα μου τα ειχαν "ριξει" συστηματικα σε σχεση με τα δικα τους.
Περιπτωσιολογικα ισως να συμβαινει.
Παντως θεωρητικα, σε καθε submition απονεμεται απο το προσωπικο υποδοχης ενας ηλεκτρονικος κωδικος και οι γκρειντερς δεν γνωριζουν το ονομα αυτου που υποβαλλει τα νομισματα.
Φυσικα, κανεις δεν μπορει να βαλει το χερι του στην φωτια για οποιαδηποτε εταιρεια.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 07:55:02 μμ »

Ναι έχετε δίκιο, θέλω να δείξω για μια ακόμη φορά και ας είναι βαρετό την διαφορά του να λέγεσαι τζονμπλιθ. Το δεύτερο μισόλιρο είναι δικό μου (ναι έχω και 64αρι Σαρκασμός Σαρκασμός)

ΑΣΕ τα σάπια με το 64ρι και δείξε μας το άλλο το καλό... το 65αρι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 09:23:05 πμ »

Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που γράφεις Δημήτρη ως προς την διαδικασία, μου περνάει από το μυαλό να τους στείλω ένα email εκεί στην PCGS να τους ρωτήσω με τι κριτήρια αυτά τα νομίσματα έλαβαν τον ίδιο βαθμό, να μου δώσουν έναν λόγο που θα πρέπει να τους εμπιστευθώ τα νομίσματα μου. Τώρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει πολλά όπως μην τα στέλενεις, στείλτα αλλού, τι σε νοιάζει και ασχολείσε. Θα είχε ενδιαφέρον η απάντηση τους, θα ήθελα να μάθω τι έχουν να πουν.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences