Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:13:20 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΟ ελληνικο χαρτονομισμα βιβλιο  (Αναγνώστηκε 27253 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 29, 2015, 01:46:05 μμ »

http://ha.nbg.gr/GRBankn_1822_2002.html

Βαριέστε να πληκτρολογήσετε έτσι? δεν εξηγείται αλλιώς...
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 29, 2015, 02:08:17 μμ »

δεν λεει ποσα εχουν εκδοθει.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 29, 2015, 02:50:22 μμ »

Το τιραζ πρεπει να ειναι κατω απο 1000 καθως ειναι σχετικα δυσευρετο... Απο πληροφοριες μολις εμαθα οτι επανεκδοθηκε και απο το Νοεμβριο θα ξαναδιατεθει! Στα 60 ευρω περιπου λιανικη...
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 29, 2015, 03:00:46 μμ »

δεν λεει ποσα εχουν εκδοθει.

Πρέπει να εκδόθηκαν μέχρι 700 αντίτυπα. Τώρα αν επανεκδοθεί και πάλι θα διατηρεί την συλλεκτική του αξία εφόσον είναι η 1η έκδοση.Ας βγάλουν όσα θέλουν σε 2η ή 3η έκδοση ...
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 29, 2015, 09:20:52 μμ »

οκ φιλοι θα το παω για δημοπρασια και οσο πιασει!
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 06:52:55 μμ »

Σημερα παρελαβα τον βιβλιο για λογαριασμο φιλου απο το Μ.Ι.Ε.Τ. Αποτι μου ειπαν εχει επανακδοθει αλλα στο βιβλιο δεν αναγραφει κατι σχετικο. Η τιμη του στα 60 ευρω, οπως πουλιωταν οταν πρωτοκυκλοφορησε. Στη φωτογραφια που επισυναπτω ειναι το παραστατικο πωλησης και εχει επανω τηλεφωνο. φαξ, μεηλ για επικοινωνια. (εχω σβησει τα στοιχεια μου)
Μου ειπαν οτι εχουν αλλα πεντε (5) ετοιμοπαραδοτα οποτε αν καποιος το θελει μπορει να το παραγγειλει απο αυτους.

**Το θεμα το μετεφερα στα χαρτονομισματα!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:27:36 μμ »

Για να μην λέγονται ανακριβίες το βιβλιο διατέθηκε μια φορά στην αρχη που βγηκε, δεν ξερω χρονολογια.
Ξαναβγήκε μετά απο μερικά χρονια παλι από το "βιβλιοπωλειο" την εθνικης τραπεζας στην τιμή αυτή που λέτε.
Τοσο το πήρα και εγώ ΑΛΛΑ εξαντλήθηκε ξανά, όποτε αν καποιος μεχρι τωρα ηθελε να το αγόρασει δεν υπήρχε απο την ΜΙΕΤ, οποτε το ψάχνει στο εμποριο ΕΒΑΥ κτλπ σε τιμή απο 120-150 , ξερω γνωστο που το πήρε 150 ευρώ. οποιος προλάβει το παιρνει τώρα, αν εξαντληθεί (πολυ πιθανό) ξαναπεριμένει μερικα χρονάκια για να το πάρει στην τιμή του ΜΙΕΤ (αν ξαναβγεί) ή ψάχνει στο εμπόριο.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:41:25 μμ »

Οστοσο δεν στελνουν πανω απο ενα σε κανεναν! Αρα προσπαθουν να αποφυγουν το στοκαρισμα και να πανε σε χερια συλλεκτων... 5 βιβλια πιστευω θα φυγουν γρηγορα οποτε αν καποιος θελει ας κινηθει αμεσα, τα τηλεφωνα ειναι στη φωτο που ανεβασα!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:48:57 μμ »

Επανεκδοθηκε μονο σε 6 αντιτυπα?  Απορία
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 07:52:38 μμ »

Δεν ξερω σε ποσα αντιτυπα εκδοθηκε. Αυτοι εκει παντως εχουν ακομη πεντε αλλα δεν ξερω απο που το προμηθευτηκαν. Αν αυριο προλαβω θα τηλεφωνησω να μαθω και θα σας πω!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 653


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 23, 2015, 10:51:16 μμ »

Χαιρομαι που ξανά κυκλοφορεί το συγκεκριμένο βιβλιο. Δεν πρόκειται αποσο έχω πληροφορηθεί για δεύτερη εκδοση άλλα για αδιαθετα της κανονικης έκδοσης. Το βιβλιο αυτό υπάρχει με δυο εξώφυλλα. Το καφέ που είχε δωθεί σε διάφορους ανώτερους και το άλλο με το εξώφυλλο που φαίνεται και στο site της εθνικής. Το περιεχόμενο και των δυο είναι φυσικά το ίδιο.. Για όσους δεν το έχουν, να το πάρουν, έχει παρα πολλές πληροφορίες και υπέροχες φωτογραφίες.
Καταγράφηκε

dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 04:55:38 μμ »

Παιδιά το αγόρασα και εγώ σήμερα και το έψαχνα καιρό πραγματικά  πολύ καλό το πήρα με σκληρό εξώφυλλο. Συνολικά είχαν 10 στην αποθήκη τους ζήτημα να μείναμε 2-3 ακόμα όσοι το θέλετε να τρέξετε και όποιος προλάβει
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 06:22:24 μμ »

Παιδια σημερα τηλεφωνησα και ζητησα να με συνδεσουν με καποιον υπευθυνο! Καταρχην 12παρα που τηλεφωνησα τους ειπα οτι παρελαβα και ολα καλα και ανεφερα οτι τους ειπα οτι εκανα θεμα εδω και ανεφερα την υπαρξη τους. Εκεινη την ωρα ειχαν φυγει κιολας τεσσερα  Σαρκασμός Μου ειπε ο ανθρωπος οτι θα προσπαθησει να κανει εγγραφη να μπει να δει το θεμα..

Ο Βαγγελης εχει δικιο δεν ειναι επανεκδοση οπως μου ειπαν πριν τρεις εβδομαδες αλλα αδιαθετα κοματια απο την πρωτη παρτιδα. 1000 τεμαχια εκδοθηκαν συνολικα, 500 με γκρι εξωφυλλο (αυτα που δινουν τωρα) τα αλλα 500 με αλλο χρωμα αλλα δεν θυμωταν να μου πει το χρωμα. Τα πρωτα 500 δοθηκαν για δημοσιες σχεσεις (?) σε καποιους επισημους και μερικα βγηκαν στο εμποριο.

Επισης μου ειπε οτι δεν προκειται να βγει επανακδοση καθως δεν μπορουν να παρουν τα δικαιωματα του βιβλιου.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 07:01:57 μμ »

Παντός ευτυχώς που είμαι γεροδεμενος γιατί το βιβλίο είναι αρκετά βαρύ για να το γυρίζεις σε όλοι την Αθήνα  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 07:07:56 μμ »

Το βασικο προβλημα ειναι οτι δεν χωραει στη βιβλιοθηκη! Ειναι 40Χ30εκκ  Σαρκασμός Καλοριζικο Δημητρη, και σε σενα και σε ολα τα παιδια!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences