Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:20:16 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: ΧΡΥΣΌΣ ΑΡΙΣΤΟΤΈΛΗΣ
Αγόρασα απο την τράπεζα
Αγορασα τιμη εκδοσης
Αγορασα με καπελο απο  10- 30%
Αγορασα με καπελο απο 30-60%
Αγορασα με καπελο απο 60- 100%
Δεν το έχω αλλά πιστεύω ότι θα έχει ανοδικες τάσεις
Δεν το έχω αλλά θέλω να το αποκτήσω
Δεν ασχολούμε με αναμνηστικά .
Δεν με ενδιαφέρει αυτό το νόμισμα

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΧΡΥΣΑ ΤΤΕ 2013-2015  (Αναγνώστηκε 117533 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:10:42 μμ »

Οχι γιατι να το παμε.αλλιως  Γλώσσα  ΤΑ 4 αυτα που εγραψες τα εχουν(ενα απ ολα τουλαχιστον) τουλαχιστον 20-30 ατομα εδω.μεσα... και λεω το απλο ας βγουν να πουν οτι τα προσφερουν σε αυτες τις τιμες,τοσο απλα.και ειναι καλυτερο γιατι εγραψες αυτες τις τιμες αναφερομενος στο παρον και ετσι και εγω αναφερομαι στο παρον,ενω η αγορα Αριστοτελη που προτεινεις ειναι στο παρελθον απο 1 βδομαδα εως και μηνες πριν,ειμαι σαφης νομιζω.
φιλε μου εγραψα την γνώμη μου και τιποτα παραπανω .
δεν γράφεις και συ την δικη σου ?
.Ειναι εντελως διαφορετικό το ποσο πουλάω κατι σε σχέση με την τιμη που αγοραζω .
Γι αυτο το πας λαθος
Για να δώσει καποιος τον Αριστοτελη του σημερα μπορει να θελει 1000.το θεμα ειναι ποιος τα δίνει . Κλείσιμο ματιού
Αν γράψουμε ποσο αγοράσαμε φέτος τον Αριστοτελη μας, δεν βγαίνουν καλυτερα συμπεράσματα ?
Οπως και να χει ,οτι εγραψα έγραψα ,αν θελει καποιος συμπληρώνει
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:12:18 μμ »

 
2012 αβερωφ-βαλκανικοι 450€
2013 ιπποκρατης.             450€
2014 αριστοτελης              650€
2015 αρχιμηδης                 450€

Τις παραπανω τιμες θεωρω οτι εχουν τα χρυσα .διορθωστε με αν κανω λαθος (θα γινει  γιουρουσι για τον Αριστοτελη τωρα  Σαρκασμός)
Ειναι πολλοι οι κατοχοι των νομισματων αυτων στο στεκι αν τα δινει καποιος σε αυτες τις τιμες ας βγει αν το δηλωσει!,εγω ρε παιδια τριπτυχα ψαχνω σε τιμη εκδοσης που στο κατω κατω ειναι κ κατηγορια με πολλη μικρη ζητηση και δεν βρισκω!! Γλώσσα

 Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:16:39 μμ »

2012 αβερωφ-βαλκανικοι 450€
2013 ιπποκρατης.             450€
2014 αριστοτελης              650€
2015 αρχιμηδης                 450€

Τις παραπανω τιμες θεωρω οτι εχουν τα χρυσα .διορθωστε με αν κανω λαθος (θα γινει  γιουρουσι για τον Αριστοτελη τωρα  Σαρκασμός)
ο αριστοτελης στο ebay κανει πωλισεις στα 1300

Μεθοδιε καλησπερα .
Εαν εχει κλεισει στα 1300 και μπορεις να το βρεις ανεβασετο. Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Greece%202014%20200%20Euro%20Gold%20Coin%20Aristoteles&LH_Complete=1&LH_Sold=1&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684 sold listing
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:31:00 μμ »

2012 αβερωφ-βαλκανικοι 450€
2013 ιπποκρατης.             450€
2014 αριστοτελης              650€
2015 αρχιμηδης                 450€

Τις παραπανω τιμες θεωρω οτι εχουν τα χρυσα .διορθωστε με αν κανω λαθος (θα γινει  γιουρουσι για τον Αριστοτελη τωρα  Σαρκασμός)
ο αριστοτελης στο ebay κανει πωλισεις στα 1300

Μεθοδιε καλησπερα .
Εαν εχει κλεισει στα 1300 και μπορεις να το βρεις ανεβασετο. Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Greece%202014%20200%20Euro%20Gold%20Coin%20Aristoteles&LH_Complete=1&LH_Sold=1&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684 sold listing
Ας μας πει ποσο πραγματικα πουλήθηκε ,ειναι μέλος μας .εκλεισε εκει? Χαμόγελο
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:31:26 μμ »

εγω συμφωνω με τον Τονυ και επεξηγω και παραπερα,αν ο Μαρκος θελει σωνει καλα να παρει τον Αριστοτελη σημερα που μιλαμε θα πληρωσει 850ε αν παλι ο υποφαινομενος θελει να τον παρει αλλα σε ευκαιρια κανοντας υπομονη λ.χ απο σημερα εως τον Αυγουστο καποια στιγμη θα περασει απο μπροστα μου στα χρηματα που λεει ο Τονυ,συμφωνω οτι εδω μεσα 20-30 ατομα το εχουν αλλα δεν ειναι μετρο συγκρισης γιατι οι ποιο πολλοι εχουν απο ενα,ενω ο εμπορος που εχει στοκαρει 10 χωρες θελοντας και μη καποια στιγμη στο μελλον θα το πουλησει αλλα με ελαχιστο κερδος απο οτι ενας ιδιωτης,ελπιζω να καταλαβαινετε το σκεπτικο,ο εμπορος αγορασε χωρις φπα και ενα κατοσταρικο να το δωσει παραπανω δεν ειναι χαμενος,σε ενα κομματι με μινταζ 1500 ειναι σιγουρο οτι οι συλλεκτες αγορασαν τα μισα 750 τα αδιαθετα των αλλων 750 κομματιων που εχουν οι εμποροι δεν ξερουμε,αν καποια στιγμη ξεπουλησουν τοτε ναι δεν θα βρισκεται ευκολα κομματι αλλα μαλλον ειναι πολλα τα αδιαθετα,αποψη μου
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:37:23 μμ »

εγω συμφωνω με τον Τονυ και επεξηγω και παραπερα,αν ο Μαρκος θελει σωνει καλα να παρει τον Αριστοτελη σημερα που μιλαμε θα πληρωσει 850ε αν παλι ο υποφαινομενος θελει να τον παρει αλλα σε ευκαιρια κανοντας υπομονη λ.χ απο σημερα εως τον Αυγουστο καποια στιγμη θα περασει απο μπροστα μου στα χρηματα που λεει ο Τονυ,συμφωνω οτι εδω μεσα 20-30 ατομα το εχουν αλλα δεν ειναι μετρο συγκρισης γιατι οι ποιο πολλοι εχουν απο ενα,ενω ο εμπορος που εχει στοκαρει 10 χωρες θελοντας και μη καποια στιγμη στο μελλον θα το πουλησει αλλα με ελαχιστο κερδος απο οτι ενας ιδιωτης,ελπιζω να καταλαβαινετε το σκεπτικο,ο εμπορος αγορασε χωρις φπα και ενα κατοσταρικο να το δωσει παραπανω δεν ειναι χαμενος,σε ενα κομματι με μινταζ 1500 ειναι σιγουρο οτι οι συλλεκτες αγορασαν τα μισα 750 τα αδιαθετα των αλλων 750 κομματιων που εχουν οι εμποροι δεν ξερουμε,αν καποια στιγμη ξεπουλησουν τοτε ναι δεν θα βρισκεται ευκολα κομματι αλλα μαλλον ειναι πολλα τα αδιαθετα,αποψη μου
ο αριστοτελης εχει 600 κοματια μονο
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:40:52 μμ »

Ναι, το "ποσο θα το δινατε τωρα" ειναι μαλλον ευχολογιο, δεν ειναι στοιχειο, το ποσο τον αγορασε ο καθενας φετος η σχετικα προσφατα, ειναι καλη ενδειξη, εαν υπαρχουν 4-5 αναφορες.
Φιλε Μεθοδιε, νεος στον χωρο δεν εισαι, γνωριζεις οτι για να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα για κλεισιματα στο ebay πρεπει να υπαρχουν μερικες πωλησεις που εχουν γινει γυρω απο καποια τιμη, οχι απλως μια.
Γιατι μια πωληση ισον καμια, ως ενδειξη τιμης, για ευνοητους λογους.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:41:26 μμ »

ρε Μεθοδιε εκει κολλας ;;αστο δενδρο και δες το δασος και δεν μιλαμε μονο για αριστοτελη,η κουβεντα περλαμβανει τα χρυσα αναμνηστικα αν σε χαλαει κανε το 1500 σε 600 και σε εμπορους απο 750 σε 300 ,το ιδιο πραγμα ειναι,φιλικα Μαρκος γιατι μπορει να φαινεται οτι σου την λεω γιαυτο γραφω φιλικα γιατι ο γραπτος παρεξηγηται εννιοτε Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 04:52:48 μμ »

Ναι, το "ποσο θα το δινατε τωρα" ειναι μαλλον ευχολογιο, δεν ειναι στοιχειο, το ποσο τον αγορασε ο καθενας φετος η σχετικα προσφατα, ειναι καλη ενδειξη, εαν υπαρχουν 4-5 αναφορες.
Φιλε Μεθοδιε, νεος στον χωρο δεν εισαι, γνωριζεις οτι για να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα για κλεισιματα στο ebay πρεπει να υπαρχουν μερικες πωλησεις που εχουν γινει γυρω απο καποια τιμη, οχι απλως μια.
Γιατι μια πωληση ισον καμια, ως ενδειξη τιμης, για ευνοητους λογους.
εχω δει και αλλες 2 στα 1300 αλλα δεν τις βρισκω αν τις βρω  θα post αρο αλλα επιδει ειμαι τεμπελης μην το δενεται και κομπο οτι θα ψαξω  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 05:07:56 μμ »

2012 αβερωφ-βαλκανικοι 450€
2013 ιπποκρατης.             450€
2014 αριστοτελης              650€
2015 αρχιμηδης                 450€

Τις παραπανω τιμες θεωρω οτι εχουν τα χρυσα .διορθωστε με αν κανω λαθος (θα γινει  γιουρουσι για τον Αριστοτελη τωρα  Σαρκασμός)
ο αριστοτελης στο ebay κανει πωλισεις στα 1300

Μεθοδιε καλησπερα .
Εαν εχει κλεισει στα 1300 και μπορεις να το βρεις ανεβασετο. Κλείσιμο ματιού
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Greece%202014%20200%20Euro%20Gold%20Coin%20Aristoteles&LH_Complete=1&LH_Sold=1&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684 sold listing
Ας μας πει ποσο πραγματικα πουλήθηκε ,ειναι μέλος μας .εκλεισε εκει? Χαμόγελο


 Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 05:10:23 μμ »

Αλλος να μας πει ποσο πήρε τον Αριστοτελη του ? Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 05:16:39 μμ »


Βλέπω να πέφτει σιωπή και σε αυτο το θέμα, οπώς απο οτι φαίνεται επεσε σιωπή στο αντιστοιχο με τα ασημένια... Απορία
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 05:59:32 μμ »

Ναι φιλε.απολυτα σεβαστη η αποψη σου και γω την αποψη μου σου ειπα δεν.ξερω τι δεν.καταλαβαινεις απ αυτο που εγραψα.Επισης ειπα 2.πραγματα που μιλανε.απο.μονα τους αλλα θα τα επαναλαβω γιατι δεν.σχολιστηκαν.και ας.γινει.κι.παραλληλα αυτο που λες και συ για.το ποσο αγοραστηκαν.ετσι.κ.αλλιως δεν ειναι αντικρουομενα.αυτα που λεμε:)
Λοιπον 1)Ας επιβεβαιωσουν 5 απ.τους 30.ή 3,2 τις τιμες πωλησης που λες
2)Εχω ζητηση σε τιμη εκδοσης γ προιοντα ττε εν μηνα δεν.εχω παρει.μια.προταση!!!
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 06:03:30 μμ »

Ναι φιλε.απολυτα σεβαστη η αποψη σου και γω την αποψη μου σου ειπα δεν.ξερω τι δεν.καταλαβαινεις απ αυτο που εγραψα.Επισης ειπα 2.πραγματα που μιλανε.απο.μονα τους αλλα θα τα επαναλαβω γιατι δεν.σχολιστηκαν.και ας.γινει.κι.παραλληλα αυτο που λες και συ για.το ποσο αγοραστηκαν.ετσι.κ.αλλιως δεν ειναι αντικρουομενα.αυτα που λεμε:)
Λοιπον 1)Ας επιβεβαιωσουν 5 απ.τους 30.ή 3,2 τις τιμες πωλησης που λες
2)Εχω ζητηση σε τιμη εκδοσης γ προιοντα ττε εν μηνα δεν.εχω παρει.μια.προταση!!!
1) δεν βγάζει νόημα.γραφτο καλυτερα .Ακομα καλυτερα να μας γράψεις τις τιμες που θεωρείς οτι ισχύουν
2)συζητάμε για τα 4 Χρύσα .εχεις βάλει ζήτηση γι αυτα τα 4;
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 06:25:37 μμ »

Εγω παλι τον Αριστοτελη τον πηρα απο την τραπεζα .450€*
Για εναν ξαδερφο μου που ηθελε ενα κομματι τον αγορασα στα 800 μεσα στον χειμωνα απο  ebay.
Για ανταλλαγη εκτος φορουμ μου εδιναν πριν 4 μηνες 2 λιρες +180€ (δεν το εδωσα)*
Φιλος που ζηταγε Χρυσο Αριστοτελη πριν λιγο καιρο δεν εβρισκε κατω απο 1000€ στην Ελλαδα (και λεω στην Ελλαδα γιατι ειναι η τιμη που ζηταει το μεγαλυτερο ποσοστο πιστευω )
σταματησε να συλλεγει ενας (ΦΙΛΟΣ) του και τον πηρε απο αυτον στα 800€ Σαρκασμός

Η γνωμη μου ειναι οτι δυσκολα θα τον δωσει καποιος Ελληνας κατω απο 800-850 !
Οσο για τους Γερμανους αυτοι τα χρηματα τους θελουν να μαζεψουν με οποιο οφελος μπορει να υπαρχει!και βεβαια οποιος θελει να αγορασει πρεπει να εχει τα ματια του ανοιχτα να το τσιμπιση την στιγμη που πρεπει..οσο υπαρχει ακομα σε ΣΤΟΚ (που δεν νομιζω να υπαρχει και μεγαλη ποσοτητα) σε Γερμανους εμπορους.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences