Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 12:39:04 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γνωριζετε τι ειναι αυτα...??  (Αναγνώστηκε 12920 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:45:08 πμ »

Δεν ξέρω ποια είναι τα κοράκια (αν θες ονόματα). Είναι προσωπικές εμπειρίες που με πληροφόρησαν ''κάποιοι'' γιατί το βίωσαν.
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 07:52:43 πμ »

Υπάρχει και η καταγγελία στους υπεύθυνους του φόρουμ.Κατ'επέκταση υπάρχει και η δικαιοσύνη για όποιον έχει πέσει θύμα.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 10:18:20 πμ »

Δεν ξέρω ποια είναι τα κοράκια (αν θες ονόματα). Είναι προσωπικές εμπειρίες που με πληροφόρησαν ''κάποιοι'' γιατί το βίωσαν.
antonis333 αδόκιμο αυτό που είπες, νομίζω ότι πρέπει να  ανακαλέσεις. Έτσι γενικά και αόριστα που το λες προσλάβεις το σύνολο των χρηστών(ακόμη και τον εαυτό σου) και των διαχειριστών του στεκιού. Και δεν ισχύει αυτό. Προσωπικά με όσους χρήστες είχα συναλλαγές το ποσοστό επιτυχίας εδώ μέσα ήταν 100% . Μπορεί κάποιοι ελάχιστοι να μου κάναν ανήθικες προτάσεις, αλλά αυτό αφενός το αγνόησα και αφετέρου ήταν κάποιοι χρήστες περιστασιακοί που απομονώθηκαν από το σύνολο...
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 10:20:19 πμ »

Δεν ξέρω ποια είναι τα κοράκια (αν θες ονόματα). Είναι προσωπικές εμπειρίες που με πληροφόρησαν ''κάποιοι'' γιατί το βίωσαν.
antonis333 αδόκιμο αυτό που είπες, νομίζω ότι πρέπει να  ανακαλέσεις. Έτσι γενικά και αόριστα που το λες προσλάβεις το σύνολο των χρηστών(ακόμη και τον εαυτό σου) και των διαχειριστών του στεκιού. Και δεν ισχύει αυτό. Προσωπικά με όσους χρήστες είχα συναλλαγές το ποσοστό επιτυχίας εδώ μέσα ήταν 100% . Μπορεί κάποιοι ελάχιστοι να μου κάναν ανήθικες προτάσεις, αλλά αυτό αφενός το αγνόησα και αφετέρου ήταν κάποιοι χρήστες περιστασιακοί που απομονώθηκαν από το σύνολο...
+18273567847567537822763
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:16:18 πμ »

lucky_louk αν ένας φίλος σου σου εξιστορήσει μια προσωπική του (κακιά) εμπειρία, θα την απαρνιόσουν? Θα ανακαλούσες??
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:42:50 πμ »

Ο συλλεκτικος κοσμος ειναι απο τους πιο αγνους οποτε αφοβα οι νεοι μπορουν να προσελθουν. Κανεις δε θα τους εκμεταλλευτει να ειναι σιγουροι, αλλωστε εχουμε τοσα παραδειγματα λαμογιων που η συλλεκτικη κοινοτητα τα καταδικασε με τα επισημα οργανα της και τα απομονωσε (κυριως αυτο).
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:47:39 πμ »

Ρε παιδιά μην το παίρνεται προσωπικά , για καλό το είπε . Το στέκι έχει σχεδόν 6000 μέλη , αποκλείεται δηλαδή να υπάρχει και κάποιος πονηρός? Άνεση . Η μήπως δεν έχει περάσει κανένας ? (βλέπε Σπυρακος , τον ξεχάσατε? Κλείσιμο ματιού). Και εμένα μου χτύπησε άσχημα και έχετε όλα τα δίκια να αρπάζεστε ΑΛΛΑ σίγουρα δεν μιλάει για  κανένα απο τα τακτικά μελη . Αυτά και ειρήνη ει μην συνάδελφοι Χαμόγελο Χαμόγελο ..
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:51:46 πμ »

 Δεν θα απαρνιόμουν τίποτε. Άλλο πράγμα είναι η ιδιωτική κουβέντα και άλλο η δημόσια... Θα μπορούσες να το θέσεις διαφορετικά. Και στην τελική αυτά που σου διηγήθηκαν , αποδεικνύονται? Και αφορούν όλους?
 Θα σου αναφέρω προσωπικό παράδειγμα φίλου, που είναι καλός άνθρωπος και άριστος στην δουλεία του... Αν τον τσιγκλήσεις λίγο σου μιλάει για εξωγήινους , κούφια γη, ψεκασμούς, ελοχίμ, νεφελιμ, θεουσ και δαίμονες...
Αν με ρωτήσει κάποιος, τι λέει αυτός? Ούτε θα τα απ αρνηθώ ούτε θα τα αναπαράγω ως θέσφατα σε δημόσιο διάλογο...

Θα μπορούσες να πεις, αφού δεν έχεις γνώση καλό είναι να ζητήσεις την γνώμη ειδικού ώστε να μην σε εκμεταλλευτεί κάποιος. Και αν έλεγες και την εκτίμησή σου(750) ήδη θα είχες κάνει το καθήκον σου, χωρίς να θιχτεί κανένας.

Άλλο είναι αυτό και άλλο ότι όλα τα όρνεα μαζεύτηκαν εδώ μέσα...
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:56:06 πμ »

Ο συλλεκτικος κοσμος ειναι απο τους πιο αγνους οποτε αφοβα οι νεοι μπορουν να προσελθουν. Κανεις δε θα τους εκμεταλλευτει να ειναι σιγουροι,

 Με όλο το σεβασμό, ειρωνικά δεν το λέτε; (δεν αναφέρομαι στο στέκι, αλλά κυρίως στα υπόλοιπα "συλλεκτικά" μέροι)
Καταγράφηκε

lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:00:27 μμ »

Ο συλλεκτικος κοσμος ειναι απο τους πιο αγνους οποτε αφοβα οι νεοι μπορουν να προσελθουν. Κανεις δε θα τους εκμεταλλευτει να ειναι σιγουροι,

 Με όλο το σεβασμό, ειρωνικά δεν το λέτε; (δεν αναφέρομαι στο στέκι, αλλά κυρίως στα υπόλοιπα "συλλεκτικά" μέροι)
Ναι ειρωνικά το λέει, και είναι αλήθεια...
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:09:10 μμ »

 Αυτο που χτυπαει ασχημα ειναι η φραση "γιατί υπάρχουν πολλά κοράκια εδώ μέσα".
Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι μεταξυ των πολλων μελων του στεκιου υπαρχουν και καποια κορακια η wannabe κορακια, ας μην ξεχναμε οτι δεν μπορει να υπαρξει, εκ των πραγματων, καποιος ελεγχος στο ποιος εγγραφεται, αρκει να εχει ενα email.
 Και επισης δεν εχω καμια αμφιβολια οτι οι περισσοτεροι απο εμας εχουν λαβει κατα καιρους προσβλητικες προσφορες για νομισματα μας.
 Ομως αλλο αυτο και αλλο να λες οτι " θα στο υποτιμησουν για να στο φανε."
  Ετσι προσβαλλεις συλληβδην οσους κανουν τον κοπο να βοηθουν αλλους χρηστες με εκτιμησεις για συλλεκτικα αντικειμενα.
  Και δινεις την εντυπωση οτι το στεκι ειναι αντρο κορακιων που περιμενουν ανυποψιαστα θυματα.
  Η πραγματικοτητα ειναι οτι ειναι πολυ περισσοτεροι οσοι εγγραφονται και προσπαθουν να πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελλες στα μελη εδω, παρα τα κορακια.(που φυσικα θα υπαρχουν)

 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:19:54 μμ »

Εγώ πάλι θα ήθελα μια επίσημη θέση από διαχειριστή γιατί έχω ενοχληθεί από χθές με αυτό που γράφτηκε.
Είναι άλλο Δημήτρη να λέμε ότι στον χώρο αυτόν των συλλεκτικών υπάρχουν λαμόγια και άλλο να λένε το ίδιο για το Στέκι και ότι κάποιος την πάτησε και δίνει συμβουλές.
Εγώ νομίζω ότι αυτός που το έγραψε αυτό μάλλον εντύπωση ήθελε να κάνει αλλιώς περιμένω ονόματα και στοιχεία.
 Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:34:50 μμ »

φιλε μπορω να πιστεψω αυτα που λες αλλα με ενοχλει αφανταστα το τσουβαλιασμα,με αυτο τον ορο που αναφερεις μας κανεις μια χορτα ολους,για καποιους ειναι χομπυ εχουμε οικογενειες παιδια,ειμαστε αναγνωρισμενοι στον επαγγελματικο μας τομεα και ερχεσαι και με αποκαλεις κορακι;;συγνωμη αλλα δεν σου εχω δωσει κανενα τετοιο δικαιωμα ουτε σε εσενα ουτε στα φιλαρακια σου ,απαιτω να ανακαλεσεις
υ.γ χωρις ιχνος αντιπαραθεσης και κοντρας τα γραφω αλλωστε δεν σε ξερω ουτε εχουμε χωραφια να χωρισουμε,καλημερα
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:41:07 μμ »

Καλημερα παιδια, οι αποψεις του καθε μελους που γραφει εδω μεσα εκφραζουν μονο εκεινον και κανεναν αλλον. Σε καμια περιπτωση η σελιδα δεν οικειοποιειται γραφωμενα μελων της.
Οσο για τα "κορακια" εδω μεσα αν εννοειται ατομα που θελουν να αγορασουν με 5 και να πουλησουν με 15 προφανως θα υπαρχουν. Αλλα δεν μπορει να ελεγχθει κατι τετοιο! Και εμενα μου εχουν γινει προσφορες που δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα και για αγορα και για πωληση τις οποιες αγνοησα, τοσο απλα.
Οσο για το στεκι ακουγωνται διαφορα και καλα και κακα και ειρωνικα κλπ. ο καθενας εχει τη δικη του αποψη. Για μενα παντως το επιπεδο ειναι πολυ καλο.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 02:21:25 μμ »

Απλά την λέξη κοράκι την παρομοιάζω με την λέξη πονηρός....με σκοπό να εκτιμήσει επίτηδες χαμηλά ένα συλλεκτικό αντικείμενο που αξίζει πολύ παραπάνω και μετά να του κάνει ξεφτυλισμένη προσφορά για να το αποκτήσει για λίγα ευρώ. Αυτό το θεωρώ απατεωνιά. Αυτό είναι το όλο. Εγώ έκανα την εκτίμηση (750 ευρώ) που δεν είναι χαμηλής αξίας ο λίθος και συμβούλεψα το νέο μέλος να προστρέξει σε γεμολόγο για να σιγουρευτεί. Με λίγα λόγια θέλω να εφοδιάσω τον gianiiisss με αμυντικά όπλα ώστε να μην πέσει κορόιδο από μια προσβλητική προσφορά. Ο συλλεκτισμός φυσικά είναι αγνός χώρος ανταλλαγής γνώσεων, βιβλιογραφίας, αντικειμένων. Αλλά πάντα θα υπάρχουν έστω και κάποιοι που θα κοιτάνε το συμφέρον τους.
Smartmorpheus δεν σε έθιξα καθόλου. Αν είσαι καθαρός, τότε είσαι εντάξει. Γιατί να το πάρεις τόσο προσωπικά? Εντύπωση δεν ήθελα να κάνω γιατί αν θέλω γράφω δημοσίως το nickname του φίλου μου που με πληροφόρησε αλλά δεν είμαι ρουφιάνος. Αν θες τόσο πολύ και επιμένεις να πάρει θέση ο διαχειριστής κανένα θέμα. Ευπρόσδεκτη η κριτική του διαχειριστή.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences